» »

Ko ugasnem računalnik, ga lahko prižgem šele čez 1 uro

Ko ugasnem računalnik, ga lahko prižgem šele čez 1 uro

psihopat ::

ugasnem ali resetiram računalnik. ko ga takoj spet nazaj prižgem ne dela ne tipkovnica, ne monitor, ne nič, še hard diska oz.rama ne prešteje na začetku...nič... samo ventilator gori pa ta zelena lučka. po eni uri (včasih malo manj, včasih malo več) ga lahko spet ponovno prižgem brez problema. to se zlasti dogaja, če je računalnik prižgan dolgo časa potem pa ga moram zaradi spremenitve kakih nastavitev resetirati.

OrkAA ::

Mogoče se ti pa pregreva, pa se more pol najprej ohladit. Poglej če je hladilnik od procesorja preveč vroč!

bradek ::

Imas plato ABIT? Meni in mariskomu so se dogajale podobne kozlarije. Stvar je bla se posebi opazna ce je bil proc navit. Stvar ni v pregrevanju procesorja ampak v napetostih na plati in kondenzatorjih na plati. Ponavadi je trajalo cca pol ure. Enostavno sm odvil zadevo in deluje dokaj normalno. Tocnega vzroka res ne poznam, vem pa da je fora v plati in ne v procu. Ce imas ABITko seveda (BX chipset). Kej drugega pa nevem :))

lp
Brad3K

horr ::

Meni se je to rado dogajalo, ko sem se prvic spravljal navijati procesor in sem v zelji po visji frekvenci proc. nevede zamenjal se frekvenco maticne plosce. Ker nisem imel izkusenj sem se zacel tolci po glavi, kaj sem mogu proc. skurit. Po kaki uri se mi je pa le pognal in BIOS je bil resetiran... Imam Abitov MB, SL6.

Marjan ::

Jap, same here (zadnja dva posta)

!

Duhec ::

Zanič je napajalnik, ali pa elektrolitski kondenzatorji na osnovni plošči, ki so po navadi malo 'napihnjeni'.
8-)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Menjava kondenzatorja na plati ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
9712816 (9586) Pyr0Beast
»

Racunalnik kar ugasne

Oddelek: Pomoč in nasveti
334405 (4006) pol3ni
»

Kako popraviti mamaplato, kjer so crknili kondenzatorji? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
10315204 (10884) Pyr0Beast
»

Zagon računalnika, ekran se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
4312199 (11586) k0lar
»

plata ali procesor ??

Oddelek: Strojna oprema
191771 (1407) Pyr0Beast

Več podobnih tem