» »

brskalnik si ne zapomni

brskalnik si ne zapomni

nerium ::

Živjo!
Nedolgo nazaj sem lahko v brskalnik (firefox) napisala samo eno črko, pa mi je ponudil samo tisto, kar sem že nekoč iskala. Zdaj pa tega nikakor noče več početi in mi ponuja samo svoje opcije. Kako to popravit? (zgodovino in zaznamke sem poštimala, pa vseeno ne gre)
Pa še nekaj: naložila sem Firefox 8, pa mi ga vseeno ponovno ponuja. Kje je catch?
PS. Kdorkoli mi bo odgovoril, naj razloži čimbolj enostavno, ker nisem računalniški guru, kot ste ostali tukaj gor.:)
Hvala, LP

ameba ::

Greš v TOOLS-OPTIONS-PRIVACY in se tam malo poigraš :-)

nerium ::

Hvala za odgovor.
Ja, tam sem se že igrala, pa vseeno ni ok.
Je možno, da Firefox 8 ne pusti?
LP

StoneFox ::

Catch je v iskalnikih. Če imaš google ti ponuja sam zadetke, če imaš od firefoxa iskalnik ti najde kar si že nekoč iskala.

nerium ::

Pa saj imam iskalnik Firefox.:)Nikakor ne morem ugotovit, kaj je narobe.
Še kakšen predlog?
LP

TOP ::

Probaj ga na novo inštalirat,pa prej shrani zaznamke

nerium ::

Ko bi si upala!!:)Hvala vseeno, vendar se bojim, da bom zgubila še to, kar imam zdaj. Očitno bom morala vse po daljši poti.
Hvala še enkrat!
LP

nerium ::

Pa še nekaj: kljub temu, da sem naložila Firefox 8, me vedno znova opozarja, da uporabljam starejšo različico. Ko pa preverim (pomoč-o firefoxu), mi pa piše, da JE posodobljen. Je možno, da vseeno kaj manjka?
LP

wanderer ::

nerium, s programom MozBackup naredi varnostno kopijo vsega iz Firefoxa, potem Firefox odstrani in znova naloži ter nato spet obnovi backup z MozBackup

gorenjc ::

Če FF ne ponuja zadetkov( ko je odprt Google) že med tipkanjam, potem je problem zaradi piškotkov (cookie-jev).
Najprej je potrebno v Google-u nastaviti ustrezne nastavitve glede iskanja (omogčiti dinamično iskanje).Klikne se desno zgoraj na ikono za settings( nastavitve)->search settings(nastavitve iskanje)->Google instant predictions (uporabite google dinamično iskanje)mora biti on.Nastavitve se shrani, potem se pa v FF nastavi še nastavitve glede piškotkov.orodja->možnosti->zasebnost. Privzeto je nastavljeno, da FF shranjuje zgodovino.
Za zgodovino se izbere:uporablja posebne nastavitve za zgodovino->za obdrži jih:dokler ne pretečejo Kakšno opozorilo točno pa vrže FF pri zagonu (glede starejše različice)?

nerium ::

wanderer, uspelo mi je odstranit fifefox,na novo naložit, vendar ni zmage:)

gorenjc, piškotke imam poštimane,pod iskalnik pa napiše tole :Uporabljate starejšo različico Firefoxa. Nadgradite še danes in zadihajte splet s polnimi pljuči!
Po moje še nekaj manjka, pa ne morem pogruntat kaj, mi je pa vse skupaj čudno.

LP

gorenjc ::

Če imaš tako nastavljeno, kot je napisano, bi moralo delovati.Obvezno je treba preveriti tudi nastavitve za iskanje v Google-u ( če je tam problem). A je slučajno nameščena še kakšna starejša različica FF? Za kateri operacijski sistem se pa gre?

nerium ::

gorenjc,
vse starejše različice sem zbrisala. Imam windows xp professional.
Praviš za nastavitve iskanja v Google- mi lahko razložiš bolj podrobno, ker ne vem, kaj točno bi morala narediti.
Misliš na orodja+možnost+splošno+zasebnost, ali kaj drugega? To imam poštimano.
Kot sem že napisala, nisem računalniški guru in nimam kaj dosti pojma. Zato sprašujem profije na teh straneh:)
Hvala za odgovor.

LP

gorenjc ::

V FF greš na google-ovo stran, potem pa klikneš na ikono desno zgoraj nastavitve ( ikona je kot zobato kolo).
Glej moj prejšnji post.

gorenjc ::



nerium ::

Gorenjc,
Hvala, zelo si se potrudil, čeprav sem razumela že, ko si omenil zobato kolo :)
In ja, dinamično iskanje je že bilo vklopljeno.
Bolj ko iščem in razmišljam, manj mi je jasno.
Imaš morda še kakšen predlog?
Lp

gorenjc ::

To bi moralo delovati. Očitno je problem s piškotki. A se slučajno pri zaprtju FF izbrišejo?
Kaj pa, če se na mašino prijaviš z drugim uporabniškim problem,ali je isti problem?

nerium ::

Na mašino se ne prijavljam, vklopim in to je to.
Piškotki se ne brišejo.
Kaj pa tole : ko grem na orodja+možnosti+splošno+zesebnost in izberem posebne nastavitve za zgodovino se mi odpre kar nekaj možnosti. Vse so vklopljene, razen : "vedno uporabljaj zasebno brskanje" in "počisti zgodovino". Če vklopim "vedno uporabljaj zasebno bskanje", ostane vklopljeno samo še "dovoli stranem, da ustvarijo piškote". Kaj je pravilno?
Hvala!

gorenjc ::

Tudi če je vključeno zasebno brskanje, ne bi smelo biti težav. Do problema pride lahko, če je izklopljen javascript v FF ali pa nameščen kakšen dodatek(recimo noscript, ki onemogoči javascript).

fosil ::

Z desno klikni na iskalnik in preveri če imaš odkljukano, da ti pokaže predloge.
Tako je!

nerium ::

Imam kljukico na "prikaži predloge".
Kje naj pogledam, če je izklopljen javascript?
Hvala.
LP

gorenjc ::

FF omogočen javascript

nastavitve glede zgodovine in piškotkov

če dela v google-u dinamično iskanje, potem

ali pa hitro iskanje desno zgoraj

Sicer mi pa počasi že zmanjkuje idej, kaj bi bilo narobe.

nerium ::

Gorenjc, hvala. Vse je nastavljeno tako, kot si mi razložil. In dejansko vse deluje, kot je razvidno s tvojih slikic. Ampak, kot sem rekla, moje zgodovine v iskalniku ni.
Verjamem, da ti zmanjkuje idej:)
Mislim, da FF 8 ne podpira tega, kaj pa vem.
Bom pač morala vse preko zaznamkov - ostala zgodovina je pa itak izgubljena. Šmrc:)
Hvala še enkrat!

LP

gorenjc ::

Ah ja, očitno nismo bili na isti valovni dolžini od samega začetka :( Če govorimo o iskanju v vrstici z naslovom ( nov prazen zavihek)

ti bo FF našel zadetke glede na to, kako je nastavljeno tukaj(orodja->možnosti->zasebnost ( pri uporabi vrstice z naslovom predlagaj)

Glede zgodovine pa pač preveri, kako imaš nastavljeno (zavihek zasebnost).Če je bila zgodovina pobrisana, potem ti itak ne bo našel nič iz zgodovine.Kakorkoli vse je odvisno od teh nastavitev.
Klikni na zgodovina->prikaži vso zgodovino, potem pa preveri če imaš kaj shranjeno.

nerium ::

Oh, zdaj sem pa malo zmedena.
Ja, imam nastavljeno, kot si mi napisal. Tudi jaz mislim, da me morda nisi pravilno razumel.
Govorim namreč o iskalniku (v tistem zraven lisičke- na sredini monitorja), kateri mi ne pokaže mojo zgodovino, ampak mi ponuja neke svoje opcije.
Prej (mislim, da se je vse končalo z naložitvijo FF8) je bilo to krasno poštimano- sem recimo vtipkala "m" in mi je ponudil samo tisto, kar sem že nekoč vtipkala na črko "m". Vseh naslovov nimam v zaznamkih. Žal. Zgodovino pa pregledujem in brišem cca 1x mesečno. Imam namreč dva mala "intelektualca", ki počneta na PC-ju marsikaj:)
Morda bi šlo, če bi naložila prejšnjo verzijo, pa zdaj niti ne vem katera je bila, ker sem vse brisala po navodilih ljudi tu na forumu:)
Zdaj mi je žal, da sem sploh naložila novo verzijo. Ampak kar je, pač je.:)
Hvala za pomoč.

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Novi načini sledenja uporabnikom otežujejo varovanje zasebnosti

Oddelek: Novice / Zasebnost
227435 (4806) MrStein
»

FIREFOX : polje z geslom je že izpisano !

Oddelek: Pomoč in nasveti
5790 (675) predi
»

Chrome, nov zavihek - yahoo?

Oddelek: Pomoč in nasveti
51387 (1161) Suly
»

Kako popolnoma zbrisati iskalno zgodovino iz Mozille Firefox?

Oddelek: Pomoč in nasveti
172981 (2441) vorantz
»

Firefox in uporabniško ime

Oddelek: Pomoč in nasveti
131938 (1728) SLO_Matej

Več podobnih tem