» »

Števec za vodo.

Števec za vodo.

mayhem ::

Zanima me ena stvar glede vode pa tukaj malo povprašam.
Namreč sem lastnik v stanovanjski hiši, kjer eni živijo spodaj jast pa še sosed na vrhu.
Spodaj imajo svoj števec zgoraj pa imamo skupnega vendar je ta števec napisan name.
Sedaj me zanima ali je sploh možno narediti še en števec za vodo???
Je pa problem, ker gre voda najprej po mojem celem stanovanju nato črez moj hodnih v drugo po tlaku.
Nikjer pa ne more drugje sosed speljati vode razen tega , da skopa vse okoli hiše ampak parcela ni njegova je od spodnjih stanovalcev.

Ali v tem primeru jast lahko odvzamem ali zaprem vodo drugemu stanovalcu, ker so prišli spori, kateri se ne bodo po vsej verjetnost rešili.
Števec je pa name napisan plačujemo pa vsak polovico vendar oni so štirje v skupnem gospodinjstvu mi pa v treh s tem, da perejo avte itd....s tem tudi porabljajo preveč vode, kot jast.

Hvala vnaprej....

BlueRunner ::

mayhem je izjavil:

Zanima me ena stvar glede vode pa tukaj malo povprašam.
Namreč sem lastnik v stanovanjski hiši, kjer eni živijo spodaj jast pa še sosed na vrhu.

Torej je govora o večstanovanjski hiši s tremi stanovanji (po etažah)...

mayhem je izjavil:

Spodaj imajo svoj števec zgoraj pa imamo skupnega vendar je ta števec napisan name.
Sedaj me zanima ali je sploh možno narediti še en števec za vodo???

Da se, ni pa to nujno tudi enostavno izvedljivo. Poglej odgovor tukaj (SloNep).

mayhem je izjavil:

Je pa problem, ker gre voda najprej po mojem celem stanovanju nato črez moj hodnih v drugo po tlaku.
Nikjer pa ne more drugje sosed speljati vode razen tega , da skopa vse okoli hiše ampak parcela ni njegova je od spodnjih stanovalcev.

Poskusi najprej z dogovarjanjem s spodnjim sosedom. Če boš z njimi dobro začel, se bodo morda strinjali s posebnim vodom. Čeprav je verjetno več kot 50% možnosti, da se vrhnji sosed s tem zaradi lastnih stroškov ne bo strinjal, ker takšen poseg pomeni vse stroške novega merilnega mesta... gradbeno dovoljenje, itd.

Plan B pa je lahko vgradnja dodatnega števca na primernem mestu, za kar pa je menda še vedno potrebno strinjanje več kot 50% solastniškega deleža. Tako po občutku bi rekel, da boš to znova lahko dosegel bodisi s splošnim strinjanjem, bodisi dejansko s "preglasovanjem".

mayhem je izjavil:

Ali v tem primeru jast lahko odvzamem ali zaprem vodo drugemu stanovalcu, ker so prišli spori, kateri se ne bodo po vsej verjetnost rešili.

Rekel bi, da ne smeš. Tako čez palec ima to verjetno kaj opraviti s služnostjo in tem, da je ne moreš kar tako ukiniti.

mayhem je izjavil:

Števec je pa name napisan plačujemo pa vsak polovico vendar oni so štirje v skupnem gospodinjstvu mi pa v treh s tem, da perejo avte itd....s tem tudi porabljajo preveč vode, kot jast.

Če so se spori že začeli, vendar pa so šele nekje na začetku, bi najprej predlagal, da poskusiš žogico umiriti in oba soseda prepričati, da se vsaj začnete pogovarjati o temu kako bi najceneje za vse tri dodali še manjkajoč števec in tako postavili temelj prihodnjih dobrososedskih odnosov. Konec koncev tudi to, da imaš s sosedi račune razčiščene, verjetno nekaj pomeni tudi tistemu, ki mu je morda trenuten položaj čisto všečen.

tlozej ::

Lahko se doda tako imenovani odštevalni števec. Račun za obe zgornji stanovanji boste dobili še vedno na podlagi tvojega števca. Na odštevalnem števcu na liniji proti sosedu, pa se bo videlo koliko vode je on porabil. Na podlagi teh dveh podatkov se nato porazdeli stroške.

LP

globoko grlo ::

jp, teli odštevalni števci so verjetno še najlažj rešitev
a za štrom mate pa vsak svoj števc?
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

noteadmin ::

Jaz sem imel identičen problem, ampak sem bil jaz na vrhu in je spodnji sosed bil lastnik števca (beri - si ga je prisvojil). Kljub prošnjam za sprotno obračunavanje mi po nekaj mesecev ni dal računa, nato pa je naredil "poračun" za npr. 6 mesecev. Imeli smo odštevalne števce, ki pa se niso obnesli. Na mojo zahtevo smo nato skupaj plačali (50/50) izvedbo razvejitve pred urami in vgradnjo dodatne ure, za vertikalo do mojega stanovanja pa smo uporabili neuporabljeno dimniško tuljavo. Tako ni bilo pretiranega razbijanja.

Kasneje smo uredili še etažno lastnino in sedaj je vse ok.

Lp.
_____________________________

St235 ::

Odštevalni števec ali pa razmejitev sta edini realni opciji.

Vode pa nikakor ne smeš zapret.

;-) ::

Imeli smo odštevalne števce, ki pa se niso obnesli.


Kako se nebi/niso obnesli ?

mayhem ::

Aha hvala za nasvete bom se pogovoril z sosedom pa bom poročal.

Hvala še enkrat.
Lep pozdrav.....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Glavne varovalke za hišo

Oddelek: Loža
71180 (967) Karen
»

Nekdo nam krade elektriko v garažah (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
14720163 (9417) xmetallic
»

Koliko plačate elektriko (stanovanje)? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9330554 (26995) BorutK-73
»

Števci za vodo v večstanovanjski hiši

Oddelek: Loža
166575 (6196) telexdell
»

elektro omara + števec - koliko je vredno

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
157366 (6518) Bostjan

Več podobnih tem