» »

Prometheus

Prometheus

««
24 / 25
»»

St235 ::

Poldi112 je izjavil:

FlyingBee je izjavil:

Forbidden planet ... to je pa res dobra zadeva, le tehnika jim je onemogočila, da ne zgleda kot pošasti iz power rangers

Star Wars so komedija, logans run, dars star ... dolgčas kot Idiotseja 2001


Če ti je odiseja dolgčas je pač ne razumeš. Je pač čisti scifi. Mogoče je tisto, kar ti iščeš, bolj akcija...

Sem pa šel malo gledat eno random stran:
http://www.popularmechanics.com/technol...

ker vem, da je ogromno dobrih scifi filmov, samo mi ne padejo takoj na pamet.

Sfiltrirano izmed 100 filmov na tiste, ki sem jih gledal, ki so mi bili všeč in tiste, ki dejansko sodijo v scifi (madmax po mojem ne):

Z razvrstitvijo se ne strinjam čisto (serenity je čisto preveč na koncu), je pa pomenljivo 1. mesto. Glej, kje je šele alien :). Še aliens ga pojedo.

Serenity (2005)
88. eXistenZ (1999)
83. Stalker (1979)
80. Cube (1997)
75. Dark Star (1974)
71. Rollerball (1975)
69. Inception (2010)
63. Invasion of the Body Snatchers (1978)
61. 12 Monkeys (1995)
59. The Last Starfighter (1984)
56. Eternal Sunshine of the Spotless Mind (2004)
55. Contact (1997)
53. Abre Los Ojos (1997)
52. The Andromeda Strain (1971)
48. Starship Troopers (1997)
47. Moon (2009)
46. Soylent Green (1973)
45. Enemy Mine (1985)
41. Donnie Darko (2001)
39. Brazil (1985)
38. Solaris (1972)
37. Ghost in the Shell (1995)
35. Primer (2004)
32. The Thing (1982)
27. District 9 (2009)
26. Minority Report (2002)
25. The Matrix (1999)
24. Star Wars: Episode IV—A New Hope (1977)
23. Total Recall (1990)
21. The Fly (1986)
20. Children of Men (2006)
19. Dark City (1998)
17. Terminator 2: Judgment Day (1992)
16. Logan's Run (1976)
14. Forbidden Planet (1956)
12. Alien (1979)
10. Planet of the Apes (1968)
9. The Terminator (1984)
8. Star Trek II: The Wrath of Khan (1982)
7. Star Wars: Episode V: The Empire Strikes Back (1980)
4. Aliens (1986)
3. Gattaca (1997)
2. Blade Runner (1982)
1. 2001: A Space Odyssey (1968)


In ko vidim ta seznam se lahko samo nasmehnem misli o Ridleyu - kralju scifi-ja.


ja res se je za smejat takšnim zaključkom o režiserju, ki se je podpisal pod film, ki je na drugem mestu tvojega seznama.

oo7 ::

St235 je izjavil:

Poldi112 je izjavil:

FlyingBee je izjavil:

Forbidden planet ... to je pa res dobra zadeva, le tehnika jim je onemogočila, da ne zgleda kot pošasti iz power rangers

Star Wars so komedija, logans run, dars star ... dolgčas kot Idiotseja 2001


Če ti je odiseja dolgčas je pač ne razumeš. Je pač čisti scifi. Mogoče je tisto, kar ti iščeš, bolj akcija...

Sem pa šel malo gledat eno random stran:
http://www.popularmechanics.com/technol...

ker vem, da je ogromno dobrih scifi filmov, samo mi ne padejo takoj na pamet.

Sfiltrirano izmed 100 filmov na tiste, ki sem jih gledal, ki so mi bili všeč in tiste, ki dejansko sodijo v scifi (madmax po mojem ne):

Z razvrstitvijo se ne strinjam čisto (serenity je čisto preveč na koncu), je pa pomenljivo 1. mesto. Glej, kje je šele alien :). Še aliens ga pojedo.

Serenity (2005)
88. eXistenZ (1999)
83. Stalker (1979)
80. Cube (1997)
75. Dark Star (1974)
71. Rollerball (1975)
69. Inception (2010)
63. Invasion of the Body Snatchers (1978)
61. 12 Monkeys (1995)
59. The Last Starfighter (1984)
56. Eternal Sunshine of the Spotless Mind (2004)
55. Contact (1997)
53. Abre Los Ojos (1997)
52. The Andromeda Strain (1971)
48. Starship Troopers (1997)
47. Moon (2009)
46. Soylent Green (1973)
45. Enemy Mine (1985)
41. Donnie Darko (2001)
39. Brazil (1985)
38. Solaris (1972)
37. Ghost in the Shell (1995)
35. Primer (2004)
32. The Thing (1982)
27. District 9 (2009)
26. Minority Report (2002)
25. The Matrix (1999)
24. Star Wars: Episode IV—A New Hope (1977)
23. Total Recall (1990)
21. The Fly (1986)
20. Children of Men (2006)
19. Dark City (1998)
17. Terminator 2: Judgment Day (1992)
16. Logan's Run (1976)
14. Forbidden Planet (1956)
12. Alien (1979)
10. Planet of the Apes (1968)
9. The Terminator (1984)
8. Star Trek II: The Wrath of Khan (1982)
7. Star Wars: Episode V: The Empire Strikes Back (1980)
4. Aliens (1986)
3. Gattaca (1997)
2. Blade Runner (1982)
1. 2001: A Space Odyssey (1968)


In ko vidim ta seznam se lahko samo nasmehnem misli o Ridleyu - kralju scifi-ja.


ja res se je za smejat takšnim zaključkom o režiserju, ki se je podpisal pod film, ki je na drugem mestu tvojega seznama.


Ta lestvica je smešna že zato ,ker je ena Gattaca na tretjem mestu in filmi kot so Matrix, The Thing in 12 Monkeys sploh niso med top 10.

Pithlit ::

A to zato ker ZF morajo bit akcionerji?

Mene bolj moti da je Brazil tolk zadaj. Matrix pa niti pogojno nima kaj delat med top 10.
Life is as complicated as we make it...

oo7 ::

Pithlit je izjavil:

A to zato ker ZF morajo bit akcionerji?

Mene bolj moti da je Brazil tolk zadaj. Matrix pa niti pogojno nima kaj delat med top 10.


Ne nerabijo bit vsi akcijski. 12 Monkeys je Sci-Fi thriler in The Thing je Sci_Fi Horror.
Matrix pa je akcijski ampak je bil takrat nekaj čisto novega z vrhunskimi efekti pa je film star 15 let pa se lahko marsikater novodobni film skrije pred Matrico povrhu pa še super zgodba tako, da bi moral biti minimalno med top 10.

FlyingBee ::

brata Scott sta dala Holywoodu zelo veliko, Ridley ima poseben dar in lestvice so brez veze, ker ne moreš niti primerjat ite mojstrovine ... Pithlit in sovražniki mainstream high budget filmov že zaradi teh dveh lastnosti so kot "ljubitelji glasbe", katerim niti ne smeš omenit komadov, ki so dosegli velik komercialni uspeh

Zgodovina sprememb…

vostok_1 ::

Kaj pa fali AVP2-ju? Je kar soliden film.

Poldi112 ::

Roko na srce, The thing mi je precej hud horror movie (ravno zaradu hudega suspenza, za razliko od gore sranja, ki se navadno prodaja kot horror), samo ga pa na seznam scifi ne bi tlačil. Matrix je drugače čisto dober film, samo spet, kje je recimo globina odiseje? Zgodba ni zgrešena, izvedba je pa zajadrala čisto preveč v akcijo in efekte, da bi bila stvar primarno sci-fi. Fightov bi bilo mirno lahko pol manj pa bi zgodba vseeno normalno napredovala. Edino film ne bi bil tako uspešen. Če ga pa gledaš kot akcijo s ščepcem drame in scifi je pa čisto sprejemljiv, da ne rečem hud. Podobno kot Aliens.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

St235 ::

Če smo že offtopic, kakšno je tvoje mnenje o Blade Runnerju?

vostok_1 ::

Ti povem moje. Na dele kar inovativen, ostalo pa...povprečno. Sicer vrjamem, da za tiste čase je bil impact dosti večji, ker ni bilo toliko SF filmov vni.

Jst ::

Blade Runner sem pred kratkim videl v vitrini od kolega in mi je posodil DVD. Gledal večkrat, in vsakič mi je bil film enkraten. Zame si zasluži biti na tisti lestvici.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Pithlit ::

FlyingBee je izjavil:

Pithlit in sovražniki mainstream high budget filmov

Zakaj že?

Ker je, recimo, Matrix sicer fenomenalen paket recikliranih pristopov? Ni pa neka hudo inovativna stvar ki bi si zaslužila mesto med tistih top 10? Ali pa mogoče The Thing... ob katerem so mi šle dlake pokonci in je definitivno kulten film (a kljub temu nima kaj delat med top 10 v ZF žanru)? 12 opic je tudi konkreten film... a spet, bolj triler kot ZF. Je pa med omenjenimi tremi najbolj švoh, še posebej na ZF področju. Pa da ponovim... v vseh treh (oziroma šestih) sem uživala.

A zato sem sovražnik mainstream high budget filmov? Šment, a ko ti argumenti ne grejo je treba pa noč dolgih nožev uprizorit? Z mainstream filmi ni nič narobe... dokler so pač na nekem nivoju. Je pa res da za nivo eyecandy nikoli ni bil dovolj. Tudi to je res da je nivo brez eyecandy dost težko doseči. Pač štimat mora vse... vsaj do neke mere. Budget mi pa resnično nikoli ni nič pomenil. To pa imaš prav.
Life is as complicated as we make it...

oo7 ::

Poldi112 je izjavil:

Roko na srce, The thing mi je precej hud horror movie (ravno zaradu hudega suspenza, za razliko od gore sranja, ki se navadno prodaja kot horror), samo ga pa na seznam scifi ne bi tlačil. Matrix je drugače čisto dober film, samo spet, kje je recimo globina odiseje? Zgodba ni zgrešena, izvedba je pa zajadrala čisto preveč v akcijo in efekte, da bi bila stvar primarno sci-fi. Fightov bi bilo mirno lahko pol manj pa bi zgodba vseeno normalno napredovala. Edino film ne bi bil tako uspešen. Če ga pa gledaš kot akcijo s ščepcem drame in scifi je pa čisto sprejemljiv, da ne rečem hud. Podobno kot Aliens.



The thing je čisti Sci-Fi film ubistvu alien samo, da se dogaja na zemlji. Je pa ravno zaradi tega poseben kot si omenil zaradi hudega suspenza8-)
Matrix je pa tudi čisti Sci-Fi film samo, da je bolj akcijske sorte.
Čisti Sci_fI

oo7 ::

Pithlit je izjavil:

FlyingBee je izjavil:

Pithlit in sovražniki mainstream high budget filmov

Zakaj že?

Ker je, recimo, Matrix sicer fenomenalen paket recikliranih pristopov? Ni pa neka hudo inovativna stvar ki bi si zaslužila mesto med tistih top 10? Ali pa mogoče The Thing... ob katerem so mi šle dlake pokonci in je definitivno kulten film (a kljub temu nima kaj delat med top 10 v ZF žanru)? 12 opic je tudi konkreten film... a spet, bolj triler kot ZF. Je pa med omenjenimi tremi najbolj švoh, še posebej na ZF področju. Pa da ponovim... v vseh treh (oziroma šestih) sem uživala.

A zato sem sovražnik mainstream high budget filmov? Šment, a ko ti argumenti ne grejo je treba pa noč dolgih nožev uprizorit? Z mainstream filmi ni nič narobe... dokler so pač na nekem nivoju. Je pa res da za nivo eyecandy nikoli ni bil dovolj. Tudi to je res da je nivo brez eyecandy dost težko doseči. Pač štimat mora vse... vsaj do neke mere. Budget mi pa resnično nikoli ni nič pomenil. To pa imaš prav.



12 Monkey je Time travel film v post apokaliptičnem svetu tako, da je predvsem Sci-Fi kot kaj drugega.

Seveda je tudi Matrix malo pokopiral ampak v večini je inovativna Sci_fi mojstrovina;) zdaj drugi filmi kopirajo Matrix.

Although we've been witnessing The Matrix's influence for over ten years now, when this movie came out its cinematography was something nobody had seen or done ever before. The Matrix grabbed the world's attention with some of the most remarkable action sequences ever put to celluloid, as Keanu Reeves' Neo defied time, gravity, and the very fabric of reality.

The most important factor which makes the movie such a classic is the innovative plotline. Although virtual reality scenarios were nothing new when the movie was released, The Matrix took the idea to a whole new level.


http://www.rottentomatoes.com/m/matrix/...
http://www.ign.com/blogs/jotajota94/201...
http://3d.about.com/od/3d-at-the-Movies...
http://www.matrixeyewear.com/blog/3-rea...
http://io9.com/10-influential-movies-wh...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

Pithlit ::

oo7 je izjavil:

12 Monkey je Time travel film v post apokaliptičnem svetu tako, da je predvsem Sci-Fi kot kaj drugega.

Predvsem v okviru debate z imagodei: Če je film postavljen v nek drug svet/čas še ni nujno kar ZF.

oo7 je izjavil:

Seveda je tudi Matrix malo pokopiral ampak v večini je inovativna Sci_fi mojstrovina;) zdaj drugi filmi kopirajo Matrix.

Malo? Še dobro da nekateri izmed nas pokukamo malo tudi izven holivudske produkcije (pa še kakšno 'risanko' si ogledamo za povrhu). Tem nam je jasno da je Matrix predvsem zelo, zelo dobro (spet ne brez napak) spoliran kolaž tem (in tehnik) znanih iz drugje. Bullet time, recimo, so v film prinesli iz dokumentarcev. Wire-fu iz HK filmov. Ogromno scenografije je prinešeno iz anime (Akira in, veliko bolj prominentno, Ghost In The Shell). Vse to Andy in Lana lepo odkrito priznavata. Še več, ponosna sta na to.

In prav je tako... ker je kvadrilogija res na nivoju. Inovativna pa pač ni. Ne more biti.

*od tu naprej je pa le po mojem spominu, linka nimam, naslovov ne vem...* Se mi pa vedno, ko na zadevo pomislim, zelo močno dozdeva da sem tematiko (a umremo v realnosti če umremo v virtualnosti) videla že nekaj let pred Matrico. Francoski ali Nemški film. Might be my mind playing tricks on me. Kakorkoli - zaradi tega, ako je res, ni film nič slabši.
Life is as complicated as we make it...

Poldi112 ::

St235 je izjavil:

Če smo že offtopic, kakšno je tvoje mnenje o Blade Runnerju?


Fenomenalen je. Počasi ga moram spet pogledati.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

driver_x ::

Pithlit je izjavil:


Karakterji so pa na nivoju telebajskov... kar film dejansko pokoplje. Oziroma ne... telebajski so celo tako smiselni da jih 2 letni mulci poštekajo, nam so pa tolk zelo preprosti da nam gre na bruhanje. Primerjava likov v Prometeju s telebajski je, v bistvu, žaljenje telebajskov.


[zavijam z očmi]

Sarkozy ::

Nikonja je izjavil:

Najbolj tragično je to da je tudi meni film bil ok ampak samo za to ker zadnja 2-3 leta nisem pogledal dobrega SF filma.


ZF-ljubci, prosim če poveste svoje mnenje:
kateri ZF-film je the best v tem desetletju?
Ils sont fous ces Slovenes!

driver_x ::

Sarkozy je izjavil:

Nikonja je izjavil:

Najbolj tragično je to da je tudi meni film bil ok ampak samo za to ker zadnja 2-3 leta nisem pogledal dobrega SF filma.


ZF-ljubci, prosim če poveste svoje mnenje:
kateri ZF-film je the best v tem desetletju?


Sam težko rečem kateri, sem jih preveč pogledal. Prometheus sigurno ne.

FlyingBee ::

v tem je problem: primerjave in uvrščanje na lestvice so zgrešene že v osnovi, eni prav ne morejo prežvečiti, da je nek film dober, ker je prveč gledalcev ocenilo, da je dober in še ocenjevati film star 20 let je tudi v kurcu početje

imagodei ::

A sprašuješ samo za filme, al lahko tudi serije? V zadnjih desetih letih ali v tem desetletju?

V vsakem primeru težko rečem. Kar nekaj je bilo zelo dobrih, kriteriji so lahko različni: dobra tematika, dobra zgodba, prava mera humorja (če gre za sci-fi parodijo), dobro overall vzdušje in nenazadnje lahko tudi Eye-Candy.

Če jih omenim samo ene par:
* The Man from Earth (fenomenalen film, ki dokazuje, da je za Sci-Fi potrebna dobra zgodba, ne pa CGI)
* Moon (2009)
* District 9 (jasno, Apartheid, prepričljivo zavit v Sci-Fi ovitek)
* The Dark Knight
* Serenity
* ...
- Hoc est qui sumus -

Sarkozy ::

to so vsi dobri filmi, sem gledal
a vsi iz prejšnega destletja
a to res pomeni, da, od 2009 niso posneli enega samega dobrega ZF-filma?
se motim?

p.s.
mislil sem samo na filme in od 2010 naprej
Ils sont fous ces Slovenes!

vostok_1 ::

Ni jih. Upal sem na Ender's game, ampak kot filem je obupen.

driver_x ::

Drugače je dober ZF tudi tale.

Starodavni ::

sci-fi filmi po letu 2009 so več ali manj povprečnia ali dobri. Veliko sem stavil na Elysium, pa je bilo razočaranje, ni pa drek. Le malo več časa za world-building bi si morali vzeti, pa bi Elysium na koncu izpadel veliko boljši. Pa malo več podatkov o razvoju človeštva, zakaj je prišlo do poloma na Zemlji in do Elysiuma.

Meni osebno je bil tudi dober film Pandorum iz leta 2009, poleg district 9 :) sam se nekako strinjam da je bilo leto 2009 zadnje, ko so bile na voljo dobri sci-fi filmi, povprečni in tudi kakšen biser, kot je district 9, pa tudi serije niso pehale, takrat je bil SG Universe, sicer slabši od sg-1 in atlantisa, ampak če primerjam Universe z ostalimi serijami na sci-fi žanr, ki so prišle v teh 5 letih, je Universe veliko boljši.

Za to leto dam veliko upanja na film Interstellar - Medzvezdno potovanje.

Godzilla sicer ni čisto sci-fi film, samo, ker je notri drugačen svet je bilo rahlo razočaranje. Transcendence pa še nisem uspel pogledat, govori se pa da je razočarala v primerajvi z napovednikom.

Edge of Tomorrow tudi ne bo nek presežek.

Nekako sem dobil občutek, da so leta 2010-2013 temna leta za sci-fi žanr - zelo malo sci-fi filmov, vsi povprečni, noben ni pretirano izstopal. Na področju serij pa je zadeva še na slabšem, vse nove sci-fi žanr serije so bile skenslane že po prvi sezoni, nekatere so dobile dve, ostale pa umetno podaljšujejo, čeprav so zanič. The Falling Skies je tak primer, gledal par epizod in me ni potegnilo noter, ker je bilo preveč družinske drame in nerealno obnašanje likov v drugačnem svetu.

Samo nič ne de, sci-fi filme in serije, kolikor jih je, bom pogledal in užival v njih ali pa zapravil čas.

Še en dober sci-fi film je iz leta 2011, sicer nizkoproračunski, ampak zabaven, prepletata se humor in groza v vsem pomenu.

http://www.imdb.com/title/tt1478964/ - Attack the Block

Tu je bilo eye-candya malo, več poudarka je bilo na likih, interakciji, soočenju s problemom, reševanje le-tega.

imagodei, the man from earth pa je tudi meni super film, lepo ga gledaš na nedeljsko popoldne in uživaš v diskusiji med udeleženci debate.

Pa opraivčujem se za offtopic.

Zgodovina sprememb…

Sarkozy ::

torej do marca 2016 je še dolgo
do takrat lahko Scott še marsikaj spremeni
ne dvomim, da bo leto 2015 leto "P-2"-bonbončkov, ki bodo kar deževali in nas rajcali (debata na slo-tech bo eksplodirala, glede na trend)
v pričakovanju:)

Starodavni, hvala za obširni komentar sci-fi bede v tem desetletju
čeprav offtopic
Ils sont fous ces Slovenes!

Jst ::

Although we've been witnessing The Matrix's influence for over ten years now, when this movie came out its cinematography was something nobody had seen or done ever before. The Matrix grabbed the world's attention with some of the most remarkable action sequences ever put to celluloid, as Keanu Reeves' Neo defied time, gravity, and the very fabric of reality.


Jaz bom samo tole malo komentiral. Avatar sem hvalil samo zaradi "novega žanra," "novega doživetja," najbolje povedano "novega branda" - ko greš v kino gledati 3D movie. Pacific Rim, The Gravity,... v 3D je doživetje "augmented" in se mi dopade. Zgodba je itak tako neumna, da se sploh ne splača komenirati. Zato greš ta film gledati v kino in mogoče kupiš kakšen DVD ali BluRay in doma še enkrat pogledaš.

Je dodaten "value" v nekaterih filmih ali/in serijah, to ne moreš zanikati, če ne se nebi (tako dobro) prodajali.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Poldi112 ::

Safety not guaranted je bil meni precej všečen. Ok so bili tudi source code, looper in limitless.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

imagodei ::

No, iz tega desetletja je gotovo treba omeniti Gravity (2013).

Film ni ravno top of the top, je pa solidna SciFi zadeva. Imel je sicer kar nekaj "factual" napak, ampak all in all je bil čisto OK. film. V bistvu, če ne bi bilo par detajlov not (tip ima v jetpacku goriva neomejeno, ipd.), bi SciFi oznako lahko skoraj spustili in film označili kot action/drama, nekaj pretiravnanj pa kot umetniško svobodo. >:D
- Hoc est qui sumus -

imagodei ::

No, da se razumemo: v Gravity zgodba ni nič posebnega, gre spet za klišejski zaplet, potem se pa junak rešuje - itak vemo, da mu bo uspelo, pa naj gre še za tako neverjetno majhne možnosti.

Kar je pri Gravityju treba pohvalit je dokaj natančna fizika; v zvoku ni vesolja, brez težnosti ne veš, kam se pravzaprav premikaš, hitrosti so take, da je smrtno nevaren tudi majhen predmet.
- Hoc est qui sumus -

oo7 ::

Sci-Fi filmi 2010-2013

Tron Legacy (2010) mi je bil dober film.
Tudi Skyline(2010) mi ni bil slab čeprav so ga spljuvali.
Rise of the Planet of the Apes(2011) mi je bil super film in boljši kot vsi originali in dvojka, ki izide letos kaže, da bo še boljša.
Real Steal(2011) je tudi Sci-Fi in tudi ni slab film.
Aliens and Cowboys(2011) tudi ni slab film
The Thing(2011) je za pogledat že zato, ker se konča točno tam kjer se začne mojstrovina The Thing z leta 1982
Prometheus(2012) mi je super film in komaj čakam nadaljevanje.
The Hunger Games(2012) je tudi za pogledati
Cloud Atlas(2012) Men je bil dober čeprav sem ga moral gledat dvakrat, da sem ga dobro zastopil
Looper(2012) Čisto dober film za pogledat.
Dredd(2012) Čeprav je bolj akcija z pridihom Sci-Fi je odličen film, ki preseže izvirnik v vseh pogledih in marsikater drug akcijski film.
John Carter(2012) Tudi zabaven film čeprav misliš, da so kopirali z Star Wars ampak je prej obratno čeprav je komaj 2 leti star film.
Totall Reacal (2012) Film je za pogledat že zaradi Kate Backinsale ;)
Men In Black 3(2012) Še najboljši MIB do zdaj men je bil dober.
Batlleship(2012) Smešen ampak zabaven film vreden ogleda vsaj enkrat.
Iron Sky(2012) čisto dobra nizkoproračunska Sci-Fi komedija
Lockout(2012) Nič mu ne manjka čisto dober lahkoten film v vesolju.
Her (2013) Super film
The Hunger games 2 (2013) Še boljši kot prvi del
Pacific Rim(2013) zabaven film
Gravity(2013) Vesoljski triler čeprav ni ravno Sci-Fi
Star Trek into darknes(2013) slabši kot prvi del ampak vreden ogleda.
Ender s Game(2013) me je razočaral ampak je 1x za pogledat.
Oblivion(2013) Men je bil v redu ga bom še pogledal.
Elysium(2013) Zabaven film z super akcijo men je bil všeč.
Riddick(2013) najslabši v triologiji ampak je za pogledat.
Europa Report(2013) Super film


So pa še filmi, ki niso vredni omembe kot so After earthm Batlle for Los angeles...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

imagodei ::

@M-Power,

not sure if trolling, al te je pa res ful lahko zadovoljit.
- Hoc est qui sumus -

oo7 ::

imagodei je izjavil:

@M-Power,

not sure if trolling, al te je pa res ful lahko zadovoljit.



Pač nisem zahteven kot ste nekateri gledam filme za zabavo:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

Poldi112 ::

Europa report je bil tudi meni dosti ok. Nič posebnega, a za pogledati. Medtem ko mi je šel Gravity precej na živce z vsemi orbitalnimi felerji. Nič ne rečem, veliko stvari je bilo pravilnih, ampak ogromno jih je bilo pa čisto fail. In če nekako toleriraš sosednje postaje v isti orbiti da zgodba lahko napreduje, so razne cliffhanger scene na iss čisto nepotrebne.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

St235 ::

Poldi112 je izjavil:

St235 je izjavil:

Če smo že offtopic, kakšno je tvoje mnenje o Blade Runnerju?


Fenomenalen je. Počasi ga moram spet pogledati.


zanimivo glede na to, da sem imel vtis da Ridley Scotta ne šteješ med omembe vredne Sci-Fi režiserje.

Sarkozy je izjavil:

Nikonja je izjavil:

Najbolj tragično je to da je tudi meni film bil ok ampak samo za to ker zadnja 2-3 leta nisem pogledal dobrega SF filma.


ZF-ljubci, prosim če poveste svoje mnenje:
kateri ZF-film je the best v tem desetletju?


Poleg Cloud Atlas bore malo. Star trek mi ni bil napačen. Pprometheus ni dosegel pričakovanj, ampak je bil vseeno ok. Poleg tega še mogoče Pacific Rim kot pač boom tresk odklop.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

TESKAn ::

Če gledaš na Prometheus kot na zgodbo o narcisoidnem miljarderju, obsedenem z večnim življenjem in njegovem poslušnem androidu, ki gresta na pot na neznan planet v iskanju večnega življenja, s sabo pa vzameta par človeških poskusnih zajčkov (let's face it, drugi osebki razen tavanja naokrog in delanja neumnosti ob vsaki priliki niso ravno veliko pripomogli k cilju), dobi Prometheus nek smisel. Na koncu te ne briga psihološka trdnost človeka, katerega edini namen je, da na njem narediš kak (po možnosti smrtonosen) eksperiment. Ni bil cilj imet s sabo top ekipo, ki ve, kaj dela, ampak par disposable osebkov, ki jih ne bo nihče pogrešal.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

vostok_1 ::

Če bi vsaj android pa tastari imela kako logiko, ampak so soraj na nivoju vseh ostalih pajacev.

54j0 ::

Heh, ja. Celo pot se je skrival pred pripadniki lastne vrste, ki so za namenček bili plačani direktno z njegove strani. Važno, da se ni ustrašil nezemljana (oziroma... tehnično gledano je zemljan toliko, kot mi), visokega poldrugi meter. In še znano dejstvo, da je ta tujec pilot vesoljske ladje, polne biološkega orožja... Vsaj katerega tistih metalcev ognja bi lahko kdo usmeril vanj (konec koncev ka tako in tako poškoduje že navadna gozdarska sekira).

Alexius Heristalski ::

Poldrugi meter je meter in pol, lol.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Poldi112 ::

Poldi112 je izjavil:

St235 je izjavil:



Fenomenalen je. Počasi ga moram spet pogledati.


zanimivo glede na to, da sem imel vtis da Ridley Scotta ne šteješ med omembe vredne Sci-Fi režiserje.


Tega nikoli nisem rekel - rekel sem, da je malo trapasto zgolj zaradi filma Alien reči, da je kralj scifi-ja. Kar se mene tiče je Blade runner najboljši film, ki ga je Ridley kdajkoli naredil. In en boljših scifi filmov ever. Tudi ima še par odličnih filmov, recimo Black hawk down, edino sci-fi je zapustil. Pa vmes posnel kakšno sranje tipa G.I. Jane.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

54j0 ::

Alexius Heristalski je izjavil:

Poldrugi meter je meter in pol, lol.


Lej, ljudje so se skozi par generacij zelo pomanjšali, zaradi pomanjkanja prostora na Zemlji... (my bad, ok).

Jst ::

>Medtem ko mi je šel Gravity precej na živce z vsemi orbitalnimi felerji.

O takšni stvari govorim. Ko gledaš to v 3D ti je čisto vseeno kakšna neumnost je zadaj.

Prej sem prebral dober wiki članek o Willing Suspension of Disbelief. Če je 3D film z dobrim zvokom dobro narejen, ga jaz najraje sploh ne bi štel med filme, ker gledaš neko drugo umetnost, ne film v klasičnem pomenu.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

oo7 ::

Zdaj ob 20.05 uri na HBO je Prmetheus:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

WarpedGone ::

Včeraj v drugo pogledu zadevo. Moja največja zamera (agilnost s prerezanim trebuhom) mi je nekak zvodenela. V spominu sm mel, da je bila bol poskočna, pa je dejansko precej kilava in se nonstop fila z neko zadevo (painkiller?)

Glede unih dveh zgubljencev in 3D zemljevida ... karta pač še ni popolna, ker tiste sonde sledijo posameznemu tunelu do konca in še niso prefurale vseh razcepov. Tipa kolker sta pač "ful sposobna" raje gresta po spominu kot s prstom po karti. Ko sta padla iz karte pa druzga kot čakat sonde, da jih najdejo itak ni blo več. Da je tip šel božat tisto 'kačo'... he got what he begged for, moron.

Glede black goo na začetku: nanorobotki, ki rekonfigurirajo DNA.
Zakaj 'samomor': enžinirji nizko cenijo posameznika, vrednost ima 'kolektiv' in ideja. Njegov DNA bo dobro seme in 'futer'.

Kaj so 'alieni'? ultimativni kiling machine, ki ga sestavi black goo z namenom eradikacije obstoječega življenja. Ta goo ni 'enako sprogramiran' kot goo na začetku - ta DNA razreže/sestavi drugače.
Zakaj 'isti' goo 'rodi' tako različna bitja? Različen softver ne spremeni videza nanorobotkov, le rezultat.

What really happened? Enženirji se skujajo nad zemljani, ki smo med drugim na kol nataknili enga svojga, ki nas je hotu učit ljubezni, al pa kej druzga. Spravijo se speljat "deratizacijo" na podoben način, kot so na začetku se šli sejanje. A jim gre misija po zlu, ker jim strup pobegne iz flašk, preživi le inženir ki je že varno zapolmbiran v hibernacijski komori. Kot je 'običajno' te iz hibernacije vedno zbudi nekdo od zunaj zato pač čaka na bujenje. Holografski posnetki? Ene sorte varnostni mehanizem, ki naj bi reševalni ekipi karseda očitno prikazal, WTF happended. Tudi če reševalci ne govorijo lokalnega dialekta.

'Reševalci' zbudijo spečega preživelga, ki se še vedno spomni kak je plan, reševalci pa ga še dodatno utrdijo v veri v pravilnost derazitacije.

Zakaj taka 'lahkotnost' misije? To se dogaja v času, ko so medzvezdna potovanja le še en delovni dan. Been There, Done That, Yet Another Day, Yet Another Planet, Nothing to Write Home About.

Kdor lahko plača ima pravico do uresničevanja lastnih sanj.

-- end of random thoughts
Zbogom in hvala za vse ribe

St235 ::

Zakaj 'isti' goo 'rodi' tako različna bitja? Različen softver ne spremeni videza nanorobotkov, le rezultat.

IMO zato, ker za osnovo vzame dnk posamezne vrste. Zato recimo tudi takšna razlika med alinom iz človeka (Alien, Aliens) in psa Alien 3.

driver_x ::

St235 je izjavil:

Zakaj 'isti' goo 'rodi' tako različna bitja? Različen softver ne spremeni videza nanorobotkov, le rezultat.

IMO zato, ker za osnovo vzame dnk posamezne vrste. Zato recimo tudi takšna razlika med alinom iz človeka (Alien, Aliens) in psa Alien 3.


Saj to je bilo že razloženo. Tako (da privzame nekaj genov gostitelja) se namreč prilagodi okolju, kjer se ugnezdi. Po moje je bil v tem filmu spočet alien iz kvadrologije, saj Elizabeth rodi neke vrste facehuggerja, le chestburster, ki pride iz engineerja je že kar precej razvit.

Sarkozy ::

točno tako

na 20 strani, sem objavil zanimiv plakat, kjer je vse jasno

še enkrat

ALIEN lifecycle evolution

Ils sont fous ces Slovenes!

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

oo7 ::

Sarkozy je izjavil:

točno tako

na 20 strani, sem objavil zanimiv plakat, kjer je vse jasno

še enkrat

 ALIEN lifecycle evolution

ALIEN lifecycle evolution



Samo odvisno koliko bo še zrasel tisti mali alien z filma Prometheus.

Vazelin ::

Po kar nekaj časa ponovno gledal Prometheus.8-)
Še vedno eden top high budget scifijev zadnjega desetletja.
Movie je meni gladko po gledjivosti ob boku Gladiatorju in BHD, če se osredotočim na Ridley Scotta.
Movie ima feel in vibe zelo dobrega filma.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

imagodei ::

Verjetno nisi gledal trezen. Ali pa ti je dolgčas, pa mal iz naftalina vlečeš stare teme in se zabavaš s trolanjem.
- Hoc est qui sumus -

Vazelin ::

Prometheus mi je bil vedno super movie (sem gledal že v kinu 2012). Nisem si pa mislil, da mi bo tudi še sedaj vreden ogleda kot prvi dan (Convenant je precej slabši material).
Ga moram dodati na svojo "glej vsake dve leti" listo. ;)
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()
««
24 / 25
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Alien 5 (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
6615659 (5995) oo7
»

Alien: Awakening (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
9214534 (8150) oo7
»

Kaze film Prometheus resnico?

Oddelek: Loža
397847 (5796) Kamran

Več podobnih tem