» »

Celeron 400

Celeron 400

m.i.h.a. ::

No stvar je taka, lastim si dotično zverino (Celeron 400:8)), ampak bi jo rad še pohitril.
No tukaj se pa stvar zaplete, ker mi plata (PC-CHIPS m748 lmrt) omogoča nastvljanje frekvence vodila samo na 66 in 100 MHz je korak iz 400 na 600 MHz kar velik, zato sem v dvomih, če bo to procesor prenesel. Poskrbil bom tudi za hlajenje in dodatno višanje voltaže, vi mi samo povejte če je vredno poizkušanja. Slišal pa sem, da obstajajo primerki dotičnega procesorja, katerega se da naviti tudi do 600 MHz in zato bi rad poizkusil, ker nočem zapravljati denarja za nov procesor na tej plati.

Drugo vprašanje: kakšen procesor (Celeron/Pentium) lahko nataknem še na to ploščo, katera podpira največ 100 MHz vodilo. V tistih navodilih od plate namreč piše, da podpira procesorje pentium do frekvence 550 MHz in procesorje Celeron do 466 MHz, a se mi zdi, da to piše zato, ker takrat še ni bilo boljših procesorjev.

TESKAn ::

Po moje ti bo delal na 600, samo za ustrezno hlajenje poskrbi. Če ti pa ne bo, pa malo povišaj voltažo na kaka 2.1 - 2.2 volta. Samo kot sem rekel, pazi na temperaturo. Aja, če češ, lahko lepo pobrusiš jedro - je precej vbočeno. Članek o tem dobiš tle na STju.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

m.i.h.a. ::

Za poizkusit je. S tistim originalnim hladilnikom bom bolj malo shladil procesor, katerega mi priporočate in ni predrag. Se da še kje dobiti golden orbe in kako se kaj obnesejo?

Pepe ::

Meni je C 400 lepo delal na 600, pa čeprav kao naj nebi oz. redko kateri.
Hladil sem ga z Volkano 2, bil na na Abit slot ket, na Luckystar plati(ZX). Kolko je bla napetost, pa se ne spomnim točno, je pa bla na nivoju zgoraj omenjene.
Zdaj mam pa na isti plati C 800.
LP

P.S. Počasi pa po pameti:D

m.i.h.a. ::

Mater sem razočaran. ;(( ;(( Ah ko sem pa toliko pričakoval od te plate. Nemorem namreč višati voltaže na plati. Tako da so moji prebliski o navijanju šli po gobe.
Tako mi ostane druga možnost in to je nakup novega procesorja. Nekje sem prebral da lahko na to plato obesim procesor Pentium III takta 800MHz. Sedaj je pa vprašanje kje ga dobiti in po kakšni ceni?
Ga kdo proda?

Maxtor ::

Kupi raje eno rabljeno BX plato, ti bo C400 delal bolje, kot na tej tvoji Pc-chips plati PIII-800. Te plate od Pc-chipa so namreč take, da polovico procesorske moči požerejo samo za sebe, ostalo pa je na voljo uporabniku ;((

Procesor ni vse, še posebej, če je na takšni plati. Plata je srce računalnika in če je ta zanič, boljši procesor (skoraj) nič ne pomaga.

Tudi jaz imam C400 in lahko npr. NFS5 igram na 1024x786 brez problema, marsikdo pa ima boljši procesor na slabši plati in mu komaj dela na 800x600.

m.i.h.a. ::

Da ne bo pomote, jaz sem na tej plati igral in preigral NFS: Porsche na resoluciji 1280x1024 (bi šlo tudi več, a zakaj bi forsiral), Max Payna v resoluciji 800x600 (detajli sicer vsi na low), No one lives forever 1 na resoluciji 1024x 768, Duke Nukem Manhattan Project na resoluciji 800x600, Red faction 1280x1024, Aliens versus Predator 1 na 1024x768, Operation Flashpoint... zato mi ne govorit kako je ta plata zanič. Res pa je, da ne ponuja veliko možnosti za nastavljanje vrednosti v BIOSU, itak pa imam nov comp, kateri ponuja precej več nastavitev in na njem igram novejše igre.

No z neta sem si snel program CPUFSB s katerim brez problemov navijam v windowsih s koraki 66,75,83,95,100,... V BIOSU sem pa imel za nastavit samo vrednosti iz 66 na 100 MHz.
Tako da bom vseeno malo počakal z nakupom novega procesorja in bom probal iz tega iztisniti čim več kar se da.

Za začetek sem ga navil na 450 MHz in tako pridobil nekaj več kot 10% pri performansah :8) . Moram kupiti boljši hladilnik, da ga navijem še bolj.

jest10 ::

Dej povej kje bi dobiu ta cpufsb. Pa ne demo


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje Celerona 400?

Oddelek: Navijanje
211247 (942) McWolf
»

Navijanje celeron 400

Oddelek: Navijanje
131209 (1024) ABX
»

celeron na 100mhz fsb

Oddelek: Navijanje
5809 (699) slycer
»

p3 700E (nenavit) ali c2 633@950

Oddelek: Kaj kupiti
441631 (1314) Dalmatinc
»

Abit BH6

Oddelek: Strojna oprema
231542 (1294) Loki

Več podobnih tem