» »

Ali mi lahko zaklenejo GSM

Ali mi lahko zaklenejo GSM

chrush ::

Zanima me, ali je varno kupiti telefon preko ebaya ali bolhe, ko nekdo podaljša naročnino nov telefon pa proda? Ali mi ob neplačevanju prvotnega lastnika lahko telefon zaklenejo ali celo odvzamejo ali me za to ne rabi skrbeti?
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

an3333 ::

Lahko ti proda tudi ukradenega....

Tody ::

Ne, ne zaklepajo telefonov, telefon se zaklene na izrecno željo lastnika (prijava tatvine). Ukinejo ti sim, samo to te itak ne boli ker boš imel svojega.

chrush ::

an3333 je izjavil:

Lahko ti proda tudi ukradenega....


Če ga kupim z računom, potem najbrž nebi smelo biti težav.
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

hojnikb ::

kaj pa če je ponarejen ? :\
#brezpodpisa

shadeX ::

Če je prvotni lastnik "svinja" ti ga lahko blokira na daljavo preko IMEI številke ki jo posreduje operaterju.

an3333 ::

chrush je izjavil:

an3333 je izjavil:

Lahko ti proda tudi ukradenega....


Če ga kupim z računom, potem najbrž nebi smelo biti težav.

ostaneš brez denarja in telefona

BladE_ ::

shadeX je izjavil:

Če je prvotni lastnik "svinja" ti ga lahko blokira na daljavo preko IMEI številke ki jo posreduje operaterju.


A se ti malo hecaš ane?
Akcija - Reakcija

fosil ::

shadeX je izjavil:

Če je prvotni lastnik "svinja" ti ga lahko blokira na daljavo preko IMEI številke ki jo posreduje operaterju.

Zato bi moral najprej prijavit krajo na policiji.
Taka lažniva prijava pa mislim da je že kaznivo dejanje.
Tako je!

feryz ::

V bistvu se heca.
Če bi to želel, bi moral podati lažno prijavo (kar je seveda kaznivo dejanje) in operater bi teoretično lahko to storil.
Seveda le eden izmed mnogih na tem svetu. Pa še telefon ne bi bil več izsledljiv v tem primeru.
To je v bistvu brezvezno početje

shadeX ::

feryz je izjavil:

V bistvu se heca.
Če bi to želel, bi moral podati lažno prijavo (kar je seveda kaznivo dejanje) in operater bi teoretično lahko to storil.
Seveda le eden izmed mnogih na tem svetu. Pa še telefon ne bi bil več izsledljiv v tem primeru.
To je v bistvu brezvezno početje


Se heca in se ne heca.

Na bolhi lahko objavim oglas:

"Prodam Samsung Galaxy S5, odlično ohranjen, rabljen 3 mesece. Edini problem je ker sem celotno škatlo s papirji izgubil. Cena telefona 220€. Samo osebni prevzem".

Za tak denar se bo sigurno dobil kdo ki ga papirji ne bodo zanimali ampak samo da bo telefon delal. Polnilci so danes itak vsi standardni tako da ga ni problem dobit.

Ko pride človek iskat telefon mu ga prodaš, nekaj minut ko se razideta pa pokličeš operaterja da si telefon izgubil in na podlagi IMEI številke ti ga potem izklopijo.

Je pa dejstvo to da ti nimaš nič od tega (razen če telefon prodaš nekomu ki ga resnično ne maraš :D). Če ga prodaš zajebanemu osebku lahko tudi sicer dobiš batine...

Kar sem jaz hotel povedati je da ti pač lahko na daljavo onemogoči telefon. Je pa seveda tovrstno dejanje - kaznivo.

Sicer se pa tudi IMEI da spremenit. To se dela npr, ukradenim telefonom.

fosil ::

Novi lastnik verjetno ne bo mirno gledal kako mu telefon ne dela.
In ko bo šel k operaterju vprašat kaj se dogaja se bo zgodba začela razpletat.
Bolha pa tudi hrani podatke o oglasih.
Tako je!

šernk ::

Operater ne bo blokiral telefona samo zaradi enega klica, da si mobitel izgubil. Bo treba kar zapisnik policije dobit.

pa če bo tak človek mobitel uporabljal bo policija lepo pri njemu doma se naslikala, preden se bo telefon blokiralo. Potem pa veliko sreče.

gremo h original vprašanju: če on neha plačevati za telefon naročnino bodo seveda njega lovili in ne telefon. Njih praktično telefon ne briga, želijo samo denar.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako zafrkniti tistega,ki ti je ukradel mobitel (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
8026264 (8177) nergac
»

Kakšna je šansa, da dobim svoj telefon nazaj? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
8327229 (10633) Mare2
»

Nakup novega telefona od fizične osebe in pravne posledice

Oddelek: Mobilne tehnologije
263666 (3045) Pesimist
»

Ukraden telefon

Oddelek: Mobilne tehnologije
4115322 (13690) Mcsin
»

smola

Oddelek: Mobilne tehnologije
151479 (1176) Daedalus

Več podobnih tem