» »

Kako pogledat hitrost DDR (mhz) softwarsko

Kako pogledat hitrost DDR (mhz) softwarsko

matter ::

Kako naj pogledam na koliki frekvenci deluje DDR. Namreč kupljen je bil 333, in ko je bila za nastavitev v biosu je bil računalnik nestabilen celo neuporaben, Ko sem dal auto pa dela vredu. Samo kako sedaj pogledam hitrost DDR?
A je možno da me je mlacom nategnu in ni dal 333 DDR rama (mislm da 2700 oznaka)?

tnx

Blup ::

Morda si na 333 Mhz naštimu FSB?
Sploh pa ne vem zakaj bi mogu met na 333... Athloni z 166 Mhz FSB so šele pršli vn, tko da dvomm da ga maš :)

p.s. razn če si OC...

Blup
:\

morphling1 ::

SPD eprom ti bere Sisoft Sandra, v motherboard info ti piše pod memory modules, kakšen ram je. Če je pc2700 ti ti piše. To da pa tebi ni delalo na 166 MHz je lahko cel kup razlogov in skoraj noben ni povezan s hardwerom. Lahko si pretiraval s timingi, lahko te cpu bremza če imaš zaklenjenega in če laufaš v sinhronem načinu. Če ti pa ni delalo v načinu 133/166 so pa krivi timingi, by spd ti bo vsak ram delal po specifikacijah na tej nastavitvi, v primeru nestabilnosti na takih nastavitvah pa lahko začneš dvomit v ram.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

matter ::

tnx. Sicer sem pa dobil nov računalnik (sosed je sicer to kupu) s temi nastavitvami, jaz nism nič štelu, samo na auto sem dal. Kako je možno da ti dajo NOV rač, z nastavitvami, da ti ne dela.
S tem da ga je sosed v prvo dal nazaj na servis, pa niso nč uštimal. Mlacom rula ja.
Sej verjetno je pol pravi ram.

Blup ::

Pa se splača kupt DDR333 če ti FSB dela na 133?
Je razlika očitna?

Blup
:\

morphling1 ::

Ne 333 ram kupiš zato, da ga imaš v sinhronem načinu se pravi 166/166 ali več, zato se pa odklepa AMD procesorje, to jim je največja prednost pred INTELi.
Če ga na vsak način misliš furat na 133 FSB se ti ne splača kupit boljše rame, ker 133/166 skoraj nič ni hitreje kot 133/133.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kam po 200MHz CAS2 CMD1 DDR 512MB ram? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
544356 (3557) asPeteR
»

Kateri ram je hitrejši?

Oddelek: Strojna oprema
141661 (1412) boštjan
»

hitrost rama

Oddelek: Strojna oprema
201719 (1346) royt

Več podobnih tem