» »

Kako izbrisati DirectX 11 oz. kako ga "donwgradati" na dx10?

Kako izbrisati DirectX 11 oz. kako ga "donwgradati" na dx10?

Padly88 ::

Pozdravljeni!
Opazil sem, da od kar imam naložen dx11 mi igerce zelo "lagirajo" imam grafično kartico ATI Radeon HD 2600 Pro, ki ne podpira dx11 in sedaj bi rad nazaj imel dx10.
Pojasnilo:
Prej sem lahko igral npr. GTA IV na medium nastavitvah, zdaj še na low lagira, še gta san andreas lagira, če nimam vse na low in na 800x600 x32!
Prosim za pomoč, hvala!

Bolf3nk ::

:))

Kateri windows imaš? Samo to ima veze.

Pri tebi je problem drugje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bolf3nk ()

Padly88 ::

Bolf3nk je izjavil:

:))

Kateri windows imaš? Samo to ima veze.

Pri tebi je problem drugje.

windows 7, pomojem pa ne, ker če na laptopu sem imel isti problem, no ni ravno čisto lagiranje, ampak ko se naprimer z avtom pelješ je sekundo kot počasen posnetek, naslednjo sekundo pa zelo hitro "cukne" sliko naprej, ko premikam miško in sem na mestu pa lagira normalno!

Lonsarg ::

DX je od Viste naprej MOČNO integriran v sam windows, z drugimi besedami je del njega in ne gre šarit po tem.

In DX ne povzroča takih problemov, če bi jih bi bil kaos na tem področju.

Preveri driverje mogoče,

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

vorantz ::

"Nabavi" si "boljšo" grafično "."

Bolf3nk ::

glej. imaš w7. Torej imaš vse različice dx. Tu nemoreš nič "upgradati/ donwgradati".

Tvoj problem so lahko zapacan sistem, stari gonilniki, pregrevanje, zanič cr*ck igre. kak del strojne opreme odpoveduje... Možnosti je XXXXXX.

Padly88 ::

Lonsarg je izjavil:

DX je od Viste naprej MOČNO integriran v sam windows, z drugimi besedami je del njega in ne gre šarit po tem.

In DX ne povzroča takih problemov, če bi jih bi bil kaos na tem področju.

aha, ampak mi lahko potem gdo pove kje lahko iščem napako, memory test je vredu, računalnik je očiščen, windowsi so gor 1 mesec, grafična kartica ne preseže temperature 57 stopinj, procesor je intel core 2 duo 2,77GHz, ramov je 5gb, je pa zanimivo da mi dela novi CoD na 1680x1050 resoluciji z ostalimi nastavitvami na medium!

Bolf3nk je izjavil:

glej. imaš w7. Torej imaš vse različice dx. Tu nemoreš nič "upgradati/ donwgradati".

Tvoj problem so lahko zapacan sistem, stari gonilniki, pregrevanje, zanič cr*ck igre. kak del strojne opreme odpoveduje... Možnosti je XXXXXX.

gonilniki so novi, mi pa včasih računalnik zamrzne v biosih malo pred memory testom, sem že flashal bios, ne pomaga, probal sem že tudi z drugimi rami...
prilagam tudi podatke matične plošče:



napihnjenih kondenzatorjev ni...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Padly88 ()

Padly88 ::

vorantz je izjavil:

"Nabavi" si "boljšo" grafično "."

nove grafične se mi za take igerce ne splača kupovat, ker bi mogle laufat na njej čisto vredu, če mi je 5 let nazaj gta sa laufal na 128mb...

Enron x86 ::

Se ti mogoče zatika tudi med predvajanjem filmov? Če je tako, potem najverjetneje odpoveduje disk.

Lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

jest10 ::

Če ti grafična ne podpira DX11, ga pač ne bo uporabljala. Čisto preprosto. Igra ti avtomatsko laufa v DX10 načinu

Padly88 ::

Enron x86 je izjavil:

Se ti mogoče zatika tudi med predvajanjem filmov? Če je tako, potem najverjetneje odpoveduje disk.

Lp

pri gledanju filmov se ne zatika. hvala

jest10 je izjavil:

Če ti grafična ne podpira DX11, ga pač ne bo uporabljala. Čisto preprosto. Igra ti avtomatsko laufa v DX10 načinu

ja to razumem, samo vseeno je nekaj po mojem povezano, ker prej je bil gor xp in dx10 in mi je npr. GTA 4 lepo deloval, čeprav je takrat računalnik imel le 2giga rama!
Se pa spomnim tudi, da ko sem na hpjev laptop z ati mobility radeon hd 4200 naložil dx11, da se je zatikalo isto kot sedaj, na to sem na novo dal windowse in so v ogrinalu imeli dx10, dxdiag mi je tako pokazal, šlo se je pa za win 7 in igerce so zoped lepo delovale.
Vem, da mi je že nekdo prej napisal, da ima win7 intergriran tudi dx11, ampak dxdiag je pravil da je nameščen dx10!

Aha pa nekaj koristnega sem pozabil dodati: Trenutno uporabljam 64 bitno verzijo windowsa, prej je pa bil xp 32 bitni!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Padly88 ()

Senitel ::

-WinXP nima DX10 ampak samo DX9. Sedaj si očitno na Vista/Win7 in moga bit ravno DirectX kriv za tvoje težave?
-Windows 7 pridejo z nameščenim DX11. Nevem kaj si gledal, ampak recimo "DDI Version: 10" ne pomeni DX10...
-Zakaj bi nek DLL, ki ga špil (GTA 4) sploh ne uporablja, vplival na delovanje sistema? A če daš v c:\windows\system32 en file z imenom "iwantmygamestorunsuperfast.dll" se bo pa kaj zgodilo? >:D

TEDY ::

sam GTA imaš updatan?

RejZoR ::

To sploh nima veze če ti grafična ne podpira DX11. Pač bo koristila samo DX9 funkcije (HD2000 serija).
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Mipe ::

Padly88, igre ti lagirajo le in samo zaradi tvoje prešvoh grafične kartice! Danes lahko že za 40€ dobiš boljšo.

Padly88 ::

Senitel je izjavil:

-WinXP nima DX10 ampak samo DX9. Sedaj si očitno na Vista/Win7 in moga bit ravno DirectX kriv za tvoje težave?
-Windows 7 pridejo z nameščenim DX11. Nevem kaj si gledal, ampak recimo "DDI Version: 10" ne pomeni DX10...
-Zakaj bi nek DLL, ki ga špil (GTA 4) sploh ne uporablja, vplival na delovanje sistema? A če daš v c:\windows\system32 en file z imenom "iwantmygamestorunsuperfast.dll" se bo pa kaj zgodilo? >:D

tako mislim za to ker ko sem na laptopu dal gor dx11 se je pojavil tak način lagiranja, pol sem dau winse na novo, z dx10 in je bilo vredu

TEDY je izjavil:

sam GTA imaš updatan?

ne, kaj mi lahko daš link od patcha, ker mam crackano!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Padly88 ()

Bolf3nk ::

heh gusar se pritožuje

tako mislim za to ker ko sem na laptopu dal gor dx11 se je pojavil tak način lagiranja, pol sem dau winse na novo, z dx10 in je bilo vredu


kak si lahko dal enkrat dx 11 drugič pa dx 10, če imaš windows 7?:)) ne moreš kar določit kaj boš namestil, če vse skupaj v paketu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bolf3nk ()

Sssaga ::

:D

2600 pa ne bi več rad uporabljal DX11. :))

Padly88 ::

Bolf3nk je izjavil:

heh gusar se pritožuje

tako mislim za to ker ko sem na laptopu dal gor dx11 se je pojavil tak način lagiranja, pol sem dau winse na novo, z dx10 in je bilo vredu


kak si lahko dal enkrat dx 11 drugič pa dx 10, če imaš windows 7?:)) ne moreš kar določit kaj boš namestil, če vse skupaj v paketu?

nevem, res nevem samo tak je pisalo v dixdiag 100% še samemu mi ni jasno

Pa zanima me če obstajajo kakšni programi, ki testirajo stanje matične plošče?

Sssaga je izjavil:

:D

2600 pa ne bi več rad uporabljal DX11. :))

To je res, saj bi rad zamenjal grafično kartico, ker drugače računalnik ni zelo slab, ampak denar gre vedno da vse ostale možne stvari

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Padly88 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

dx11 na xp

Oddelek: Igre
233391 (3031) amigo_no1
»

Bo Crysis 2 omejen le na DirectX 9? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Igre
7122906 (20963) korenje3
»

Šele Ivy Bridge bo imel integrirano podporo DirectX 11

Oddelek: Novice / Procesorji
176071 (5514) Riff
»

3D mark 11 trailer

Oddelek: Navijanje
112289 (2149) Senitel
»

Just Cause 2 (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
566609 (5149) Tomozuki

Več podobnih tem