» »

Kako nardit, da bi lahko samo z geslom prišel na neko stran???

Kako nardit, da bi lahko samo z geslom prišel na neko stran???

burec ::

No mene pa zanima, kako nardit, da bi mogu za vstop na neko stran vpisat geslo!
Ali pa če bi bilo že kaj takega narejenega pa bi jaz vse skupi samo malo prilagodil!
Uporabljam DreamWeaver-ja 4!

Upam da mi boste pomagali!
LP:))
  • spremenilo: burec ()

Cwetto ::

Če maš na svojem serverju doma, pol itak lahko že na serverju nastaviš kako dostopaš do katerih strani.
Recimo v Microsoftovem IIS-u samo vklopiš security na določen file, pa bo moral tist, k hoče gor vpisat geslo.

V dreamweaverju pa pejd na macromedia exchange, kjer so ekstenzije, in so tudi take za security.
Če pa uporabljaš .asp, pol pa itak z dreamweaverjem lepo nardiš, da je dostop na določeno stran možen samo z usernamom, ki je v neki bazi.

burec ::

Ja sam gledal pod Security extensions sam nism nč najdu zame!
Jst bom mel to na arnesovem serverju! Stran je .html!
A se da potem še kako drugače??
LP

Birkoff ::

Da se v kontrolni plošči(če jo maš) ali pa stran shraniš na HardDisk si potegneš en program dol, potem v tem programu odpreš stran izbereš geslo, stran shraniš in jo pošlješ na server.Imena programa treutno nevem, bo treba malo pobrskat.

kokoon ::

jah odvisno kako nedostopno hoces narest za napacno kodo. ce nimas skriptanja na serverju, pol si pac prisiljen v to, da se ti stran v vsakem primeru nalozi na klienta, kar pa pomeni da se jo da na nek nacin sigurno dobit (ampak sploh ne tok na izi - pac mors gledat v cache od browserja) .
torej, ena taka izi resitev bi bla cist tkole: takoj na zacestku, se preden se cela stran nalozi, priklices en password okencek in ce password ni taprav, ga fuknes na eno drugo stran (about:blank recimo), ce pa je taprav, pa do konca nalozis stran.

sej vem da to ni neka jaka resitev, sam za 90% folka k browsa net, bo cist zadovoljiva (jim ne bo uspelo videti vsebine strani)

[MYTiX] ::

Ja Kokoon sam kej ku sm jst navadu mojega enajstletnega bratca prebit tako zaščito in če bo le ta navadil še sošolce bo kmalu le 80% ljudi ne vedelo za tako finto. Sicer pa druge možnosti na Arnesovih strežnikih ni.

Daniel ::

Klikni tu če misliš met stran na arnesu. Jaz sem to enkrat poskušal, sicer mi ni uspelo, mogoče pa tebi bo. Verjetno sem se kje zmotil

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

cahahopie ::

Kolikor sam vem, da Arnes ne ponuja kakšne skriptne podpore a la php in tudi zato ne vem čemu bi ti rabil file protecion, saj moraš itak vsak html fajl uploadat prek ftp proggya.

kunigas ::

Pozdrav!

Ja, jz sm se tud na Arnesu igral s to zadevo, pa mi se ni uspelo resit problema. Ko bo ratal, izvete!

Kunigas

bosstjann ::

men pa ta zadeva na arnesu dela čist uredu

test tuki

burec ::

Bosstjann: Kako si pa to naredu...dej mi povej...!
Pa mal opiš...!Lahko tud na MAIL !!
LP:D

bosstjann ::

sledil sem tem navodilom

Namestitev
Datoteke oziroma spletno stran, ki jo želite zaščitit,i prenesite v podmapo (npr. test) mape www. Na ta način bo zaščitena samo vsebina v podmapi test, medtem ko bodo ostale strani dostopne vsem. Če želite zaščititi celotno spletno stran, sledite navodilom, le namesto podpmape test uporabite kar mapo www.

Za izvedbo potrebujemo datoteki .htaccess ter .htpasswd, ki ju lahko ustvarimo v programu notepad oziroma v kakem drugem tekstovnem urejevalniku (datoteke shranite kot TEXT-ovni dokument).

Pred urejanjem datoteke .htaccess morate ugotoviti pot do vaše mape na strežniku. To ugotovite tako, da se preko telneta povežete na strežnik razor.arnes.si, kjer izberete drugo možnost - terminalsko delo, ter nato ponovno drugo možnost - WWW pregledovalnik in delo z datotekami. Med ponujenimi možnostmi ponovno izberete Delo z datotekami. Prikažejo se datoteke, ki jih imate shranjene na strežniku. Na vrhu okna je zapisana pot do vaše mape - Current directory is /9/username. Namesto username je izpisano vaše uporabniško ime. Ta niz si je potrebno zapomniti, saj je od tega odvisno delovanje zaščite. Pazite na številko spredaj, saj ni vedno 9 temveč je številka različna od uporabnika do uporabnika. Niz je uporabljen v tretji vrstici datoteke .htaccess, kot lahko vidite nekaj vrstic niže.

Slika niza na katerega morate biti pazljivi.



Vsebina datoteke .htaccess

deny from all
AuthType Basic
AuthUserFile /9/username/.htpasswd
AuthName Test
require valid-user
satisfy any


V datoteko .htpasswd pa je potrebno vpisati uporabniško ime ter geslo, ki bo omogočalo dostop do strani.
Na UNIX/Linux sistemih lahko geslo shranite v datoteko .htpasswd z ukazom

htpasswd -c .htpasswd username

za MS Windows sisteme pa obstaja program Encode UNIX Password, ki ga najdete na naslovu http://www.magsys.co.uk/apps/passwd12.z... oz. tu.



Z uporabo omenjenega programa zakodiramo tekstovno geslo. Vpišite uporabniško ime in geslo ter kliknite na Encode Only. V desnem okvirju se pojavi niz čudnih znakov - to je zakodirano geslo. V tekstovnem urejevalniku uporabite fukncijo paste/kopiraj in shranite datoteko kot .htpasswd.

Sledi še zadnji korak - prenos datotek na strežnik. Preko FTP odjemalca se povežete na strežnik razor.arnes.si ter datoteke prenesete v ustrezne mape. Datoteko .htaccess prenesete v mapo, kjer se nahaja spletna stran, ki jo želite zaščititi (npr. www/skrito), datoteko .htpasswd pa prenesite na osnovni imenik na strežniku.

Usmerite svoj spletni brskalnik na www2.arnes.si/~username/skrito/ in preverite delovanje uporabniškega imena ter gesla.

Loki ::

ker mi JS ne gre vec ravno najbolje, bom povedal bolj opisno.
naredis eno skripto, ki ti ob odprtju strani (oz. kako drugace, variacije je nesteto) vrze pogovorno okno (kot na slo-techu, ko kliknes povezava...), kjer te prosi za "password" (ki je v resnici ime ali delno ime strani - npr. ce bi vtipkal index, skripta doda samo se .html, 1.html....)

Ko ti vtipkas ta password, te skripta preprosto redirecta na tisto stran, ki jo je tako sestavila iz tvojega inputa - zascita je zagotovljena v primeru, da si si izbral dosti kripticen fajl in da se pass ne razve naokoli.

variacij je neskoncno.

burec ::

Jst sm se teh navodil držal....sam mi sploh unga okna ne pokaže...nč!
Pač kot da nebi blo zaščite!
Moram še mal pogledat!

bosstjann ::

če se ti zaščita ne pokaže pol si zaje u htaccess

burec ::

Kako si dal ti ime tema 2 datotekama???A je to sploh važno?
Ker men odpre pač okn...in se vid kere datoteke so v njej!
http://www2.arnes.si/~sselak/web/

Pa tam ko piše osnovni imenik na serverju...kje je to mišljeno??u www ali čist v osnovni imenik?!
LP

bosstjann ::

ime dartoteke je ".htaccess"

bosstjann ::

.htpasswd daš pa čist v usnovnega

ne www

Zgodovina sprememb…

burec ::

Ok..to sm zrihtal da se mi odpre uno okno za geslo...!
In kje se zdaj naredi link, da če bo geslo pravo da bo odprlo to stran???Ker men je noče...skos mi to okno ponavlja!
LP!
Simon

burec ::

U raziskovalcu ne moreš met datoteke .htaccess ali pa .htpasswd, ker ti zateži da morš vnest ime...!
No in pol kr neki napišeš, in jo potem na serverju preimenuješ!Sam potem ko pa to nardiš, mi pa napiše Internal server error!!!!
Kaj bi to blo!

LP

bosstjann ::

ti sam v notepad-u shran .htacces

tam ti nič ne teži

kunigas ::

pozdrav - burec

Ej, men je zdej tud ravnokar ratal ...

Ko dajes stran na streznik pazi, da si dal .htaccess tud
dovoljenje za uporabo vsem obiskovalcem
npr z ukazom
chmod 655 .htaccess

Verjetno za .htpasswd isto.

Pa tist www v kodi je odvec, ce si stran skopiral
v osnovno rec, tako da bi utegnilo izgledati takole:

deny from all
AuthType Basic
AuthUserFile /7/username/.htpasswd
AuthName Zascita
require valid-user
satisfy any

Kar se pa generiranja .htpasswd tice pa je tist programcek
zelo uporaben ...

Lepo noc!

Fatnje - ratal vam bo!
Ce je men v 18-ih urah, bo tud vam!

Kunigas

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kunigas ()

burec ::

No men je uspelo, da mi pokaže okno, kjer te vpraša za uporabniško ime ter geslo!
Vendar jst vpišem oboje...pa mi kr skos to okno ponavlja!
Kako sta vedva to rešila, oz. kaj je narobe!

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: burec ()

bosstjann ::

kako se skoz okno ponavlja

probi pri men

bosstjann ::

dej e-mail

burec ::

simon.selak@guest.arnes.si
:D

LP

kunigas ::

Torej,
meni se zdi, da je kljucna tezava pri vsem skupaj ta rec, da moras datoteki .htpasswd spremeniti zascito.

Neki pise tukej ...
http://www.arnes.si/help/faq-web.html#61

Drgac pa ...
Jz uporabljam Win Commanderja za FTPjat strani na Arnes. Stos pa je, da ti strani ne prikaze, ceprav je na strezniku, kamor si jo skopiral.
Tako da ce si kopiral .htpasswd na vec lokacij utegne bit tezava - zbrisi jih.

Imej pa skopirano /7/username/.htpasswd
potem pa ji nastavi zascito npr. na
chmod 665 .htpasswd

Podobno tud v .htaccess, s tem, da moras
navesti pravo pot. Tisto stevilko spredej ti je verjetno uspel najt (commander jo kar napise) tko da to ne sme bit narobe. Ce mas pa skopirano tko, kot pise, torej /7/username/.htpasswd v .htaccess pol pa ne bi smel bit drugih tezav, razen (spet) z zastico .htaccess fileja - ponovi zgornjo vajo.

Upam, da ti bo uspelo.

Ne izgubi upanja - jutri je nov dan ...

Kunigas


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apache in Node.JS

Oddelek: Izdelava spletišč
91808 (1494) dunda
»

.htpasswd

Oddelek: Izdelava spletišč
91334 (1147) pizdarija1
»

geslo

Oddelek: Izdelava spletišč
141262 (911) R33D3M33R
»

multi user ftp account

Oddelek: Izdelava spletišč
10979 (838) Roman
»

.htacces

Oddelek: Programiranje
101325 (1198) darh

Več podobnih tem