» »

Nvidia-Kepler (6xx series)

Nvidia-Kepler (6xx series)

Temo vidijo: vsi
««
13 / 63
»»

NightHawk ::

A je kej znano kdaj pride ekvivalent 560 Ti? Sepravi kak 660 Ti...

fireX88 ::

ce gledam scenarij amd-ja od splavitve 79xx pa do serije 78xx je trajalo 3 mesece bi si skor upal rect da bo isto trajalo tudi za 660 vsaj kaka 2 meseca...seveda bi pa rad da je za ju3 vse na razpolago v trgovinah:)
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fireX88 ()

batista ::

Gtx 660 naj bi prišla naslednji mesec, cena cca 300eur, performance enak gtx 580. 660ti pa avgusta.
Kolk eni hitite da 680 "skratka ni nič posebnega". Počakte na teste fak no. Da ne boste fršlok fasal če bo za 30% hitrejši od 7970...

FlyingBee ::

uf, ni kaj, tole je nekaj novega, so se kar karte premešale ... zelo zanimivo, škoda ker so me cenovno zaje***
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

FireSnake ::

batista je izjavil:

Počakte na teste fak no. Da ne boste fršlok fasal če bo za 30% hitrejši od 7970...


Vir?

Ker viri, ki podajajo nepreverjene informacije govorijo, da res ne bo nič posebnega. V enih scenarijih bo hitrejša, spet v drugih počasnejša.
S tem, da so baje ceno malo spustili:
http://fudzilla.com/home/item/26437-nvi...
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

mihco ::

kaj filozofirate? Rezultati so znani in objavljeni visje.

FlyingBee ::

pravijo, da bo 500 dolarjev v zda, torej pri nas okoli 500 eur, tako da bo konkurenčna in boljši p/p, seveda ne proti extra naviti 7970 za 550 EUR in če spusti amd cene pod 500 eur za referenčne

pridejo še navite, dvojedrne in še iz nižjih razredov, gk100 pa bo verjetno ostal skrit dokler se konkurenca ne premakne na področju enojedernih
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

FireSnake ::

mihco je izjavil:

kaj filozofirate? Rezultati so znani in objavljeni visje.


JAz bom kar počakal na uradne ... tudi tiste rezultate lahko brez greha označimo za filozofiranje ;)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

bdoxx ::

670/675M se že da dobit? oz v keterih prenosnikih :)

mihco ::

FireSnake je izjavil:

mihco je izjavil:

kaj filozofirate? Rezultati so znani in objavljeni visje.


JAz bom kar počakal na uradne ... tudi tiste rezultate lahko brez greha označimo za filozofiranje ;)

aja? Rezultati so iz uradnega testa Toms Hardware....ce to "brez greha označis za filozofiranje" potem bolj "uradnih" ne bos videl!

FireSnake ::

NDA še ni dvignjen, pa Tomshardware ni več senca tistega, kar je bil včasih, zato še vedno stojim za svojimi besedami.

Najbolj zaupam Anandu.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

mihco ::

FireSnake je izjavil:

NDA še ni dvignjen, pa Tomshardware ni več senca tistega, kar je bil včasih, zato še vedno stojim za svojimi besedami.

Najbolj zaupam Anandu.

...in pricakujes odstopanje rezulatatov za vec kot procent ali dva? 10%, 20%, 50% ?? Yeah right.

FireSnake ::

Koliko je odstopanja je povsem nepomembno, vsaj zame.

Je to tako težko razumet?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

mihco ::

FireSnake je izjavil:

Koliko je odstopanja je povsem nepomembno, vsaj zame.

Je to tako težko razumet?

v bistvu je, ja. Sicer pa vidim da nima smisla scat proti vetru in zakljucujem s polemiziranjem.

s51as ::

mihco problem v neuradnih preskusih je ravno v tem kar si napisal, da ne veš koliko jim lahko zaupaš, zato ni važno kakšno je na koncu odstopanje, ker že v startu ne veš kaj lahko pričakuješ.
Če bi vedel, da bereš nek test katerega rezultati so +-100% veš veliko več kot zdaj, ko ne veš nič o točnosti.
It's just me myself and I

mihco ::

s51as je izjavil:

mihco problem v neuradnih preskusih je ravno v tem kar si napisal, da ne veš koliko jim lahko zaupaš, zato ni važno kakšno je na koncu odstopanje, ker že v startu ne veš kaj lahko pričakuješ.
Če bi vedel, da bereš nek test katerega rezultati so +-100% veš veliko več kot zdaj, ko ne veš nič o točnosti.

ravno to hocem povedat. Ti rezultati dejansko SO URADNI. Objavljeni grafi so del Toms hardware-jevega reviewa, ki bo objavljen v cetrtek. Tisto kar manjka je spremna beseda z zakljuckom, ki ga pa lahko glede na rezultate(in ze znane podrobnosti(TXAA,Turbo,..)) nekako sami zakljucimo.

D3m ::

Ne verjamem, da bi Tom objavil URADNE rezultate. Spoštovati morajo namreč NDA.
|HP EliteBook|R5 6650U|

FireSnake ::

Če pa ne moreš dopovedat človeku ;((
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

mihco ::

D3m je izjavil:

Ne verjamem, da bi Tom objavil URADNE rezultate. Spoštovati morajo namreč NDA.

niso jih objavili, usli so jim. Slike grafov so nalozili na svoj server, brez povezav na spletni strani. to je nekdo nasel in jih prekopiral predno so jih uspeli premakniti. Kaj res spremljate to sceno od vceraj?? Podobno se je zgodilo guru3d ob izidu HD6900 in pa pred tem se mnogim. Ker pa so pod NDA pa sedaj prosjacijo po forumih da se njihove slike umaknejo in jih je ze precej tezko najti v celoti.

FireSnake je izjavil:

Če pa ne moreš dopovedat človeku ;((

...pametnjakovic :S saj bos doumel...

Jakob_X ::

Bomo videli jutri kaksna je situacija. V tem cenovnem rangu me bolj zanima kako se obnesejo kartice v eyefinity resolucijah. Za 1920x1080 je vec kot dovolj ze srednji razred iz prejsnje generacije (se moja 4870 laufa vecino iger brez problema z vsem na max na taksni resoluciji). Ce nic drugega upam da bodo vsaj cene zacele malo padati.

s51as ::

Jakob X jaz imam tudi to resolucijo. Potem praviš da je 560 ti čez in čez zadost?
It's just me myself and I

murmur ::

mihco je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Koliko je odstopanja je povsem nepomembno, vsaj zame.

Je to tako težko razumet?

v bistvu je, ja. Sicer pa vidim da nima smisla scat proti vetru in zakljucujem s polemiziranjem.


Mogoce je smiselno pocakat na malo vec 2560px in 5760px rezultatov. Hardocp pravi da ni vse tako jasno kot pri 1920px. Glede na to, da je vprasanje ce je smotrno kupovati te kartice za 1920px, se splaca malo pocakat.

Tr0n ::

D3m ::

Primerjaš dual chip proti single chipu?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Tr0n ::

Jup.

FireSnake ::

mihco je izjavil:

Kaj res spremljate to sceno od vceraj??


:))

Sodeč po tvojem pisanju sceno spremljam vsaj 10 let več, kot ti.

Nisem pa vedel, da to pomeni, da mi ne smejo uiti nobene "leakane" slike.

Oprosti!
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Tr0n ::

$500

Constantine ::

Odlične cene. Kupujem :)

subby ::

 gtx685 specs

gtx685 specs


kar velka in požrešna zgleda za single chip

FlyingBee ::

ja, to odgovori na moje vprašanje zakaj raje počakajo s tem čipom, ker je relativno ogromen in nima konkurence
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

ziga7 ::

Isotropic ::

FlyingBee je izjavil:

ja, to odgovori na moje vprašanje zakaj raje počakajo s tem čipom, ker je relativno ogromen in nima konkurence

za gaming ne recem, za tesla bi bil pa zakon

subby ::

jaz bom najbrž kar začel šparat za 685... prav škoda da sem si končno vse potrebne komponente pripravil, da 295 spravim pod vodo

Spock83 ::

Že GTX580 je za mene preveč vroča. Kaj bo šele z 685.

RejZoR ::

Gnil review. Zakaj zaboga niso not vtaknil nobene HD6950/HD6970 !? Kdor bo šel na novo serijo bo šel iz stare in brez relevantnega podatka koliko hitrejša je glede na starejšo high end serijo je mal neumno.
Kar pa se tiče kreganja kera je boljša, HD7970 ali GTX 680, men izgledata isti drek. Vsaka ima svoje prednosti in slabosti in vsaka je v nečem sorazmerno dobra. Tko da je čist vseeno katero vzameš, kar ti pač bolj odgovarja v trenutku. Enim pač AMD, drugim NVIDIA. Obe kartici pa sta krepko predragi glede na to kaj ponujata glede na starejše serije in po kakšnih cenah smo dobili slednje.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

fireX88 ::

kopiram en post ki ga je nekdo napisal...isto sem se tudi jst vprašal ko sem pršel do konca.

"This review missed some VERY important things. WHERE IS THE BF3 TEST? WHERE IS THE OVERCLOCKING? AND WHERE IS MULTIMONITOR. This is definitely not a fluff review for Nvidia, but it is a poorly done review missing lot's of KEY information about this card that people DO WANT TO KNOW. Was this rushed to be the first? or do these reviewers lack BASICs in how to conduct a review?"

no pač moramo še malo počakat ;((
prav tresem še že... :))
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

RejZoR ::

TechPowerUp ponavadi naredi proper teste. Sicer niso prvi ampak koga to briga, kadar iščeš kvaliteten opis...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Isotropic ::

kdaj pa pride anandtech in ostali, jutri sele ali ze danes?
sem mislil, da bodo nda dvignili sele jutri...

Jakob_X ::

Bo treba pocakati na boljše reviewje. Če imaš samo en 1080p monitor ni najbolj pametno kupovati taksne kartice. HardOcp recimo meni dela zanimive teste. Iscejo najvisjo mozno rezolucijo in kvaliteto, ki jo je kartica sposobna poganjati. Me zanima kako se obnese recimo v 2560x1440 in pa v 3x 1080p. Imam še dilemo za prihodnost ali nabavit 3x poceni 24" ali 1x predrag 27" monitor :)

mihco ::

Buggy ::

zakaj pa je ni tu
http://www.geforce.com/hardware
in na tem grafu tu, ceprav URL je ok:
http://www.geforce.com/hardware/desktop...

mihco ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihco ()

Isotropic ::

FP64 1/24 FP32

lol, zdaj so pa resni

FlyingBee ::

techpowerup ima dobro primerjavo - skupek vseh testov - lepo lepo

http://www.techpowerup.com/reviews/NVID...
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

D3m ::

ufff kera majhna razlika. :D

Jaz sem pričakoval boga in pol.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

BALAST ::

To si verjetno pričakoval od gtx690, ki bo imela še za 50% večjo moč na papirju.
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

jeryslo ::

69charger ::

Da slišimo zdaj kakšne komentarje kot so "Nvidia kopira AMD" in "to bo krneki...". Čakam GTX650 :P
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

_koki_ ::

Definitivno rekord noben ne bo padu, single gpu champ ostaja 7970, vsaj do konca poletja...

D3m ::

Ahhhh kje pa. Je zanimiva ni pa ne vem kaj.
|HP EliteBook|R5 6650U|
««
13 / 63
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup gaming računalnika ~ 900 eur

Oddelek: Kaj kupiti
274745 (3934) Nejcos
»

AMD-jeve kartice spet cenejše (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
10424879 (20973) Shkorc
»

Nvidia predstavila prvega keplerja: GTX 680

Oddelek: Novice / Grafične kartice
4514558 (11665) Isotropic

Več podobnih tem