» »

Kateri kabel?

Kateri kabel?

Robi :P ::

Zanima me kakšna je razlika tega kabla:http://www.mimovrste.com/artikel/172001... in tega:http://www.mimovrste.com/artikel/172002...

Vem da so pozlačeni bolj prevodni ipd. ampak vsi hvalijo tudi un navaden kabel je pa res da je zlat znižan za 70% zanima me ali bo kaka razlika u sliki ker jaz mislim da je ne bo??
  • poskusilo klonirati: Robi :P ()

Janac ::

Pri drugem je mesec garancije;)

Robi :P ::

pri obeh je:D

Janac ::

Sele zdej vidu, drugace mislim da je vseeno katerega vzames.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

Robi :P ::

Saj tudi meni se zdi

Rippy ::

Drugi je 20cm krajši :D

mihec87 ::

Hdmi je hdmi a je pozlačen,posrebren razlike ni(digitalni signal se ne ozira na to..).
Sam sem za dobrih 4eur kupil 5m hdmi kabl na ebay pa ne vidim razlike med njim ter pri nas kupljenim 1,5m za 7eur..

Robi :P ::

mihec87 je izjavil:

Hdmi je hdmi a je pozlačen,posrebren razlike ni(digitalni signal se ne ozira na to..).
Sam sem za dobrih 4eur kupil 5m hdmi kabl na ebay pa ne vidim razlike med njim ter pri nas kupljenim 1,5m za 7eur..

ker bom kupil tut monitor tam bom vzel lepo u kompleto un tapooceni kabl itaq je dobr ( bolši kot dvi zihr)

mihec87 ::

dvi,hdmi ne vem če je ravno veliko razlike..

Robi :P ::

kolkr js vem je sam to da ma hdmi še zvok

mihec87 ::

ja...

SkyEye90 ::

Jaz sem na MV vzel najcenejšega, pa mi je ob vklopu/izklopu luči po hiši zmanjkalo slike za sekundo, dve. Sem ga šel zamenjat, en teden ok, potem spet isto.
Novega sem nato kupil v BB, ta pa dela brez težav.

Očitno je nekaj razlike v kvaliteti zaščitnega opleta okoli žic, sploh če je kabel dolg je po mojem to pomembno.

Sicer pa je za digitalen prenos kvaliteta samih kontaktov nepomembna se mi zdi.

tine55 ::

Za hdmi kabel je že dobro odšteti kakšen eur več vendar vse v mejah normale!
Sem opazil v big bangu, da imajo zares nore cene kablov in res nevem za kaj jih ljudje kupujejo tam ker jih zares OLUPIJO !
Mislim da sem zadnjič videl tam 5m kabel hdmi za cca: 35 eur :)
Pri 5 metrih pomoje nima veze ali je kabel ultra pozlačen ali ne, pa tudi normalna cena za tak kabel bi morala biti tam cca: 5-8 eur max

mihec87 ::

tine55 je izjavil:

Za hdmi kabel je že dobro odšteti kakšen eur več vendar vse v mejah normale!
Sem opazil v big bangu, da imajo zares nore cene kablov in res nevem za kaj jih ljudje kupujejo tam ker jih zares OLUPIJO !
Mislim da sem zadnjič videl tam 5m kabel hdmi za cca: 35 eur :)
Pri 5 metrih pomoje nima veze ali je kabel ultra pozlačen ali ne, pa tudi normalna cena za tak kabel bi morala biti tam cca: 5-8 eur max


Euro več ja(problem je da je ta euro več zard trgovca ne pa na račun kvalitete).
Si skoraj upam stavit da je ta 5m za 35eur isti kot moj za 5eur od kitajca..

Glede luči pa wtf...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

SkyEye90 ::

Če vam nobena zadeva ne povzroča motenj in prekinja signal, potem je najcenejši kabel najboljša izbira. Sam sem pač dobil neke zanič kable, očitno brez zaščitnega opleta okoli žic, ki bi verjetno večini deloval OK, tistim z motnjami pa kakor kdaj.

Sicer pa se kablu za 35EUR z oznako High Quality Picture in podobnim pogruntavščinam lahko samo smejemo :)

jenxi ::

Mislim, da sem v Harvey Normanu videl HDMI kable za 100€+. Na eni steni so imeli "kvalitetne" HDMI kable, cena se je začela pri cca 40€, če se ne motim, in šla tudi preko 100€, pa to niso bili kabli dolgi 25m... Na srečo so imeli v "diskont košari" hdmi kable za 7€. Oba, ki sem ju kupil za 7€, delujeta super.

LP,
jenx

Robi :P ::

jenxi je izjavil:

Mislim, da sem v Harvey Normanu videl HDMI kable za 100€+. Na eni steni so imeli "kvalitetne" HDMI kable, cena se je začela pri cca 40€, če se ne motim, in šla tudi preko 100€, pa to niso bili kabli dolgi 25m... Na srečo so imeli v "diskont košari" hdmi kable za 7€. Oba, ki sem ju kupil za 7€, delujeta super.

LP,
jenx

res je da ni vse u ceni :D

3man ::

Zakaj pa ne bi tegale kabla vzel za 5,80 eur ?
http://www.ttc.si/a/2461_Kabel-HDMI-HDM...
Mimogrede to je isti kabel, ki ga ima mimovrste za 12,50 :)
Moras pa vedeti da so bili tech trade vedno korak pred konkurenco glede kablov, tako pa se sploh ne bi čudil, če mimovrste ni tega kabla kupila kar od njih :)


Opa, pa trgovino imajo novo. Shopamine seka.

McLuzo ::

Sam sem pred nekaj časa kupil DeLock HDMI kable iz mylemon.at (poleg drugih stvari) in sem z njimi zelo zadovoljen http://www.mylemon.at/artikel,nr,253349...


Poleg tega imajo 2x zaščitno alu folijo okoli notranjih vodnikov + prepleten zunanji del proti potencialnim motnjam, sem enega razmesaril, da sem se na lastne oči prepričal, če majo res večkratno zaščito :P

Kar se zgoraj navedenega kabla tiče... men se zdi grozno imet tak gromozanski priključek, sploh če se gre za kkšne TVje na steni kjer ni veliko placa (ok, pač odvisno od nosilca), poleg tega da zgleda že naravnost kičasto.

Robi :P ::

sem že kupil tistega iz mimovrste za 7€ in je super

nx6325 ::

Kupujem kabel dolžine 10m. Našel sem jih od cca. 15€ dalje. Kakšnega bi mi priporočili? Na kaj biti pozoren?
Povezati imam namen prenosnik in LCD TV v dnevni sobi, za ogled kakšnega filma, diaprojekcije, ipd...

Robi :P ::

da ti povem glej da je kabel kolikor toliko debel ( MASIVEN ) da ni neka tanka shit verzija ( pozlačenost je le še dodaten plus )

mte ::

Kupi kjerkoli na spletu ali pa se v trgovini prepričaj, da ga lahko v doglednem roku vrneš, če ti ne bo delal. Načeloma 10m še ni tako kritično (običajno se težave pri poceni kablih začnejo na cca 15m), ampak če je kabel slabo narejen, poleg tega pa je še kakšna izmed povezanih enot nadpovprečno občutljiva na motnje (baje imajo med drugimi tudi nekateri philips tv modeli probleme s tem), se zna zgodit da zadeva ne bo delala. Če pa po par dneh testa 10m kabel za 15eur še vedno dela, potem je to to.
Kvaliteta slike, če pri poceni kablu ni vidnih motenj in kock, z dražjim kablom ne bo nič boljša. To, da je konektor pozlačen, je pri kablu še najmanj pomembno (če ni uporabljan v vlažnih okolijih kjer lahko navaden kontakt oksidira), bistveno bolj važno je kako je narejen notri in kako so vodniki prepleteni ter izolirani.
lp

nx6325 ::

hvala za odgovore.
Aja še nekaj, doma imam en hdmi kabel 10m na katerem je na eni strani uničen konektor. Obstaja kakšna rešitev?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nx6325 ()

Janac ::

zamenjaj konektro

nx6325 ::

kje ga pa dobim?

Janac ::

v elektro stacuni

nx6325 ::

ok bo probu najt

Kaj pa če ne najdem konektorja, bo vredu, če kupim najcenejšega in nato nekaj cm od konektorja odrežem kabel in zlotam na obstoječega 10m? So barve žic znotraj kabla povsod enake?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nx6325 ()

Bananovec ::

SkyEye90 je izjavil:

Če vam nobena zadeva ne povzroča motenj in prekinja signal, potem je najcenejši kabel najboljša izbira. Sam sem pač dobil neke zanič kable, očitno brez zaščitnega opleta okoli žic, ki bi verjetno večini deloval OK, tistim z motnjami pa kakor kdaj.

Sicer pa se kablu za 35EUR z oznako High Quality Picture in podobnim pogruntavščinam lahko samo smejemo :)

Jah, to smo pač mi navadni človečki, ki ne razumemo kako über fulj kul kvalitetni so recimo naslednji kabli:
http://www.monstercable.com/HDMI/lineli...

Popravek: Bom tako rekel. Najcenejšega sam ne bi kupil, čeprav bi verjetno bil kar OK. Sicer raje dam kaki evro zraven, ampak preseravanje z +40EUR vrednimi HDMI kabli pa mi ni ravno všeč.

Kdor je poln perja pa predvidevam, da ga cena že v štartu ne bo motila. Vsakomur svoje torej.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HDMI kabel 5m - zakaj tako velike razlike v ceni?

Oddelek: Kaj kupiti
269473 (4946) hojnikb
»

najcenejsi HDMI kabel 5m

Oddelek: Kaj kupiti
241489 (1200) Zeratul ^^
»

Kakšen HDMI kabel 15m? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
7315973 (6358) jurehaup
»

hdmi 20m

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
435498 (4171) LordTado
»

izbira hdmi kabla

Oddelek: Kaj kupiti
71875 (1326) sasoe

Več podobnih tem