» »

WD in Seagate skrajšujeta garancijo za trde diske

1
2
»

SuperVeloce ::

Niso imeli nekega prevzema s strani WD? anyone?

PARTyZAN ::

Hitachi = WD po novem, ja.

Gray_Warden ::

maxtor, ki je bil včasih velik proizvajalec, je prevzel seagate.

Samsung je bil prav tako prevzet s strani Seagata.

Hitachi je neomembe vreden proizvajalec. Poleg tega, kot je napisal že partizan, na spletni strani Hitachija piše slednje: Western Digital to Acquire Hitachi Global Storage Technology.
Why so serious?

Zgodovina sprememb…

ksmith ::

AvtoR je izjavil:

Saj formalno imamo samo še dva velika proizvajalca 3,5" diskov, Seagate in WD.


To je potem šolski primer kartelnega dogovora. A bo kako sodišče kaj reklo?

Gray_Warden ::

Tudi če dejansko dobita kazen, imata ti podjetji več dobička od tega dogovora, kot bi jima sodišče prisodilo kazni...

Nekaj časa nazaj se spomnim da je bila neka sodba glede cen lcd monitorjev, ko so kartelno dvignili cene. Sicer so dobili kazen vnedar so letos to ponovili. Očitno se jim izplača to delati...
Why so serious?

Zgodovina sprememb…

ksmith ::

Verjetno lahko sodišče dodeli tudi kazen, da se jim ne bo več splačalo tega početi. Bomo videli če je volja : )

BALAST ::

Samo na miljardne izgube, ki so zaobjele celoten sektor prodaje računalnikov, ne moreš kar podobno obtožit "znižanje garancije" kot so dobili to kazen za "zviševanje cen LCDjev".
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

ksmith ::

BALAST je izjavil:

Samo na miljardne izgube, ki so zaobjele celoten sektor prodaje računalnikov, ne moreš kar podobno obtožit "znižanje garancije" kot so dobili to kazen za "zviševanje cen LCDjev".


Že res, da so imeli težave, vendar je res sumljivo da so ekonomisti obeh podjetji ločeno prišli do iste rešitve. Še posebej če pomisliš da je garancijski rok zelo pomemben za kupca. Sprememba garancijskega roka samo s strani enega podjetja bi jim prodajo veliko bolj ogrozila kot pa recimo podražitev na pram konkurentu za nekaj odstotkov.

ameba ::

mihec87 je izjavil:

ameba je izjavil:

Kot je napisal uporabnik pred mano, za povprečnega uporbnika je dovolj 200GB. Ne vem kdo še potrebuje 1TB ?
Sam imam 1TB pa ga imam frej 750GB. Sploh se ni treba sekirat za take stvari, tisti ki pa dejansko rabijo, takšno količino diska, pa mislm da imajo svojo firmo in se jim nakup kaj kmalu povrne.
S čim se jih večina tuki ukvarja k tok jamrate o predragih diskih itd. ?


In spet smo kot v vsaki debati glede diskov na slotech..Cel kup jih bo pametovalo da se ne rabi več ko 30gb,potem spet bo negdo drkal zakaj se že rabi tok diska...
Jeez
Nvm človek ima lahko veselje za fotografijo/snemanje in potem obdeluje zadeve ipd...

Sploh pa kaj vas briga..

Z fičotom se lih tako pelješ pa se redko gdo vozi še z njim pa nobeden ne drka zato...




Reku sm, da me mot zakaj tok jamrate, o cenah. Če neko zadevo rabiš jo kupiš, ker te posledično osreči, ne glede na ceno. Tok jamrate tuki, kokr da mate vsi 300€ plače pa da komi pridete čez mesec, zato pa sm tud reku, da si komot kupš 200GB in s tem živiš.
Pač mene veseli, gorsko kolesarjenje, si bom kupil TOP kolo za 1500€ , medtem ko bi me tud kolo za 300€ pripeljalo na cilj ane.

Gray_Warden ::

ameba je izjavil:


Reku sm, da me mot zakaj tok jamrate, o cenah. Če neko zadevo rabiš jo kupiš, ker te posledično osreči, ne glede na ceno. Tok jamrate tuki, kokr da mate vsi 300€ plače pa da komi pridete čez mesec, zato pa sm tud reku, da si komot kupš 200GB in s tem živiš.
Pač mene veseli, gorsko kolesarjenje, si bom kupil TOP kolo za 1500€ , medtem ko bi me tud kolo za 300€ pripeljalo na cilj ane.



Nihče NUJNO ne potrebuje ssd. Vsak pa potrebuje trdi disk.
Why so serious?

Zgodovina sprememb…

BALAST ::

Če si prebral novico podrobneje boš videl da sta različni letnici kdaj znižujeta garancijo. Delničarji pa s to potezo vedo da bodo vsaj malce pridobili vrednost, ki so jo izgubili s slabo dobavo elektromotorjev in blokirano proizvodnjo še zaradi poplav.
Seagate's warranties on certain drives will be reduced as of Dec. 31, and WD will follow beginning Jan. 2


Stvar je ekonomsko sprejemljiva, sploh pa to ne posega v "obvezni garancijski rok" ki je v EU 1leto.
Če se bo proizvodnja drugo leto postavila vsaj na 70% kapaciteto, bi morala biti maloprodajna cena do poletja enaka kot pred poplavami.
Glede na to da so letos predstavili 4TB trdi disk (na japonskem za ceno 2x2TB oz 2x70€=140€) potem veš da se prodaja ne bo ustavila in tudi 2letna garancija je še vedno boljša od enoletne.
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

SkipEU ::

V avstrijskih spletnih trgovinah so cene zunanjih diskov padle že skoraj na vrednosti pred poplavami.

Mipe ::

Pri nas pa očitno še molzejo zlatonosno kravo.

Iona ::

:( Beda, kvaliteta dol....

Upam le, da bo za višji cenovni razred ostalo 5 let garancije. Drugače bo pa treba o tračni enoti začet razmišljat.
Že sedaj imamo domače slike in video na treh lokacijah(HDD). In ni nekega blaznega občutka varnosti pred izgubo. :P
Ko enkrat občutiš izgubo lastnih podatkov, neprijeten občutek ostane za vedno.

SSD: 80GB je dosti zame. Za računalnikom brez sistemskega SSD je obupno, živci norijo, pa čeprav je CPU boljši kot moj bogi stari 2CORE :P

ksmith ::

Če si prebral novico podrobneje boš videl da sta različni letnici kdaj znižujeta garancijo.


Sem prebral podrobneje sedaj. 31.12.2011 in 2.1.2012. Koliko delovnih dni razlike je to? Ne mi dlakocepit.

sploh pa to ne posega v "obvezni garancijski rok" ki je v EU 1leto.


Posega pa v "prepoved o kartelnem dogovarjanju" in to je moj point.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ksmith ()

MrStein ::

BALAST je izjavil:


Stvar je ekonomsko sprejemljiva, sploh pa to ne posega v "obvezni garancijski rok" ki je v EU 1leto.

V EU ni "obveznega garancijskega roka".
(je v Sloveniji in si mi zdi na Madžarskem)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

mtosev ::

mam srečo, da sn kupil WD disk pred tem in tako imam 3leta garancije. itak je sedaj čas SSDjev.za HDDje mi je vseeno
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

kmetek ::

SkipEU je izjavil:

V avstrijskih spletnih trgovinah so cene zunanjih diskov padle že skoraj na vrednosti pred poplavami.


tudi pri nas bo kmalu pomoje.

OK.d ::

SkipEU je izjavil:

V avstrijskih spletnih trgovinah so cene zunanjih diskov padle že skoraj na vrednosti pred poplavami.

link?
LPOK.d

floyd1 ::

Govorite o shranjevanju v oblaku. A za njih pa ne rabijo HDD-jev? OK, ne rabim ga kupit jaz, ampak če jih bo ponudnik storitev dobil pod slabšimi pogoji, bo se verjetno to poznalo tudi pri meni. Se motim?

gendale ::

oblak je neprimerljivi ker:

-tudi 100/100 optika je nekje 5x počasnejša od navadnega diska

-zakaj bi tretjim osebam dajal toliko podatkov
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

kmetek ::

OK.d je izjavil:

SkipEU je izjavil:

V avstrijskih spletnih trgovinah so cene zunanjih diskov padle že skoraj na vrednosti pred poplavami.

link?


www.geizhals.at

MrStein ::

Konkreten primer?
Ker precej (zunanjih) diskov ima tam podobno ceno kot na ceneje.si (plus standardem "dodatek za bogate Slovence" - kot pred poplavami).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

ST-777 ::

Nekateri modeli HDD-jev se kar precej kvarijo, kot vidim v razpredelnici tukaj: http://www.macobserver.com/tmo/article/...

WD Caviar Black (2TB) - Failure Rate ... 9.71%
Hitachi Deskstar 7K1000.B (1TB) - Failure Rate ... 5.76%

Razumljivo, da skrajšujejo garancije za določene modele trdih diskov.

Dragi ::

SuperVeloce je izjavil:

Gray_Warden, no da doprinesem k debati... o nezanesljivosti se motiš. SSD diski pravzaprav skoraj ne crkujejo. Bilo je nekaj masovnih problemov z Intelovim firmwarom, ki je lahko povzročil izgubo podatkov ob prekinitvi napajanja med pisanjem/branjem (zmanjka elektrike...)


Sem ravno danes reklamiral svojega cruciala m225.
SSDji crkujejo isto kot trdi diski. Crkne kontroler ali pomnilniški čipi. Pejdi na proizvajalčeve forume in poglej tam koliko tem je o RMA request.

D3m ::

Your wrong! The are indestructable!!!!! :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

Dr_M ::

Intel ima malo vec kot 1% okvar. Tako malo noben HDD nima.
Nihce pa nikoli ni trdil, da SSDji ne crkujejo.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

francek1 ::

Kako ste eni hecni z navedbami, da se ssd ne splaca. A potem imate se vedno racunalnik iz leta 2000? To me spominja na tistega z biciklom, ki v gostilni razlaga, da se BMW ne splaca. Kupil sem Intela 300 GB za 420 € in mi ni zal niti centa. Sistem leti. Nobena druga komponenta ne pohitri sistema tako kot to. Ko boste kaj takega preizkusili, potem pa imate pravico pametovat.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

D3m ::

Pravico imamo pametovati s ali brez SSD.
|HP EliteBook|R5 6650U|

gendale ::

francek1 je izjavil:

Kako ste eni hecni z navedbami, da se ssd ne splaca. A potem imate se vedno racunalnik iz leta 2000? To me spominja na tistega z biciklom, ki v gostilni razlaga, da se BMW ne splaca. Kupil sem Intela 300 GB za 420 € in mi ni zal niti centa. Sistem leti. Nobena druga komponenta ne pohitri sistema tako kot to. Ko boste kaj takega preizkusili, potem pa imate pravico pametovat.

ssd se ne splača v vseh primerih (in tudi kolo je v nekaterih primerih boljše od bmwja)

aja, mam ssd, da ne boš preveč pameten
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

SanAndreas ::

Kdo ve, kateri trdi disk je trenutno najboljši (za arhiviranje različnih podatkov), tako da se ne pokvarijo oziroma izgubijo prehitro, torej čimveč časa naj zdržijo ali pa lahko kar trajno?
SanAndreas je doma iz Rimske Galaksije ima srebrn NLP :)

Zheegec ::

SSD se splača vedno in povsod, razen če ti hitrost in v manjši meri druge stvari (poraba, glasnost,...) niso pomembne.
Tako, kot se drag avto ne splača, če ti hitrost, udobje... niso pomembni.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

mikic007 ::

Geeki tu ste cisto spregledali, da to krajsanje garancije prizadene v bistvu samo vas, nikakor ne povprecnega uporabnika, ki je ze sedaj imel samo 1 leto garancije (na cel sisetem pac). In vi si lahko pomagate s SSD, medtem ko ostali se opazili ne bodo spremembe ...

driver_x ::

SanAndreas je izjavil:

Kdo ve, kateri trdi disk je trenutno najboljši (za arhiviranje različnih podatkov), tako da se ne pokvarijo oziroma izgubijo prehitro, torej čimveč časa naj zdržijo ali pa lahko kar trajno?


Najpomembneje je, da jih imaš več v RAID-u, saj imaš lahko smolo s katerimkoli proizvajalcem. Moja statistika zadnjega leta je:
- od štirih WD Caviar Green WD20EARS sta bila dva že takoj pokvarjena;
- od šestih Samsung EcoGreen F3 je eden crknil po kakem letu stalne uporabe;
Vse so mi zamenjali v garanciji, je pa z vsakim cca. 10eur stroškov za pošiljanje (WD v Nemčijo, Samsunge se je pošiljajo v Nizozemsko).

WyattEarp ::

Garancija se zmanjšuje zato, da bodo ja vsi zdej čeprav so dragi diski jih veliko pokupili, da si bodo proizvajalci opomogli, ker bodo jih pred novim letom čim več kupil, da bodo mel daljše garancije... pa se bo dvignla prodaja, pa bodo služil po dragih cenah, da si ''povrnejo poplavne stroške'' :)
AMD Phenom II 1090T,ASUS M4A89GTD PRO/USB3,12 Gb RAM(2x4Gb,2x2Gb)-1.600Mhz,
GMC H70, Gigabyte R9 270X, Samsung 850 EVO 250GB,WD 2Tb(G),Scythe 700W, LG 23''.

kmetek ::

seveda in celotna vesoljna slovenija ve to informacijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

McGregorSL ::

Kljub trditvami in obljubami proizvajalcev HDDjev je vprašanje ali je dejansko sedaj HDD manj kvaliteten (zaradi novih tovarn v lesenih hišah mogoče?) ali pa je to samo monopolni bullshit.

brbr21 ::

ne vem kaj toliko kompliciranja in panicarjenja glede kvarljivosti diskov? sicer takoj trkam na les (beri celo), da mi slucajno jutri kateri ne crkne (izgubil ne bom nicesar, vzame pa nekaj casa), vendar v zadnjih 5-6letih nisem imel primera, ko bi mi odletel kak disk (v uporabi cca 15 diskov).

da si na varni strani uporabis dva diska (najlazja resitev) in verjetnost izgube podatkov zaradi odpovedi diska se mocno pribliza nicli. ker odpoved enega diska ne vpliva na odpoved drugega je, ce vzames npr WD Caviar Green WD20EARS (4,35%) verjetnost da izgubis podatke 0,19%, kar pa je za domaco uporabo vec kot zadovoljivo. seveda pa torrent direktorij (po moznosti 100/100link) in obcutljivi podatki absolutno ne pasejo na isti fizicni disk!!!

gruntfürmich ::

kaj je to SSD?
namreč jst poznam samo trde diske in bliskovne pomnilnike za hrambo podatkov...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

gendale ::

Zheegec je izjavil:

SSD se splača vedno in povsod, razen če ti hitrost in v manjši meri druge stvari (poraba, glasnost,...) niso pomembne.
Tako, kot se drag avto ne splača, če ti hitrost, udobje... niso pomembni.

ni res

ssd se ne splača za arhiv podatkov

ne splača se za nobeno obdelavo podatkov, ki grejo vsi v ram
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

SanAndreas ::

gendale je izjavil:

Zheegec je izjavil:

SSD se splača vedno in povsod, razen če ti hitrost in v manjši meri druge stvari (poraba, glasnost,...) niso pomembne.
Tako, kot se drag avto ne splača, če ti hitrost, udobje... niso pomembni.

ni res

ssd se ne splača za arhiv podatkov

ne splača se za nobeno obdelavo podatkov, ki grejo vsi v ram

Zakaj ne? In kaj bi ti priporočal?
SanAndreas je doma iz Rimske Galaksije ima srebrn NLP :)

Zgodovina sprememb…

1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cene diskov začele počasi upadati, ustvarjen duopol

Oddelek: Novice / Diski
2910270 (6480) Izi
»

Western Digital kljub poplavam skoraj početveril dobiček

Oddelek: Novice / Rezultati
318463 (4812) Jst
»

Trdi diski in cene ?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7110345 (7098) Dr_M
»

trdi disk za prenosnik

Oddelek: Kaj kupiti
103048 (2847) Pyr0Beast
»

Kupujem nov računalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
719797 (8400) TOP

Več podobnih tem