» »

Nvidia-Kepler (6xx series)

Nvidia-Kepler (6xx series)

Temo vidijo: vsi
««
2 / 63
»»

Machiavelli ::

ameba je izjavil:

Mogoče kdo ve kdaj pride 680 vn ?
Dokler imam še garancijo in je 580 še kej vredna, bi jo prodov pa si kupu 680 !


nekako ob enakem času kot dobavljivost ostale HD7000 serije xD
Nigaaazz

ameba ::

Torej konec januarja ?

Machiavelli ::

sred-konec Februarja ali pa najkasneje Marec......
Nigaaazz

ameba ::

OK hvala.

frudi ::

Machiavelli je izjavil:

sred-konec Februarja ali pa najkasneje Marec......

A to ti je kristalna krogla povedala? Ker za zdaj ni nobenih zanesljivih informacij o Keplerjih.
Nekaj vprašljivih špekulacij je le o tem, da naj bi mogoče še v Q1 prišel kateri od manjših modelov (GK107/6/4), najmočnejši model (GK100 ali GK112 ali karkoli že bo) pa celo šele konec 2012.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Machiavelli ::

Kugla jp nvidia je mela plan kot AMD q4 2011 A so zdaj premaknil na q1 2012 ker nočejo bit kot AMD in seveda use ob svojem času...nikakor pa nebojo dovolil da AMD zopet služi kot je z hd5000 serijo,itak pa oba kempa dobijata iz iste fabrike tak da nevidim blema...
Nigaaazz

frudi ::

Aha, po domače povedano, preprosto izmislil si si...
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

ameba ::

Mi je že žov da sm uprašu :-)
Kaj se vm zdi a se bo splačal zamenat za GTX 680, če dam 580ko za 330€ ?

Machiavelli ::

In September 2010, Nvidia officially revealed general information regarding two future lines of GeForce cards, codenamed "Kepler" and "Maxwell". The Kepler architecture, which Nvidia states will be available in Q1 2012, will be the successor to Fermi and will be produced on a 28 nm fabrication process. Maxwell, the probable successor to Kepler, is currently expected to be available in 2013 or later.

torej konec Feb-Tekom Marca ;D

680ka naj bi bila duplo močna kot 580 gledano po grafih in trenutni informaciji porabe...

Nvidia



AMD



In kot vidiš Nvidia ima orng naskok naparom AMDju res da bo poraba malce višja ampak bodo zdrobil amd usekakor...
Nigaaazz

Zgodovina sprememb…

frudi ::

In September 2010... bla bla bla. Leto pa pol nazaj? Mja, spomladi 2008 so tudi še napovedovali, da bo Fermi izšel septembra 2009. Še tik pred izzidom HD5800 serije so nas prepričevali, da je Fermi tik pred izzidom. Pa vemo, kako se je takrat končalo :).
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

fireX88 ::

dj pogjel si moj prvi post v tej temi, v katerem je slika... če že pride, pridejo tiste našvohnejše in trenutni lastniki gtx560 navzgor nimajo kaj iskat med novimi...vsaj še nekaj časa!

PrimozR ::

frudi je izjavil:

Aha, po domače povedano, preprosto izmislil si si...

Exactly.

Machiavelli ::

Ajoooj kok ste eni občutljivi :D haha

Točno tko izmišljeno kot kopirani rivajvi hd7970 AMD probava malo manipulirati :D

Nemorš met 10 revajverjou pa frejmi točni v nulo,očitno so samo lima cifre v svoje grafe,da negovorim o ponavljajočih špilih kakšno naklučje....
edino 1-2 revajva pa sta malce drugačna,na kar lahko povemo da je amd dejansko poslal 1-2 Eng. Sampla in to je to,pred tem pa so sami objavili AMD uradno razultate nakar so revajveri kopirali in limali v grafe..očitno je amd nekaj investiral v ta marketing haha dobavljivost pa bo slaba...vsaj do Feb-Marec takrat pa Nvidia useka kajti fabrika katera štanca je ista ;D
Nigaaazz

PrimozR ::

Rivajvi? Rivajverjou? O kakšni oživitvi (revive) govoriš?? Misliš review (izgovorjava nekje v okolici revjuv)?

AMD je NDA dvignil 22. decembra zato, da folk en bi divje kupoval starih kartic za božič ampak bi počakal na 9. januar, ko bodo dejansko kartice tudi izdali. In ne bluzi, da prihajajo konec januarja oz. februarja, pridejo 9. decembra. In ne bluzi, da bo nVidia svoj flagship izdelek na police dala takrat kot AMD, ker to enostavno ni res.

In O NE! KAKŠNO PRESENEČENJE! Kartice, katerih glavni računski čipi se v identičnih kopijah štancajo v miljonih, so v testih dale identične rezultate, OMAGAD!!!

LuiIII ::

Kolikšna bo dobavljivost HD79xx, bo potrebno počakati na drugi teden v januarju. Glede na to, kako neznačilno je nVidia tiho okoli Keplerja, pa verjetno le tega ni pričakovati prej kot v 3-4 mesecih. Nimam težav ne z enim in ne z drugim.

Skyman ::

nekatere trgovine imajo ze hd 7970 na zalogi sam ne smejo prodajat tud se cena ni dorecena

Machiavelli ::

za 7970 realna cena max 399eur če mene prašaš tisto 500-550 je pa smeh lol
Nigaaazz

BALAST ::

Ja koliko si pa ti dal za gtx580??? zagotovo ne 399€ ampak 500€+
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

Machiavelli ::

Kakor jaz vem je gtx580 tam 400eur...seveda lahko tudi malce več...če se mu splača prodati je pa odvisno koliko je dal zanjo,daj jo je kupil itd....za igre pa itak če jo ma bo meu usaj 3 leta mir...vsaj do prihoda novih konzol...
Nigaaazz

PrimozR ::

LuiIII je izjavil:

Kolikšna bo dobavljivost HD79xx, bo potrebno počakati na drugi teden v januarju. Glede na to, kako neznačilno je nVidia tiho okoli Keplerja, pa verjetno le tega ni pričakovati prej kot v 3-4 mesecih. Nimam težav ne z enim in ne z drugim.

No ja, morda jih je epizoda s Fermijem rahlo streznila, in ne bodo vrteli gobca, preden ne bodo sposobni česa pokazati :)

frudi ::

Machiavelli je izjavil:

Kakor jaz vem je gtx580 tam 400eur...seveda lahko tudi malce več...če se mu splača prodati je pa odvisno koliko je dal zanjo,daj jo je kupil itd....za igre pa itak če jo ma bo meu usaj 3 leta mir...vsaj do prihoda novih konzol...

Nekatere trgovine prodajajo GTX580 za od 400€ naprej, večinoma pa so cene okrog 450€. 3GB verzije pa še kakih 50-100€ več, se pravi 500€+. Po kakšni logiki je torej hitrejši in varčnejši 7970 vreden max 399€? Aja, spet po tvoji 'ker si jaz tako želim, pa kurc gleda realnost' logiki...
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Machiavelli ::

Ker je tolk realna vrednost ? seveda lahko iščeš tud 600eur če ti bo do kupu...Ko pa nvidia useka pa bo 300-350eur ;D
Nigaaazz

gendale ::

gtx 580 je pri nas okrog 450e

boljši 7970 bo torej stal vsaj toliko, verjetno pa še več

ko pa nvidia izda nove kartice/spusti ceno obstoječim, bo pa tudi ati znižal ceno 7970
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

frudi ::

Machiavelli je izjavil:

Ker je tolk realna vrednost ? seveda lahko iščeš tud 600eur če ti bo do kupu...Ko pa nvidia useka pa bo 300-350eur ;D

Realna vrednost je toliko, kolikor so kupci pripravljeni plačati. Ne dvomim, da tudi za 500€ ne bo pomanjkanja kupcev. Niso vsi troli kot ti, da ne bi videli druga od zelene...
Ko pride kaj hitrejšega ven, bodo se pa cene jasno prilagodile, kot vedno. Ampak to čisto možno da ne bo še vsaj pol leta, če ne več.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Machiavelli ::

Dobra in slaba novica....

Slaba novica je ta da bo Dobavljivost kartic šele drugo leto...

Dobra novica je ta da je to čez cca 40 minut :D

Srečnega pa zdrauga Vsem !!
Nigaaazz

Machiavelli ::

Evo drug tedn na Cebitu bo razstavni model Keplerja,
na poličkah pa kot sem omenil konec Feb-Tekom Marca ;D

Po govoricah Nvidie je le ta Hitrejši od AMD ponudbe.
Nigaaazz

Jst ::

>Evo drug tedn na Cebitu

CeBIT je marca, by the way. Si mislil CES? (letos je teden kasneje kot ponavadi)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Machiavelli ::

Em ja moja napaka CES ! Do Cebita pa bo zadeva že na policah !

Thnx za popravek :D
Nigaaazz

pegasus ::

Afaik Cray že shippa keplerje v kombinaciji z interlagosi kot del projekta xt6 za ORNL?

Machiavelli ::

možno..saj pravim iz iste fabrike dobijajo pecivo...prašanje je samo kako hitro ga obdelaš in pošlješ na police ..
Nigaaazz

Machiavelli ::

Ok folk najdu sem neko čudno stran kjer je performanc vseh kartic !

Cela gtx600 serija in HD7000 lool

gtx680 zdrobi hd7970 LoooooL cene bodo padale če je tole res !
za 20% naj bi bila boljša in za cca 499$
celo dvojederna gtx690 je not 699$ in cca 70% boosta čez 7970 loool

http://www.graphicscardbenchmarks.com/p...
Nigaaazz

Zgodovina sprememb…

Machiavelli ::

Latest Updates: We have just revised the AMD Radeon HD 7000 series hardware specifications based on the latest information available, which will again be subject to change. We have also just added the NVIDIA GeForce GTX 600 series to the database, so you should be able to get a good idea of the GTX 600 series versus the Radeon HD 7000 series performance pre-release.

http://www.graphicscardbenchmarks.com/p...
Nigaaazz

Zgodovina sprememb…

fireX88 ::

kaj se ti ne zdi čudno da je enkrat 660Ti nad 7870 (prepakirana 6970), drugič pa je 6970 nad 660Ti...

frudi ::

Še niti imena kartic niso znana, tile pa že imajo neke akumulirane benchmarke. Prosim lepo, moraš biti oring bedak, da nasedeš temu. Tole ni nič druga kot špekulacije na podlagi prejšnje generacije, pa še to bolj slabe.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Isotropic ::

jp
take benchmarke lahko izvaja samo nv, ki ima simulator kartice.
a se drugace ze kaj ve o arhitekturi keplerja oz. razliki proti fermiju? jaz vem samo to, da bo imel nizjo porabo...

kdaj bo CES btw?

Dr_M ::

take benchmarke lahko izvaja samo nv, ki ima simulator kartice.


AMD namenoma izpustil? :)) Ne bit tako pristranski no.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

frudi ::

Verjetno je imel v mislih benchmarke Keplerja. Te lahko za zdaj zaganja le nV.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Dr_M ::

Tocno, AMD jih je ze prej.
Sicer pa ima tudi AMD se nekaj vroce plastike v ognju... :))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Isotropic ::

nv ima cluster, na katerem simulira delovanje cele kartice (keplerja). amd ima tut verjetno kaj podobnega, je pa pri njih veliko vec odvisno od driverjev.

JC Denton ::

Kepler specs, če je že bilo kje drugje objavljeno se opravičujem

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

PrimozR ::

Zanimivo, GTX 660 z več RAMa od GX 660 Ti :)

Pa zanimivo, že v štartu bomo dobili GK110 ter pod njim GK106 in GK104, pri Fermiju je bilo obratno (torej po zmogljivosti navzdol so šli GF100, GF104, GF106 in GF108 ter enako pri +10 čipih :)

Dr_M ::

Brez skrbi, tudi 2x rama bodo.
So mi pa cene malo mimo. Razen, ce se zgledujejo po zlatarju AMDju, kar ni dobro. :|

Steinkauz ::

660 ti bi mogu bit 250-300$, ne pa 400

PNG ::

PCI-E 3.0? Torej bomo morali plate tudi menjati?

PrimozR ::

Dr_M je izjavil:

Brez skrbi, tudi 2x rama bodo.
So mi pa cene malo mimo. Razen, ce se zgledujejo po zlatarju AMDju, kar ni dobro. :|

Hja, če so napovedi o zmogljivosti prave, bo AMD spustil cene. Potem ne bo razloga, da bi vzel dražjo nVidio pri tako majhni razliki v zmogljivosti in cene bodo spustili še oni ;)

Saj mi je jasno, da bodo tudi 3 GB izdaje, čudno mi je le, da je takšna razlika v količini RAM-a. Okej, jasno je, zakaj je tako, 1,5 GB je tudi čez glavo za takšno kartico (sem prepričan, da bo v uporabi predvsem na FullHD ekranih), ampak po drugi strani bi pa 660non-Ti verjetno lahko preživela s samo 1 GB. Meh...

PNG je izjavil:

PCI-E 3.0? Torej bomo morali plate tudi menjati?

Ne, med seboj so vse verzije PCIe križno združljive. Vključno s PCIe 3.0 x16 kartico na PCIe 1.0 x1 reži. Se je pa z vsako generacijo podvojila količina prenosov na sekundo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Dr_M ::

PCI-E 3.0? Torej bomo morali plate tudi menjati?


Ni nujno.


čudno mi je le, da je takšna razlika v količini RAM-a.


Potem bi moral vsem visjim modelom podvojit kolicino rama. Ampak glede na predvideno ceno, bi bilo to zdravo.

PNG ::

Zakaj ni nujno? Trenutno plato imam kr nekak rad, ker sem dal precej za njo...samo prehod na Keplerja je nekaj česar se že lep čas veselim (680 anyone?). Bo omejitev hitrosti s PCI-E 2.0 ali je to podobna kvečjemu marketinška fora, kot ko smo vsi morali NUJNO preiti na PCI-E, potem pa smo še 10 let kasneje dobivali grafične ki niso bile nič kaj ekstra hitrejše kot njihove sestre na AGP...(10 let sem verjetno preveč rekel, samo je bilo kar precej vseeno).

Dr_M ::

Pcie vs AGP je bila ogromna razlika, ne toliko v hitrosti, ampak sama tehnologija.
Zdej se pcie samo nadgrajuje in ostaja bolj kompatibilen med s sabo (ja malo cudno se slisi :)), kot je bil AGP.


Tukaj imas en test, kako zgleda situacija.
Pcie 3.0 x8 je priblizno enako hiter kot pcie 2.0 x16.
Tista tabela o hitrosti (PCIe Bandwidth Comparison (Each Direction) je pa narobe napisana.

Isotropic ::

JC Denton je izjavil:

Kepler specs, če je že bilo kje drugje objavljeno se opravičujem


u fak, ce je ta graf resnicen in ne bo kaksnega velikega zmanjsanja zmogljivosti na racun porabe, bo tale nv res letela ja...
1024sm ima danes 590...

PNG ::

Dr_M nisi prilepil nobenega linka.

loki - ampak najpomembnejše vprašanje ostaja: will it run crysis?>:D
««
2 / 63
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup gaming računalnika ~ 900 eur

Oddelek: Kaj kupiti
274713 (3902) Nejcos
»

AMD-jeve kartice spet cenejše (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
10424643 (20737) Shkorc
»

Nvidia predstavila prvega keplerja: GTX 680

Oddelek: Novice / Grafične kartice
4514454 (11561) Isotropic

Več podobnih tem