» »

Pohitritev računalnik

Pohitritev računalnik

inbox ::

Nabralo se je veliko odvečnih fajlov/programja, ki mi delujejo v ozadju in upočasnjujejo računalnik. Zanima me kaj vse lahko storim, da to nesnago zbrišem in pohitrim računalnik? Nekaterih programov mi niti zbrisati noče. Trenutno imam naložen samo Avast in cc cleaner. Zanima me kaj še priporočate, poleg tega da pregledam s temi programi?

Hvala.

Letalec ::

Uniblue PowerSuite 2011 zna zadevo izboljšat.

Cold1 ::

Snemi in poženi program Process Explorer (ali pa kar okenskega Upravitelja Opravil), ter pobij vse programe, ki niso del Oken in jih ne želiš.

Process Explorer:
http://technet.microsoft.com/en-us/sysi...


Nato z uporabo orodja Autoruns, onemogoči programe, ki se samodejno zaženejo z Okni, in jih ne želiš:
Najprej v meniju "Options" klikni na "Filter Options..." in v okencu označi možnost "Hide Microsoft Entries" ter potrdi, nato se premakni na zavihek "Logon" in preglej vnose; odstrani kljukice pri programih, ki jih ne potrebuješ.

Autoruns:
http://technet.microsoft.com/en-us/sysi...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cold1 ()

solatko ::

IObit - Advanced systemcare - free, dobro počisti sistem, pa še uporabna orodja vsebuje
http://www.iobit.com/
Delo krepa človeka

inbox ::

Hvala bom probal. Počasi se mi prižiga oz. ko se prijavim se dolgo nalagajo stvari. Kako pa vem katere programe lahko onemogočim da se mi ne zaženejo na začetku?

hojnikb ::

Format je najbolše zdravilo za zapacan komp :)
#brezpodpisa

st0jko ::

če si noob.
keks?

System ::

CCleaner, defragment diskov, onemogočanje startup programov.

kucho ::

Winlogo+R -> msconfig

hojnikb ::

st0jko je izjavil:

če si noob.
You're a n00b. Zakaj bi se zafrkavo z nešteto programi, če lahko zadevo nanovo postaviš. Seveda če je stvar fejst zapacana; če je treba nardit sam kak defrag al pa kak program izklopit iz startupa pa itk da to ni rešitev..
#brezpodpisa

solatko ::

Vista in w7 se nikoli tako ne zapaca, da ne bi z malo truda, to počistil. Instaliraš Advanced systemcare, notri je 20 programčkov, s katerimi lahko počistiš čisto vse, kar ne rabiš.

Nov instal je za windows xp, ki se je dejansko po nekaj mesecih zasral in je trajalo čiščenje dlje, kot nova namestitev.

Pri W7 pozabite na potrebo po novi namestitvi, je ni.
Delo krepa človeka

Sssaga ::

Se strinjam s solatkom ;D

inbox ::

Daleč od tega, da je ful zapacan in da je treba formatirat. Sicer vse deluje normalno, ampak sem pikolovski in bi rad, da mi res deluje tako kot takrat na začetku. Samo po prijavi v sistem se mi nekam predolgo vleče, vse ostalo dela super potem. Bom malo startup programe poštimal.

solatko ::

Če imaš vklopljene MSN, Skype in podobne, je računalnik neodziven, dokler se ti programi ne povžejo. Vse kar ni nujno, izklopi in potem vklapljaj ročno, ker je hitreje, saj se že prej vzpostavi zunanja povezava, sistem se logira in ni potrebe po dodatnem čakanju.
Delo krepa človeka

lebang1 ::

Ace utilities mi je en tak dober program za počistit računalnik ;)

lp

solatko ::

advanced systemcare je brezplačen in vsebuje hitro optimizacijo, globoko optimizacijo, 20 orodij za urejanje windows nastavitev, je pa tudi plačljiva verzija, ki pa še bolj podrobno poštima sistem.
Delo krepa človeka

hojnikb ::

Men še najbolš služi Ccleaner, ker ma vse kar nucam, ostalo pa ročno nastavim al pa uporabim programje vgrajeno v Windows.Zaka bi meu odvečno navlako, ki kao optimizira, če ni treba ... ;)
#brezpodpisa

Gray_Warden ::

vse kar se potrebuje za resno čiščenje računalnika je naslednje:

avast! antivirus
spybot - Search&Destroy
ccleaner
vgrajeni defrag, ki se ga nastavi na vsakodnevno pospravljanje diska (zaradi tega ima vsak dan minimalno dela, disk pa je vedno pospravljen).

To je to!

Karkoli drugega se naloži na disk, le dodatno upočasni računalnik, popolnoma po nepotrebnem.

Ko začne računalnik počasi delovati se pogleda kateri programi so odveč in se jih pobriše. Nato se pogleda zagonske pgorame in ugasne tiste, ki jih ob zagonu računalnika ne potrebujemo. To je to.


solatko, tvoj Advanced systemcare je tudi videti ok, hvala. Ga bom imel 1 teden na računalniku in videl kako se obnese.
Why so serious?

Zgodovina sprememb…

Gray_Warden ::

solatko, program je po prvi uporabi konkretno pohitril moj sistem.

sem navdušen!
Why so serious?

solatko ::

ASC je imel po mojih izkušnjah, največ dela v XP in je zadeve, res do dobra počistil, vista in w7 pa imata določena čiščenja že vgrajena, tako, da je rezultat dejansko odvisen od uninstalerja in startup managerja v tem sistemu za optimizacijo računalnika.
Ja res je kvaliteten program.
Delo krepa človeka

Gray_Warden ::

Sistem sem imel že tako dokaj očiščen, saj sem imel vklopljeno vse kar sem zgoraj naštel.

Po uporabi ASC sem opazil dodatno pohitritev odpiranja programov in map v računalniku. Mogoče je le placebo, vendar se mi zdi da se dejansko res pozna.
Why so serious?

solatko ::

Ni placebo, dejansko popravi večino sporov, zaradi katerih je sistem počasnejši.
Delo krepa človeka

D3m ::

Ej solatko, a ta program deluje, kot antivirus?
|HP EliteBook|R5 6650U|

solatko ::

Ne deluje kot AV, samo ob scan-iranju, odstrani možno navlako, ni pa prav neko močno orodje za te namene, za silo je pa dober.
Delo krepa človeka

D3m ::

Zdele se igram z turbo boost. Bom probal F.E.A.R. Combat. :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

mgermo ::

solatko..hvala za predlog...program mi je sprostil preko 30% rama in tudi drugače je zelo fajn

D3m ::

Hmm zgleda, da bo ta program ok. Thx motovilc. :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

Gray_Warden ::

obstaja ogromno programov za pohitritev računalnika. Na žalost pa ima večina takih programov vedno nekaj problemov, ki pravzaprav upočasnijo sistem.

ASC je zaenkrat na meni pustil pozitivni vtis. Vse kaže da CCleanerja ne bom več potreboval.

Defrag bom še vedno rajši uporabljal tistega, ki je že vgrajen v windowse...preverjeno deluje dobro.
Why so serious?

solatko ::

Defrag tudi sam izklopim, saj je zelo počasen.
Delo krepa človeka

inbox ::

Naložil advanced systemcare, spucalo mi je boga in pol. Omejil startup programe in sedaj dela res veliko hitreje. Thanks guys :) . Če pa najde še kdo kaj takega, da se kje kej disabla ali omeji pa naj kr napiše.

Gray_Warden ::

paziti je potrebno edino pri Operi, saj je ta program tako pameten da izbriše vsa gesla pri Operi.

Na srečo sem imel narejen backup:D

Pač je treba nastavitve pregledat in dat 3 kljukice stran:)
Why so serious?

Zgodovina sprememb…

inbox ::

Še nekaj me zanima. Ko sem na FB mi dostikrat izpiše: Za prikaz te strani mora Firefox poslati podatke, ki bodo ponovili vsa predhodno izvedena dejanja (npr. iskanje ali potrdilo naročila). To sej je začelo pojavljai kar naenkrat in ne vem od česa pride. Je pa sporočilo od WIN oz. Firefoxa.

D3m ::

Program mi je pohitril sistem sploh za online igre. :))
|HP EliteBook|R5 6650U|

solatko ::

Izbriše vsa gesla tudi pri drugih brskalnikih, če označiš, da briše vse. Paziti je potrebno pri kljukanju za privacy sweep.
Delo krepa človeka

Gray_Warden ::

vem, samo opero po defaultu pobriše. Nevem zakaj je tako nastavljeno.

kot sem rekel, na srečo sem imel backup, tako da sem samo nazaj skopiral in je bil problem rešen.
Why so serious?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov računalnik, slabo delovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
528667 (7520) m0LN4r
»

Nekaj melje po disku

Oddelek: Pomoč in nasveti
51097 (1039) dynr la
»

basicscan.com-nezazeljen program, kako odstraniti

Oddelek: Programska oprema
141437 (1227) Tim10
»

Nod32 ali Microsoft security essentials

Oddelek: Programska oprema
101906 (1702) SkyEye90
»

Čistilec registra

Oddelek: Pomoč in nasveti
72373 (2221) bluefish

Več podobnih tem