» »

Črte na ekranu + zanimivost

Črte na ekranu + zanimivost

drejc87 ::

Pozdravljeni!

Torej problem imam na domačem računalniku. Namreč že ko ga prižgem se mi pojavijo črte na ekranu (že ko piše ime proizvajalca). Nato ko se nalaga se računalnik ustavi in noče iti v windowse.
Zanimivo je to, da če grem v pomožni način, tam teh črt ni in je vse normalno.

Probal sem menjati že grafično kartico in je takrat nekako zadeva čudežno delovala, naslednji dan pa je bilo stanje isto. Pogledal sem tudi RAME, vendar so brez napak, prav tako nastavitve v biosu.

Kaj bi lahko bilo narobe?

Hvala in lp!

Padly88 ::

hmmm, praviš, da si stestiral grafično kartico, nevem kokilo je možnosti ampak je mogoče slot za grafično hin, probaj z intergrirano kartico, če jo računalnik ima, probaj očistiti pci-e slot, ali katirega pač ima grafična, poglej tudi, da ni kaj poškodovan, ali kaj okoli njega, probaj tudi flashat bios!

Brane2 ::

Poglej, če so kje kaki napihnjeni kondiji na plati in v napajalniku in probaj z drugim napajalnikom.
On the journey of life, I chose the psycho path.

popster ::

EDIT:double post, sorry.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: popster ()

drejc87 ::

Bom probal, hvala!

miranpozar ::

So te črte viola, rumene ali modre čez cel ekran? Ker to lahko pomeni fuč LCD monitor.
Miran Požar, Portorož, http://sites.google.com/site/miranpozar/

drejc87 ::

Se mi zdi, da so bele barve. Ni možno, da je LCD fuč, ker sem že probal na dveh lcdjih.

pi pawr ::

Na daleč smrdi po OGROMNI EM motnji, ki zmede monitor in nagaja računalniku. :D:))8-)

drejc87 ::

Kaj je to za motnje? Računalnik sem probal v dveh različnih prostorih.

WarpedGone ::

Probal sem menjati že grafično kartico in je takrat nekako zadeva čudežno delovala, naslednji dan pa je bilo stanje isto.

Predvidevam, da si imel drugi dan zopet svojo staro grafiko notr.

Opisani simptomi so standard za crkjeno grafiko oz. za umirajoči RAM na grafični kartici, lahk tudi prekinjen stik pod čipom.
Pomagat se v splošnem ne da oz. ne splača.
Zbogom in hvala za vse ribe

drejc87 ::

Se pravi bilo je takole, prvotno rafično sem zamenjal za drugo. Potem je zadeva z to drugo delovala en dan in sem to drugo pustil notri (v varnem zagonu pa je slika vredu).

Tako, da dvomim da sta obe grafični defektni. Poleg tega sem rame pogledal z memtestom in je vse ok, sem probal tudi vzeti rame z računalnika (ker so 4je rami notri) in sem računalnik zagnal samo z enimi rami. Zadeva je bila ista...

solatko ::

Gonilniki, če ne bo pomagalo pa pregled celotnega sistema. Več podatkov, ne bi škodilo. Če gre za starejši sistem, preglej kondenzatorje na MB.
Delo krepa človeka

drejc87 ::

Računalnik je od sestre. Se mi zdi da je nek dual core 2.0, 2gb rama, grafična je trenutno geforce 7500.

solatko ::

Bistven podatek je matična plošča.
Delo krepa človeka


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ugašanje računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
10998 (504) barossa45
»

CPU 100% ne vidim rešitev... (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
859189 (7041) m0LN4r
»

Velik računalniški problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
402900 (1996) doki6
»

Cod 2 problem pri grafiki

Oddelek: Igre
281416 (1153) Marc`
»

Zagon računalnika, ekran se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
4312106 (11493) k0lar

Več podobnih tem