» »

AM2 CPU

AM2 CPU

Leon96 ::

potrebujem najboljši CPU AMD-ja iz podnožja am2..6000+, lahko tudi 7xxx..
če ne bom imel denarja lahko z mojim doplačilom dam zraven amd athlon x2 3800+ 2.0 GHz
pa tudi grafično bi potreboval...
ATI 67XX
nVidia 4xx
!!!!!IT freakkkk :D!!!!!

jest10 ::

Katero matično pa imaš? Ti ne podpira AM2+ procesorjev?

Leon96 ::

ne ne podpira nič...mogoče bi lahko v biosu kaj naštimal..
vem da je S-serija am2..na škatli piše samo ne vem kje sem jo založu..bom odprl komp pa povem ;)..1x PCI-e x16...
uhmm..ddr2 800MHz max..
!!!!!IT freakkkk :D!!!!!

JohanP ::

Imam Athlon64 X2 6000+ proc z original kulerjem....

Leon96 ::

perfektno, ceprav bi rabil kupiti nov kuler..rabim starejši CPU predvsem zato ker bi navijal...pa ne bi reskiral na high end cpu-jih :)

dam max 30€...lahko se še zmenimo.

pa še ta starega x2 3800+, 2.0GHz (nič navit)
torej 3800+ je na polovici od 6000+...15€ + ta CPU?
!!!!!IT freakkkk :D!!!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Leon96 ()

JohanP ::

Hehe, glede na bolha/ebay cene, ti ga dam (z og heatpipe kulerjem) za 60€...

drzni86 ::

tega maš na bolhi za 30€: AMD Athlon X2 7450 socket AM2

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: drzni86 ()

joze28 ::

7450 je am2+

drzni86 ::

seveda... Moja napača! :)

Leon96 ::

heh am2+ lahko das na am2...ni max performance..bom pac proval najt am2+ maticno
tako da bom kr tisto uzel..60€ za 6000+ je za moje pojme veliko prevec... ;)...
pa btw..pricakujes 60€..tle imas e7500 ki je 5x zmogljiv za isto ceno...pa tudi plate niso vec drage..

http://www.bolha.com/intel-core2/intel%...
!!!!!IT freakkkk :D!!!!!

Blinder ::

tale E7500 za 60€ je veliko predrag
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Leon96 ::

niti ne..primerjamo z 6000+...je veliko zmogljivejši kot 6000+
!!!!!IT freakkkk :D!!!!!

kixs ::

X2 3800 iz 2000MHz kamot navijes na cca 2800 ali celo na 3000MHz, kar je ekvivalent 6000+ oz se boljse ker ima visji FSB. A si ze kaj probal?

Leon96 ::

ubistvu sem proval..samo na koncu se mi ni dalo..kaj prevec...do 2,3 je prslo potem se mi ni vec dalo ker se mi je zdelo da bi se pregrel..kuler namreč ni glih najnovejši..cca. 4 let..plus tega matična ne vem če je kaj sposobnejša od tega... s-serija am2 ofc...

predvsem iz razloga ker je staro se ne bi preveč ukvarjal
!!!!!IT freakkkk :D!!!!!

šernk ::

Če bo kateri norec dajal za x2 6000+ 60€ mu ga jst prodam za 55€ :P

leon96 če se ti ne mudi precej lahko počakaš malce imam namreč omenjeni procesor, je pa odvisno ali bom prodajal ali ne, ker če uspemo z menjavo kondenzatorjev na matični narediti sistem dokaj stabilen ga bom upabljal še naprej, v naprotnem primeru gre pa proc v prodajo. Upam da bo matična šla v popravilo do konca tega tedna :)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

kixs ::

Za vsako navijanje potrebujes dober cooler. Js sem imel se prejsnjo verzijo X2 3800+ na socket 939, ki se je na splosno slabse navijal, pa sem ga vseeno navil na 2800MHz, na 1.45V. Sej je tudi na 2900, ampak ni bil 100% stabilen. Takrat sem imel BigTyphoon cooler.

JohanP ::

Leon96 je izjavil:

heh am2+ lahko das na am2...ni max performance..bom pac proval najt am2+ maticno
tako da bom kr tisto uzel..60€ za 6000+ je za moje pojme veliko prevec... ;)...
pa btw..pricakujes 60€..tle imas e7500 ki je 5x zmogljiv za isto ceno...pa tudi plate niso vec drage..

http://www.bolha.com/intel-core2/intel%...


Primerjave cen in zmogljivosti drugih tipov procesorjev so brezpredmetne... Izdelka ni več na prodajnih policah, zato te stvari niso več tako relevantne.

Imamo pa tukaj zanimiv socialni eksperiment v živo (ne bo lagal - ob ponudbi proca sem malček upal na to):

Ti iščeš proc, jaz ti ponudim tisto kar iščeš, ti takoj zahtevaš minimalno ceno, jaz (logično) zahtevam maksimalno :D
Vmes pade par primerjav, ki z AM2 nimajo veze, tudi z namenom vplivati na ponudnika.
Potem se najde nekdo, ki svojega ponudbi za 55€, pod pogojem da....
Zakaj ni rekel 40€? Aja, za toliko nekdo ponuja a64 x2 4800+ z alu kulerjem.
Ampak človek, jaz ti ponujam a64 6000+ z bakrenim kulerjem. Očiščen in spoliran.
Skoraj rariteta, malo jih je v ponudbi, na ebayu za z njih hočejo tudi 89$ (68€). Prej si si ga vedno želel, pa nekako nisi našel načina, kako priti do njega. Zdaj se ti možnost odpira.
Če ga rabiš, daj še kakšno ponudbo (tudi na ZS) - mogoče se kje najdeva ;)

drzni86 ::

JohanP je izjavil:

Leon96 je izjavil:

heh am2+ lahko das na am2...ni max performance..bom pac proval najt am2+ maticno
tako da bom kr tisto uzel..60€ za 6000+ je za moje pojme veliko prevec... ;)...
pa btw..pricakujes 60€..tle imas e7500 ki je 5x zmogljiv za isto ceno...pa tudi plate niso vec drage..

http://www.bolha.com/intel-core2/intel%...


Primerjave cen in zmogljivosti drugih tipov procesorjev so brezpredmetne... Izdelka ni več na prodajnih policah, zato te stvari niso več tako relevantne.

Imamo pa tukaj zanimiv socialni eksperiment v živo (ne bo lagal - ob ponudbi proca sem malček upal na to):

Ti iščeš proc, jaz ti ponudim tisto kar iščeš, ti takoj zahtevaš minimalno ceno, jaz (logično) zahtevam maksimalno :D
Vmes pade par primerjav, ki z AM2 nimajo veze, tudi z namenom vplivati na ponudnika.
Potem se najde nekdo, ki svojega ponudbi za 55€, pod pogojem da....
Zakaj ni rekel 40€? Aja, za toliko nekdo ponuja a64 x2 4800+ z alu kulerjem.
Ampak človek, jaz ti ponujam a64 6000+ z bakrenim kulerjem. Očiščen in spoliran.
Skoraj rariteta, malo jih je v ponudbi, na ebayu za z njih hočejo tudi 89$ (68€). Prej si si ga vedno želel, pa nekako nisi našel načina, kako priti do njega. Zdaj se ti možnost odpira.
Če ga rabiš, daj še kakšno ponudbo (tudi na ZS) - mogoče se kje najdeva ;)



Cena za ta proc je pač taka kakršna je ampak ti moraš upoštevat da on ni zbiratelj, ki bi si želel točno ta procesor in bi bil zaradi njegove redkosti pripravljen odšteti toliko višjo ceno... Za tak denar se da dobiti precej zmogljivejši procesor ali pa celo komplet plata+proc od intla, ki bo pojedel tvojega 6000+ za zajtrk (sploh navit).

JohanP ::

drzni86 je izjavil:

JohanP je izjavil:

Leon96 je izjavil:

heh am2+ lahko das na am2...ni max performance..bom pac proval najt am2+ maticno
tako da bom kr tisto uzel..60€ za 6000+ je za moje pojme veliko prevec... ;)...
pa btw..pricakujes 60€..tle imas e7500 ki je 5x zmogljiv za isto ceno...pa tudi plate niso vec drage..

http://www.bolha.com/intel-core2/intel%...


Primerjave cen in zmogljivosti drugih tipov procesorjev so brezpredmetne... Izdelka ni več na prodajnih policah, zato te stvari niso več tako relevantne.

Imamo pa tukaj zanimiv socialni eksperiment v živo (ne bo lagal - ob ponudbi proca sem malček upal na to):

Ti iščeš proc, jaz ti ponudim tisto kar iščeš, ti takoj zahtevaš minimalno ceno, jaz (logično) zahtevam maksimalno :D
Vmes pade par primerjav, ki z AM2 nimajo veze, tudi z namenom vplivati na ponudnika.
Potem se najde nekdo, ki svojega ponudbi za 55€, pod pogojem da....
Zakaj ni rekel 40€? Aja, za toliko nekdo ponuja a64 x2 4800+ z alu kulerjem.
Ampak človek, jaz ti ponujam a64 6000+ z bakrenim kulerjem. Očiščen in spoliran.
Skoraj rariteta, malo jih je v ponudbi, na ebayu za z njih hočejo tudi 89$ (68€). Prej si si ga vedno želel, pa nekako nisi našel načina, kako priti do njega. Zdaj se ti možnost odpira.
Če ga rabiš, daj še kakšno ponudbo (tudi na ZS) - mogoče se kje najdeva ;)



Cena za ta proc je pač taka kakršna je ampak ti moraš upoštevat da on ni zbiratelj, ki bi si želel točno ta procesor in bi bil zaradi njegove redkosti pripravljen odšteti toliko višjo ceno... Za tak denar se da dobiti precej zmogljivejši procesor ali pa celo komplet plata+proc od intla, ki bo pojedel tvojega 6000+ za zajtrk (sploh navit).


Zmogljivost drugih vrst procesorjev tu sploh ni merilo. Jaz sem ta proc že zdavnaj odrabil, in ga ne potrebujem.... Samo tržno se obnašam (in on tudi :)

Leon96 ::

imas prav..temu se reče zavajanje ;D..ampak..
jaz grem lahko prav tako na 775 kot da vstanem na am2..osebno se meni res zdi intelova možnost boljša ampak dražja...in kolikor sem gledal teste..se meni e7xxx serija zdi veliko boljša kot 6xxx+ od amd-ja..samo osebno mnenje pač...bil sem samo malo presenečen nad ceno, ki si jo dal..res extremno maksimalna..
ampak jaz sem dal v ponudbo moj 3800+ in 15€..bil sem pripravljen se pogajat..to je moj namen..brez problema dam tudi 30€..ampak red bi se znebil tega 3800+ ker mi res ne koristi..imam tolko komponent ki mi tle se valjajo okoli...3800+ uporabljam seveda..ampak vseen..
!!!!!IT freakkkk :D!!!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Leon96 ()

šernk ::

No mojega ne bo v ponudbi, po menjavi 3 kondenzatorjev PC normalno boota, prodam le po izredno visoki ceni :D
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ali grafična ustreza?!

Oddelek: Pomoč in nasveti
21926 (800) PoweR1255
»

cpu podpora

Oddelek: Strojna oprema
18897 (631) krikoman
»

matična plošča

Oddelek: Pomoč in nasveti
6489 (463) davidk8800
»

nadgraditev/menjava sistema

Oddelek: Kaj kupiti
302872 (2312) snopc
»

Nadgradnja procesorja

Oddelek: Strojna oprema
272112 (1873) pol3ni

Več podobnih tem