» »

Datum se sam spremeni - win10

Datum se sam spremeni - win10

z3ro ::

Mami sem sestavil namizni računalnik (pentium g4400, 4gb ram, 128gb ssd, asrock matična,...). Namestil sem Win 10, vse dela super, edino kar se dogaja je, da si OS po prebujanju iz spanja ali po zagonu sam spremeni datum na kar nek datum iz prihodnosti (najpogosteje za par mesecev naprej) in tudi ura se spremeni. V BIOSu je datum/čas pravilno nastavljen. Probal sem že vse varjante - da se čas sinhronizira s spletnim servisom (Windowsi ponujajo 2 - probal oba) in pa da se čas ne pridobi iz spleta. V vseh primerih se datum še naprej spreminja. Kakšna ideja kaj narediti?

frudi ::

Poskusi ugasnit računalnik, odklopit napajanje in odstranit baterijo iz matične plošče za kako minuto. Meni je nekoč pomagalo pri identičnem problemu.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

z3ro ::

frudi je izjavil:

Poskusi ugasnit računalnik, odklopit napajanje in odstranit baterijo iz matične plošče za kako minuto. Meni je nekoč pomagalo pri identičnem problemu.

Probam jutri, hvala.

PacificBlue ::

Verjetno je vzrok v NTP serverju, ki ti nastavlja napacen cas in datum. Poskusi s pool.ntp.org .

Riff ::

če bi se datum in letnica spreminjala za nazaj bi bla kriva slaba CMOS baterija tako da tle so ziher nastavitve, kaj pa internet time kašne maš tle nastavitve na datum čas : sinhronizacija ??

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Riff ()

z3ro ::

Zaenkrat sem probal spremenit server za sinhronizacijo ure, kot je predlagal PacificBlue. Če ne bo bolje (kar predvidevam da ne bo) potem probam z resetom/updatom BIOSa.
@konspirator: to z net povezavo bom tudi še probal, time zone je prav nastavljen, AV je MS defender, Winsi so zadnja verzija. Ne naredi to vedno ko gre v spanje, velikokrat pa.
@Riff: sinhronizacije časa sem probal že vse kot sem v prvem postu napisal..probal sem oba ponujena "servisa" za čas ter opcijo da se sploh ne sinhronizira online.

frudi ::

Poskusi sledeče - idi v BIOS/UEFI in poglej, če se ura tam premika (če tečejo sekunde). Če se ne, potem odstrani baterijo na matični plošči, kot sem opisal že prej. Če pa ura v biosu teče, potem je narobe nekaj druga in odstranitev baterije verjetno ne bo pomagala.

Še vir, s katerim sem si jaz pomagal, ko sem imel te probleme: https://superuser.com/questions/966433/...
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: frudi ()

videc ::

Kupi novo cr32 baterijo za uro na matični plošči, po možnosti dobrega proizvajalca.

z3ro ::

Po nekaj dnevih ubadanja z tem se (vsaj zaenkrat) zdi, da se to zgodi samo če je računalnik v spanju. Če ga popolnoma izklopi se vsaj do zdaj to še ni zgodilo.

Pentium ::

BIOS je posodobljen?

z3ro ::

Pentium je izjavil:

BIOS je posodobljen?

Ni. Bo ko pridem do časa :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Je baterija fuč?

Oddelek: Pomoč in nasveti
112030 (1735) GummyBear
»

PC se restarta ob vklopu - baterija?

Oddelek: Pomoč in nasveti
181528 (1384) Pyr0Beast
»

Kako vgraditi nove komponente?!

Oddelek: Pomoč in nasveti
302565 (1791) solatko
»

Računalnik se ne da več vžgati.

Oddelek: Pomoč in nasveti
171476 (1306) StajercSSS
»

Bios geslo

Oddelek: Pomoč in nasveti
7827 (782) MarkV

Več podobnih tem