» »

Prometheus

Prometheus

««
21 / 25
»»

Gregor P ::

Sarkozy je izjavil:

There is a rumour you’ll be making a Blade Runner sequel.

It’s not a rumour – it’s happening. With Harrison Ford? I don’t know yet. Is he too old? Well, he was a Nexus-6 so we don’t know how long he can live [laughs]. And that’s all I’m going to say at this stage.
Tale izjava je pa zanimiva sedaj, razen če ste že vsi točno vedeli, da je on Nexus-6?!?8-O Sem mislil, da so nas pustili zgolj ugibati o tem.:8)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Nikec3 ::

Ridley zadnja leta močno preveč opleta z jezikom.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

guest #44 ::

Evo, sem gledal extended verzijo.
Kljub nekaj minimalnim izboljšavam, meni še vedno ni jasno kako lahko folk spoštuje ta film.

To je eden izmed najbolj imbecilnih sci-fi, ki sem jih zadnja leta gledal. Totalno iritira me, drugič bolj kot prvič.
V drugo sem kvečjemu še bolj spremljal prizore in so poden od podna, večina. Imbecilni dialogi, imbecilno izvedeno, popolnoma brez občutka za konsistenco in plausability.

Vse kar me vleče k ogledu tega filma je eye candy in zanimiva ideja, drugače ga bi kompletno preskoču.


Poglejte recimo film Doom

http://www.rottentomatoes.com/m/doom/

http://www.imdb.com/title/tt0419706/

ocene podn od podna a vendar sem ga trikrat gledal in vsakič užival. Kljub poceni izvedbi je pravi fun ride. In essence silly but quite enjoyable.
Od prometheusa me zvija v trebuhu.

Kdor ne tega ne vidi naj se malo zamisli nad sabo. Od kakega B filma bi seveda pričakoval tak šrot, ampak ne od "priznanega" avtorja z miljoni dolarjev financiranja.

T-h-o-r ::

dronyx je izjavil:

FlyingBee je izjavil:

res je, da je biti pameten za mizo pred računalnikom, ko gledaš film, zelo enostavno, ampak zakaj obe ženski na koncu, sicer v veliki paniki, tečeta v smer premikanja rogljička in ne levo ali desno?

Meni tudi ni jasno, zakaj bi imela ženska poveljnica vesoljske ladje (Charlize Theron) avtomat za izvajanje medicinskih operacij, ki je namenjen samo moškim?

srsly, si sploh gledal film?
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

guest #44 ::

"and you're a fucking robot"

Ridley-u je starost že pošteno možgane načela. Tok cheesy, ničvreden dialog še kak otrok se ne bi mogel spomniti.

Zgodovina sprememb…

dr.Akula ::

Pri podcastu Bitni pogovori so naredili enourno recenzijo filma, nekakšen podaljšan stil Red letter media filmčka, kjer govorijo kaj vse jih je motilo pri filmu. Super, če ste kot jaz gledali film, ga sovražili za vse nelogičnosti in bi radi skozi koga drugega izživeli jezo nad tem zmazkom :D
ni podatka

RejZoR ::

Vse nelogičnosti? Lol. Ljudje smo nelogična bitja. Čudno da ob vsem pametovanju še niste dojeli tega...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

WarpedGone ::

Ja, smo nelogična bitja. Zaradi tega logiko cenimo precej visoko.
Še višje pa cenimo 'notranjo lepoto' kjer z logiko ne pridemo čez. Nekateri prometeheusa vržejo v pri predal, drugi v drugega.
Zbogom in hvala za vse ribe

Poldi112 ::

Trapast "argument". Kot da ne obstaja polno logičnih (in hkrati, a ne nujno posledično, dobrih) filmov. Kako so pa tiste posneli, če smo ljudje tako nelogična bitja?
Če je nekaj narobe je pač narobe in nobena filozofija ti tega ne popravi. Zgolj vera.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

WarpedGone ::

Ja, ti si predstavnik prve sorte nekaterih. Sprijazni se pač, da niso vsi enake sorte kot ti.
Zbogom in hvala za vse ribe

Jst ::

Zanimivost: Sicer offtopic, ampak ker se je tukaj na dolgo debatiralo tudi o Stanley Kubrick-u in njegovi Odesijadi 2000, ena trivia: V nekem SF magazinu v USA, ko je film izšel, so film ocenili kot zelo slab. Naslednji teden, ko je prišla naslednja izdaja časopisa, so film še enkrat ocenili in mu dali višjo oceno. To se je ponavljalo nekaj tednov in zadnji, menda šesti opis filma se je glasil "mojstrovina stoletja" (parafrazirano).


---

W1: dvomim, da lahko tako razdeliš ljudi. Jaz sem gledal Prometeja dvakrat. Prvič v kinu 3D in drugič na travi. Prvič mi je bil film dokaj OK, ocena 6.5/7 (se mi zdi, da sem takrat tako ocenil). Potem, ko sem ga gledal drugič, sem pa v bistvu opazil, da sem v kinu bil pod vplivom 3D CGI efektov in drugič mi je film slabši, ker sem bolj temeljito spremljal zgodbo.

Jaz mislim, da če bi Ridly-ju dali proste roke, bi bil film čisto drugačen in mojstrovina. Mnenja sem tudi, da je največ kriv studio, da je film izpadel takšen, kakršen pač je.

Bi pa napisal še eno razlago, ki mi jo je povedal kolega, kako bi se dalo razumeti nekaj zadev. Tisti big guy, ki se na začetku žrtvuje, je tam, ker je kaznovan. Posledično je življenje na zemlji njihova napaka, ki je niso predvideli in so jo potem hoteli popraviti - nas izbrisati. Kar se pa tiče Waylanda in njegove odprave, smo (ste, v bistvu) pa že itak povedali vse, kar se je dalo povedati.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

Ne čisto offtopic...

Sega has released a new Aliens: Colonial Marines trailer detailing the game's story. Set after the events of the third movie, Aliens: Colonial Marines focuses on a search and rescue team investigating a distress call sent by the U.S.S. Sulaco and that subsequently leads them to the xenomorph-infested planet, LV-426. Aliens: Colonial Marines is scheduled for release on PC, PS3, and Xbox 360 on 12 February, 2013. .


Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

vostok_1 ::

Prometheus lahko obračaš kakorkoli in pregledaš 100x, še vedno je totalno butasto izdelan film.
Potencial je imel za biti nov kultni film stoletja.

delfinus ::

Jst je izjavil:

Ne čisto offtopic...

Sega has released a new Aliens: Colonial Marines trailer detailing the game's story. Set after the events of the third movie, Aliens: Colonial Marines focuses on a search and rescue team investigating a distress call sent by the U.S.S. Sulaco and that subsequently leads them to the xenomorph-infested planet, LV-426. Aliens: Colonial Marines is scheduled for release on PC, PS3, and Xbox 360 on 12 February, 2013. .


Sem fan Alienov vsekakor, ampak se mi poraja vprasanje glede zgodbe in doslednosti pri tem spilu. Po evakuaciji z LV-426 je cel teraformerski kompleks razdejala nuklearna eksplozija v velicini Nebraske.
"In 19 minutes this area's gonna be a cloud of vapor the size of Nebraska."


Torej v spilungi kompleks ne bo razdejan? So pozabili na tole?



lp, d.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

D3m ::

Meni se podaja vprašanje, če je poleg tega kompleksa še slučajno drugi kompleks, ki je ostal nedotaknjen?
|HP EliteBook|R5 6650U|

sulaco ::

Prometheus 2 je že napovedan. Vprašanje pa je kdaj ga bo Ridley uspel posnet, ko je tako zaseden...

Očitno se bo vrtelo okoli Elisabethe in Davida: http://www.imdb.com/title/tt2316204/

oo7 ::

Super:)

FlyingBee ::

po ponovnem ogledu prvega dela sem ugotovil, da niti ni tako napak film, razen kakšna bedna fora, ki ni logična niti ... sicer pa je človeški faktor velikokrat nelogičen

Ridley ima vsekakor zanimiv izbor igralk za glavno vlogo, Noomi je posebna lepota, dočim Sigurney niti ne, je pa zanimiva

oo7 ::

Če je katera lepa je Charlize:P

FlyingBee ::

očitno obsojamo prehitro kar ne razumemo, po skoraj enem letu si nisem mogel pomagati in sem preletel cel film

btw, MPC je res dober program :-)

ostajata mi le "še" 2 vprašanji:
- kdo bi dal na tako pomembno misijo človeka, ki rad steguje roko proti kači (halo, kača kot nekaj kar vedno prikažejo skoraj kot hudičevo desno roko) podobnem nezemljanu?

- veliki inžinir se prebudi in je v "idle mode" dokler ne sliši človeka, ki govori isti jezik kot on ter se odloči, da jih nato le premeče po prostoru ... a?

D3m ::

Človek je mislil, da je vagina pa je pač stegnil roko.
|HP EliteBook|R5 6650U|

FlyingBee ::

D3m je izjavil:

Človek je mislil, da je vagina pa je pač stegnil roko.

aha, zato! ok, samo še no vprašanje ostane :-)

dr.Akula ::

FlyingBee je izjavil:

očitno obsojamo prehitro kar ne razumemo, po skoraj enem letu si nisem mogel pomagati in sem preletel cel film

btw, MPC je res dober program :-)

ostajata mi le "še" 2 vprašanji:
- kdo bi dal na tako pomembno misijo človeka, ki rad steguje roko proti kači (halo, kača kot nekaj kar vedno prikažejo skoraj kot hudičevo desno roko) podobnem nezemljanu?

- veliki inžinir se prebudi in je v "idle mode" dokler ne sliši človeka, ki govori isti jezik kot on ter se odloči, da jih nato le premeče po prostoru ... a?

To sta tvoji še edini vprašanji, resno? A si bil zaspan ko si gledal film?

Pri tvoji prvi točki lahko dodam zraven kar "kdo bi dal na (izjemno drago in nevarno) misijo znanstvenike brez da jih psihološko testira in jim še le na cilju razkril kaj je point misije".
Druga točka je čisto razumno vprašanje, ampak niti ni ena od največjih lukenj v scenariju. Z malo mentalne gimnastike bi jo celo lahko razložili kot naše popolno nepoznavanje obnašanja nezemljanov.

Če se ti da ti lahko popoldne nastreljam v to temo kakšnih 20 logičnih nesmislov v filmu, pa mi jih lahko razjasniš. OK?
ni podatka

Alexius Heristalski ::

FlyingBee je izjavil:

- kdo bi dal na tako pomembno misijo človeka, ki rad steguje roko proti kači (halo, kača kot nekaj kar vedno prikažejo skoraj kot hudičevo desno roko) podobnem nezemljanu?
Da bi bilo še bolj nelogično, se je isti osebek eno uro nazaj bal vsakega šuma, vsake sapice in je želel iti nazaj na ladjo. :D
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

FlyingBee ::

dr.Akula je izjavil:

FlyingBee je izjavil:

očitno obsojamo prehitro kar ne razumemo, po skoraj enem letu si nisem mogel pomagati in sem preletel cel film

btw, MPC je res dober program :-)

ostajata mi le "še" 2 vprašanji:
- kdo bi dal na tako pomembno misijo človeka, ki rad steguje roko proti kači (halo, kača kot nekaj kar vedno prikažejo skoraj kot hudičevo desno roko) podobnem nezemljanu?

- veliki inžinir se prebudi in je v "idle mode" dokler ne sliši človeka, ki govori isti jezik kot on ter se odloči, da jih nato le premeče po prostoru ... a?

To sta tvoji še edini vprašanji, resno? A si bil zaspan ko si gledal film?

Pri tvoji prvi točki lahko dodam zraven kar "kdo bi dal na (izjemno drago in nevarno) misijo znanstvenike brez da jih psihološko testira in jim še le na cilju razkril kaj je point misije".
Druga točka je čisto razumno vprašanje, ampak niti ni ena od največjih lukenj v scenariju. Z malo mentalne gimnastike bi jo celo lahko razložili kot naše popolno nepoznavanje obnašanja nezemljanov.

Če se ti da ti lahko popoldne nastreljam v to temo kakšnih 20 logičnih nesmislov v filmu, pa mi jih lahko razjasniš. OK?

ja, glede na to, da je SF žarn, je lahko že po prvem gledanju vse brez vprašanj, saj je itak vse izmišljeno, kaj čmo ... pričakovanja so bila velikapa še tisti, ki smo gledali še dokaj sveže prejšnje dele smo zdaj že toliko stari, da nas ne prepriča kar vsak film s "kul" zgodbo ali tematiko na splošno ... če bi ga gledal 15 let mlajši, bi vsekakor imel drugačno mnenje, tako da če si ti da, daj prosim teh 20 nesmislov naštej, če še nisi v tej temi, me prav zanima, če sem kaj zgrešil

Zgodovina sprememb…

WarpedGone ::

Da bi bilo še bolj nelogično, se je isti osebek eno uro nazaj bal vsakega šuma, vsake sapice in je želel iti nazaj na ladjo.

To ti samo pove, da je tipo zelo zelo sfuran s čustvi. Enkrat zmaga našponan strah, drugič zmaga našponana radovednost. Obakrat je zadeva 'čudna' po normalnih standardih. Ampak normalno je samo povprečje, ljudje ne.
Zbogom in hvala za vse ribe

imagodei ::

> "ja, glede na to, ad je SF žarn je lahko že po prvem gledanju vse brez vprašanj, saj je itak vse izmišljeno, kaj čmo "

Ne, ni res. Dobri SF izdelki imajo neko notranjo logiko. Ja, lahko se vozijo na Neverjetnostni pogon, ampak je le-to vsaj približno utemeljeno (razen, če gre za očitno parodijo). Dober SF izdelek ne krši očitno ustaljenih zakonov narave. Recimo, da neka pošast raste brez kakršnih koli hranil.
- Hoc est qui sumus -

FlyingBee ::

WarpedGone je izjavil:

Da bi bilo še bolj nelogično, se je isti osebek eno uro nazaj bal vsakega šuma, vsake sapice in je želel iti nazaj na ladjo.

To ti samo pove, da je tipo zelo zelo sfuran s čustvi. Enkrat zmaga našponan strah, drugič zmaga našponana radovednost. Obakrat je zadeva 'čudna' po normalnih standardih. Ampak normalno je samo povprečje, ljudje ne.

ja, prav vse v filmu je na nek način obrazložljivo, saj ravno človeški faktor ponavadi vse zaserje ali popravi, dober SF film je praktično nemogoče narediti, da bi ugajal vsem, še posebej če več nisi v osnovni ali srednji šoli

imagodei ::

FlyingBee je izjavil:

ja, prav vse v filmu je na nek način obrazložljivo,

Ne, ni.

FlyingBee je izjavil:

dober SF film je praktično nemogoče narediti, da bi ugajal vsem, še posebej če več nisi v osnovni ali srednji šoli

Klobase.
- Hoc est qui sumus -

FlyingBee ::

praviš, da kralj SF-ja Ridley ne more vse obrazložit, tvoja samozavest je očitno na klobasah zrastla

praviš, da se 30 letniku da prodat dober SF, brez, da pomisli na kakšno sranje vse si zmislijo :-) , si mogoče za pregled pri kakšnem Dr. naročen, ne prinest zraven svoje zbirke Alien maket

Zgodovina sprememb…

e-marko ::

imagodei je izjavil:

>Recimo, da neka pošast raste brez kakršnih koli hranil.


No, takšne stvari mene tudi izredno zmotijo.

Lp
...somebody, somewhere...

FlyingBee ::

s čim pa se je tista "kača" hranila preden je nadebudni biolog začel roko stegovati prosti njenim ustom

Poldi112 ::

FlyingBee je izjavil:

praviš, da kralj SF-ja Ridley ne more vse obrazložit, tvoja samozavest je očitno na klobasah zrastla

praviš, da se 30 letniku da prodat dober SF, brez, da pomisli na kakšno sranje vse si zmislijo :-) , si mogoče za pregled pri kakšnem Dr. naročen, ne prinest zraven svoje zbirke Alien maket


Kralj SF-ja? A se ti hecaš? Posnel je Alien in Blade runner, potem pa za 30 let zapustil žanr. In vmes so se mu očitno možgani skisali, ker prometheus je sekret, če nisi ravno die hard fan človeka in boš pač pojedel vse kar ti je bilo servirano.

Zakaj točno naj bi bil ravno on kralj sci-fi-ja???
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

FlyingBee ::

SF kot Sekret od Filma torej za tvoj odnos

Kralj je postal in čeprav odsoten, še vedno na prestolu, če smo lahko malo dramatični

ok, pustmo zdaj tole strinjanje, da se ne strinjamo, Prometheus je razočaral (karkoli drugega bi bil čudež) in Ridley ima res jajca, da si upa tako franšizo obudit, malo je takih junakov, ker pričakovanja so vedno prevelika

Zgodovina sprememb…

WarpedGone ::

ZF po definiciji premika meje 'realnega'.
Ko nek film meje realnega premaknje dlje, kot je nek posameznik sposoben to še sprejet, ga ta posemznik razglasi za debilnega. To ne pove nič o filmu in nekaj o sposobnostih posameznika.
Bedasto je ZF kritizirat glede fizikalnih, bioloških, psiholoških 'nesmislov'. Zakaj je nek fizikalni 'nesmisel' bol sprejemljiv od kakega druzga? Ker se meni zdi, neki mal lažje prekršljivo kot neki druzga?
Sprejmem, da lahko naredijo medzvezdni pogon, da lako 'spijo' sto let, itd. Ne morm pa sprejet, da lahko nek biološki organizem vso hrano dobi iz zraka?

Film je razočaral izključno ker, je ful folka razočaranih. Catch 22. Emocije.
Zbogom in hvala za vse ribe

FlyingBee ::

ja, verjemi, veliko odvisno od zrelosti gledalca ... sicer pa že kot mulcu mi je smrdelo zakaj se med spanjem ne postarajo :-) in ali je humor v smislu "stvor ti odgrizne pol lobanje, primeš košček možganov in se začudiš ko jih pred seboj zagledaš" ... mislim, nekaj je bedasto in odrasel težko sprejme to, tam pod 8 let pa je vse možno sprejet

Blazz ::

eni bi raje gledali dokumentarec kot ZF :)

FlyingBee ::

warp pogon ... nekaj kar bi moral res preučit pa vseno ne bi vedel ali je možno ali ne, zato pač sprejmeš

človek pod mamili steguje roko proti kači ... ajde, zakaj pa ne :-)

bežanje pred ultra peščeno nevihto v ladjo ... niso imeli v perfektnem zaklonišču dovolj resursov za bi dlje ostali, check

brez polovice možganov in lahko še 6 sekund izražam čustva ... zakaj pa ne, debilno, ampak se vsaj še nasmejem zraven, zakaj pa ne

vse je čist na izi, pač brez debate o tem sprejmeš in te ni v tej temi pa je stvar rešena, check

jest10 ::

FlyingBee je izjavil:

s čim pa se je tista "kača" hranila preden je nadebudni biolog začel roko stegovati prosti njenim ustom

Z ničemer, ker je "kača" malo prej nastala, ko je "črna sluz" prekrila neke črve.

FlyingBee ::

jest10 je izjavil:

FlyingBee je izjavil:

s čim pa se je tista "kača" hranila preden je nadebudni biolog začel roko stegovati prosti njenim ustom

Z ničemer, ker je "kača" malo prej nastala, ko je "črna sluz" prekrila neke črve.

kam je šla potem, ko je oralno uničila biologa?

Poldi112 ::

FlyingBee je izjavil:


Kralj je postal in čeprav odsoten, še vedno na prestolu, če smo lahko malo dramatični


Kaj če bi malo utemeljil svojo trditev. Kaj točno ga dela kralja sci-fi?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

FlyingBee ::

Poldi112 je izjavil:

FlyingBee je izjavil:


Kralj je postal in čeprav odsoten, še vedno na prestolu, če smo lahko malo dramatični


Kaj če bi malo utemeljil svojo trditev. Kaj točno ga dela kralja sci-fi?

Alien iz konca sedemsetih let, halo, in velikojajčna poteza obuditve franšize, ki to ni ter nestrpno čakanje na dvojko

Zgodovina sprememb…

jest10 ::

FlyingBee je izjavil:

jest10 je izjavil:

FlyingBee je izjavil:

s čim pa se je tista "kača" hranila preden je nadebudni biolog začel roko stegovati prosti njenim ustom

Z ničemer, ker je "kača" malo prej nastala, ko je "črna sluz" prekrila neke črve.

kam je šla potem, ko je oralno uničila biologa?

A ja to važno?

Poldi112 ::

WarpedGone je izjavil:

ZF po definiciji premika meje 'realnega'.
Ko nek film meje realnega premaknje dlje, kot je nek posameznik sposoben to še sprejet, ga ta posemznik razglasi za debilnega. To ne pove nič o filmu in nekaj o sposobnostih posameznika.
Bedasto je ZF kritizirat glede fizikalnih, bioloških, psiholoških 'nesmislov'. Zakaj je nek fizikalni 'nesmisel' bol sprejemljiv od kakega druzga? Ker se meni zdi, neki mal lažje prekršljivo kot neki druzga?
Sprejmem, da lahko naredijo medzvezdni pogon, da lako 'spijo' sto let, itd. Ne morm pa sprejet, da lahko nek biološki organizem vso hrano dobi iz zraka?

Film je razočaral izključno ker, je ful folka razočaranih. Catch 22. Emocije.


Traparija. Če komu, potem emocije tebi meglijo presojo. Nesmisli v filmu niso stvar pogleda. So stvari, ki jih pač ne delamo. In če tam nekdo dela stvari, ki so kontra vsej logiki, tega pač ne moreš pomesti pod preprogo z 'notranjo lepoto'. To je sci-fi in tu imaš pravila. Debilizmi, ala da se izgubiš v jami po tem, ko jo v nulo mapiraš s tehniko prihodnosti je pač no-go. In tega je bilo v filmu na tone.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

WarpedGone ::

Seveda.
Ampak alieni sami po sebi so polni traparij. In vseeno kovani v zvezde.
Zbogom in hvala za vse ribe

FlyingBee ::

enka ni bila tako bedasta, praktično pa precej dolgočasna zadeva in potem so v nadaljevanjih pač producenti naredili svoje

Poldi112 ::

FlyingBee je izjavil:

Poldi112 je izjavil:

FlyingBee je izjavil:


Kralj je postal in čeprav odsoten, še vedno na prestolu, če smo lahko malo dramatični


Kaj če bi malo utemeljil svojo trditev. Kaj točno ga dela kralja sci-fi?

Alien iz konca sedemsetih let, halo, in velikojajčna poteza obuditve franšize, ki to ni ter nestrpno čakanje na dvojko


Aha, alien je torej nedosegljiv film in na podlagi njega je Ridley kralj? Tudi prav. Bi ti pa svetoval, da si ob priliki pogledaš odisejo 2001.

Potem pa še logan's run, dark star, star wars :), forbidden planet, ...

WarpedGone je izjavil:

Seveda.
Ampak alieni sami po sebi so polni traparij. In vseeno kovani v zvezde.


A se nismo to že pogovarjali? Aliens so bili odlični. Potem je pa počasi stvar šla navzdol in alien vs predator redki kujejo v zvezde (jaz ne poznam nobenega).
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

FlyingBee ::

Forbidden planet ... to je pa res dobra zadeva, le tehnika jim je onemogočila, da ne zgleda kot pošasti iz power rangers

Star Wars so komedija, logans run, dars star ... dolgčas kot Idiotseja 2001

imagodei ::

FlyingBee je izjavil:

praviš, da kralj SF-ja Ridley ne more vse obrazložit, tvoja samozavest je očitno na klobasah zrastla

Ne. Nikoli nisem trdil tega. Sem pa trdil, da mu v kino verziji ni uspelo vsega razložit. Pravzaprav je razložil zelo malo. Premalo. Poleg tega sem trdil, da je film poln bebastih napak, ki ne pijejo vode, ne glede na to, koliko si kot gledalec trudiš to razložit. Npr, to da pošast raste brez kakršnih koli hranil, pa recimo to, da ženska 5 minut po operaciji trebuha skače, pleza in šprinta brez vseh težav. Pa npr. to, da v super duper vesoljski ladji, ki po več tisoč letih brez težav vzleti, puščajo sodi/vaze z biološkim orožjem. Ter da ima v prostor z biološkim orožjem dostop vsak kekec. Ter da je (hermetično zaprto) skladišče z biološkim orožjem polno prsti.

Kaj Ridley Scott lahko razloži v debati ob pivu je čisto ločeno vprašanje od tega, kaj je uspel v filmu podat gledalcu. Film je medij, zaključena enota, skozi katero režiser gledalcu podaja zgodbo. Zelo žalostno je, če moraš za globje razumevanje filma prebrat navodila za uporabo (dasiravno zares obstajajo filmska vesolja (universe), kjer je ogled enega filma res premalo in je treba pogledat še kakšen izdelek iz istega universa, recimo knjige, serije - npr. Vojna zvezd je že tak primer). Še bolj žalostno je, če te ustvarjalci filma prepričujejo, da lahko nekaj minut po abdominalni operaciji pretečeš Triatlon jeklenih.

FlyingBee je izjavil:

praviš, da se 30 letniku da prodat dober SF, brez, da pomisli na kakšno sranje vse si zmislijo :-)

Spet mi polagaš besede v usta. Pravim, da se da ustvarit čist solidno SF, ki se drži nekih notranjih fizikalnih dejstev, ki vsaj od daleč smrdijo po realnosti.

Za Battlestar Galactica (film in serija) si že kdaj slišal?
Falling Skies (Serija)?
Firefly (serija) / Serenity (film)?
Under the Dome (serija)?
Starship Troopers (film)?
District 9 (film)?
Gravity (film)?

Če se original Alien in nadeljevanje Aliens sploh ne dotaknem? Če med navedenimi filmi/serijami ne najdeš vsaj pet takih, kjer se ne praskaš po glavi in zamajuješ z glavo v nejeveri, potem veš bolj malo o Science Fictionu. Nikakor ne trdim, da v zgoraj navedenih naslovih ne moreš najti bedarij, pravim pa, da pri večini pride do "suspension of disbelief", ker smo gledalci pač pripravljeni sprejeti neka odstopanja od realnosti (FTL potovanje, umetna gravitacija na vesoljskih ladjah, futuristična orožja kot so laserji in Lightsabres ipd). Ko gredo stvari preveč v ekstreme, pa film postane negledljiv.

Madona, vsak Stargate, Resident Evil in After Earth ima bolj pojasneno ozadje kot Prometej in več "suspension of disbelief" elementa.
- Hoc est qui sumus -

Poldi112 ::

FlyingBee je izjavil:

Forbidden planet ... to je pa res dobra zadeva, le tehnika jim je onemogočila, da ne zgleda kot pošasti iz power rangers

Star Wars so komedija, logans run, dars star ... dolgčas kot Idiotseja 2001


Če ti je odiseja dolgčas je pač ne razumeš. Je pač čisti scifi. Mogoče je tisto, kar ti iščeš, bolj akcija...

Sem pa šel malo gledat eno random stran:
http://www.popularmechanics.com/technol...

ker vem, da je ogromno dobrih scifi filmov, samo mi ne padejo takoj na pamet.

Sfiltrirano izmed 100 filmov na tiste, ki sem jih gledal, ki so mi bili všeč in tiste, ki dejansko sodijo v scifi (madmax po mojem ne):

Z razvrstitvijo se ne strinjam čisto (serenity je čisto preveč na koncu), je pa pomenljivo 1. mesto. Glej, kje je šele alien :). Še aliens ga pojedo.

Serenity (2005)
88. eXistenZ (1999)
83. Stalker (1979)
80. Cube (1997)
75. Dark Star (1974)
71. Rollerball (1975)
69. Inception (2010)
63. Invasion of the Body Snatchers (1978)
61. 12 Monkeys (1995)
59. The Last Starfighter (1984)
56. Eternal Sunshine of the Spotless Mind (2004)
55. Contact (1997)
53. Abre Los Ojos (1997)
52. The Andromeda Strain (1971)
48. Starship Troopers (1997)
47. Moon (2009)
46. Soylent Green (1973)
45. Enemy Mine (1985)
41. Donnie Darko (2001)
39. Brazil (1985)
38. Solaris (1972)
37. Ghost in the Shell (1995)
35. Primer (2004)
32. The Thing (1982)
27. District 9 (2009)
26. Minority Report (2002)
25. The Matrix (1999)
24. Star Wars: Episode IV—A New Hope (1977)
23. Total Recall (1990)
21. The Fly (1986)
20. Children of Men (2006)
19. Dark City (1998)
17. Terminator 2: Judgment Day (1992)
16. Logan's Run (1976)
14. Forbidden Planet (1956)
12. Alien (1979)
10. Planet of the Apes (1968)
9. The Terminator (1984)
8. Star Trek II: The Wrath of Khan (1982)
7. Star Wars: Episode V: The Empire Strikes Back (1980)
4. Aliens (1986)
3. Gattaca (1997)
2. Blade Runner (1982)
1. 2001: A Space Odyssey (1968)


In ko vidim ta seznam se lahko samo nasmehnem misli o Ridleyu - kralju scifi-ja.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()
««
21 / 25
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Alien 5 (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
6615659 (5995) oo7
»

Alien: Awakening (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
9214534 (8150) oo7
»

Kaze film Prometheus resnico?

Oddelek: Loža
397848 (5797) Kamran

Več podobnih tem