» »

Nokia Lumia 800

Nokia Lumia 800

««
«
1 / 7
»»

Neo12 ::

Zanima me če veste kdaj bo lumia 800 na prodaj pri nas?

domenc ::

Na FB-ju je Mobitel odgovoril, da gotovo šele spomladi oz. konec zime..

JawKnee ::

Včeraj sem postal lastnik nove odklenjene Lumie 800, v modri barvi. Kupil sem jo preko ebaya od nekega angleža. cena je pa primerna še zaenkrat nedostopnosti in barvi, se pravi plačal sem dobrih 500 eurov. Najbolj me je skrbelo, da bo imela znano lumiino težavo glede baterije, oz softwearski bug, da telefon ne more izkoristiti potenciala baterije. Te hibe na srečo nima.Zaenkrat sem zadovoljen v vseh pogledih. Vrhunski telefon. če koga zanima kaj več naj kar praša. Bom vesel.

dolegar ::

tule si poglej nokia
ThinkPad T60 (intel Core2duo T7400 @ 2.16GHz)
15.4" 1680×1050 FlexView
Ram: 2GB Disk: Hitachi 120GB

subby ::

je mogoče že kje kaj govoric, da bi nokia delala na verziji s qwerty sliderjem?

Tilen ::

Neo12 je izjavil:

Zanima me če veste kdaj bo lumia 800 na prodaj pri nas?


Nokia Lumia 800 Handy Smartphone AMOLED Clear Touchscreen, Windows Mango OS - 399EUR

Dvomim, da bo pri nas ugodneje.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

kuglvinkl ::

Kako ste zadovoljni s telefonom?

Tilen ::

Telefona pri naših operaterjih ni in bojda ga še lep čas ne bo. Brez naročnine ga ima samo kak Mobisvet po precej visoki ceni. Najbolje, da pogledaš kak review na spletu ali pa če bo JawKnee dal kak feedback. Če ne bi imel Omnie 7, bi definitivno bil med kupci. 8-)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

RockyS ::

V bratislavi ga že prodajajo :)

Trinitron ::

Tilen je izjavil:


Nokia Lumia 800 Handy Smartphone AMOLED Clear Touchscreen, Windows Mango OS - 399EUR

Dvomim, da bo pri nas ugodneje.


Malo me mika tale ponudba... ampak imam problem - nisem še nikoli kupoval prek E-baya. Mogoče kdo ve, kako je v tem primeru z garancijo, uveljavljanjem stvarne napake in nenazadnje, koliko znaša poštnina.

Trinitron ::

Vidim zdaj, da ponudba ni več na voljo primerljiva pa nima dostave v SLO :(

Hair_Y ::

Pri MobiSvet-u za 419€.
Dobim danes ;-)

Trinitron ::

Sem naročil še jaz, pa da vidimo :)

Trinitron ::

Hair_Y je izjavil:

Pri MobiSvet-u za 419€.
Dobim danes ;-)


Pri katerem operaterju si? Ti je mogoče ratalo usposobit MMS?

Hair_Y ::

Sem pri Tušmobilu, nisem rabil kaj nastavljati.
Dokler nisi omenil MMS se na to niti nisem spomnil,
ker že prej nisem pošiljal teh sporočil.

Kako sploh pošlješ MMS?
(označiš sliko-> Share-> Messeging) ???

Javilo mi je "Can't send message. Try again"

Kolikor sem sedaj na hitro pogledal na net imajo vsi neke probleme z MMS-i
Boim preveril ko bom imel čas...

Trinitron ::

Sem malo raziskal - Ja MMS je zgleda res problem, ker ne moreš na roke vnesti nastavitev operaterja... Nokia je že večkrat objavila in par dni zatem odstranila aplikacijo Network settings, kjer se je te nastavitve dalo vnašati. Trenutno te aplikacije ni več moč dobiti.

Sicer pa MMS lahko pošlješ tako kot si napisal, ali pa začneš enako kot SMS, le da spodaj klikneš na ikonico priponke in priložiš slikico.

Hair_Y ::

Druga stvar, kako si zadovoljen s trajanjem baterije?
Na koliko se ti napolni baterija, ko je polna.
Pri meni v programu Diagnostics->Battery Status prikazuje naslednje vrednosti:
-Full Charge:1520mAh
-Remaining :1345mAh
pri 100% 'polni' bateriji.

Je še vedno več kot pri nekaterih, ki prilezejo le do 1000mAh a še vedno ne
do konca zmogljivosti baterije. Verjetno bo to odpravljeno z novo posodobitvijo.

Trenutna verzija, ki je na mojem telefonu je: 7.10.7740.16


Malo me je sicer zmotilo da je T-Mobile branding, vem pa ne, če je lahko
to kak problem?

Trinitron ::

Moja baterija kaže celo nekoliko manjše številke: 1514mAh full charge in 1315 remaining ko je napolnjena. Pri čemer je odstotek napolnjenosti popolnoma mimo: 65535%. Imam pa isti software kot ti.

T-Mobile branding verjetno niti ni pomemben - le malo več dela je z brisanjem neuporabnih aplikacij. Upam da z naslednjim popravkom poleg baterije popravijo tudi MMS nastavitve in dodajo še WiFi tethering. :)

Trinitron ::

Update za baterijo je zunaj: http://wmpoweruser.com/nokia-posts-deta...

V dveh tednih bo na vseh napravah.

Tilen ::

Hair_Y je izjavil:

Sem pri Tušmobilu, nisem rabil kaj nastavljati.
Dokler nisi omenil MMS se na to niti nisem spomnil,
ker že prej nisem pošiljal teh sporočil.

Kako sploh pošlješ MMS?
(označiš sliko-> Share-> Messeging) ???

Javilo mi je "Can't send message. Try again"

Kolikor sem sedaj na hitro pogledal na net imajo vsi neke probleme z MMS-i
Boim preveril ko bom imel čas...


Pri pošiljanju MMS moraš obvezno imeti vključen DATA promet. Preko wifi ne moreš. Prav tako ob prejemanju.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Hair_Y ::

Tilen - Data connection imam vedno vklopljen.
Še kakšna druga nastavitev?

Tilen ::

Iz marketplace naloži "Network Profile" in v aplikaciji zamenjaj iz Tušmobila na Mobitel/Simobil in nazaj na Tušmobil ter preveri, če potem deluje. Je pa možno, da bi AT&T imel gor kakšno branded oslarijo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Trinitron ::

Tilen - Kot sem napisal že zgoraj:
Nokia je že večkrat objavila in par dni zatem odstranila aplikacijo Network settings, kjer se je te nastavitve dalo vnašati. Trenutno te aplikacije ni več moč dobiti.


Bo treba malo počakati z MMS.

Tilen ::

Weird, ker meni to aplikacijo v Marketplace najde. Je pa res, da spada v Samsung Zone. Pri naših operaterjih ni ne duha, ne sluha o kakšnih Lumiah.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Trinitron ::

No, glede na to, da je naslov teme "Nokia Lumia 800" je verjetno jasno, zakaj v Marketplacu ni "Samsung" področja... >:D

lopov ::

Mobisvet ima črno za 420 in modro za 470 evrov. Za tiste, ki jih ne zanima vezava pri operaterju je cena za nov telefon ugodna. So pa cene na nemškem ebay mamljive :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

cement ::

A se je kateremu od vas že updatala na now firmware? BOjim se da je update vezan tudi na operaterja in ker imamo odklenjene in smo na slovenskih operaterjih, kjer še ni podpore, nas tudi ne bodo updetali?

Tilen ::

Dvomim, da bo tako. Sicer se pa tudi drugi telefoni še niso vsem posodobili na zadnjo verzijo. Nikakor se pa ne splača hiteti preveč s posodobitvami, da se še vmes lahko kakšen morebiten bug odpravi.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

iztoks ::

cement je izjavil:

A se je kateremu od vas že updatala na now firmware? BOjim se da je update vezan tudi na operaterja in ker imamo odklenjene in smo na slovenskih operaterjih, kjer še ni podpore, nas tudi ne bodo updetali?


Sem updatal mojo Nokio na 7.10.807.79. Vse dela super, tudi nimam težav z baterijo.

Mi pa kot drugim ne dela MMS. Sem naložil aplikacijo Network settings s katero naj bil nastavil MMS nastavitve. Aplikacija mi zazna Tusmobil, vendar MMS ne delujejo. Verjetno ne ve
kakšne so nastavitve za MMS pri Tušmobilu.

cement ::

Meni, MMS delajo BP, sem na Mobitelu, lumio pa se kupil kot factory SIM Free. A tebi se je avtomatično posodobila ali si jo ročno?

masevc ::

Cement

Napisi postopek in nastavitve za mms. Meni namrec ne dela.

Trinitron ::

Nastavitve za MMS so baje na voljo šele v zadnji Nokia posodobitvi, ki jo dobimo v roku 10 dni.

Gre pa baje takole: najprej namestiš aplikacijo za diagnostiko (v telefonu kličeš na ##634# - če imaš že nameščeno jo moraš najprej odinštalirati in namestiti ponovno). Potem imaš možnost "APN setings", kamor lahko vpišeš nastavitve tako za internet kot za MMS, ki jih dobiš tukaj.

Hair_Y ::

Hmmm, ta "APN settings" je kaj drugega kot "add APN" v sekciji "mobile network" ?
So se komu že namestili novi popravki? ;-)

Trinitron ::

Ja je drugače. V sekciji "mobile network" ne moreš nastaviti MMS.

cement ::

Nimam kaj napisati, ker meni delajo MMS-ji out of box? Ali mi lahko kdo natančno pove kako se imenuje program za merjenje baterije? Aja pa danes se mi je Lumia avtomatično posodobila na novo verzijo!
V nova verziji še zmeraj niso odpravili, da kamera v video mode-u v slabši svetlobi še zmeraj ne zna fokusirati! V glavnem niso veliko popravili!

westeren ::

Evo še eden lasnik Lumie 800 :)
Ima kdo lumio od operaterja T-mobile? (verjetno vsi ki ste jo kupili na mobisvet)
Delujejo komu MMS pri operaterju simobil??? Meni napiše: Can't send message.

Novega softverja pa mi še ni namestilo.

Trinitron ::

That awkward moment, when you are to lazy to read last 4 posts ... :8)

westeren ::

Sedaj se mi je tudi meni sam posodobil na:
Latest software release for Nokia Lumia 800 SW 1600.2483.8106.11500

MMS pa mi še vedno ne delajo na omrežju simobila :(

westeren ::

Kaj delajo komu MMS na simobilu??????????????????
Nekaj sem našel na spletu, morda je res v tem problem, ali ima kdo original micro sim in mu delajo MMS???

Kopirano iz: http://discussions.europe.nokia.com/t5/...

the correct MMS settings should be read from the SIM automatically.
If it doesnt, make sure you have a new micro SIM card, not an older standard SIM, that has been cut down to the size of a micro SIM by the carrier/operator.

Trinitron ::

Fora je (kot je bilo povedano že večkrat), da MMS nastavitev (še) ni mogoče vnašati ročno. Po zadnjem updatu bo to mogoče, tako da je treba počakati še par dni.

Če se ti je že posodobilo, pa sledi navodilom 8 sporočil višje.

westeren ::

Ja meni je posodobilo na najnovejši firmware in po diagnostic imam APN nastavitve za browser in za mms.

Vse lepo in prav, sam ko vse tole vpišem noter dam tipko save mi napiše da je shranjeno.
Probam poslati mms in še vedno ne dela. Nato grem spet pogledat te nastavitve in ko odprem APN je noter vse prazno, tako da se te nastavitve zbrišejo in NE DELA !!!
Take probleme imajo tudi drugi sem malo prebiral po tujih forumih.
Tudi aplikacija Network ki sem jo namestil mi napiše da so nastavitve za simobil shranjene in tudi NE DELA !!!

Naj pove kdo tukaj, ki mu delajo MMS na simobil?

Lime ::

Meni delajo mms-i na Simobilu. Sw imam 7.10.8107.79. Tudi meni avtomatsko ni delalo, potem pa sem vnesel nastavitve v settings - mobile network - edit apn. Po vnosu mi še vedno ni delalo. Potem sem vklopil roaming (Data roaming options) in je začelo delati. Sedaj mi dela tudi, če imam roaming izklopljen.

Lime ::

Aja, pa v diagnostics (##634#), pod APN settings, sem tudi vnesel simobilove nastavitve.

westeren ::

Ola,nevem ce je bil to problem,ampak ko sem se jaz vklopil roaming,sedaj mi delajo mms :-)

cement007 ::

Očitno imate teževa z MMS vsi tisti, ki ste kupili Lumio, ki ni bila factory SIM FREE oziroma je bila prej namenjena prodaji preko enega od tujih operaterjev?

Trinitron ::

cement007: Ni čisto res - na uradnih Nokia forumih je videti, da ima težave večina tistih, ki so kupili SIM free telefon.

Zgodovina sprememb…

westeren ::

Na tem telefonu se sploh ne da spremenit kakšno svojo lastno melodijo za prejeta sporočila, e-pošto,...
Melodije se da nastaviti po želji a le do 40 sekund in v velikosti do 1 Mb.

Trinitron ::

Zvokov za SMS e-pošto itd. imaš veliko že prednaloženih, svojih pa res ne moreš dodajat - kar pa niti kakšna huda omejitev, vsaj jaz še na nobenem telefonu nisem čutil potrebe po tej funkciji. Za zvonjenje pa lahko downloadaš aplikacijo Ringtone Factory (zastonj), s katero lahko downloadaš in nastaviš za zvonjenje skoraj vse svetovne komade.

Hair_Y ::

Težave z baterijo!

Prejšnji teden se mi je na telefon namestila zadnja posodobitev;
s tem tudi popravljeno prikazovanje napolnjenosti baterije.
Baterija se mi od takrat naprej napolni na cca. 1440mAh.

Zadnje je bi telefon napolnjen včeraj zjutraj. Pred spanjem status
baterije cca 50%. Zjutraj preverim in že kritično stanje 25%.
Ob 11h - 17%, 12h 11% ob 13h - "Good by"

Nisem imel vklopljenega ne WiFi-ja ne 3G, ne kakšnih 'push'
mailov ali česa podobnega. Nisem telefoniral, torej sem vklopil
telefon samo da sem preveril stanje baterije.


Vse skupaj je malo čudno, glede na to, da mi je do sedaj brez
problema zdržal 2+ dni.

Še kdo s takšnjim problemom?

mm&r ::

Meni tudi po zadnji posodobitvi baterija ne zdrži niti en dan,, prej pa 2+.

Ali si uspel kaj rešiti?
««
«
1 / 7
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Lumia 520 Mnenja,nasveti...

Oddelek: Mobilne tehnologije
479796 (7511) luxxx7
»

Nove nokie: Lumia 820 in 920 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
30261363 (37195) rok_p
»

Microsoft prevzema mobilni del Nokie (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
8730283 (25406) vostok_1
»

Nokia C6-01 ali C7 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
549433 (7374) krneki0001

Več podobnih tem