» »

[C#] Ideje za seminarsko

[C#] Ideje za seminarsko

krastača ::

Glede na to, da se učim programiranje v jeziku C# in rabim še ogromno časa, da bi dojela zadeve pa kljub temu rabim ideje za kak ZELO preprosti program, ki bi ga lahko naredila za seminarsko nalogo.

Navodi profesorja so:

1. napiši program, ki bo omogočal delo z objekti razreda po lastnem izboru z naslednjimi
minimalnimi zahtevami
• dodajanje novega objekta
• brisanje izbranega objekta
• spreminjanje izbranega objekta
• shranjevanje objektov v datoteko
• nalaganje objektov iz datoteke v polje objektov
• i z pi s
2. delo z datoteko mora biti smiselno in uporabniku prijazno, posamezne funkcije programa
morajo biti dostopne v meniju


3. Dodatno:
• izbira med izpisom posameznega objekta in celotnega seznama
• brisanje vseh objektov
• sortiranje objektov po enem ali več atributih
• iskanje objekta po določenih kriterijih
• preverjanje, ali objekt z določeno vsebino že obstaja, preden dovolimo vpis
• izpis števila objektov
• uporaba podmenija
• uporaba dinamičnega polja (razred ArrayList)

Če ima kdo čas, da bi mi pomagal pri sestavi programa, bi se priporočala.
Če ima kdo kak program, ki ga je za časa šolanja delal in ga več ne rabi, se priporočam.
Če ima kdo kako zelo preprosto idejo za program, ki bi ga sama uspela spraviti skup, se priporočam.

Nič hudi bit, me je te seminarske zelo strah! 8-O

amacar ::

Preprost program: Recimo kak class Razred, pa pod classe učenec, učitelj, pa narediš seznam, ali pa seznam potnikov za izlet, zaloga skladišča itd...

Ker vidim, da veliko tu sprašuješ ti pa svetujem, da si neko knjigo nabaviš/skopiraš pa da osvojiš te osnove, pa bo šlo lažje. Sam sem prišel na feri RIT UN z gimnazije, tudi brez znanja programiranja, pa sem samo žumerjevo knjigo vzel v roke in je šlo brez problema. Pač boš najprej porabila več ur za takšne osnovne naloge s for zanko, ampak ti bo pomagalo.

krastača ::

Jup amacar saj to ravno počnem :). in hvala za nasvet ravno ta - seznam potnikov za izlet - se mi zdi, da bi kar šlo. A v tem primeru moram vnesti v program tudi kaj samega o izletu ali pa le iti na potnike ipd.

Isotropic ::

bancni avtomat

amacar ::

Odvisno kak zahtevno rabite. Lahko narediš class Potnik, in iz njega izpelješ class Vodič, ter PrijavljenPotnik in samo vse skupaj pomečeš v polje (potem ne rabiš podatkov o izletu). Lahko narediš še class Izlet (dodaš spremenljivke s podatki o izletu), ki ima za spremenljivko polje classov Potnik in temu classu dodajaš elemente - potnike. Za še malo več dela, pa narediš še polje Izletov, ter vsak Izlet polje potnikov.

Spura ::

Po mojem mnenju je pri danem znanju programiranja edina moznost to, da ti to en naredi, oziroma, da splonkas to (tko sicer vecinoma folk opravlja te predmete). Alternativno bos zdej eno leto se ucila programirat, da bos naslednje leto naredila. Tko, pomojem realna ocena.

krastača ::

Ravno o tem sem mislila govoriti z profesorjem. Kaka nesmisel je, da nas gnjavi z programom, če se komaj učimo programirati oz delamo osnovne vaje - mislim wtf. Nažalost nimam nubenega, ki bi mi bil pripravljen narediti program ker živim bogu za hrbtom. A je morda kaka stran kjer imajo kake stare seminarske uploadane za pomoč? :'(

Invictus ::

A danes nihče več ne dela svojih seminarskih?

Teh zahtevkov je danes malo preveč ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Volk| ::

Jaz sem diplomiral na feriju. Na začetku sem imel isti problem. Nič znanja iz programiranja, naloge kar zahtevne. Programiranje 1 je bilo zame nekaj ubijajočega. Sedaj ko gledam nazaj(in znam kar dobro programirat) me spreletava srh, koliko truda je bilo potrebno vložit v to(nisem nadarjen za programiranj -vse sem moral se naučit, torej znoj). Kljub temu mi ni žal. Sedaj sem dober, vendar vem da je to postopek, katerega ne moreš preskočit. Kot je omenil @Spura, je najboljša varijanta, da skopiraš od nekoga in se učiš na primerih, kako se programira. Ampak ne samo skopiraš pa oddaš, ampak se posvetiš v program in ga skapiraš.
Imam veliko svojih primerov(iz faksa), kateri so začetki mojega programiranja(to pomeni, da programi napisani za silo, če bi jih pisal še 1x bi pisal čist drugač, so pa način učenja). Če želiš te programe ti jih pošljem, tako da mi na ZS pošlji email.
Ampak res svarim, če boš uporabljala to samo za to da narediš izpit...pol ne bos naredila faxa. To je samo za pomoč, da narediš prve korake.
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

Ziga Dolhar ::

https://dolhar.si/


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

programiranje na srednji šoli

Oddelek: Šola
253160 (2349) i386
»

PHP in objektno programiranje (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
8511297 (9764) kivi113
»

Programiranje v C++

Oddelek: Programiranje
352478 (1336) krneki0001
»

Visual Basic, C#, C++, razlike... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programiranje
12212118 (9789) 64202
»

[Java][Naloga] Seznam študentov, majčken problem

Oddelek: Programiranje
362236 (1923) VASkO

Več podobnih tem