» »

Mehčalec vode

Mehčalec vode

«
1
2

Samsung1 ::

Lani smo kupili osmotski filter vode pri firmi Poanta d.o.o. Stvar je kvalitetna in dela OK.

Ker prodajajo tudi mehčalec vode me zanima če kdo kaj ve kako je s tem. Stvar je draga ...3000 evrov...zgleda pa kot sod visok 90 cm. Poleg tega je potreben še resen poseg vodovodarja, ki to priključi na vodovodno inštalacijo takoj na vstopu vode v hišo...potem je potrebno dodajati neke tablete, da se kamen "lepi" na nekakšno smolo...

Mi lahko kdo da kakšne reference za to firmo (sicer je manjša) ali pa nasploh o kakšnem drugem učinkovitem mehčalcu vode...za celo hišo?

Že vnaprej hvala!

Pyr0Beast ::

Zakaj bi si mehčal vodo ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Samsung1 ::

Zaradi pralnega stroja, mehkejšega perila, lepše kože, mehkejših las, manj pomivanja tuš kabine...in še bi se našlo... :)))

Pyr0Beast ::

Po parih letih bo verjetno tudi potrebno zamenjati smolo. Ni ravno poceni.


Si slučajno razmišljal o zbiranju deževnice ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Samsung1 ::

Mah...ne vem... problem skladiščenja (biokemija...)...huda začetna investicija (cisterna, črpalka, delo...)

Dejstvo je da je na trgu veliko filtrov za mehčanje vode. Očitno je tudi, da so eni bolj in drugi manj kvalitetni - ali pa gre celo za nateg... Ker se na zadevo ne spoznam me zanima samo kaj bi bilo res učinkovito...

Pyr0Beast ::

Pralni stroj se iskreno rečeno kaj preveč ne bo sekiral za trdo vodo. Je narejen tako, da preživi. Mehko perilo pa dobiš če ga flikneš v sušilni stroj.

Kamen tudi delno ščiti cevi pred korozijo in obrabo, tako da če ga boš odstranjeval bi znala biti težava tudi tule.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

gruntfürmich ::

za pralni stroj ni panike glede kamna. tisto so samo reklame.
drugače pa ja, kar se tiče mehčanja vode je tko da imaš trajno (ionska izmenjava) ali začasno (magnetna, toplotna obdelava, cikova elektroda).
pri trajnem boš moral pobrati ven ione, pri začasnem jih samo predrugačiš. recimo za bojler bi rabil bolj trajno da se kamen ne bi gor nalagal, dočim za pranje & čiščenje rabiš morda samo začasno, ki traja do 2 dni.
za pitje pa mislim da ionska izmenjava sploh ne pride v poštev. sploh ker verjetno ti ion. izmenjevalci vnašajo natrij v vodo in je imho v resnici sploh ne očistijo. pa tudi demi voda ni priporočljiva za pitje kolikor se spomnim.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

civic_ ::

Kakorkoli pazi, da narediš tako, da bo voda za pitje trda. Ker je mehka voda manj ugodna za zdravje+ slabega okusa.
dobijo se neki magneti, ki naj bi zmehčali vodo. Dokaj poceni ca. 50 €

Pyr0Beast ::

Magneti in podobne poceni traparije ne delujejo
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

gruntfürmich ::

Pyr0Beast je izjavil:

Magneti in podobne poceni traparije ne delujejo

magneti PREVERJENO delujejo. uporabljajo se v industriji že desetletja. vendar jih mora montirat primerna firma ki se spozna na te zadeve. v sloveniji jih je ene par.
delujejo pa tako da se kristalna struktura spremeni za 2 dni; ne izloča se 'kamen', pač pa Ca karbinat v drugi obliki, kot fini motni prah.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Pyr0Beast ::

aha
Ziher

Dej se srat no. Nateg^2
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

gruntfürmich ::

pa daj pyro. to se na VELIKO uporablja.

vsako leto 1 in 2 decemtra je v Lj seminar na temo industrijskih vod. pa se kdaj tja oglasi. pa boš postavljal uprašanja podjetjem ki se s tem ukvarjajo.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Pyr0Beast ::

ja ja

Daj mi vzorce vod prinesi pa da pomerimo trdote
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

gruntfürmich ::

potem pa se na tisoče uporabnikov v resni industriji (ne domačem gospodinjstvu) moti...
naj bo po tvoje.

Pyr0Beast je izjavil:

Daj mi vzorce vod prinesi pa da pomerimo trdote


finta je v tem, da se z magnetom ali cinkovo elektrodo za do menda tudi 100 ur prepreči izločanje kalcita ker se izloča aragonit (če me spomin ne vara).

http://www.filtri-za-vodo.si/2733/300/P...

ravno ta štefan žuna je imel predstavitev. seveda pa tudi cena pove svoje...

tale sistem: http://www.aquaterm.si/page1.htm s cinkovo elektrodo, prav tako za kratkotrajno mehčanje vode, pa so predstavili iz univerze v MB kot izvlečke lab. testa da stvar zares funkcionira.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Pyr0Beast ::

Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

gruntfürmich ::

sj nobeden ne trdi da odstranjuješ Ca in Mg. pod 2. delu 'mechanism' je napisano kaj se dogaja.

in pa ja, verjetno imaš prav. na tisoče in tisoče uporabnikov so nategnili. LOL
če vedno se jim mašijo cevi le da tega ne opazijo:))
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Vikking ::

gruntfürmich je izjavil:


magneti PREVERJENO delujejo. uporabljajo se v industriji že desetletja. vendar jih mora montirat primerna firma ki se spozna na te zadeve. v sloveniji jih je ene par.
delujejo pa tako da se kristalna struktura spremeni za 2 dni; ne izloča se 'kamen', pač pa Ca karbinat v drugi obliki, kot fini motni prah.



Ti kompleti ki so v sklopu osmoze za gospodinjstva, preverjeno ne delujejo. Imamo filtriranje vode osmozo + razbijanje vodnega kamna že slabih 10 let in zadeva 10000000000% ne deluje.
Če moram na 2 leti čisti vodni kamen iz mrežic pip, na 4 leta čisti wc kotličke saj se nabere do 1cm na debelo vodnega kamna na gumo ki zapira vodo v školjko. Da ne govorim da ko smo še imeli električni bojler, se je v njem nabralo za 10kg vodnega kamna. Gorilec v bojlerju je bil obdan z vodnim kamnom, teža pa je povzročila da se je nagnil (spustilo je tesnilo) iz njega je iztekla voda.
Pyrobeast ima povsem prav, kdor vam prodaja floskule da vam razni magnetki razbijajo vodni kamen, vsa želi obrati za denar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

RejZoR ::

Deluje edino pod pogojem, da kakorkoli vpliva na kalcijeve in magnezijeve ione v vodi. Za kar pa ne vem če magnet karkoli spremeni... kakor vem se morajo ioni neposredno izmenjat v stiku z nasprotno nabitimi ioni. Kar pa je težko nareditče je med magnetom in vodo še vodovodna cev... To pomoje deluje tolk kot one ukrivljene cevi, ki naj bi spreminjale navadno vodo v čudežno...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

gruntfürmich ::

vse kar si naštel viking je pogoj da magnet ne bo deloval. kot prvo rabiš par m ravne cevi, brez kolena takoj za magnetom. nadalje rabiš takojšnjo oz. hitro porabo, kar bojler in kotliček definitivno nista. to so vse pogoji pri gospodinjstvu da magnet ne bo deloval.
sicer nimam izkušenj z magnetnim 'mehčanjem' vode niti nisem prodajalec, delam pa na pripravljanju industrijske vode, torej sem končni uporabnik tehnologij za pripravo vode.
zato me še bolj čudi da neki laični hišni uporabniki zavračajo tehnike, ki jih industrija že dolgo uporablja.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

jest10 ::

Če bi magnet karkoli spreminjal, bi za to moral oddajati energijo-torej bi se hitro iztrošil.(ajde, opcija je elektromagnet)

Sicer pa spremeni kristalna strutura? Česa? V sami vodi nimaš kristalov, ampak raztopljene xyz soli. Kristali se delajo šele, ko se začnejo te soli nalagati na kup.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

Pyr0Beast ::

>zato me še bolj čudi da neki laični hišni uporabniki zavračajo tehnike, ki jih industrija že dolgo uporablja.
Yeh yeh. To da zadeve uporablja industrija ne pomeni da zadeve dejansko delujejo.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Limit-sky ::

Ravno zadnjič sem slučajno pogledal tale dokumentarec:


Mislim, da paše za vašo debato.

gruntfürmich ::

Pyr0Beast je izjavil:

>zato me še bolj čudi da neki laični hišni uporabniki zavračajo tehnike, ki jih industrija že dolgo uporablja.
Yeh yeh. To da zadeve uporablja industrija ne pomeni da zadeve dejansko delujejo.

lol
ravno tu, če ti cevi zamaši ali pa ti lopatice od črpalke zjebe, moraš poiskati rešitev. in če magneti ne bi delovali se ne bi uporabljali. to ni isto kot doma ko ti eden nekaj uturi pa se pol jebeš s tem. tam je veliko denarja v igri in zagotovljena pomoč je 100% če stvari ne delujejo.
če v industriji deluje potem sigurno deluje. kot pa sem že rekel je domača uporaba specifika, ki ne zagotavlja konstantnih pretokov 10m^3/h in podobno. in zaradi te specifike marsikatera stvar ne more delovati.

no, če se zopet vrnemo na temo; če bi rad avtor zares zmehčal vodo, si lahko omisli ionsko izmenjavo za domačo rabo na osnovi natrija kolikor se mi zdi, če bi pa rad pravo demi vodo pa si lahko kupiš par žaklov mešane ionske mase na osnovi H+ in OH- in jih vsuješ v inox posodo, pa si narediš pravi mixbed.:D

tistega videa ne poznam, gledam pa na dnevni bazi naprave kot so:
 RO

RO



:D
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Pyr0Beast ::

>Mislim, da paše za vašo debato.
Lol
Homeopatic bullshit

>ravno tu, če ti cevi zamaši ali pa ti lopatice od črpalke zjebe, moraš poiskati rešitev. in če magneti ne bi delovali se ne bi uporabljali. to ni isto kot doma ko ti eden nekaj uturi pa se pol jebeš s tem. tam je veliko denarja v igri in zagotovljena pomoč je 100% če stvari ne delujejo.
Yeah right.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Limit-sky ::

Si pa brihten, če si iz celega dokumentarca le to potegnil.
Govora je ravno o tem (med drugim) kar vam grunt razlaga.

gruntfürmich ::

jest10 je izjavil:

Če bi magnet karkoli spreminjal, bi za to moral oddajati energijo-torej bi se hitro iztrošil.(ajde, opcija je elektromagnet)

Sicer pa spremeni kristalna strutura? Česa? V sami vodi nimaš kristalov, ampak raztopljene xyz soli. Kristali se delajo šele, ko se začnejo te soli nalagati na kup.


nekam enostavno gledaš ti na to vse skupaj. pa ni čisto tko enostavno.
kolko je topnost apnenca v vodi?
kdaj pa se začnejo delati kristali?
koliko je ravnotežje pomaknjeno v smeri ionov če je sploh?
kdaj se obrne?
...
če ti je vsaj to čisto jasno potem je to-to. če ne, nimaš pojma. ni tko enostavno kot se zdi na prvi pogled.
glavna poanta magneta/cinka je v tem da pomakne ravnotežje za nekaj časa proti kristalizaciji v aragonit, nato pa zopet gre proti kalcitu
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

jest10 ::

Trajni magneti se ne izrabijo ker? Namreč če karkoli počnejo, se za to troši energija.

gruntfürmich ::

kolikor je bilo rečeno se. vendar v veliko letih, recimo 50 ali 100. zanemarljivo torej.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

jest10 ::

gruntfürmich je izjavil:

kolikor je bilo rečeno se. vendar v veliko letih, recimo 50 ali 100. zanemarljivo torej.

Torej zadeva ne deluje. V magnetih je namreč blazno malo energije.
V tem času magnet itak že sam od sebe oslabi

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

Pyr0Beast ::

Zadeva je istega ranga kakor magnetni čevlji natikače in podobne top-shop zadeve
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

gruntfürmich ::

kaj vam naj rečem, kontaktirajte podjetja zgoraj, pa naj vam demonstrirajo če to res deluje. z brskanjem po netu tega ne boste kvalitetno ovrgli.
za cinkovo elektrodo kontaktirajte FKKT v MB.
lahko pa se tudi lahko vidimo 1. in 2. decembra naslednje leto, tema bo zopet Tehnološke napajalne vode, pa se malo pomenimo;)
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Vikking ::

gruntfürmich je izjavil:

vse kar si naštel viking je pogoj da magnet ne bo deloval. kot prvo rabiš par m ravne cevi, brez kolena takoj za magnetom. nadalje rabiš takojšnjo oz. hitro porabo, kar bojler in kotliček definitivno nista. to so vse pogoji pri gospodinjstvu da magnet ne bo deloval.
sicer nimam izkušenj z magnetnim 'mehčanjem' vode niti nisem prodajalec, delam pa na pripravljanju industrijske vode, torej sem končni uporabnik tehnologij za pripravo vode.
zato me še bolj čudi da neki laični hišni uporabniki zavračajo tehnike, ki jih industrija že dolgo uporablja.


Sistem je zmontiran, pri vstopu vode v hiše (takoj za merilcem porabe vode), tako gre vsa voda najprej preko tega sistema.
Hitre porabe?, GOVORIMA O GOSPODINJSTVO ne o tehnoloških vodah v tovarni. Govorim ti o uporabi teh magnetkov in podobnega BS kjer ti govorijo o razbijanju vodnega kamna, preko nevem česa še, v gospodinjstvo.

gruntfürmich ::

kakšen sistem pa si ti pravzaprav imel v hiši?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

telexdell ::

Še nedolgo nazaj so ljudi obsojali, ker so trdili, da Zemlja ni ravna plošča ali da se vrti okoli Sonca. Še dandanes nekateri ne verjamejo Darwinovi evolucijski teoriji ampak učijo otroke, da je svet pred 4000 letu ustvaril Bog v sedmih dneh.

Pa veselo debato naprej;(
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Brane2 ::

jest10 je izjavil:

Trajni magneti se ne izrabijo ker? Namreč če karkoli počnejo, se za to troši energija.


In zakaj se ne izrabijo v dinamu ali na vratih hladilnika ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Vikking ::

gruntfürmich je izjavil:

kakšen sistem pa si ti pravzaprav imel v hiši?


Kaj točno te zanima?

BALAST ::

Gledam tale dokumentarec in se čudim o "revitalizirani vodi" od nekega avstrijca.

Pozna kdo kaj več gradiva, ki ima znanstvene rezultate?
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

jest10 ::

Brane2 je izjavil:

jest10 je izjavil:

Trajni magneti se ne izrabijo ker? Namreč če karkoli počnejo, se za to troši energija.


In zakaj se ne izrabijo v dinamu ali na vratih hladilnika ?


Ker se tam hmmmm... dovaja energija preko vrtenja dinama?
Ker v vratih hladilnika vsakič, ko hladilnik odpreš, to energijo vrneš magnetu?

gruntfürmich ::

Vikking je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

kakšen sistem pa si ti pravzaprav imel v hiši?


Kaj točno te zanima?

katere komponente si imel? osmozo? ion. izmenjevalec?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Brane2 ::

jest10 je izjavil:


Ker se tam hmmmm... dovaja energija preko vrtenja dinama?


Pa gre ta energija v megnete ?


Ker v vratih hladilnika vsakič, ko hladilnik odpreš, to energijo vrneš magnetu?


Kako veš, da ni ravno obrratno in je ne vrneš, ko vrata zapreš ?

Tudi ne vidim, zakaj bi bil magnet tisti, ki bi energijo zgubljal. Trdi magnet vsebuje usmerjene magnetne domene, ki se načeloma ne obračajo glede na zunanje vplive, ker so pač vpete.

Če rečeš, da je za mehčanje potrebna neka energija, ta komot pride lahko iz mehanske energije vode, ravno tako kot pri alternatorju pride iz mehasnekga gibanja navitij...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Pyr0Beast ::

Sam to da diamagnetnost vode ni vredna nič. Res težko boš karkoli naredil z magneti.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

gruntfürmich ::

pa kaka voda, sj je ne informiraš. gre se za Ca/MgCO3 in te zadeve.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Brane2 ::

Ne trdim,d az magnetom lahko mehčaš vodo.

Pravim, da efekt, če obstaja, ne razmagnteti nujno magnetov.
On the journey of life, I chose the psycho path.

gruntfürmich ::

to je bilo namenjeno pyrotu. in nikjer nobeden ne trdi da 'mehčaš' vodo v pravem kemijskem smislu, ker ne odvzemaš Ca in Mg, ampak samo za določen čas obrneš ravnotežje proti izločanju aragonita, ki je fini prah in ne dela trdega filma kot kalcit.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Pyr0Beast ::

To ima več efekta z vrtinčenjem vode in podobnimi turbolentnimi zadevami kakor s samim magnetom. Če sploh ima.

Zakaj na primer ne povečaš izločanja kalcita namesto da bi ga zmanjševal. What makes you so sure ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

gruntfürmich ::

za izločanje kalcita so prikazali eno zanimivo napravo, deluje pa na principu kavitacije in s tem povezano zmanjšano topnostjo. 2 toka kavitirane vode se skupaj zaletita in to rezultira na izločanju karbonata. http://www.vrtxtech.com/pages/how.html

pospešitev izločanja ne pride v poštev če imaš ti blizu na poti vode ocevje, črpalko, kakšen toplotni izmenjevalec...
lahko dodajaš fosfate proti izločanju kristalov, kar se malo umazano opravilo, vendar v primerjavi z magnetom prava packarija. je enostavneje motirat magnet in on dela kar pač dela. če ne pa tožiš firmo ki ti ga je prodala in te nategnila če ne bi delal, vendar dvomim da se bi kdo od resnih igralcev, kar tehnofan po mojem je, šel tako blamirat s temi magneti...
možnost je tudi ionska izmenjava z natrijem in klorom (sol za regeneracijo hišnih ionskih izmenjevalcev), kar dejansko zmehča vodo ker pobira Ca/Mg in anione in daje Na in Cl v vodo, lahko pa imaš pravo čiščenje vode da pobiraš ven katione in anione in devaš noter H+ in OH-. ampak to so dragi postopki, ki se uporabljajo res samo tam kjer potrebuješ čisto vodo.
vse je v denarju in uporabiš pač možnost ki daje zadovoljive rezultate ob minimalnem vložku.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Pyr0Beast ::

>pospešitev izločanja ne pride v poštev če imaš ti blizu na poti vode ocevje, črpalko, kakšen toplotni izmenjevalec...

Torej povsod tam kjer bi se ta efekt lahko celo poznal.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Vikking ::

gruntfürmich je izjavil:

Vikking je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

kakšen sistem pa si ti pravzaprav imel v hiši?


Kaj točno te zanima?

katere komponente si imel? osmozo? ion. izmenjevalec?


Imamo Cintropur sistem (filtri na vstopu - starejši sitem), za odpravo vodnega kamna pa PTH. Spletna stran: www.dile.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

gruntfürmich ::

no, končno sem našel zopet to temo, ko smo se kregali o magnetih:D
kot sem pravilno predvideval, se nismo videli na posvetu o tehnoloških vodah, ampak to nadebudnih wikiboysov niti ne moti.
uglavnem, mehanizem magnetov se predvideva da deluje tako, da se spin zunanjih dveh? elektronov kisika v CO32+ (če se ne motim) obrne za določen krajši čas, in od tega se ravnotežje pomakne k nastajanju aragonita in ne kalcita.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

lonz ::

Sem že študiral o teh magnetih. A kje piše kakšno "moč", dolžino itd. magneta potrebuješ za kakšen pretok? A bi se zadeva lahko montirala ZA bojlerjem?
...arrrrrr, shiver me timbers...
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri filter vode za hišo?

Oddelek: Problemi človeštva
2511310 (2039) bruco21
»

Mehčalec vode

Oddelek: Loža
143006 (2637) FoxKnox
»

Razkamenjevanje vode!?

Oddelek: Loža
4510922 (9091) Pyr0Beast
»

Mehčanje vode

Oddelek: Loža
104732 (3823) Avenger
»

Da pralni stroj bo dlje živel ... ija, ija joo :)

Oddelek: Loža
193085 (2481) asskicker

Več podobnih tem