» »

Synology ds210j ali D-Link dns-323 ?

Synology ds210j ali D-Link dns-323 ?

Bicri ::

Kupujem NAS enoto, katera bo povezana s kablom na router in preko usb na TV (kasneje preko playre-ja). Do nje bom dostopal z dveh notebook-ov, namemjena pa je shranjevanju (raid) fotografij in glasbe, predvajanja medijskih vsebin na tv (filmi, glasba), in za direktni download torrentov.
Izbiram med Synology ds210j ali D-Link dns-323. Oba imata kar dobre review-je, cenu je tudi tam tam. Ima kdo konkterne izkušnje s tema modeloma? Katerega od njih izbrat? Ali kaj tretjega? Sem bil že tik pred nakupom WD world edition II, ki tudi nama slabih review-jev in se je izkazalo da je kar slab.
Hvala za pomoč.

_Dejan_ ::

Nimam izkušnej točno s tema dvema modeloma lahko pa rečem naslednje:
1.)D-Link bo verjetno imel veliko manj posodobitev FW, vsaj kakor imam jaz izkušnje z njihovim routerjem ki ima grajen NAS. V enem letu je bila 1 posodobitev FW-a ... Synology sicer ne ta model ampak RS409+ ali RS209 pa so dokaj redno posedabljali FW...
2.)Support na forumu je pri Synology tudi boljši kot pri d-linku...

Upam da ti bo to vseeno kaj pomagalo pri odločitvi, čeprav nista vključena tvoja dva modela...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Bicri ::

Zaenkrat se tudi jaz bolj nagibam k Synology, tudi zato ker je novejši.

SimplTech ::

Mogoče še malo počakaj pred nakupom Synology-ja 210j - Synology namreč počasi izdaja že novo linijo izdelkov za leto 2011 (malo hitrejši procesorji...). Več info tukaj: link

gokky ::

Za uporabo v domačem omrežju Synology 21xj vsekakor zadošča. Morda samo špekulacija, da bo "stara" linija (x10) nekoliko cenejša, ko pride nova (x11), pa tudi porabi nekaj manj (7-8W v sleep proti deklariranim 10W za novo).

Sam uporabljam kot primarni file server ravno 210j (v RAID1) in to je poleg routerja edina mašinca, ki je 24/7 v pogonu.

Vesel sem:
- majhne porabe in velikosti
- rsync kompatibilnosti (backup na večji strežnik, ki pa ni vedno vključen)
- RAID1
- v liniji z večjimi modeli (enaka programska oprema pri strankah)

Manj vesel sem:
- nima Wake on Lan (WOL)
- ne vem, od kje omejitev 2TB/disk (iz diska ali iz notranje strukture)

ManDriver ::

Lastim si DS410j in ja, glas za Synology.
--
If all the world is a stage, where is the audience sitting?

trnvpeti ::

lahko vzames tudi ds209(hitrejsi cpu) ali ds409slim(only 2.5" diski)

mlavta1 ::

Se že kaj ve kdaj bo DS211j tudi pri nas? Ali pa če se ga lahko iz kakšne nemške trgovine naroči?

trnvpeti ::

poklici na xenon-forte

mlavta1 ::

So že zamenjali ja! hvala!

trnvpeti ::

in kolk je cena za 211j?

mlavta1 ::

Ista kot za 210j

trnvpeti ::

ista cena za 50% hitreje
lepo

kreki ::

Sam imam Synology DS109 in mi že kakšno leto vse deluje BP seveda ga tudi redno posodabljam.
Priklopljen na šštrom.

mlavta1 ::

Ima še kdo probleme s hitrostjo?
Imam DS211j, ki je priklopljen direktno na router, potem do računalnika imam pa wireless povezavo.
In hitrost je tako počasna, da še nizkokvalitetni filmi na čase štekajo. Tudi slik ne odpira gladko, uglavnem, hitrost res porazna.
Veste kaj bi lahko bilo?

jl ::

Meni normalno predvaja preko wifi-ja filme in to celo preko nekega poceni Levelone routerja, ki podpira le 802.11g. Je pa res, da hd720p na trenutke zasteka. Preko xtreamerja, ki je priklopljen direktno na kabel, pa delajo HD brez problema.

Desty ::

Synology vsekakor ni kriv, ker meni recimo prebavlja 30GB velike mkv-je. Je pa vprašanje pri tvojem routerju ali brezžični kartici, koliko prebavi.

urosh ::

@mlavta1 povej keri disk maš. Sem imel enak problem z WD diskom (ki je pred tem v etrayzu delal bp). Odkar sem ga menjal leti, kot se spodobi. Sem pa disk reklamiral pri WDju direktno in dobim drugega, ta pa roma nazaj k njim - po skoraj 2 letih delovanja :)

SimplTech ::

Pri meni za enkrat težav ni.

Sem ravno opazil, da je na Synology spletni strani na voljo beta novega firmwera (D.S. 3.1 beta). Obeta kar nekaj novosti.

mide2000 ::

Imam 210j, zelo zadovoljen, predvsem dobra podpora, SW update, software za androida, tih. Slabost: nima WOL.

trnvpeti ::

tine55, koliko je pa poraba naprave?
pa kaksna je hitrost sambe na giga mrezi?

tine55 ::

zdravo!
poraba je v idle mode tam cca: 11W, ko se spin up-ajo diski pa tam okoli 29W
Glede sambe pa takole: read je okoli 16-25Mb/s, write pa okoli 7-13Mb/S

trnvpeti ::

sem gledal za review, pa nic ne najdem

to je dokaj majhna brzina
kaksen cpu je notri, kaksen je operacijski sistem?
aja, a to podpira DLNA, je mozno kaksne programe se doinstalirat(ce je gor sploh kaksen linux)

cena je ugodna , 80eur
v tujini sem videl tudi za 62eur

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: trnvpeti ()

trnvpeti ::

ja nikjer ne najdem, kaj za en OS je gor
ok podhranjen, cena 80 je pa kr ugodna


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Atom za domači server (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
12719965 (13872) fx
»

NAS ali router z uPnP

Oddelek: Kaj kupiti
61347 (1168) kmetek
»

NAS 2x 3TB

Oddelek: Kaj kupiti
223150 (2679) gokky
»

Kateri UPS

Oddelek: Strojna oprema
132250 (1938) Pyr0Beast
»

eTRAY ali Synology

Oddelek: Omrežja in internet
427636 (6767) bastadu

Več podobnih tem