» »

Podaja telefona na Bolhi, kasneje prijavijo da je ukraden

Podaja telefona na Bolhi, kasneje prijavijo da je ukraden

mrTwelveTrees ::

Tole sem zasledil na Bolhi:

"Spoštovani kupci kateregakoli telefona rabljenega oz. skoraj novega telefona , PAZITE pri nakupu rabljenega telefona. Dogaja se namreč, da prodajalci prodajo nov telefon višjega cenovnega razreda po nižji ceni in prijavijo krajo policiji in navedejo, da je bil telefon odtujen z vsemi dokumenti ( račun, garancija itd ) v roki pa še vedno držijo aneks, kjer je navedeno njegove ime in imei telefona. Dobro namerna informacija za kupce. "

Zanima me ali se to res dogaja, če se kako se zavarovati kot kupec telefona ?

KoMar- ::

Kupoprodajna pogodba.

mirage ::

Jaz sem tukaj prvič slišal za to: http://www.alter.si/tabla/showflat.php?...

amigo_no1 ::

Kupi nov telefon.

Kupoprodajna pogodba te ne ščiti, da ti organi pregona ne bi odvzeli vozilo, za katero se izkaže, da je bilo ukradeno XX časa nazaj.
Pomoje velja isto za telefone.

s1m0n ::

Tu gre bolj za to, da oseba, ki ti proda telefon tega prijavi za ukradenega in ne to, da ti kupiš ukraden telefon!

RejZoR ::

Svinjarija ne pozna meja. Pol se pa čudi folk zakaj ne maram kupovat rabljenih stvari, ko pa je miljavžent načinov, da te okol prinesejo.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

#000000 ::

Ma ne vem, jest bi mu reku naslon si osebno k glavi da te slikam za ribiško :)

Tine:) ::

no to pa je svinjarija. sam sem preko bolhe kupil že tri telefone a za enkrat k sreči še nisem imel nobenih težav. sploh ne vem kako se ljudje lahk kej tazga spomnejo k to je pa res podlo. bom od sedaj naprej bolj pazil pri nakupih preko oglasov na bolhe

floyd1 ::

Google si "zapomni" marsikaj. Takoj bi šel poiskat oglas, ki je bil na Bolhi in ni hudič, da ne bi nekako prišli do tega, da jaz govorim resnico in prodajalec laže oz. da bi prodajalca povezali z oglasom. Sicer si tudi drugače pri vsakem nakupu na Bolhi shranim vsaj oglas, mail (če mi je prodajalec kaj poslal) pa kako telefonsko.

sese12 ::

Zato pa imaš na bolhi zaupanja vredne uporabnike, ki so svoje podatke zaupali bolhi in jih lahko tudi prijaviš, če je kaj narobe.

RejZoR ::

Neke podobne fore so delal z avtomobili, sam sem pozabil kako je že šlo. Na podobno foro, da je bila sicer prodaja povsem legitimna, ampak da se je potem javilo, da je ukraden in je kupec ostal brez avta, plačan znesek pa je ostal prodajalcu. Sam sem pozabil detajle. Tole je na podobno foro...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

mrTwelveTrees ::

ni problem narediti nov email
ni problem dostopati na internet preko lažnega oz drugaga IPja (če grejo admini slediti IPju pošiljatelja oglasa)
ni problem kupiti eno mobi karico ki jo potem zavžeš

zelo malo je oseb na bolhi ki imajo znak -zaupanje vredno, pa še to se da dobiti na lažni način, tako da ni problem

evo, pa smo tam, nič mu ne moreš, sploh če ma ta oseba lažni dokument

floyd1 ::

Glede na možen zaslužek bi rekel, da gre bolj za idejo kakih "pokavcev", ti pa verjetno niso mislili na vse to. Če bi šlo za "profiče" pa... Bi pa bilo tudi malo čudno, da bi nekdo v nekaj mesecih nekajkrat prijavil ukraden telefon in ga ne bi razkrinkali kot goljufa. Sploh, če bi vsakokrat drugi "lopov" trdil, da je ta telefon od njega kupil. In verjetno v primeru, ko vsak pove svojo zgodbo, policija vsaj malo razišče obe plati.
Na Bolhi pa itak vedno pogledam, kako dolgo je nekdo že uporabnik. Če je manj kot pol leta, raje ne kupim.

IceIceBaby ::

Jaz ponavadi za rabljene stvari nakažem denar preko spletne banke in v namen plačila napišem nekaj v stilu "Kupnina za telefon - Bolha". Če bi kdo kaj mutil imam dokaz, da sem zadevo plačal.

mastah ::

IceIceBaby je izjavil:

Jaz ponavadi za rabljene stvari nakažem denar preko spletne banke in v namen plačila napišem nekaj v stilu "Kupnina za telefon - Bolha". Če bi kdo kaj mutil imam dokaz, da sem zadevo plačal.

to ti nic ne pomaga, ce se izkaze da je zadeva ukradena ostanes brez telefona in denarja

ales85 ::

mastah verjetno je mislil zato, da bi dokazal, da je prodajalec prejel kupnino (isti, ki je prijavil krajo).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ales85 ()

Rok Woot ::

Ma jaz sem na bolhi enkrat zmagal avkcijo. Pa nič, cena je bila smešna in prodajalec se sploh ni odzval. Ta bolha je res polom v primerjavi z ebay-em.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bolha nakup rabljenega telefona

Oddelek: Loža
255304 (1042) kloko
»

Nakup novega telefona od fizične osebe in pravne posledice

Oddelek: Mobilne tehnologije
263664 (3043) Pesimist
»

Na kaj "paziti" pri nakupu telefona preko Bolhe?

Oddelek: Loža
4913620 (11781) poweroff
»

Ali mi lahko zaklenejo GSM

Oddelek: Mobilne tehnologije
122408 (2140) šernk
»

Bolha - uporabnik "telefonbolha"

Oddelek: Loža
254186 (3037) Bananovec

Več podobnih tem