» »

Barvanje ohišja

Barvanje ohišja

m0LN4r ::

Zanima me nekaj stvari o barvanju preden začnem. Sem prebral temo o barvanju samo se mi zdi da nekaj stvari ni omenjenih. Torej zanima me imam staro umazano-bele barve ohišje in rad bi ga pobarval črno. Z barvanjem niam težav sem že veliko vsega prebarval samo me zanima če je kdo pri barvanju uporabil temeljno barvo za kovine? Je obvezna in se prime tudi na plastiko? Kako naj pobarvam plastiko da se nianse ne bodo preveč razlikovale? Tnx za nasvete in odgovore !

;-) ::

pomoje se barva za kovine ne prime na plastiko (nisem sigurn) vsaj nekatere se ne.

z kakimi barvami pa boš barval to?

m0LN4r ::

Zamislil sem si tak kot vedno najprej en sloj temeljne če je nujno, nato tri ali dva sloja črne barve za kovino seveda z kompresorjem (mam ikušnje) nato pa še en ali dva sloja laka. Seveda dom to delal v primerni delavnici. Ja uporabil bi enostavno temeljno in nato barvo za kovine od heliosa. Ali spreji bolj primejo plastiko?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

AndrewSmith ::

Ce zadevo dokaj obvladas bi lahko tudi
vedu da se za plastiko uporablja spric-kit
za plastiko.
Nardis dva/tri sloje,ter z zelo finim smirglom
na roke pobrusis da pride lepo gladko,nato pa
uporabis zeleno barvo in lak za plastiko.
Vedi da nekatere barve za kovino,znajo razzret plastiko;)
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

;-) ::

Tele navadne iz heliose nebojo razžrle plastike:D
Jaz sem do zaj barval z spreji pa se je lepo prijela barva, samo moraš pazit da res tanke sloje nanašaš da ti ne začne tečt, ker pol smo pa v PM.

Kaj pa tele barve od MONTANE(ki so dobre za grafite??mislite da bi tudi preijelo?) ker jihe je velikoo odtenkov, takih ko jih drugih ni...

xpozed ::

Akrilni spreji bodo čisto zalegli... sem že parkrat barval s spreji in zelo lepo pride končni efekt. Je pa res kot je že bilo rečeno, da morajo biti sloji tanki in čim več. Zdej eni med vsako fazo še z vodobrusnim papirjem "zbrusijo" zadevo, tako da pride še lepše... odvisno koliko časa si vzameš za vse skupaj. Pa ne sprejaj od blizu... ker se začne zadeva ulivat...

m0LN4r ::

Zdaj me še zanima kak ste z sušenjem. Naj se suši na bolj vlažnem ali suhem vročem ali mrzlem ali zelo sončnem mestu katero bo najboljše? ?

https://www.youtube.com/user/m0LN4r

;-) ::

mislim da bo najbolje na suhem hladnem. na vročem je barva mehka

TOP ::

Prostor se po tleh polije z vodo da se ne dviguje prah in prostor mora biti suh in topel da se barva prej strdne,zakaj pa avtoličarje uporabljajo peči,da se barva bolj prime in prej posuši.

m0LN4r ::

TOP hvala se vidi da si edini ki znas o cem se gre
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

TOP ::

Prej ko boš začel barvati plastiko moraš nanesit špric kit,to ti je že eden gor napisal in z finim papirjem zbrusit in šele nato barvat,še prej z razredčilom obriši prah in maščobo ki nastane od prsnih odtisov.Ko boš začel barvat špicaj lepo na tanko,da ne bo kapcel.Rajši dej 2 ali 3 lepo na tanko in bo sigurno vse prekrilo in ne vse v enem sloju.

xpozed ::

TOP zdaj pa že malo pretiravaš. Če se že igra z vodo se je segreje do vretja da se potem vodna para veže s prašnimi delci ki so v prostoru in se na ta način posedejo na tla. Kar se pa tiče razredčila; nikoli nisem taga delal. Lepo pod tuš zadevo, jo z milom opral (za razmastitev normalnih umazanij to več kot zadošča) dobro spereš, še bolje osušiš in je cool...

TOP ::

Ej poslušaj očitno nisi še bil pri avtoličlarjih enkrat hodi pa se raje kaj na uči ne pa neumnosti govorit.

m0LN4r ::

Hvala za vse. Ko si bom vzel čas bom tako naredil poslikal in rezultate pokazal. Samo imam še eno težavo in ta je malce problematična. Torej ker mam staro mini atx ohišje in se na procesorju nahaja Sonic tower sem bil prisiljen prišraufati napajalnik zunaj ohišja se napajalniku nič neo zgodilo če ga navadno pobarvam ali pa ga naj zaščitim tam kjer treba. Drugo je itaq easy samo sem rajši vprašal ker to mora lepše zgledak kak recimo moje kolo ko sem ga enostavno z spreji pobarval. Tnx in še enkrat tnx javascript:smesko(':) ');
javascript:smesko(':) ');
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

xpozed ::

TOP neumnosti?
Ja se strinjam res pojma nimam in me boš mogu naučit kako gre... lej kaj mi je ratalo zaradi mojega neznanja naredit:



Lahkoten mirror efekt... res... bi me naučil?

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

;-) ::

@xpozed
Dobro ni kaj ampak če priznaš je lažje ohišje obrisat z navlaženo krpico (navlaženo z razredčilom)- itaq ga nerabiš tunkat v razredčilo! Kot pa ga dat pod tuš, pa ga namilit pa čohat pa spirat...L00L aja pa de nem osušit pozabo:D hehe

glede vode ne.. kaj ti bi v celo sobo vodo nalil potem pa začel izparevat da bi se prašni delci vezali na paro itd. itd. ?? jaz pa ne! lepo navlažiš tla da se ne dviguje prah direktno pa je problem rešen(če nisi xpozed seveda).
rezultat = enak

tunkat=potapljat

LP

TOP ::

Poslušaj jaz ne barvam ohišji za PC barvam pa spojler od avtov tak da je postopek isti in jaz ti nisem reku da ne znaš sam njemu sem mal opisu kako gre ta postopek in ne trosi neumnosti glede vode in čiščenja,menda ja ne boš v sobi barval zato moreš med delavnico.

steev ::

Sam če maš pa kšne jeklene (železne) stvari, pa ne morš glih pod vodo prat, zaradi rje. Takrat je najbolje nitro razredčilo, ki površino lepo očisti, pa še posuši se hitr (izhlapi).
:|

;-) ::

aja a maš ti jekleno (železno) ohišje od računalnika pa še po vrhu rjasto???

steev ::

Kje pa piše, da govorim o ohišju? In pa ja, nimamo vsi ohišij iz aluminija.

EWEER: skor bos isti kot mtosev.
:|

xpozed ::

Lej m0LN4r je zastavil temo o barvanju računalniškega ohišja in zato sem mu svetoval v tej smeri kaj ne? Kaj ti barvaš je tvoja stvar.

Da nisi reku da ne znam?

Top je napisal:
Ej poslušaj očitno nisi še bil pri avtoličlarjih enkrat hodi pa se raje kaj na uči ne pa neumnosti govorit.


Če se moram nečesa naučit, sklepam da tega ne znam... sem narobe sklepal? Če je temu tako, mi prosim oprosti z velko mero spoštovanja res.

Pa ni potrebno imeti delavnice... je garaža več kot dovolj primeren prostor.. (ki je, pravilno sklepaš - sila umazan kotiček hiše kar se tiče nesnage, ki lahko pokvari končen rezultat). Tako da se zadrži izjav da trosim neumnosti... hvala.

@steev
Kje piše? V prvem postu... in m0LN4r ni nakazal nič v tej smeri da bi njegovo ohišje imelo rjo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: xpozed ()

m0LN4r ::

ja to ohišje je iz jekla kot tista stara ampak niti malo rjasto
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

xpozed ::

m0LN4r nekaj objav višje si spraševal za psu (napajalnik) pa sem ti poiskal en vodiči, ki je opremljen s slikami...

klik

steev ::

Čudn način barvanja. Odpreš ceu napajalnik, potem pa vezja ne daš ven. :\
:|

m0LN4r ::

Najlepša hvala za vse dečki rezultati bodo poleti in vidni na meditelanu če se bo kdo tam okoli sprehajal !
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

;-) ::

cjo prvo je napajalnik odprl....pol pa vezje v papir zavil...-HEHE!

:D kaj pa pod vezjem pol ni pobarvano al kak..pa od znotraj tud ne??

polovičarsko delo!

m0LN4r ::

Samo ja ne? se strinjam samo v bistvu od znotraj itaq nihče Ne vidi in NE bo pogledal hehe
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

;-) ::

to je tud res...maš pa svoje zadovoljstvo..pa ko komu pokažeš svojo stvaritev tud gledajo vsi na vsako malenkost

Doman ::

Kakšen lak naj uporabim po barvanju?

m0LN4r ::

Samo res to sem pozabil vprašat ?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Barvanje plastike.

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
1221763 (20146) @nny
»

Barvanje ohišja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
103320 (3003) NobelMan
»

Barvanje Računalnika

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
142127 (1758) ali3n
»

S čim pofarbat ohišje?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
263052 (2677) nikonezna
»

Sprej za ohišje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
201890 (1661) Modri dirkač

Več podobnih tem