» »

viza za polet do nove zelandije

viza za polet do nove zelandije

22gapi22 ::

pozdravljeni,
v kratkem bom iz benetk odletel v Novo Zelandijo. Med leti sta dva postanka in sicer 1. v Dubaju in 2. v Australiji.
Zanima me če na katerem izmed teh dveh postankov potrebujem vizo.
Letela bova z Emirati in ne bova zapuščala letališča.
Prosim vas za čim hitrejše odgovore,
LP gapi

3man ::

Potem ne rabiš vize, saj boš v zaprti coni letališča (in ne boš mogel rečt, da si bil v Dubaiu ali Sidneyu :))
Lepo se imej tam dol.

22gapi22 ::

3man je izjavil:

Potem ne rabiš vize, saj boš v zaprti coni letališča (in ne boš mogel rečt, da si bil v Dubaiu ali Sidneyu :))
Lepo se imej tam dol.

Hvala :)

nurmaln ::

Jp, zagotovo ne rabiš vize za postanke na letališčih.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

metalc ::

Glede Avstralije nisem čisto prepričan. Pred zdaj že več kot desetletjem smo tudi rihtali let do NZ prek Avstralije, pa so nam takoj povedali, da je potrebno imeti tudi avstralsko vizo. Na pripombo, da v Avstraliji sploh ne bi zapustili mednarodnega prostora, ampak le prestopili v drugo letalo, so nam zatrdili, da je to sicer res, ampak Angležev (let je bil namreč iz Londona) to prav nič ne briga in da brez viz sploh nikomur ne pustijo vkrcanja.

Če še zaključim, agencija je sicer ponudila še en let prek Indonezije, ki pa je bil krepko dražji (nikakor ne nezanemarljiv podatek za takratni študentski proračun). Potem smo se pozanimali še na avstralskem konzulatu v Ljubljani (takrat je bil v stolpnici TR3 in je bil odprt vsak delovnik dopoldne), kjer so rekli, da oni urejajo samo turistične vize, ki nekaj stanejo, tranzitne so sicer zastonj, ampak bi bilo treba na Dunaj.... Na koncu smo zaključili, klinc, mudi se nam ne, če že potrebujemo AU vize, bomo pa še tam udarili nekaj časa...

Invictus ::

Če imaš vizo za NZ, velja tudi za Avstralijo. In obratno. Vsaj včasih je bilo tako.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

metalc ::

Invictus je izjavil:

Če imaš vizo za NZ, velja tudi za Avstralijo. In obratno. Vsaj včasih je bilo tako.


Uf, kdaj misliš s tem včasih? Če se ni v zadnjih letih kaj spremenilo, nista AU in NZ nikoli bili v kakšnem svojem "schengenu". Ko sem bil tam dol (kot rečeno, pred malo več kot desetletjem), so Novozelandci ravno ukinili vize za Slovenijo, za Avstralijo pa jo je potreboval praktično cel svet razen "kiwijev". In immigration ter cariniki so mi v obeh državah daleč najbolj težili ravno ob letih med "sosedama".

In še malo rantanja za mimogrede. Avstralci so takrat Slovenijo še kar tlačili v isti koš z ex YU, zato smo poleg standardnega vprašalnika morali izpolnjevati še enega o zagrešenih vojnih zločinih. In medtem, ko so mene gnjavili, "kako za vraga se mi je uspelo izogniti balkanskim vojnam", je Kapetan Dragan, obtožen hudih zločinov na Hrvaškem, mirno užival v golfu po avstralskih zelenicah.

Invictus ::

Namesto da se tukaj debatira v neskončnost, bi lahko tip poklical na veleposlaništvo in bi dobil odgovor v minuti ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Življenje v ZDA (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19028802 (9063) Ganon
»

Kvaliteta življenja v Floridi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8622052 (17192) Dejan_007
»

Hawaii bi se dalo preživet?

Oddelek: Loža
152977 (2209) gzibret

Več podobnih tem