» »

Na vsake kvatre (~2x/teden) se mi spremeni datum v windows7?

Na vsake kvatre (~2x/teden) se mi spremeni datum v windows7?

dolar ::

Se komu sanja kaj bi to lahko bilo? Kak virus, spyware?;((

AVG ne najde nič.
  • spremenil: dolar ()

Mavrik ::

Umirajoča baterija? A izklapljaš računalnik z elektrike?
The truth is rarely pure and never simple.

d4vid ::

meni se pri prenosniku resetira ura in datum, ko vzamem ven baterijo in izklopim napajanje. Če pa imaš namiznika, pa menjaj gumbno baterijo, ki je na matični plošči.

dolar ::

Gre se za namiznika. Kupil sem rabljenega, verjetno ima matična že kaka 4 leta starosti.


Ugašam ga klasično "shut down", ne dam stikala na nulo zadaj in neka lučka v kompu še gori ko ga ugasnem. Ga imam pa prižganega tud po več dni skupaj.

Datum se zamenja tudi ko je računalnik prižgan. Ura ostane vedno OK, nevem zakaj sem jo omenil ;((

Gumbna baterija na matični? Nisem vedu da majo matične kake baterije, Kaj če čist crkne, kok to stane~?

Thanks za pomoč:)

gorenjc ::

Baterija je majhen strošek. BOš pa moral mašino odpreti in pogledati, za kakšen model se gre. Na kakšen datum se ti pa spremeni? Preveri še v bios-u če je datum in čas pravilen.

Apofis ::

Da nimaš kake sinhronizacije vklopljene?

Mavrik ::

A imaš v svojem operacijskem sistemu pravo časovno cono označeno?
The truth is rarely pure and never simple.

dolar ::

Sem resetiru in pritiskal F1(nikol ne grem v bios, že mal pozabu) in se je compu cist utrgal, ventilatorji gor dol, neki se je vklaplal izklaplal, sem mislu da ga bo razgnal. :D

Po izklopu in dveh resetih mi je ratal pridt v bios in je bil cajt v biosu za 1h naprej datum uredu. Datum se da pa za kak dan nazaj ko se auto spremeni. Skratka tud za uro gre zdej.

Časovna cona je Budapest, Ljubljana. Klukco mam notify me when the clock changes sam me še nikol ni notify. Bom odkliku te zadeve in auto +-ura pozim...

Kake sinhronizacije? Kaj je to?

Sprašujem se ali je možno da je kdo vdru v moj pc in se igračka s tole uro, sam nekak nima smisla...

sandmat ::

ne bi imelo logike, da bi se ti nekdo igral z uro. Večja je verjetnost, da uro sinhroniziraš s strežnikom (recimo 2x na teden) in je nekaj tam vmes narobe nastavljeno. Za začetek lahko poskusiš izklopit sinhronizacijo ure.

dolar ::

Zadeva rešena, zgleda da je bil problem v sinhronizaciji. Sedaj ko je odklukano datum in ura ne skačeta več. Tx.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Datum se sam spremeni - win10

Oddelek: Pomoč in nasveti
101692 (1184) z3ro
»

Priprava samodejnega popravljanja - Win 10

Oddelek: Operacijski sistemi
155013 (4038) 90anze
»

Kaj je narobe z računalnikom ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
5859 (802) Mitch
»

bios

Oddelek: Pomoč in nasveti
10703 (629) energetik
»

ura v windowsih xp sp2

Oddelek: Pomoč in nasveti
71306 (1222) pivmik

Več podobnih tem