» »

Nokia Lumia 800

Nokia Lumia 800

SLO_Matej ::

Poglej malo po Marketplacu.

Live tile za uro, npr. kaj takega: http://windowsphone.com/s?appid=f47be4f...

urosj12 ::

Kaj ve kdo kdaj bo uradno nadgradnja na 7.8 za lumio 800, glede na to da je že izšla? kdaj bo to prinas možno?
lp

fireX88 ::

po novem leti, slovenščine nebo, vsaj tako pravijo iz slo nokie
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

gogolinho ::

kaj pa glede odklepa lumie 800 je že kateri preizkusil?

Lp

cortez ::

Ali imajo oz. bodo imeli ti Windows telefoni meni v slovenskem jeziku ?

fireX88 ::

8 ima, 7,5 oz nadgradnja na 7,8 pa ne!
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

Fadil ::

Torej ta telefon nima SLO jezika? Za poslušanje glasbe, you tube, facebook in ostalih pritiklin + telefonija, se obnese? Baje da za Skype ni ravno najbolje, zaradi kamere...?

SLO_Matej ::

Fadil je izjavil:

Torej ta telefon nima SLO jezika? Za poslušanje glasbe, you tube, facebook in ostalih pritiklin + telefonija, se obnese? Baje da za Skype ni ravno najbolje, zaradi kamere...?

Ne, noben WP7 (zaenkrat še) nima slovenskega jezika. Za to vse ti bo Windows Phone služil odlično. Sistem je s Facebookom lahko globoko integriran v kolikor dodaš FB račun. Res pa je ja, da Lumia 800 nima sprednje kamere, kar bi znalo predstavljati manjšo težavo pri uporabi Skypa. Jo pa ima Lumia 900. Poglej si današnjo akcijo, ko je odklenjena Lumia 900 na voljo za 232 funtov na angleškem Amazonu: http://www.amazon.co.uk/gp/product/B007...

urosj12 ::

Pozdravljeni,

mi lahko poveste kje bi lahko dobil folijo za enkran invisibleshiel za lumio 800?
oz katera je prav tako dobra kot ta?
lp

nomad_soul ::

Hmmm,... zelo ugodna na Amazonu
200€ s poštnino vred 8-O, škoda da je bela 40€ več.

Jo je vredno vzeti, ali je boljše počakat na WP8?

bluefish ::

Nokie z WP8 imaš že, cene seveda temu primerne. WP7.8 za tele starejše modele pa naj bi prišel kmalu - nadgradnja je itak enostavna.

boro10 ::

nomad_soul je izjavil:

Hmmm,... zelo ugodna na Amazonu
200€ s poštnino vred 8-O, škoda da je bela 40€ več.

Jo je vredno vzeti, ali je boljše počakat na WP8?


Poglej na slovensko bolho, dobiš ravno tako novo za isti denar s slovensko garancijo. Drugače pa raje počakaj na wp8
Pozdrav

nomad_soul ::

boro10 je izjavil:

.. s slovensko garancijo...


A nima Nokia evropske garancije?

urosj12 ::

je že kaj novega glede posodobitve na 7.8?
rad bi slišal datum kdaj bo možno posodobiti preko zune.
lp

SLO_Matej ::

Ne še, enkrat v začetku tega leta. Ne skrbi, te bo tvoja Lumia sama obvestila kdaj bo na voljo posodobitev in sicer tako:
 Windows Phone - update

Windows Phone - update

servo ::

Na Telerayu ti lumio posodobijo, težava je le, da se ob tem telefon resetira (v bistvu ni update ampak flash)

SLO_Matej ::

Zakaj bi pa tja nesel? Počakaš na posodobitev, da izzide WP7.8.

urosj12 ::

Pozdravljeni,

imam eno zanimivo informacijo.
Vsi ki bi si hoteli naročit zaščitno folijo za zaslon lumie 800 ne naročajte sem sprobal 3 različne in vse so majhne. pridejo dejansko samo tam kjer je zaslon. Izgleda obupno grdo.


Še vedno čakamo posodobitev na 7.8

lp

servo ::

Težava je v ukrivljenem zaslonu, ker folija ob robovih itak ne bi držala...

kuglvinkl ::

E52 moram zamenjat in resno razmišljam o Lumii 800. Nujno rabim dobro navigacijo, E52 ustreza v vseh pogledih in ozirih, tako da domnevam tudi 800-ka, potem ostanejo samo še klici in SMS, ter npr. app za vreme, Shazam-like app, in konverter valut, to je vse. Fotič, muska, to mi je vseeno..

Zdej, a bi blo smiselno odrinit ene 150 evrov za ta telefon?

Tilen ::

Shazaam imaš. Navigacija - Nokia Drive. App za vreme imaš... Currency converter tudi. SMS in MMS bi morali delati, če boš telefon kupil tukaj in ne bo kaj zaklenjeno. Nimaš pa slovenskega jezika. To je od WP8 naprej.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

kuglvinkl ::

Slovenščine na techu ne maram, sem čist zgubljen.

Still, the question. Je to decent phone al ne?

darkolord ::

Je.

kuglvinkl ::

Lastne izkušnje, al kako? :)

Zgodovina sprememb…

Tilen ::

Je, z znanimi WP7.5 omejitvami. Npr. storage mode privzeto ni podprt. To bi marsikoga lahko motilo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

kuglvinkl ::

Aha, se ga da syncat z Outlook.com?

darkolord ::

Ofkors

kuglvinkl ::

storage mode?

darkolord je izjavil:

Ofkors


Thnx.

Zgodovina sprememb…

darkolord ::

storage mode?
Da ga priklopiš kot USB storage

kuglvinkl ::

Non relevant. V ext. 2,5 ohišju mam SSD za te namene.

Samo še sync question ostane? Se pravi, da si v outlook.com nastavim koledar in mi telefon javi meeting. Npr.

Zgodovina sprememb…

Tilen ::

Koledar je zelo napreden in podpira praktično vse. Javi meeting, dobis mail. Skratka 10/10.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

kuglvinkl ::

Hvala :)

Tilen ::

Tukaj lahko preletiš nabor aplikacij.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

urosj12 ::

dečki je res da bi naj 31.1 bila uradba posodobitev na zunu za wp 7.8 ?
lp

bedak ::

Imam Lumio 710 in dela vse kar si napisal, navigacija je kul, maili se takoj sinhronizirajo, ... skratka vse kar rabiš

Predlagal bi ti da vzameš zdej Lumio 820, ki je ravno ven prišla ;)

Matek ::

A se kaj premika na fronti MS-Google v zvezi z ukinitvijo podpore za Exchange ActiveSync? Razmišljam o nakupu ene Lumie, ampak to, da si ne morem syncati koledarja in kontaktov z Google accountom, mi je totalen dealbreaker. Ima Microsoft kake plane implementirati OpenDAV ali kak podoben s strani Gugla še podprt protokol?

Sicer če nič drugega, je opcija upgrade Google accounta na business verzijo za 40 EUR letno, tam se načeloma še da uporabljati EAS...
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

bedak ::

Jst mam vse sinhroniziran z Google accountom, ne vem pa kako je na novih

Matek ::

Ja, to funkcionalnost so načeloma pri Guglu ukinili, obenem pa povedali, da za stare userje ostaja.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

bedak ::

aha, potem je pa malo neprijetno

servo ::

Na enem windowsphone forumu so nekaj piali o prihajajoči podpori za dav (čez nekaj mesecev).
(nimam cajta zdaj linka iskat)

BlackGuard ::

Tukaj so tudi nekaj pisali o tem:

http://www.wpcentral.com/microsoft-atte...

nomad_soul ::

Se je kdo igral s "Play To" aplikacijo? Telefon ne najde kompa, wmp je konfiguriran za streamanje, a moraji biti na routerju kateri porti odprti?

fat boy slim ::

Pri meni "Play To" deluje brez problemov na LG Smart TV. TV mi takoj najde in predvajanje slik se prične ;)

AnubisOfDoom ::

Kaksno je vase mnenje, tole Nokio se da novo dobit sedaj za 200 EUR, ali je vredna nakupa? Vseeno je ze kar star telefon. Trenutno imam LG Optimus One P500 in se odlocam med tole Nokio, Xperio U, Nokio 620 ali pa HTC 8S. Predvsem me moti, ker je recimo Nexus 4 zame prevelik telefon. Drugace bi ga kupil.

Torej, na telefonu nujno potrebujem gmail (lahko tudi prek imap protokola), whatsapp, skype, dropbox, maps, kaksno aplikacijo, ki spremlja porabo minut, mb in podobno, drugega pa niti ne.

Koliko telefon tudi realno zdrzi na bateriji? Meni Optimus zdrzi 1 dan z vklopljenim wifijem in dosti pisanja in brskanja po netu. Ali bi mi ta Nokia zdrzala tako dolgo? Koliko kaj kuri za poslusanje glasbe?

Recimo Xperia U stane 160 EUR, Nokia 620 se ni v prodaji, naj bi stala nekje 220, prav toliko nekje pa stane HTC 8S. Prav veliko vec se ne bi stegoval, ker se mi ne zdi smiselno... Katere so vecje pomanjkljivosti WP 7.5 in prihajajocega 7.8?

nomad_soul ::

Baterija je na primerljivem nivoju, sem imel prej tudi P500. Nokia mi zdaj zdrži skoraj enako kot prej z LG.
Gmail - check (google nekaj muti zdaj click )
whatsapp - check
skype - check, mislim da ne teče v ozadju, prednje kamere ni
maps - check, nokia maps, bing maps, nokia drive
poraba - check, nokia counters

Edina pomankljivost, ki sem jo do sedaj opazil na wp7.5 je, da včasih zamrzne pri predvajanju glasbe in hkratnem brskanju po spletu - znana napaka, mogoče so jo odpravili z wp7.8.

Meni ga ni žal, kljub starosti. amoled + wp = fetish
Odločitev je tvoja.

urosj12 ::

Sem ga kupil en mesec dober nazaj, ga sedaj posodobil na 7.8 in sem zadovoljen v nulo. top telefon. dela hitro, baterija mi drži mojeuporabe 3 dni.
lp

boro10 ::

nomad_soul je izjavil:

Baterija je na primerljivem nivoju, sem imel prej tudi P500. Nokia mi zdaj zdrži skoraj enako kot prej z LG.
Gmail - check (google nekaj muti zdaj click


Nič več ne mutijo
Google EAS in Windows Phone )

Vsaj do julija deluje normalno, potem druga MS rešitev
Pozdrav

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boro10 ()

Ramon dekers ::

AnubisOfDoom je izjavil:

Kaksno je vase mnenje, tole Nokio se da novo dobit sedaj za 200 EUR, ali je vredna nakupa? Vseeno je ze kar star telefon. Trenutno imam LG Optimus One P500 in se odlocam med tole Nokio, Xperio U, Nokio 620 ali pa HTC 8S. Predvsem me moti, ker je recimo Nexus 4 zame prevelik telefon. Drugace bi ga kupil.

Torej, na telefonu nujno potrebujem gmail (lahko tudi prek imap protokola), whatsapp, skype, dropbox, maps, kaksno aplikacijo, ki spremlja porabo minut, mb in podobno, drugega pa niti ne.

Koliko telefon tudi realno zdrzi na bateriji? Meni Optimus zdrzi 1 dan z vklopljenim wifijem in dosti pisanja in brskanja po netu. Ali bi mi ta Nokia zdrzala tako dolgo? Koliko kaj kuri za poslusanje glasbe?

Recimo Xperia U stane 160 EUR, Nokia 620 se ni v prodaji, naj bi stala nekje 220, prav toliko nekje pa stane HTC 8S. Prav veliko vec se ne bi stegoval, ker se mi ne zdi smiselno... Katere so vecje pomanjkljivosti WP 7.5 in prihajajocega 7.8?



Ne kupuj xperie u za 160. Kupi raje xperio p, ki jo dobiš na bolhi pa tudi s za 200€ mesec ali dva rabljeno.

Tilen ::

Poraba - Si.info (Simobil) in Mobitel monitor za Mobitel.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Hayabusa ::

jemecb
Na gmailu vklopiš Auto-Forward na Hotmail imap.


Ni bil ActiveSync samo za windows mobile platformo ?

WP ne podpira imap ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Lumia 520 Mnenja,nasveti...

Oddelek: Mobilne tehnologije
479829 (7544) luxxx7
»

Nove nokie: Lumia 820 in 920 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
30261836 (37668) rok_p
»

Microsoft prevzema mobilni del Nokie (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
8730529 (25652) vostok_1
»

Nokia C6-01 ali C7 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
549499 (7440) krneki0001

Več podobnih tem