» »

Adobe Illustrator in barvanje

Adobe Illustrator in barvanje

Jerry000 ::

Torej iz neke slike (na sliki je šlovek) želim ustvariti vektorsko sliko. Človeka sem obrobil ter narisal kje približno senčit oziroma ločil glede na barvo. Problem se mi pojavi, ko hočem pobarvati samo roko. Ko kliknem na roko se mo pobarva roka in trup v isto barvo. Vem da bi mogoče to rešilo Join paths, sam mi ne uspeva preveč, ker je preveč krivulj in vsega in se ne spomnim kje je začetna in kje končna točka. Barval sem z Object->Live Color, potem pa barval z Eydroper tool, da sem ujel barvo iz slike. kako lahko sploh pobarvam sam delček? Naprimer samo roko ali del obraza ki more bit osenčen?

Prosim za pomoč

Jerry000 ::

noben ne ve:/?

Tac20 ::

Path mora biti sklenjen za področje, ki ga barvaš. Poskrbi za to in bo se barvalo samo tisto kar hočeš, npr obraz je zase sklenjena pot, roka zase itd.

Jerry000 ::

ampak ne uspe mi to. Označim path in dam join in mi vrže error ven da ne more združiti

crazyLIKEme ::

Označi vse (ctrl-a) in potem povečaj(zoom) in pojdi po črtah in kjer nimaš povezanih jih poveži.

Ko to narediš izberi live paint selection tool z njim označi vse, nato pa lahko z live paint bucket pobarvaš kar želiš.

Priporočam ti da najprej vse obrobiš kar želiš pobarvati.
Pa naredi si kopijo originala obrobe in na kopiji poskušaj in se malo igraj
http://crazyl1keme.deviantart.com/

Jerry000 ::

hvala, bom probu če bo ratal, čene pa javim:)

dzinks63 ::

Poizkusi z Vectormagic, bo program sam naredil.

Jerry000 ::

nočm da program sam dela, iz tega se ne naučim nič. Rad bi se illustratorja bolje naučil, zato delam to

noraguta ::

kot prvo v kompleksnih slikah reduciraj vektorje kolikor se le da. mal za avtomatko mal na roke.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Ajrina ::

Jaz že ko obrobljam, delam po delih, ki so ene barve in sproti barvam. Če vse naenkrat obrobiš z eno linijo.. Kaos.

Jerry000 ::

aha, pol sm ga js tle zasrau. Bom probu nou layer pa lepo po delčkih obrobt pa sprot barvat:)



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Obnova lesenega stropa (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5222100 (14745) ardom
»

Barvanje celega avtomobila

Oddelek: Na cesti
4522112 (18789) N0t0ri0us
»

Barvanje ohišja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
292738 (2400) m0LN4r
»

Barvanje miške

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
111081 (989) para!
»

Kako pobarvati L1 mostičke????

Oddelek: Navijanje
262038 (1702) jRk0

Več podobnih tem