» »

Nokia Lumia 800

Nokia Lumia 800

Matic1 ::

Ne, wp7 nima združevanja call lista po številkah. Če neko osebo kličeš 5x zapored, ker je zasedena imaš v call logu zavedenih 5 klicev. Mene to ful moti, predvsem zato ker se ti v enem dnevu nabere ful klicev četudi kličeš samo npr. 4 številke večkrat. Poleg tega imaš če odpreš kontakt vedno na voljo History s tem kontaktom, ki je pa zelo fajna zadeva. Ker združi celotno komunikacijo, vključno z emaili, sms, itd..

mihecbla ::

Kaj mi pa lahko svetujete glede nakupa? Je boljše še malce počakati, ali lahko pričakujem višje cene wp8 aparatov? Lumia 800 mi je všeč predvsem zaradi velikosti, saj je nekakšna normalna velikost (za razliko od npr. lumie 900).
Zanima me tudi, kako je kaj z prenosom mp3-jev, slik, raznih fajlov...so kakšne težave? Gre preko bluetooth ali samo kabla?

Tilen ::

Bluetooth za MP3 = No go. Enako kot pri Apple. Sinhronizacija preko wifi deluje.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

mihecbla ::

Še ma kdo kakšen nasvet glede nakupa?

mihecbla ::

Matic1 je izjavil:

Ne, wp7 nima združevanja call lista po številkah. Če neko osebo kličeš 5x zapored, ker je zasedena imaš v call logu zavedenih 5 klicev. Mene to ful moti, predvsem zato ker se ti v enem dnevu nabere ful klicev četudi kličeš samo npr. 4 številke večkrat. Poleg tega imaš če odpreš kontakt vedno na voljo History s tem kontaktom, ki je pa zelo fajna zadeva. Ker združi celotno komunikacijo, vključno z emaili, sms, itd..



Ali obstaja mogoče kakšen app za telefoniranje, ki tega problema nima? (če je sploh mogoče nadomestiti obstoječo aplikacijo z novo)

HunterMan ::

Kdor je kupil telefon v Nemčiji lahko s promocijsko kodo P9YE5Y na strani http://www.nokia.kauf-gutschein.de dobi 50 točk v vrednosti 50€. Točke nato zamenjaš za bone iste vrednosti. Najbolj zanimivi so boni za Amazon in Ikea.

Seveda pa je en haklc. Ker je promocijska koda za v Nemčiji kupljene telefone, bone pošiljajo samo v Nemčijo. Kako to rešit pa jaz žal ne bi vedel. :(
Če ima kdo kakšno idejo, kako te bone dobit v roke, naj prosim napiše.

flameir ::

Kdo ve, kje bi se dalo v Sloveniji kupit "pokrovček" od usb vhoda?
pa še eno vprašanje. danes sem imel v rokah SGS3 ter ga malo primerjal z 800ko. Zanima me, kaj ima lumia tok težkega notri, da je precej težja od veliko večjega SGS3? :)

Tilen ::

9 gramov je težja, ker je bisteveno debelejša od Galaxy S3. Verjetno zaradi baterije.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

BlackGuard ::

Oj, je že nekaj dni odkar sem nabavu Lumio 800. Za zdaj super zadovoljen (navigacija je velik +, tekoče delovanje te kar prevzame,...). Edino kar bi lahko blo boljše (večina vas poroča, da se čez čas to popravi, upam, da se bo res) je baterija, ki res malo zdrži. Največji porabnik pa sem opazil, da sta prenos podatkov in Wi-Fi (tudi če imam vse na ročno sinhronizacijo). Za zdaj bo to vse :D

flameir ::

4 vprašanja za ostale uporabnike lumij.
-a kdo od vas nima silikona gor, in kakšen je njegov telefon? namreč moj je pod silikonom zelo umazan, ne vem od česa. Če das pod luč, je vse neki umazan. Sem dobesedno DRGNIL z čistilom za ekrane dol, pa je isto...uglavnm moja lumia je brez silikona grda :D
-tist k ma modro, kako se kej obnese modra barva? :D
-še zmer ne vem, ali kdo ve, kje bi loh kupu pokrovček od baterije nov?
-kje bi lahko pogledal izkoristek baterije (koliko mAh je napolnjena, ko kaže 100%).aplikacije diagnostics ne najdem :/

hvala in lp

LuGi ::

Samo zadnjega pokrova nebos dobill, ker je ohisje komplet.. ebay >> http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_trksi...

flameir ::

U sej to je čis pocen...sam to sam nebi znal zamenat, oziroma verjetno potem garancija adijo ane?
teli, k niso mat, so mi velik lepši...

Ciklamen ::

Jaz imam modro, super je :) Sicer pri meni je obratna zgodba, znotraj silikona je umazana, pa je telefon čist :P
- End of the Post ->

Pro_moted ::

flameir je izjavil:

U sej to je čis pocen...sam to sam nebi znal zamenat, oziroma verjetno potem garancija adijo ane?
teli, k niso mat, so mi velik lepši...


Ja ampak moraš paziti da kupiš polikarbonat ,ker tile poceni niso polikarbonat. So navadna poštrihana plastika.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pro_moted ()

Jebac18 ::

verjetno se splača še malo počakat glede na to da kmalu pridejo novi, ker mi lumia 800 čist zadostuje klici,smsi,gps ter wifi z dobro odzivnostjo, ki ga imam namen preko bolhe kupit. Ta glavni popravki so že skos najbrž ? kaj je tista hiba ki vas res moti razen že omenjenega bluetootha

boro10 ::

Za Nokia Lumia dobiš še naslednje nadgradnje, med drugim tudi bluetooth prenose: Nokia posodobitve
Te novosti bodo na voljo samo za Nokia telefone, pri drugih proizvajalcih zaenkrat nič novega. Še en razlog zakaj je bolje kupiti Nokio WP telefon
Pozdrav

Jebac18 ::

super novica, čeprav ne pošiljam veliko preko bluetootha je pa super, če dela tako kot naj bi. Kaj imate pa kot zaščito kakšna folija ?

flameir ::

jaz sem ravno hotu vprašat, kero folijo naj kupim, ker mam po 4 mesecih uporabe na sredini zaslona ze 3 kar konkretne praske...

kar se mene tiče, je največja težava baterija, ki le redko vzdrži 2 dni, je pa res, da sem kar težak uporabnik telefona ;)
bluetooth bojo baje usposobl, pogrešam še dodatne nastavitve wlan, pa plačevanje aplikacij z paypalom/moneybookersom... :)
ostalo mi je všeč.odloč se sam :)

DINAMIK ::

Nokia lumia 800....,kaj je res tako slaba baterija?
 nokia lumia 800

nokia lumia 800

Tilen ::

DINAMIK je izjavil:

Nokia lumia 800....,kaj je res tako slaba baterija?
 nokia lumia 800

nokia lumia 800



Time since last charge 5 days. Kaj bi še imel? Škatlo piškotov? ;)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

DINAMIK ::

Tilen je izjavil:

DINAMIK je izjavil:

Nokia lumia 800....,kaj je res tako slaba baterija?
 nokia lumia 800

nokia lumia 800



Time since last charge 5 days. Kaj bi še imel? Škatlo piškotov? ;)

Hm...,saj sem mislil,da je dobra baterija...,ker nekateri trdijo,da ni ;)

Matic1 ::

haha 5 dni...jst mam tudi 5 dni če imam flight mode vklopljen.

69charger ::

Lumia 710, z lahkoto 3 dni uporabe z tem da se redno uporablja za SMSe, predvajanje glasbe na avtobusu, brskanje po internetu.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

DINAMIK ::

Matic1 je izjavil:

haha 5 dni...jst mam tudi 5 dni če imam flight mode vklopljen.

Ni bil vklopljen flight mode.....,res pa je,da je bil 3G izklopljen...;)

minitech ::

kako se pa kej glasba sliši na slušalkah?

Tilen ::

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

JernejB ::

bluefish ::

Na Amazonu pa črna trenutno 236EUR: http://www.amazon.de/gp/product/B00606R...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

JernejB ::

Ha meni drži baterija le en dan (3g, gps, pa branje člankov na weave :D)
Me pa zanima ali se je komu že zgodilo da je nekaj bral oz scrolu po besedilu in poslušal muziko pa mu je telefon zamrznil. Namreč to se mi je zgodilo 3 krat v zadnjem mesecu pa me zanima ali je kriv OS ali hardware (raje nebi nosil telefona na servis če je OS kriv).
Hvala za odgovor.

Matek ::

Na britanskem amazonu pa slabih 200 EUR - črna, 16 GB.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

flameir ::

JernejB je izjavil:

Ha meni drži baterija le en dan (3g, gps, pa branje člankov na weave :D)
Me pa zanima ali se je komu že zgodilo da je nekaj bral oz scrolu po besedilu in poslušal muziko pa mu je telefon zamrznil. Namreč to se mi je zgodilo 3 krat v zadnjem mesecu pa me zanima ali je kriv OS ali hardware (raje nebi nosil telefona na servis če je OS kriv).
Hvala za odgovor.


To je edini bug Lumia 800. Imel sem je pol leta, vse delovalo fantastično (v primerjavi z zdajšnim sgs2) z eno izjemo. Ko sem scrollu po tekstu pa musko hkrati poslušu mi je velikokrat zmrznu.
To je bug telefona, katerega imajo vsi.
Aja pa zdaj po mesecu dni uporabe SGS2 lahko rečem da je IE9 veliko boljši od vseh android brskalnikov. Brez pristranskosti. Chrome se crasha, prkvzeti ne odlira dobro strani, dolphin je počasen, itd.
lp

jnovak ::

Prosil bi za feedback uporabnikov Nokie Lumia 800 ... plusi/minusi naprave in operacijskega sistema.
Ni potrebno pavšalno pisati specifikacije - to poznam - ampak vaše osebne izkušnje. Če kdaj kako funkcionalnost pogrešate oz. če vas je kaj posebno navdušili (in morda tega niste imeli kot uporabniki Andorida/iOS).

Kako ste zadovoljni z: zmoglivostjo baterije, fotoaparatom, wi-fi sprejemom?

Že vnaprej, hvala vsem! :)

JernejB ::

jnovak je izjavil:

Prosil bi za feedback uporabnikov Nokie Lumia 800 ... :)

Jst ti pom kar z enga drugega posta kopiral moje mišljenje.
Uporabljam lumio 800 7 mesecev
SLABOSTI:
- Trenutno ne podpira pošiljanja preko bluetooth (pride v prihajajočih mesecih).
- Pomanjkanje aplikacij (osebno me to ne moti jih uporabljam precej in vedno se kaj najde - le simobil bi lahko kakšno naredil).
- Na nekaterih fakultetah ne podpira Edourama.
- Nima reže za spominske kartice (osebno mi je 16Gb zadosti).
- Ne moreš je uporabljat kot usb drive ker sinhronizacija poteka samo preko programa Zune (sinhronizacija je hitra in me tudi osebno preveč ne moti)

PREDNOSTI:
- Zelo hiter in odziven telefon (androidov nižjega in srednjega razreda sploh ne prijemam v roke ke me je strah do bom ob njih osivel :D tako hitra je)
- Zelo enostaven za uporabo in hitro se ga navadiš.
- Odličen mail inbox. Sinhronizacija s FB na ravni OS-a(dobro ali slabo kakor vzameš)
- Brezplačna Nokia navigacija ki deluje brez podatkovne povezave!
- Kar nekaj ekskluzivnih Nokia aplikacij.
- Vsaj še ena velika nadgradnja OS če ne celo dve (kar precej glede na to da je telefon star že 1 leto)
- Telefon je zelo dobro grajen. (moj je po asfaltu letel že ene 5 krat brez praske na ekranu ter z malo popraskanima vogaloma)

Skratka slabosti, ki sem jih naštel so v mojem primeru malenkostne. Telefon toplo priporočam brez slabe vesti, zaradi odzivnosti hitrosti in zelo intuitivnega vmesnika WP 7.5. Wifi mi ne dela preglavic sprejem je dober drugače pa naj ti povem, da po zaklepu telefona samodejno prekine povezavo če ni v uporabi, ampak obstaja tudi za to aplikacija. Baterija mi pa drži cel dan z intenzivno uporabo.
Naj dodam še to, da si je punca lastila samsunga ace in bila kar zadovoljna z njim, dokler si nisem umislil lumie in jo je tako razdražila, da si jo je po slabem mesecu kupila tudi ona a v modri barvi in sedaj ponosna fura lumio :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JernejB ()

Tilen ::

- Na nekaterih fakultetah ne podpira Edourama.


Eduroam ne podpira Lumie. V tujini posodobljen Eduroam deluje bp.

- Trenutno ne podpira pošiljanja preko bluetooth (pride v prihajajočih mesecih).


Wifi hotspot je hitrejši in bolj varen.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

jnovak ::

JernejB je izjavil:

jnovak je izjavil:

Prosil bi za feedback uporabnikov Nokie Lumia 800 ... :)
Uporabljam lumio 800 7 mesecev.

Skratka slabosti, ki sem jih naštel so v mojem primeru malenkostne. Telefon toplo priporočam brez slabe vesti, zaradi odzivnosti hitrosti in zelo intuitivnega vmesnika WP 7.5 ...
Super, hvala!

Lumia 800 ima res odličen design & tudi build quality je #1(sem uspel preizkusiti). To je res "wau faktor" in ta marketing me počasi premaguje ... po drugi strani sem pa videl, da je HTC 8s že na poti v SLO. Cenovni razred je enak; zdaj je samo vprašanje, če prednost WP8 pred WP7.x odtehta vse slabosti v primeru teh mobilnikov (fotoaparat, izgled - kvaliteta izdelave, ekran).

hotlips ::

V prosti prodaji za 200€ oz cca 207€ s poštnino vred (angleški amazon) za ta denar ni p/p/q boljšega telefona, pomoje. Edina alternativa potem zaradi W8 OS je HTC 8S, ki pa je za cca 30% dražji in vsaj kar se tiče izdelave pod nivojem lumie 8oo, ki je bila svoj čas zasnovana in predstavljala flagship Nokie (+ nokia Drive ki naj bi enkrat prišel tud na htc 8s, vendar nihče ne ve kdaj in s tem da bo imela nokia na svojih telefonih premium varianto medtem ko bo na ostalih W8 telefonih bolj osnovna različica).

lp.hl

jnovak ::

hotlips je izjavil:

V prosti prodaji za 200€ oz cca 207€ s poštnino vred (angleški amazon) za ta denar ni p/p/q boljšega telefona, pomoje. Edina alternativa potem zaradi W8 OS je HTC 8S, ki pa je za cca 30% dražji in vsaj kar se tiče izdelave pod nivojem lumie 8oo, ki je bila svoj čas zasnovana in predstavljala flagship Nokie (+ nokia Drive ki naj bi enkrat prišel tud na htc 8s, vendar nihče ne ve kdaj in s tem da bo imela nokia na svojih telefonih premium varianto medtem ko bo na ostalih W8 telefonih bolj osnovna različica).

lp.hl
OK, torej recmo, da HTC 8s ni vredna tistih 60 EUR več.
Ampak kaj pa v primeru, da dobiš HTC 8s za enako ceno kot Lumio 800? =) Upam, da čim prej uspem preizkusiti 8s, pa da vidim, če mi ustreza.

Sem mislil, da "Drive" že vsi WP8 mobilniki imajo. OK, to pa je minus. A to je uradno, da bo le "osnovna različica", ali le tvoja ugibanja?

JernejB ::

HTC 8S napovedan pri mobitelu
http://www.mobitel.si/telefoni-in-napra...

hotlips ::

Glede Nokia maps oz Drive appa na W8:
http://conversations.nokia.com/2012/10/...


Thank you for contacting HTC regarding your intrest to purchase the HTC Windows 8X.

My name is Polly and I am a Technical Support Agent for the HTC Written Team.

1. Maps are not installed on HTC WP8 as standard, you will need to install 3rd party application.
Voice directions – Would you like your directions read to you? You can install a navigation app from the Store (Market appl).

2. HTC doesn't provides Nokia GPS voice guidance app, unfortunately we haven't have any informations at the moment for future updates.

I hope I helped you with your enquiry and that you will decided to purchase HTC Win 8X.


Tole je bil pa odgovor od htc supporta na moje povpraševanje glede nokia maps in drive aplikacij oz ekvivalentnih rešitev na htc 8x.

lp.hl

;-) ::

Imam par vprašanj:
Instagram je že za lumio 800 ?
Bo možnost nadgradnje na w8 ?

SLO_Matej ::

Poglej v spletnem Marketplacu: http://www.windowsphone.com/en-US/store Če ti konkretno odgovorim: uradne ni, neuradnih pa je več.

Kot je bilo že večkrat povedano, noben WP7 telefon ne bo deležen nadgradnje na WP8 zaradi večjih sprememb v jedru sistema. Bodo pa prejeli WP7.8, ki bo prinesel nekaj novosti iz WP8.

servo ::

The list of updates shown includes:

From Microsoft:
o New homescreen experience with more room for your Live Tiles. Now resizable.
o Set the Bing image of the day as the Lock Screen wallpaper.
o Pocket and child Lock screen Security
o 20 new accent theme colours

From Nokia:
o Bluetooth Share (for DRM free media files)
oCinemagraph add-on to create blend and photo and movie-like animation, creating photos that are alive
o New camera lenses to remove unwanted objects in your photos such as passers-by or people on the edge of the shot the spoil the photo.
o Updated Contacts Transfer application
o Updates Contact Share application
oRingtone Maker application

trek@s ::

Imam dva problemčka z lumio 800:

- ko telefon zazvoni, za delček sekunde spusti ful glasen zvok (zahrešči), potem pa zvoni dalje z nastavljeno glasnostjo. Se še komu to pojavlja in kakšna bi bila rešitev?

- Ko se pogovarjaš in nehaš, se ob odmiku telefona od glave zaslon ne osvetli vedno. Praviloma se pri "kratkih" klicih vedno osvetli, pri daljših pa ne in ga moraš potem z gumbom osvetliti in prekiniti. Kakšna rešitev?

lp

urosj12 ::

Jaz bi pa prosil za en nasvet oz kaj naj naredim.

kupil sem nokio 800 vse super deluje zadovoljen v nulo, mi pa ne štima mms.
napiše cantˇt send ?? kaj je problem? ostalo vse deluje. kje bi lahko našel apn za mms?
oz kaj je problem tukaj?
lp

D3m ::

Verjetno nastavitve za mms.
|HP EliteBook|R5 6650U|

urosj12 ::

vse živo sem že sprobal. pa še vedno ne deluje?
kakšen je apn za nokio pri mobitelu? nikjer ne najdem ročnih nastavitev.

amigo_no1 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

servo ::

Si probal z "Network setup" appom od Nokije? Pa data maš vklopljen?

urosj12 ::

to sem našel. pa za windovs phone je enako?
network setup pa mi ne najde na marketplacu!

ja data mam vklopljen.

pojma nimam kaj je narobe.
bom nakoncu šel na mobitel pa mi naj zrihtajo.

urosj12 ::

rabil bi še eno pomoč.

zanima me ali je možno kje najt battery status oz da ti kaže procente baterije na homescreenu?
in pa kakšno uro?
http://www.1800pocketpc.com/world-clock...
ala ta varjanta?
ker to mi ne deluje če kliknem.

lp
uroš


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Lumia 520 Mnenja,nasveti...

Oddelek: Mobilne tehnologije
479796 (7511) luxxx7
»

Nove nokie: Lumia 820 in 920 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
30261360 (37192) rok_p
»

Microsoft prevzema mobilni del Nokie (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
8730277 (25400) vostok_1
»

Nokia C6-01 ali C7 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
549433 (7374) krneki0001

Več podobnih tem