» »

Mehčalec vode

Mehčalec vode

Devinos20 ::

Živijo!

Zanima me, če ima kdo mehčalec vode, ki deluje na ionski izmenjavi. Kako učinkovit je, koliko vode in soli porabi, cena prvotne inštalacije.

Doma imamo namreč probleme s trdo vodo, ki bi se jih rad rešil. Google vrne samo rezultate podjetji, ki oglašujejo svoje izdelke, nikjer pa na najdem kakšnih first-hand izkušenj. All in all me zanima ali se zadeva splača.

Hvala za odogovre

gruntfürmich ::

mislim da takšne zadeve ne bi smele biti poceni...
ne vem pa kako je če boš to pil, ker boš verjetno mehčal z natrijem. samo s H+ verjetno ne boš mehčal, pa tudi verjetno pride ven bolj kisla voda, za popolno mehčanje H+ in OH- pa je za doma sigurno overkil.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

FoxKnox ::

Za konkretne odgovore je najbolje, da kontaktiraš enega od proizvajalcev ali prodajalcev, ki ti bo predstavil pozitivne in negativne učinke ionskega mehčalca. Se boš potem lažje odločil, kaj rabiš.
Drugače pa imamo pri nas montiran magnetni cevni mehčalec na glavnem vodu. NE odpravi vodnega kamna, ampak toliko spremeni strukturo vode, da zavira tvorjenje vodnega kamna in ga je posledično lažje očistiti in ga je manj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FoxKnox ()

[D]emon ::

A to tako kot tisti magneti, ki, nataknjeni na cev za dovod goriva, izboljsajo porabo motorja ? :))
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

FoxKnox ::

[D]emon je izjavil:

A to tako kot tisti magneti, ki, nataknjeni na cev za dovod goriva, izboljsajo porabo motorja ? :))


Probaj pa pol komentiri
>:D

gruntfürmich ::

[D]emon je izjavil:

A to tako kot tisti magneti, ki, nataknjeni na cev za dovod goriva, izboljsajo porabo motorja ? :))

ne, to so ti magnetni ki spremenijo kristaljenje kalcija iz trdega kalcita v mehki aragonit za kratek čas in odvisno od konfiguracije omrežja
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

[D]emon ::

In other words, prodajanje megle.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

gruntfürmich ::

[D]emon je izjavil:

In other words, prodajanje megle.

eni so zadovoljni, drugi ne.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

[D]emon ::

Vsakdo bo "zadovoljen", ko bo preplacal zadevo, ki ne deluje. Pac treba upravicit moment debilnosti. :))
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

rdecaluc ::

Cena je 20€, kar je zanemarljivo pri centrali za 10k€.

Če deluje ali ne je pa nekaj drugega.
Est modus in rebus. ,typos

[D]emon ::

Choice-supportive bias se temu rece. ;)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Malajlo ::

Ionski izmenjevalci delajo. Imam, se pozna. Sol pa ni nek strošek.

dvojka ::

Sam imam mehčalno napravo Bistra Eco 25 z trojnim filtrom mehanskih delcev cena je bila 800€. Letno me sol stane 60€, ki jo dodajam cca vsake 2 meseca. Kamen je še vedno prisoten vendar v manjših količinah ter ga je precej lažje očistiti. Voda za pitje ima drugačen "mehkejši" okus, ki nekaterim ni všeč. Sam bi ob novogradnji sedaj potegnil eno cev do kuhinjskega korita mimo čistilne naprave ravno zaradi pitja vode. Bi pa se še enkrat odločil za mehčalno napravo saj je bilo pred tem ogromno kamna.

gruntfürmich ::

[D]emon je izjavil:

Choice-supportive bias se temu rece. ;)

kaj je tvoj problem pri magnetih? da ne razumeš njihovo delovanje ali na splošno nimaš pojma o obdelavi vode?

dvojka je izjavil:

Sam imam mehčalno napravo Bistra Eco 25 z trojnim filtrom mehanskih delcev cena je bila 800EUR. Letno me sol stane 60EUR, ki jo dodajam cca vsake 2 meseca. Kamen je še vedno prisoten vendar v manjših količinah ter ga je precej lažje očistiti. Voda za pitje ima drugačen "mehkejši" okus, ki nekaterim ni všeč. Sam bi ob novogradnji sedaj potegnil eno cev do kuhinjskega korita mimo čistilne naprave ravno zaradi pitja vode. Bi pa se še enkrat odločil za mehčalno napravo saj je bilo pred tem ogromno kamna.

kaj pa proizvajalci pravijo na pitje te vode, ki vsebuje veliko natrija? kaj pa mehčanje je samo z natrijem ali tudi s klorom?
kaj pa glede podatke o trdoti/vsebosti kalcija prej in potem imaš kakšne podatke?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

FoxKnox ::

dvojka je izjavil:

Sam imam mehčalno napravo Bistra Eco 25 z trojnim filtrom mehanskih delcev cena je bila 800EUR. Letno me sol stane 60EUR, ki jo dodajam cca vsake 2 meseca. Kamen je še vedno prisoten vendar v manjših količinah ter ga je precej lažje očistiti. Voda za pitje ima drugačen "mehkejši" okus, ki nekaterim ni všeč. Sam bi ob novogradnji sedaj potegnil eno cev do kuhinjskega korita mimo čistilne naprave ravno zaradi pitja vode. Bi pa se še enkrat odločil za mehčalno napravo saj je bilo pred tem ogromno kamna.


Enake rezultate jaz dosegam z 1 enim magnetnim mehčalcem, brez filtrov in spremenjenega okusa vode, brez vzdrževanja že 5 let.
No morda je razlika v trdoti vode.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FoxKnox ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri filter vode za hišo?

Oddelek: Problemi človeštva
2511350 (2079) bruco21
»

Filtri za vodo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11721777 (10254) denabiker
»

Mehčalec vode (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5010936 (9705) gruntfürmich
»

Razkamenjevanje vode!?

Oddelek: Loža
4510958 (9127) Pyr0Beast
»

Mehčanje vode

Oddelek: Loža
104745 (3836) Avenger

Več podobnih tem