» »

Kupujem nov računalnik

Kupujem nov računalnik

«
1
2

tidze091 ::

Kupujem nov računalnik, pa se ne spoznam na to.....Prosim za pomoč in nasvet pri tem...rabim ga za igranje igrc...
tole je nek sestavljen comp na netu ko sm ga najdu.. pa me zanima če se da dobit kej bolšga pa ceneje..

procesor: Intel Core i7 2600 (3,4 GHz, 4 jedra, 8 MB predpomnilnika, integrirana grafika)
matična plošča: Asrock H61M/U3S3
grafična kartica: GeForce GTX 560, 1 GB
pomnilnik (RAM): 8 GB DDR3 1333 MHz
trdi disk: 2 TB
optične enote: DVD-RW Samsung SH-222AB/BEBE 22x SATA
zvočna kartica: Realtek ALC662 5.1 HD Audio
mrežna kartica: 10/100/1000
modem: ne
brezžično omrežje: ne
drugi priključki:
1 x PS/2 tipkovnica
1 x PS/2 miška
6 x USB 2.0/1.1
1 x RJ-45
3 x audio jacks (Line In/Line Out/Microphone)
1x VGA
1x DVI
1x HDMI
2x USB 3.0
4x USB 2.0

razširitvene reže:
1 x PCI Express x16
2 x PCI Express x1
2x PCI
2 x SATA 3 6.0 Gb/s
4x SATA 2 3.0 Gb/s
napajalnik 550 W
ohišje: ATX HEDY A1008
Tale stane 895 €

aja pa če loh linke do teh stvareh
pa mislim dat okrog 900 do 959 € ali manj
Hvala in LP
  • spremenilo: tidze091 ()

joman ::

Za igre je dovolj Intel Core i5 2500k,grafično GeForce GTX 560Ti.

tidze091 ::

kaka je razlika med i7 2600k pa med i5 2500k

hojnikb ::

i7 ma HT (8 niti namesto 4) in 2MB cache več.
#brezpodpisa

tidze091 ::

kaj na tem dinakomp ti sestavjo al kak je to...
mi loh kdo napiše seznam stvari za dobr pc za igranje igr pa še za par programčkov kot photoshop
vse skup naj bi blo do 950€

joman ::

Sestavljeno na dinokomp, za sestavo jim moraš napisat v mail in ti brezplačno sestavijo.

ASRock Z68 Extreme3 Gen3 132.00 €
Intel Core i5 2500K (3,30Ghz, 6MB) BOX 205.20 €
Noctua NH-U12P SE2 (am2+, am3, FM1, 775, 1155, 1156, 1366) 57.00 €
TeamGroup Elite 8GB 1333Mhz cl9 KIT - 1.50V 40.00 €
Western Digital Caviar Green 2TB 64MB 171.60 €
SATA Sony NEC AD-7280S 24.00 €
MSI GeForce GTX 560 Ti 1GB Twin Frozr II OC 219.60 €
Cooler Master GX 650W - 80+ 88.80 €

Skupaj: 938.20 € +ohišje po izbiri

Lahko pa kupiš kakšen disk na bolhi in prišparaš nekaj €

tale recimo:
http://www.bolha.com/sata2-trdi-diski/t...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: joman ()

tidze091 ::

ej točno te grafične ne najdem MSI GeForce GTX 560 Ti 1GB Twin Frozr II OC

kaj pa ta
ASUS GeForce GTX 560 Ti 1GB DirectCuII TOP 249.60 €

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tidze091 ()

joman ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: joman ()

tidze091 ::

kera je pa bulša MSI GeForce GTX 560 Ti 1GB Twin Frozr II OC ali GeForce GTX 560 Ti 1GB DirectCuII TOP

joman ::

msi je malo boljša

sicer pa katerokoli vzameš je ok

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: joman ()

tidze091 ::

ko hočš da ti še sestavjo na ker mail napišeš pa kdaj napišeš ko kopuješ al kdaj..
pa kaj napišeš .. ...

joman ::

pri oddaji naročila lahko pod opombe napišeš, da ti naj sestavijo.

tidze091 ::

kaj pa zvočna kartica al kaj

TOP ::

Zvočno maš integrirano na plati.

tidze091 ::

To je pol vse kar rabm:

Sestavljeno na DINOKOMP.SI
Matična plošča: ASRock Z68 Extreme3 Gen3
http://www.dinokomp.si/product_info.php...
Cena: 132.00 €
Procesor: Intel Core i7 2600K (3,40Ghz, 8MB) BOX
http://www.dinokomp.si/product_info.php...
Cena: 290.40 €
Hladilnik: Noctua NH-U12P SE2 (am2+, am3, FM1, 775, 1155, 1156, 1366) – AKC
http://www.dinokomp.si/product_info.php...
Cena: 57.00 €
RAM: TeamGroup Elite 8GB 1333Mhz cl9 KIT - 1.50V
http://www.dinokomp.si/product_info.php...
Cena: 40.00 €
Trdi disk: Western Digital Caviar Green 2TB 64MB
http://www.dinokomp.si/product_info.php...
Cena: 171.60 €
Optični pogon: SATA Sony NEC AD-7280S
http://www.dinokomp.si/product_info.php...
Cena: 24.00 €
Grafična kartica: MSI GeForce GTX 560 Ti 1GB Twin Frozr II OC
http://www.dinokomp.si/product_info.php...
Cena: 219.60 €
Napajalnik: Cooler Master GX 650W - 80+
http://www.dinokomp.si/product_info.php...
Cena: 88.80 €
Ohišje: .Rasurbo Vort-X
http://www.dinokomp.si/product_info.php...
Cena: 39.90 €


Skupaj: 1063.30 €

aja od intel i7 neodstopim

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tidze091 ()

Isotropic ::

http://www.anandtech.com/show/5276/inte...
kaj pa, ce se malo pocakas na tole? izgubil ne bos nic, kvecjemu pridobil. navijat se pa tut da. za 1100 bi se pomoje dal sestavt kaj pametnega...
pa kupi mugen3 namesto tiste noctue in ssd.

Zgodovina sprememb…

tidze091 ::

kdaj pride vn v slovenijo ta intel core i7 3820 .
kaj pa tist mugen3 pa ssd

tidze091 je izjavil:

Kupujem nov računalnik, pa se ne spoznam na to.....

tidze091 ::

A kdo ve kdaj pride intel core i7 3820 v slovenijo ??

Isotropic ::

prodaja se bo zacela kmalu sedaj, ko je zacetek leta.

tidze091 ::

no lepo...pa kaj si še reku naj zamenjam..

RuskiSnajper ::

Okej ... zdaj pa da popravimo

Matična:
ASROCK je BUDGET, tega ne kupuj za igre, vzami raje od podjetja ASUS ali GIGABYTE (in nič druga)
Tehnično je AsRock od Asusa , ampak AsRock ne izdeluje gaming motherboardov, prejšno leto so prišli v ta market samo to je vseeno budget, vse komponente niso tako zanesljive, poceni, vglavnem škoda dnara, če daš 20 eur več pa maš tam eno najbolših Asus ali Gigabyte plat.

Moj Nasvet: GA-Z68XP-UD4 (160eur)

Procesor:
i7 je totalna bedarija za igre, vzemi i5 in prišparaš dnar, , HyperThreading ali HT je tehnologija nitenja in iz ene fizične jedre dobiš 1 virtualno jedro, kar nikakor ni enako sposobna oz hitra oz sploh primerljiva fizičnim jedrom. To je mogoče za kaki computing dobro, večina iger ITAK ne supportajo multithreading, ali pa samo 2 jedri, pa tudi če supportajo je implementacija slaba in procesorja ne uporabla optimalno.

Da ne odstopaš od i7 nimaš nobenega razloga, po drugi strani pa itak vem da se hočeš hvalit oz bit "ponosen" z i7 kot večina neizkušenih ljudi ki verjamejo v smešne reklame, sklepam :p

To je dokazano v testih vseposod, HT sploh nima nobenega praktičnega vpliva na igre za svoj ceno, ne kupuj sranja, to je isto kot da te uličar napizdi za petarde.


TRDI DISK:
Za igre se NIKOLI ne kupuje "GREEN" oz "STORAGE" oz "SILENT" oz "LITE" oz "SLIM" oz "ECO" oz "Vse kaj ma zelen list drevesa"
To je dost bol počasno, vglavnem ves preformance je na slabšem zarat tega ker, vsi ti diski laufajo tudi na 5400 RMP to je pod povprečjem to je enostavno smrtni udarec za loading v igrah za igre, za vse operacije v celem sistemu boš mel tolk bol počasne od normalnega. Kaj vsi nekaj verjamete v neki EKO kurac , nič kaj extremno bol enerigje ne porabijo (~5W) hitrejši (normalni) trdi diski, to je sam nek marketing kao green waw... "prišparali bomo nafteo". Če šparaš nafto jo itak ne šparaš za sebe sej je ne prodajaš ti.

Sploh ne rabiš 2 TB ... , kupiš pozneje ker so zdaj HDD cene zelo visoke zaradi poplav na tajskem (tovarne pod vodo) VSE cene so napihnjene zato boš pač mogo kombinirat, cene ne bojo šle dol še vsaj par mescov.

Ti gledaš star SATA2 trdi disk, lol, to je staro, gledat moreš SATA3 (SATA III)
Tale green WD20EARS je stari par let, sploh ne glej tega več. Če ne, se temu reče "metanje dnara vstran".

Moj nasvet: Western Digital Caviar Black 500 GB 64MB SATA3 (WD1001AALS)

Na dinokompu ga nimajo (slaba izbira itak ker je shortage) ... tukaj na mimovrstah maš AALX, pač je mal slabši kr ma 32 MB cache ampak dobro, to ni TAK velik problem. Edina razlika v AALS in AALX je količina cache seveda, vse drugo je enako. idi na WD stran če hočeš videt vse podrobnosti trdih diskov, majo tam neko grafično prezentacijo specifično za vsako serijo trdih diskov.

Logika ... Trdi Disk je najbol pošasna komponenta računalnika (bottleneck) , ga hočeš ŠE bol upočasnit?


Sestava:
PRI DINOKOMPU NE SESTAVLAJ KER NIMAJO TAK DOBRIH IZKUŠENJ (tistega ki majo zaposlenega) - sploh ne sestavlaj pri prodajalcih , kupi po delih in reči frendu da ti naj sestavi al pa kaki poznani serviser ko boš TI POLEK da vidiš da ti kaj ne vzame ali spizdi, pri prodajalcih ne dobiš vsega zraven ker ti papire, kable, šraufe in vse ostalo kar ne dajo zraven ker mislijo da stranka "ne bo rabla" ...

Jas sem moj prvi komp pri AGTju sestavo ... nikoli več - zdaj itak znam sam vse, sploh ni teško, moreš pač prvič sam probat, nima kaj bit če upoštevaš navodila glede statične elektrike, vzameš čaš in ne hitiš, delaš v sobi brez hrane in pijače in daješ vse na police da ne pohodiš, pa da nebo padlo na tla, za 1 tedn nareiš plac, seveda če delaš prvič neboš naredo v 1 dnevu itak, če kaj ne paše nikoli ne nasilo da ne zlomiš. eto.

kakih 300 prišparaš :) dosti bol je pomenbno kupit pravi trdi disk kot pa neki najbolši procesor ko nebo mel veze, če ti bo trdi disk lagiral zadaj.

Če ne znaš sestavlat kompa pa itak lahko prašaš vsakega tukaj, ti lahko pomagajo vsak korak ...

Zgodovina sprememb…

RuskiSnajper ::

EDIT: Aha zaj sem najdo glede intellipower , pravijo da je to farsa, marketink talk, sploh ni nobenih tehničnih obrazložitev te tehnologije (patent), vglavnem oni si zmislijo kako hitrost ima kr nekaj, tudi vrtečo glavo za branje/pisanje parkira po 8 sekundah (intelliPark) , tak da ko hočeš spet nekaj nalagat moraš čakat da se HDD zažene. To je ubijanje trdega diska saj tako se obrabla če se glava parkira tako pogosto, zato se tolko kvarijo serije GP (external/prenosna serija)

Dobro da si čakal na procesor drugač bi kupil pa neb vido mojih postov, heh.


SLOTECH ... ZAKAJ SE POPRAVLANJE POSTA IZKLOPI TAK HITRO!

Zgodovina sprememb…

tidze091 ::

RuskiSnajper je izjavil:

HyperThreading ali HT je tehnologija nitenja in iz ene fizične jedre dobiš 1 virtualno jedro, kar nikakor ni enako sposobna oz hitra oz sploh primerljiva fizičnim jedrom. To je mogoče za kaki computing dobro, večina iger ITAK ne supportajo multithreading, ali pa samo 2 jedri, pa tudi če supportajo je implementacija slaba in procesorja ne uporabla optimalno.


jz sem enga mojga frienda vprašo o tem kaj si misli in je napisal tole:

""če bi ti razmišlou kot člouk, bi vedu, da on nima tega sam za igrce.. pa itak je dobr da mas nek rezerve al kva. če se glede tega motm me popravi: virtualno jedro je ubistvu dobro tut za igrce, ker drzi vse tiste podatke, da jih fizicno jedro ucinkoviteje in hitreje "sprozi". js mislm, da je i7 cist dobra za njega, mogoce se i5 bol splaca za druge stvari ampak je pr njemu tko, da vednu tece okol 100 programov.
Lp.. ""



Aja pa še to

RuskiSnajper je izjavil:


TRDI DISK:
Za igre se NIKOLI ne kupuje "GREEN" oz "STORAGE" oz "SILENT" oz "LITE" oz "SLIM" oz "ECO" oz "Vse kaj ma zelen list drevesa"
To je dost bol počasno, vglavnem ves preformance je na slabšem zarat tega ker, vsi ti diski laufajo tudi na 5400 RMP to je pod povprečjem to je enostavno smrtni udarec za loading v igrah za igre, za vse operacije v celem sistemu boš mel tolk bol počasne od normalnega. Kaj vsi nekaj verjamete v neki EKO kurac , nič kaj extremno bol enerigje ne porabijo (~5W) hitrejši (normalni) trdi diski, to je sam nek marketing kao green waw... "prišparali bomo nafteo". Če šparaš nafto jo itak ne šparaš za sebe sej je ne prodajaš ti.



Jz tle nč eko ne kupujem pa nek zelen list pa manj nafte lol.... ja 7200 rpm al kok je to je blš

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tidze091 ()

zoot ::

tidze091 je izjavil:


Trdi disk: Western Digital Caviar Green 2TB 64MB


"GREEN" oz "STORAGE" oz "SILENT" oz "LITE" oz "SLIM"

Ti dejansko v imenu diska ne vidiš besede "GREEN"? Kupi black, še kaj?

tidze091 ::

kaj naj še kupim???

no pol pa kje naj kupim, pa kaj.....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tidze091 ()

tidze091 ::

no pol pa mi ti RuskiSnajper napiši kaj bi ti kupu ..

RuskiSnajper ::

sej sem ti ...

tisto kaj maš je ok (čega/komponent ki jih jas nisem omenil), jas sem samo popravo tiste ki so se mi zdeli nesmiselni ... podrobno preberi dolgi post, da nisi kaj spustil, če ni jasno vprasaj.


največja poanta pomoči je, da ti napišeš ali si pripravlen sodelovati 100%, in se ob tem tudi kaj naučiš, (pa vzet si moreš malo cajta za par dni... planirat) potem bom jas namenil več časa in se potrudil pri bol podrobni pomoči, ker je veliko ljudi ki nekaj sprašuje, potem pa naredijo posvoje, se ne javijo na forumu par dni, pa nakonci napišejo "to in to sem naredu, hvala, adijo" ... in pol tisti ko pomagajo mečejo čas vstran.



Glede virtualnih jeder i5 in i7... da še dodatno razložim.
Procesorji, Grafični čipi, s ponavadi enake strukture in enak čip, vendar imajo nekatere stvar izklopljene, CPU procesorji so pri tem najbol izraziti, GPU grafični čipi pa imajo včasih več verzij dokler je to ekonomično.

To je zato ker njih pride dost bol poceni če samo IZKLPIJO določene specifikacije najbolšim čipom in znižajo hitrost/multiplier-lock kot pa da bi za vsak pod-model serije izdelovali posebaj (arhitektura, desging bi bil zelo drag)

V svetu semikonduktorjev je tudi druga stvar s katerim se zapolnijo vsi ti entry-level, in "slabše" različice, ta stvar ni namerna, ta stvar je realnost izdelave in tako je kako fizika deluje, vsi ti čipi ki se izdelajo nimajo vsi najbolših sposobnosti, torej vsak čip ki pride z tovarne ga najprej testirajo ... če ne opravi njihovega "extreme" testa specifično za tisto serijo, ta čip pade v "high-end" torej gre naprej po traku in ga testirajo za "high-end", če ta test opravi bo prodan kot NAPRIMER i7, če pride drug čip in ne opravi "extreme" testa, tudi "high-end" ne, in tudi "mainstream" ne, pade v "casual-end" .. in je pač prodan kot i3 .. najcenejši rank, recimo odvisno od kvalitete same izdelave,čipa, designa in arhitekture, dosti več podrobnosti tudi naredi kako bo te "navlake"

ampak vseh POD-MODELOV ne morejo naret iz teh ostankov ki se potem prodajo ceneje ... zato včasih vzamejo zdave čipe in jih nameroma poslabšajo zato da jih naredijo dovol za market ki hoče kupit cenejše, zato pa je takšna loterija pri navijanju, enim bo delalo kul enim pa ne zarat tega ker neveš kak dober čip v resnici maš
tudi kombinirajo ... ni glih točno tako v tej seriji intelov, ampak podobno na tak način.

Toti "prodani ostanki" so bli večinoma pred leti, dan danes ima intel kar dobre yielde (yield je % delujočih čipov na 1 wafer) zato bi reko v tej i seriji kombinirajo. HT oz HyperThreading je samo izklopljen na i5.

tvoj prijatel pa je razmišljal mal drugače zakaj jas nevem, i7 JE "za kaj druga" , a ne razumete kako to gre, i3 , i5, i7 , PO vrsti so, in po sposobnostih, nerabiš bolšjega i7 ker ni tako velikega dobička za CENO ki jo plačaš (90 EUR), nima veze kolko jeder maš, IGRE ki ne podpirajo teh tehnologij nebodo uporabljale tega.

Razumite prosim, SOFTWER je vedno ZADAJ od HARDWERA, hardwer je vedno spredaj PRED vsemi igrami, igre špilajo kot da je Dual-Core pa lahko jih maš 100 če hočeš, igra ne zazna, softwer se ne uči sam (za zdaj še ne ;)

Torej ne rabiš nekaj kar je SPREDAJ, če igraš igre ki so večinoma 80% ZADAJ od inovacije, ker so developerji takšni kot so, če bi vsi idajali popravke za svoje igre in softwer ... sanje.

Enako je z računalnikom samim, ti si, zaradi nevednosti (upravičeno) izbral NAJBOLŠI procesor in NAJSLABŠI trdi disk ... to je kot da bi namazal najbolši svetovno znan sir na star plesnivi suhi kruh pobran iz smeti, kakšen bo okus, a bo sir magično izničil ogaben okus kruha ?



pridem pozneje nazaj ... tecajt pa najdi te komponente ki sem ti jih v 2 postih povedal, in jih malo poišči po netu, greš na naše strani in vtipkaš model oz del imena komponente,

eto še na list ti napišem:
-matična: GA-Z68XP-UD4
-procesor: Intel Core i5 2500k
-trdi disk: Western Digital Caviar Black 500 GB 64MB SATA3 (WD1001AALS ali AALX)

te 3 stvari morš zamenjat, jas sem ti ŽE napisal primere še en krat povdarjam, ampak sem jih zaradi možnega ponovnega nesporazuma in tako tudi dolgovezenja te teme raje napisal tukaj zraven zgoraj.

Ampak če bi sam iskal bi se več naučil kot pa da ti nekdo drug... če ti gledaš kak neko riše ni isto če ti sam rišeš ane.

PS: Green pomeni Eco , Lite pomeni Slim , whatever ... pač to je samo več spomenk. Slim in Lite pomeni "manjše, kompaktno" to pa iz PRAKSE vem da nemore bit bolše oz isto dobro kot normalen produkt, lite in slim vedno pomeni "nekaj MANJ" .. ni nujno da je "ECOnomično" oz "Green" , ampak je slabše v vsakem primeru je nekaj odtrajeno da lahko zmanšajo velikost naprimer pri telefonoih ali tabličnih računalnikih ali celo handeld konzolah (nintendo DS, nintendo DS Lite )



Primerjaj.
Western Digital Caviar SUPER-KUL 500 GB 64MB Sata 3
Western Digital Caviar TA-PA-JE-POČASN 500 GB 32 MB Sata 2

Enostavno da boš vedel kako ima WESTERN DIGITAL svoje pod-modele označene:
To ima samo western digital, vsako podjetje si zmisli svoje stvari, intel ima i3, i5 , in i7 pa tudi i9
Black: Najbolša hitrost
Blue: Srednja
Green: Najslabša hitrost

Za lažje predstavlanje si prevedeš da beseda "Green" pomeni "kurac od ovce". ;)
Sedaj pa se uprašal ali boš kupil "Western Digital Caviar Kurac Od Ovaca" , ali "Western Digital Caviar Black"

Dobro par smešnih izrazov, praktično pa deluje, poanta je da razumete mojo razlago ceprav vem da niso prijazne besede.

Seveda ne krivim tebe, tako podjetja izrablajo navadne besede da večina ne opazi njihove pomenbnosti, in moraš prebrat in gledat pazljivo da točno vidiš razliko v imenu in modelu, MODEL je tudi drugačen , WDXXXXEARS se uproabla samo za te GREENe, AALS oz AALX je pri Blackih , Bluei imajo spet nekaj druga,

Model je vedno skupek večih oznak, http://wdc.com/wdproducts/library/other...


No kot vidiš sem tudi jas nekaj zvedel da sem našel tisti PDF ... AALX je bolši ker X pomeni Sata 3 (6 Gb/s hitrost po kablu) , AALS pa ki ima S na koncu, pomeni Sata 2 (3 Gb/s hitrost po kablu)

Da neboš mešal SATE z RMP oz hitrost obratov, Sata hitrost je samo hitrost prenosa po kablu od trdega diska do matične. Uporablen je Gigabit ne Gigabajt, torej 3 Gb/s je 357.6 Megabajtov na sekundo, za SSDje sata 2 ni dovol hitra, za HDDje pa je, Caviar Black pride do hitrosti 110 MB/s, Western Digitalov RAPTOR pa tudi do 150 MB/s.

Če gremo po PDFju na linku, jas imam WD1002FAEX

    WD = podjetje
    1002 = 1 TB , "2" pomeni neka oznaka in ne velikost, mogoče da razločijo med večim podobnim.
    F = pomeni da je terabajtni (nov format)
    A = pomeni da je v seriji Caviar
    E = pomeni da ima 7200 RMP in 64MB cache
    X = pomeni da ima Sata 3





Ko si pa ti izbiral sprva sam pa si izbral tegale Greena, WD20EARS (pred leti so bile zmes 2 mestne številke, zdaj pa 4)

    WD = podjetje
    20 = oznaka za kapaciteto (2 TB)
    E = terabajtni (star/prvi format)
    A = serija Caviar
    R = 5400 RMP z 64MB cache
    S = Sata 2



Problem je da ne moreš kupit WD1002FAEX (Caviar black 1 TB 64MB sata 3 ki sem ga dobil za 90 EUR) ker stane 255 EUR zaradi POPLAV na tajskem, tiste tovarne stojijo ker ležijo 3 metre pod vodo, zato taka cena sedaj. Raje Kupiš trdi disk za 100 Eur ki sem ti ga prej omenil (WD5002AALX), 500 GB bo dovol, Sata 3 je, Black je torej 7200 RMP , ampak ima 32MB cache, imajo ga na zalogi, pač to se vsak dan spreminja, ziher ne bojo dobli nove pošiljke kaj kmalu.

Cache je kar pomenbna stvar amapk okej, neboš imel problemov, ampak zdaj se ne splača čakat na 64MB verzijo, ker lahko čakaš 3 mesce.

tidze091 ::

Ta je tvoj ne???: http://www.enakupi.com/Trdi-disk-WD-1TB...
Tega trdega diska ko mi predlagaš nenajdem na slo strani.
Kje ti kupuješ stvari (v tujini??) ??

To naj bi po tvoje blo ok:

Matična plošča: GA-Z68XP-UD4
http://www.dinokomp.si/product_info.php...
Cena: 165.60 €
Procesor: Intel Core i5 2500K (3,30Ghz, 6MB) BOX
http://www.dinokomp.si/product_info.php...
Cena: 205.20 €
Hladilnik: Noctua NH-U12P SE2 (am2+, am3, FM1, 775, 1155, 1156, 1366) – AKC
http://www.dinokomp.si/product_info.php...
Cena: 57.00 €
RAM: TeamGroup Elite 8GB 1333Mhz cl9 KIT - 1.50V
http://www.dinokomp.si/product_info.php...
Cena: 40.00 €
Trdi disk: nisem ga še najdu xD WD5002AALX
Cena: ???
Optični pogon: SATA Sony NEC AD-7280S
http://www.dinokomp.si/product_info.php...
Cena: 24.00 €
Grafična kartica: MSI GeForce GTX 560 Ti 1GB Twin Frozr II OC
http://www.dinokomp.si/product_info.php...
Cena: 219.60 €
Napajalnik: Cooler Master GX 650W - 80+
http://www.dinokomp.si/product_info.php...
Cena: 88.80 €
Ohišje: .Rasurbo Vort-X
http://www.dinokomp.si/product_info.php...
Cena: 39.90 €

Vse skupi: 880,1 + Trdi disk na DINOKOMP (upam da sem prov zračunal na kalkulator xD )

Za i5 me še vedno nisi čist navdušu xD .... si pa na poti xD ..

kaj za overclock bo dober ta hladilnik (noctua) al rabm novga kupt.. (čeprav še ne vem kok se to nardi)

Se bi splačal to kupit na http://direkt.jacob-computer.de/ ... Sam pol je vse v nemščini, ... kaj pa je pol z garancijo.... pa ko si reku da si vzel en tedn da si po navodilih vse skup sestavo , dvomim da je blo v nemščini (ali pač)...

Aja pol kaj morem še zravn met mrežno pa zvočno al so intengrirane na plati (šezmer neznam pogledat ((( l0l ))) )...

Kaj pa misliš na ta ekran: http://www.mimovrste.com/artikel/265010...
Me :D

Robi :P ::

tidze091 je izjavil:



Kaj pa misliš na ta ekran: http://www.mimovrste.com/artikel/265010...

ta ekran sem ravno danes naročil dobim ga v ponedeljek ali torek pa ti sporočim kakšen je če te bo zanimalo...::)

tidze091 ::

Ja bi me zanimal :D
Si ga naročil na mimovrste al kje drgje :?
Me :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tidze091 ()

RuskiSnajper ::

Nerabiš zaključevat tak hitro (računat kao da bo 100% tako ostalo na koncu), zdaj ko si prišparal še lahko vedno uporabiš za bol praktične namene ... kot je bolše ohišje itd (olajša delo še sploh če delaš sam)

Tudi napajalnik se bi dalo še kaj pogledat

Zaj trenutno niam cajta ... pozneje.

Zgodovina sprememb…

feedback03 ::

RuskiSnajper, SATA II podpira hitrosti tam okoli 300 MB/s, povprečen trdi disk pa zmore 120-130 MB/s, kar pomeni da je SATA 3 popolnoma odveč...

Glede na to da naslednji mesec izide HD78xx (HD7850 - 200$) serija se mi zdi ne zdi smiselno nekomu predlagati da kupi leto dni staro zadevo (GTX 560Ti), razen če zadevo res nujno rabi.
Why do people feel safe under blankets?
It's not like a murderer will come in thinking:
I'M GOING TO KILL.. Ah darn, he's under a blanket!

integral15 ::

Ali je ta maticna plosca v redu za i5 2500k ali i7 2600k ali proporocate rajse kaksno asus plosco http://www.dinokomp.si/product_info.php... ?? Hvala

Zgodovina sprememb…

tidze091 ::

naj bi izjavil:

Ta izdelek je bil dodan v katalog: torek, 10. julij 2007.


Men se zdi mal stara..
Me :D

tidze091 ::

pol če 1 mesec pridejo neke nove grafične... pa tut i7 3820 .. (se mi zdi xD ) :D
Me :D

Robi :P ::

tidze091 je izjavil:

Ja bi me zanimal :D
Si ga naročil na mimovrste al kje drgje :?

iz mimovrste ker je bila cena ista kot pri enaa ampak je bila poštinina cenejša vzel sem tudi en kabel HDMI za 7€ pohvalilo ga je kar 11 kupcev monitor pa 2 ti sporočim kakšen je ko ga dobim!::)

integral15 ::

tidze091 je izjavil:

naj bi izjavil:

Ta izdelek je bil dodan v katalog: torek, 10. julij 2007.


Men se zdi mal stara..


Uf pa res sploh opazu nism hm pomoje je kaksna napaka 2007 ni mozn tkrt se ni blo i5 ne i7

Zgodovina sprememb…

XsenO ::

Tukaj imaš primerjavo I5 vs I7: http://www.anandtech.com/bench/Product/...
Kot lahko vidiš je v nekaterih igrah I5 celo hitrejši.
1 + 1 = 1

tidze091 ::

Zej mam intel core duo 2 (tm) 7500.... nerabm šeenga...
Me :D

tidze091 ::

XsenO je izjavil:

Tukaj imaš primerjavo I5 vs I7: http://www.anandtech.com/bench/Product/...
Kot lahko vidiš je v nekaterih igrah I5 celo hitrejši.


http://www.anandtech.com/bench/Product/...

To mi je bolj vseč... sicer pa tistih dva na koncu ko je odzad bom preživel :D
Me :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tidze091 ()

RuskiSnajper ::

feedback03 je izjavil:

RuskiSnajper, SATA II podpira hitrosti tam okoli 300 MB/s, povprečen trdi disk pa zmore 120-130 MB/s, kar pomeni da je SATA 3 popolnoma odveč...

Glede na to da naslednji mesec izide HD78xx (HD7850 - 200$) serija se mi zdi ne zdi smiselno nekomu predlagati da kupi leto dni staro zadevo (GTX 560Ti), razen če zadevo res nujno rabi.


Jas še do grafične prišo nisem ... da bi kaj predlagal - slow down.

Glede Sata ... Sata 3 te ne stane nič več, ne delaj problemov kjer jih ni, pa nima veze če ni bottleneck, poanta je v trdem disku sameme, zakaj bi kupoval starejše sata 2 verzije ki so tudi potemtakem narejeni s starejšimi tehnologijami (revizije, verzije)

En primer je "platter format" , prva črka za številkami v model number: F = nova verzija formata

RuskiSnajper ::

tidze091 je izjavil:

naj bi izjavil:

Ta izdelek je bil dodan v katalog: torek, 10. julij 2007.


Men se zdi mal stara..


Ni res, to je njihova napaka na web strani.

1. Z86 chipset in LGA1155 niso obstajali v 2007
2. Gigabyte je v 2007 imel 99% primerih modro barvo PCBjev, ne črno.

Z68 je trenutni aktualen chipset za intel LGA1155 podnožja (sandy bridge)

Model Številke niso kr nekaj.

Kar mi je pri Gigabyte všeč kot pri Asus je seveda to imenovanje ki ima smisel, ko vidiš "Asus Rampage blabla" ali pa "Asus PK-123XYZ" ti to nič ne pove pač moreš bol brskat. Vem da to ni problem samo malo bol se LOČIJO med sabo ko izbiraš in gledaš na hitro , kvaliteta oz rank pri Gigabyte gre od UD1 UD2 UD3 UD4 UD5 UD6 UD7 UD9 ... večja je številka bolša matična je, UD3 je mainstream ampak je čisto okej za igre samo pač ko sam rihtaš svoj komp ... nima tak dobrih sposobnosti, bios settingov, praktičnih pribolškov itd ... UD3 , za gaming bi dal vsaj UD4.

Razlike med UD3 in UD4 ...etc lahko vse vidiš na official web sajtu.

http://www.gigabyte.com/products/produc...

Pač UD3 zdaj nahitro opazno nima nekih astronomskih poslabšanj - treba bi blo review pogledat za vse detaile (tisti detaili so pomenbni, saj tak je določena praktičnost(feature) oz kvaliteta) , edino nima 16 phase power za PC. Ampak ima "Precision OV" kar je malo presenečenje ... lepo gigabyte.

Zakaj ma večino potrošikov Asus plate, zato ker jih OEMji večinoma vstavlajo v tiste grozne PCje ... in pol narod misli da je Asus najbolši, ali pa vsaj "atmosferski" bias k temu podjetju.

tidze091 ::

kaj GA-Z68XP-UD4 podpira i7 3820
Me :D

RuskiSnajper ::

tidze091 je izjavil:

kaj GA-Z68XP-UD4 podpira i7 3820


Ja valda da , ampak še vedno hočeš dnar metat vstran ? Daj ga meni raje će ga imaš preveč, ker sem ti tolk pomagal nebi bi blo slabo :)

Procesorji ze dolgo nimajo veze več, dovol hitri so za vse igre, NIČ ne bo hitreje, nič ne bo bolše, centerpiece so prevzele grafične. Nerabiš i7, ker nič nebo razlike, noben program itak windows sam ne izrabla 8 CORE itak ker noben softwer ne podpira kaj šele igre.

Ta dnar kaj ga prišparaš od procesorja (100 EUR) daj raje zraven za bolšo grafično.

Zgodovina sprememb…

matonson ::

Živ,
prosim, da nekdo malo tole pogleda. Bi se dalo kaj spremeniti na bolje za to ceno? Računalnik ni zame, zato ga ne bi rad kaj pobiksal:P.

Namen uporabe: delo v ProEngineer-ju
Zahteve: hitro delovanje, stabilnost
Cena: okoli 1500€, rajši manj
Trgovina: Funtech
Disk je lahko 1TB, ampak rabim dober argument za to.
Grafična: Quadro kartica je pogoj. To se ne bo spreminjalo.
Sistem se ne bo navijal.
Pri SSDju je važno, da se stvari odpirajo instantno (to se že na SATA2,tako da ni potrebe po hitrosti 500MB/s). Je kakšen SSD, ki velja za manj pokvarljivega, stabilnejšega?
Kar se ostalih stvari tiče, sprejemam boljše ideje:).




Hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matonson ()

RuskiSnajper ::

matonson je izjavil:

Živ,
prosim, da nekdo malo tole pogleda. Bi se dalo kaj spremeniti na bolje za to ceno? Računalnik ni zame, zato ga ne bi rad kaj pobiksal:P.

Namen uporabe: delo v ProEngineer-ju
Zahteve: hitro delovanje, stabilnost
Cena: okoli 1500€, rajši manj
Trgovina: Funtech
Disk je lahko 1TB, ampak rabim dober argument za to.
Grafična: Quadro kartica je pogoj. To se ne bo spreminjalo.
Sistem se ne bo navijal.
Pri SSDju je važno, da se stvari odpirajo instantno (to se že na SATA2,tako da ni potrebe po hitrosti 500MB/s). Je kakšen SSD, ki velja za manj pokvarljivega, stabilnejšega?
Kar se ostalih stvari tiče, sprejemam boljše ideje:).




Hvala


Naredil bi lahko svoj thread za tole

Pro Engineering:

1. Matična: bi lahko imel bolšo, UD3 je mainstream. UD4 stane 20 eur več ;) (pa ne jemat teh -B3 , to so popravljene stare revizije, intel chipset sata overvoltage fix)
2. Procesor: Glih ti potrebuješ i7 Intel procesor, ne i5. (sigh)
3. SSD vzami raje Crucial M4 128 GB (moraš updejtat novi 0009 firmware saj je veliko izbolškov v hitrosti, do 100/MB read več v nekaterih testih)
4. SATA 2 nebo dovol za SSDje, tale Crucial je Sata3 in tudi moraš uporabit 6 Gb/s kable in porte na matični (Sata3 kabli so modre barve),
5. Poceni SSD se ne splača kupovat ker prehitro ckrnejo in se hitro upočasnujejo tako da "instant" odprianje zamre ...
6. Tukaj se ne splača šparat teh 200 Evrov preko 1500 ker ti povem bo velika razlika ... i7 in bolši SSD, velika razlika za computing.

Verjemi mi, če boš mel Sata 2 bo pol bol počasneje kot je lahko, testi v Crystal Disk Mark so bili astronomski ko sem pred kratkim probal Sata 2 in Sata 3.

Če ti Hyperthreading (+ 2x navideznih jeder) povzroča kakšne preglavize oz upad odzivnosti ga še vedno lahko izklopiš v biosu in efektivno dobiš ven "i5".

In HT mode, some internal processor resources are split
between the threads, which reduces performance if you're
only using one thread. When booting, you're almost
certainly only using one thread. Thus, it boots faster with
HT turned _off_. Unless you're running CPU-bound jobs in
the background, you'll probably see better response in
many/most situations with_out_ HT in a typical
single-user-workstation mode.

Zgodovina sprememb…

matonson ::

Ja, te stvari dobro vem, ampak sem zelo omejen s ceno. Glede i7 ter ProEngineer-ja, ne vem, če HT kaj vpliva. Ne najdem podatka, če ga dejansko izkorišča.

No, sedaj sem še zvedel, da moram sestaviti po ceni z davkom. Torej max cena je 1200€ žal... SSD kot kaže odpade. Ostajam na i5. 160€ sem še vedno čez mejo.

Tele Quadro kartice so predrage.

NoBody- ::

Hm kupujem matično in rame, pa me zanima če sta ti dve zadevi:

Corsair Dominator  Memory  8 GB : 2 x 4 GB

P8Z68 DELUXE/GEN3 Socket1155

Vprašanje je, če kupim 2x zgornje rame. da bo skupaj 16GB, jih bo matična normalno prepoznala, kajti gledal sem na asusovi spletni strani, kateri rami so uradno podprti z njihove strani, pa teh ni navedenih, zato me zanima če kupim dvojne zgornje, ali bodo kakšni problemi z zaznavanjem, ali bo vse ok? :)

Lp

RuskiSnajper ::

matonson je izjavil:

Ja, te stvari dobro vem, ampak sem zelo omejen s ceno. Glede i7 ter ProEngineer-ja, ne vem, če HT kaj vpliva. Ne najdem podatka, če ga dejansko izkorišča.

No, sedaj sem še zvedel, da moram sestaviti po ceni z davkom. Torej max cena je 1200€ žal... SSD kot kaže odpade. Ostajam na i5. 160€ sem še vedno čez mejo.

Tele Quadro kartice so predrage.


Kje piše da moraš kupit vse pri enem prodajalcu.

Pomoje maš to za podjetje preko, in tam ni davka.

NoBody- je izjavil:

Hm kupujem matično in rame, pa me zanima če sta ti dve zadevi:

Corsair Dominator  Memory  8 GB : 2 x 4 GB

P8Z68 DELUXE/GEN3 Socket1155

Vprašanje je, če kupim 2x zgornje rame. da bo skupaj 16GB, jih bo matična normalno prepoznala, kajti gledal sem na asusovi spletni strani, kateri rami so uradno podprti z njihove strani, pa teh ni navedenih, zato me zanima če kupim dvojne zgornje, ali bodo kakšni problemi z zaznavanjem, ali bo vse ok? :)

Lp


Nikoli ne testirajo vseh ramov, tisto so samo najbol uporabljeni za test.

Zgodovina sprememb…

tidze091 ::

Jz bom kupil i7...... Sploh pa če nebi reku da ga rabm predvsem za igre s tem i5 i7 nebi meu probleme.... Sploh pa jz mislim da če zej ni še nič za hiper bo še pršlo.....
jz še vedno ostajam pri i7. Pa tut če bom 100 €vrov vr go stran in če loh kupm bolš nevem zakaj nebim, tut če ma san nek off al pa on , pa če se mi zdi ma tut 2mb polnilnika več (nekega xD )
Me :D
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rabm nov comp (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
543970 (3111) WinX64
»

Kupujem računalnik do 700€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8121210 (20203) mrepca
»

Gaming PC (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5214027 (12876) Sharky
»

Shark-3

Oddelek: Kaj kupiti
152833 (2601) klinker
»

nov pc za gaming (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11112005 (10253) slovenc5

Več podobnih tem