» »

Nvidia-Kepler (6xx series)

Nvidia-Kepler (6xx series)

Temo vidijo: vsi
««
35 / 63
»»

dzinks63 ::

OK, če bo tako, potem pa bo potrebno najti dovolj škarta (od GTX 660) v obliki kakšne GTX 655 TI, da bo zakrpala to ogromno vrzel, katera bo nastala med GTX 650 in GTX 660.

GrimReaper ::

Očitno bo tudi 650Ti, tako da ne bo tako velike luknje med navadnima 650 in 660.
videocardz link
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

freesty ::

Po tej tabeli se bo najbolj splacalo nabavi GTX660 1152 verzijo. Ker med 660Ti in 660 je razlika ista kot med 670 in 680.

klinker ::

fr4nc je izjavil:

LoL! Torej za gaming ni nič v razredo med 150€-220€? No razen "stare" GTX 560 (Ti)!?

Lp


Mah jebes te monstrume za 300+ €. Sem si pravkar ubodu rabljeno 560Ti SOC za 130€ in menjal ze malo svohceno 4850. Testiral do sedaj nekaj iger (NFS the run, Fallout NV, COD BO, Deus.Ex.HR, Skyrim, pa se ene par) in na full HD lavfa vse to na ultra nastavitvah BP. Ne vem FPSov, ampak lavfa tekoce in totalno brez zatikanj.

D3m ::

GrimReaper je izjavil:

Očitno bo tudi 650Ti, tako da ne bo tako velike luknje med navadnima 650 in 660.
videocardz link


A ta pa ni GK104 8-)
|HP EliteBook|R5 6650U|

dzinks63 ::

Glede na to tabelo, bo še vedno kar luknja med 650Ti in navadno 650, medtem ko sta 660Ti in 660 videti precej bolj skupaj. Predvidena cena $230 za GeForce GTX 660 in $220 za GeForce GTX 650 Ti je le 10$ razlike, 650Ti bo morala biti precej cenejša, recimo 180$, to bi pa potem nekako štimalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

TechBeats ::

Na videocardz.com kaže GK110 pod Geforce GTX685 in za 700 serijo kar Maxwell 22nm? lol ni da ni, ok res da je samo govorica, samo bi bilo kar zanimo, če bo res tako 8-)

GTX685
http://videocardz.com/nvidia/geforce-60...


Čeprav tukaj kaže samo 12SMX, cel GK110 jih ima 15, tako da tale podatek bo vzel z ščepcem soli :D, prej bi rekel tm 14 oz kar celih 15 (2880 cores)


GTX780
http://videocardz.com/nvidia/geforce-70...
AciD TriP

Zgodovina sprememb…

batista ::

Bojda 660Ti ni hitrejša od 7870 (bah, kje je šele 7970 oz. gtx670...) tako da se planira special-non-public 256 bitno 660ti - ta pa bo približno tolko slabša od 670 kot je 670 od 680:

http://www.guru3d.com/news/geforce-gtx-...

Dr_M ::

Old news. :)

Jst ::

Pri 660 mi zaradi 192 bitnega vodila deluje ta kartica kot iz moje strani zasovraženo 6600GT. AVG FPS sicer OK, ampak toliko skakanja na MIN, da jo nikoli ne bom pozabil, tako sem bil razočaran. Potem še vklop bonbončkov, kot so AA in AF in se mi zdi, da 660Ti kar naenkrat ne bo več tako dobro zgledala, kot je na zgornjih grafih.

Ironija: Na mizi brez ohišja imam Ivy Bridge, čakam na Lian ohišje, zraven pa v škatli nvidia 670. A to leto nisem igral še niti ene igre. Razmišljam, da bi jo (670) prodal in uporabljal GPU v Ivy-ju, ker res ne vem, če bom sploh še kaj igral. A po drugi strani škatla od 670 kar prosi, da jo odpakiram. :)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

freesty ::

Jah, če odpakiraš zgubiš par 10€ :)

GrimReaper ::

batista je izjavil:

Bojda 660Ti ni hitrejša od 7870 (bah, kje je šele 7970 oz. gtx670...) tako da se planira special-non-public 256 bitno 660ti - ta pa bo približno tolko slabša od 670 kot je 670 od 680:

http://www.guru3d.com/news/geforce-gtx-...

To je še stara novica, samo rumorji.
Zaenkrat ima samo Tweaktown test. Kjer je pa na 1920x1200 od 8 iger v šestih primerljiva s 7970, v dveh pa s 7950.
Če bo tako, je že 192-bit dovolj hitra.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

D3m ::

Dokler ne poženeš 4xAA ;)
|HP EliteBook|R5 6650U|

fr4nc ::

D3m je izjavil:

Dokler ne poženeš 4xAA ;)

Ko pa poženeš na 8xAA in 16xAF pa je dejansko identična 7850 po performancu IMO.

Igranje v letu 2012 z 0xAA je škoda oz. je dejansko bzv.

Lp
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

Dr_M ::

Jebiga, jest moram igrat z 0xAA z ATI graficno, ce hocem imet spodobne fpsje. :)
Pa bo tale 660Ti vsaj 50% hitrejsa od moje graficne.

D3m ::

Dr_M je izjavil:

Jebiga, jest moram igrat z 0xAA z ATI graficno, ce hocem imet spodobne fpsje. :)
Pa bo tale 660Ti vsaj 50% hitrejsa od moje graficne.


A res? Madonca, pol je pa moja grafična, še kar dobra.

P.S.

Asus GTX 660 Ti DirectCU II listed in Sweden
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

SkyNet ::

Očitno se prve 660ti že pojavljajo v trgovinah: http://geizhals.at/eu/?cat=gra16_512&xf...
Cena cca 340,350€. Imho preveč :)
right minus opens, into bump easy left, flat out right, into mcdrive 3 bigmacs

D3m ::

way to much.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Dr_M ::

Se pravi bo cena nekaj pod 300e na zacetku.

fr4nc ::

Dr_M je izjavil:

Se pravi bo cena nekaj pod 300e na zacetku.

??

Če je zdaj začetek pa cena je 340€ in ne 340$, če si to mislil...

Lp
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

batista ::

no to je cena za asus direct cu, za stock hladilnik bo cena okrog 300. pač kolikor slabša od 670, tolko cenejša...

Dr_M ::

fr4nc je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Se pravi bo cena nekaj pod 300e na zacetku.

??

Če je zdaj začetek pa cena je 340€ in ne 340$, če si to mislil...

Lp



Gtx680 je bila tudi v EU 650e nekaj tednov pred uradno najavo.
Torej...

D3m ::

Prej 300€ ali malenkost nad.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Dr_M ::

Pri nasih zlatarjih sigurno :> Sploh ce bo veliko povprasevanje.
Pr nas cene kr narascajo, v tujini pa nc ne padajo.

D3m ::

Ne primerjaj našega trga z Nemškim, nigga please.
|HP EliteBook|R5 6650U|

freesty ::

Eno vprasanje. Kira 4GB verzija gtx680 je best buy?

Dr_M ::

A nis mel nc pametnga za povedat, pa mors mal svoje nebuloze stresat?
Ne primerjam, samo povem, da cene ne padajo. Ce je blo res tok tezko razbrat, drugac pa tujina ni samo nemcija btw.

D3m ::

Enako.
|HP EliteBook|R5 6650U|

freesty ::

Jaz pa sem si lastil, gtx 460, gtx 480, 2x gtx 295 in nazadnje radeon 7950. In bi raje imel nvidio. Sploh za taki denar, ker nikoli ne ves kdaj ti prav pride cuda. Bi pa mel 4GB definitivno, ker 2GB je premalo. Verjetno, ce bo vse posreci bom nabavil 2 grafi in 3x27 1440p zaslone. Ce bo prihodek prisel tisti, ki ga pricakujem:)

fireX88 ::

ja no, potem pa res rabiš 4GB verzijo! sj je stvar okusa in kolk deluje normalno... ravno zaradi drugega nvidia no go, ampak še vedno rad spremlajm njihovo ponudbo!
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

Dr_M ::

Jest pa komi cakam, da lahko vrzem ati grafo v smeti, sam je jeba, ker prevec dnarja za druge stvari porabim. Vsekakor pa v jeseni nova graficna in vsekakor bo to nvidia, edino uprasanje je ali bo 670 ali 660Ti.
Amd enostavno nima konkurence v tem rangu.
O gonilnikih pa nebi prevec zgublju casa, vem pa eno stvar. Nvidia napake odpravi v kaksnem mesecu, amd rabi najmanj pol leta, vcasih tudi eno leto. Hvala ampak ne hvala.
Amd grafo za gaming kupim le, ce bo nvidia spet kaj zaj..., kar pa se mi ne zdi vec zelo verjetno. Za htpc bom pa se pocakal do novega leta.

D3m ::

A konkurence, da nima? Le kaj je nvidia pacala pol leta? Aja konkurenčni izdelek. :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

fireX88 ::

Dr_M je izjavil:

Jest pa komi cakam, da lahko vrzem ati grafo v smeti, sam je jeba, ker prevec dnarja za druge stvari porabim. Vsekakor pa v jeseni nova graficna in vsekakor bo to nvidia, edino uprasanje je ali bo 670 ali 660Ti.
Amd enostavno nima konkurence v tem rangu.
O gonilnikih pa nebi prevec zgublju casa, vem pa eno stvar. Nvidia napake odpravi v kaksnem mesecu, amd rabi najmanj pol leta, vcasih tudi eno leto. Hvala ampak ne hvala.
Amd grafo za gaming kupim le, ce bo nvidia spet kaj zaj..., kar pa se mi ne zdi vec zelo verjetno. Za htpc bom pa se pocakal do novega leta.


sj nisem reku da moraš zdj kupit amd, kupi tisto ki ti odgovarja, meni pač amd ker sem imel težave z senespomemkajjeodspredaj 6600 in GT8600 obedve kreplne po garanciji, in od takrat imam samo amd še, pri meni še ni crknil, sj ni drugega.

D3m je izjavil:

A konkurence, da nima? Le kaj je nvidia pacala pol leta? Aja konkurenčni izdelek. :D


bravo Sherlock:D;)
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

fr4nc ::

D3m je izjavil:

A konkurence, da nima? Le kaj je nvidia pacala pol leta? Aja konkurenčni izdelek. :D


Eh pusti doktorja... on si to po svoje razlaga, saj je doktor ;).
V bistvu 660 Ti sploh ni konkurenčn kartica, če bo cena 300€ ali več.

Še vedno nimajo nič v rangu od 200-300€ IMHO. GTX 560 Ti pa ni več vredna svojega denarja.

Mogoč majo malce višji performance, ampak kar res šteje (za večino) je p/p ratio :D.

Lp
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

mihco ::

Dr_M je izjavil:

Jest pa komi cakam, da lahko vrzem ati grafo v smeti, sam je jeba, ker prevec dnarja za druge stvari porabim. Vsekakor pa v jeseni nova graficna in vsekakor bo to nvidia, edino uprasanje je ali bo 670 ali 660Ti.
Amd enostavno nima konkurence v tem rangu.

res je, amd trenutno nima konkurence v tem rangu. Edina resna konkurenca bi lahko bil gtx670, ki pa ob enaki ceni kot hd7970 ne nudi nikakrsnih prednosti.

D3m je izjavil:

Ne primerjaj našega trga z Nemškim, nigga please.

Od 2004 vec ni slovenskega in nemskega trga ampak samo evropski. In slovenska podjetja s takimi cenami nimajo kaj poceti na tem trgu pac pa so sama sebi namen...in za pescico nevednezev.

D3m ::

Od 2004 vec ni slovenskega in nemskega trga ampak samo evropski. In slovenska podjetja s takimi cenami nimajo kaj poceti na tem trgu pac pa so sama sebi namen...in za pescico nevednezev.


Ne se delat neumnega mihco. Pa pusti olepšavo "evropski", ker izpadeš nekredibilen.
Naša podjetja ne morejo prodajati, po takšnih cenah, kot Nemci, ker ne moremo naročiti več ladijskih kontejnerjev tehnične robe, da lahko pridemo na isto cene, kot Nemci.
In če slučajno misliš, da naša podjetja ne smejo obstajati na našem trgu zaradi takšnih ali drugačnih cen, izpadeš pa sila velik bedak (brez zamere).
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

mihco ::

D3m je izjavil:

Od 2004 vec ni slovenskega in nemskega trga ampak samo evropski. In slovenska podjetja s takimi cenami nimajo kaj poceti na tem trgu pac pa so sama sebi namen...in za pescico nevednezev.


Ne se delat neumnega mihco. Pa pusti olepšavo "evropski", ker izpadeš nekredibilen.
Naša podjetja ne morejo prodajati, po takšnih cenah, kot Nemci, ker ne moremo naročiti več ladijskih kontejnerjev tehnične robe, da lahko pridemo na isto cene, kot Nemci.).

A res? Kdo jim pa to preprecuje?

D3m je izjavil:


In če slučajno misliš, da naša podjetja ne smejo obstajati na našem trgu zaradi takšnih ali drugačnih cen, izpadeš pa sila velik bedak (brez zamere).

Nikjer nisem omenil, da ne smejo obstajati! Ce se samovoljno omejujejo na tako majhen trg kot je Slovenija so si krivi sami. Ce se pa ti kot potrosnik pri nakupu omejis samo na slovenske trgovine si pa bedak ti.

D3m ::

A res? Kdo jim pa to preprecuje?


Trg/konkurenca

Nikjer nisem omenil, da ne smejo obstajati! Ce se samovoljno omejujejo na tako majhen trg kot je Slovenija so si krivi sami.

In slovenska podjetja s takimi cenami nimajo kaj poceti na tem trgu.


Ce se pa ti kot potrosnik pri nakupu omejis samo na slovenske trgovine si pa bedak ti.

A lahko padeš še globlje, kot bedak? Očitno je izraz idiot pravšnji.

Stranke/kupce označuješ, kot bedake, ker kupujejo v Sloveniji. Fantek firma ti naj plača ponovno šolanje komerciale ali kaj drugega, ker s takim pristopom, do strank ne boš naredil popolnoma nič razen škodo svojemu podjetju oz. bodočemu podjetju.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

mihco ::

D3m je izjavil:

A res? Kdo jim pa to preprecuje?


Trg/konkurenca

Nikjer nisem omenil, da ne smejo obstajati! Ce se samovoljno omejujejo na tako majhen trg kot je Slovenija so si krivi sami. Ce se pa ti kot potrosnik pri nakupu omejis samo na slovenske trgovine si pa bedak ti.

A lahko padeš še globlje, kot bedak? Očitno je izraz idiot pravšnji.

Stranke/kupce označuješ, kot bedake, ker kupujejo v Sloveniji. Fantek firma ti naj plača ponovno šolanje komerciale ali kaj drugega, ker s takim pristopom, do strank ne boš naredil popolnoma nič razen škodo svojemu podjetju oz. bodočemu podjetju.


Pa dobro kaj bi rad sploh povedal???

Da. Kupec, ki ni sposoben pogledat cez mejo (potem, ko vec kot 10 let ze obstaja prost pretok blaga in storitev v Evropi) se ne ravna po osnovnih nacelih ekonomije in je milo receno bedak.

Trg/konkurenca
Zakaj je za Janeza iz Dupleka, ki preprodaja racunalnisko opremo evropski trg omejitev za Wolfganga iz Munchna pa priloznost? Ne bluzi! Edino kar preprecuje slovenskih trgovcem, da nastopijo na evropskem trgu je tveganje. Ker niso pripravljeni tvegati dovolj pac ne bodo narocali kontejnerjev in bodo se naprej pobirali drobtinice na slovenskem trgu. Tako je bolj varno in tako pac ne mores prosperirat(in konkurirat). Zakaj je lahko dinokomp, kot neka garazna firma iz okolice maribora vstopil v avstrijski trg?? Ocitno je pripravljen v lovu na dobicek tvegati vec.

D3m ::

Jaz sem svoje povedal in za tem stojim. Zdaj je pa na tvoji strani, da razmisliš, kaj sem hotel povedati, opcij je več.

Lep pozdrav!
|HP EliteBook|R5 6650U|

Jst ::

Jaz sem imel na mizi sestavljen Ivy Bridge (3770K), zraven v škatli pa Asusovo 670. Ohišje sem dobil danes, a se mi ne da sestaviti...

Prvo sem hotel 670 prodati, ker sem jo kupil impulzivno v Slo trgovini (obnavljam dve sobi, pa se mi je zdela poceni), in je stala ene dva tedna na mizi v škatli, danes sem si pa premislil.

Kaj na Steamu se splača kupiti, da vidim, kaj zmore ta grafična, D3m in mihec? Dejta se raje kregati, katero igro naj kupim... :)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

D3m ::

Odvisno kakšno zvrst najraje igraš. FPS, RTS, RPG?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Jst ::

FPSje.

edit: Takšne, da jih lahko špilaš po 20min na dan, ko koga ali kaj čakaš... Po drugi strani mi je pa full žal, da nisem v zadnjih nekaj letih nič konkretnega igral, kot Mass Effect.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

fireX88 ::

coh MW3, borderlands tu se pa končajo moje ideje razen BF3 ki jo še igram poleg borderlands.. to je to iz moje strani..
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

freesty ::

Jao ta nvidia nima nic pametnega p/p za vecje resolucije.

Imam budget 700€ za graficno. Na voljo pride:
7970 6GB toxic ~600-700€
gtx 680 4gb ~ 600€
gtx 670 4gb ~ 500€
radeon 7970 3gb ~ 400€
2x7950 3GB ~ 700€

Mislim, da je best buy 2x7950, ker od nvidie nic ne dobim pametnega za ta denar glede na performance. Pa 2GB je premalo, ker bom verjetn igral na treh 1920x1200 monitorjih. Že za 3GB me je strah, da bi prislo do kakega ram choke-a.

Kaksna misel?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: freesty ()

Samurai ::

Kupi si 7970,znamko ki se dobro navija. Za tri monitorje pa je 3GB ravno dovolj.

Amount of VRAM used by games is determined by texture loading. It doesn't matter one damn bit if the resolution is 5760x1080 or 1920x1080 when the amount of textures in whole level is that 1.8GB at highest in BF3.

With triple buffering on 5760x1080 resolution requires 213 megs of RAM, and you can double that for anti-aliasing for a total of 426 and maybe z-buffers for around 500-600 megs at most. On top of that you count the 1800 megs of textures, and you're still below 2.5GB. That's why 3GB is totally fine with any number of monitors with current games, and 6GB is just a marketing trick. Adding RAM is cheap tactic to make things look better, and has been used since day one of home computers. Don't be fooled by it.

Dr_M ::

Jst je izjavil:

FPSje.

edit: Takšne, da jih lahko špilaš po 20min na dan, ko koga ali kaj čakaš... Po drugi strani mi je pa full žal, da nisem v zadnjih nekaj letih nič konkretnega igral, kot Mass Effect.


Serious Sam 3. :>
Moja 5870 komaj prebavlja ta spli na 1680x1050 z 4xAA in neke medium nastavitve.

Mislim, da je best buy 2x7950, ker od nvidie nic ne dobim pametnega za ta denar glede na performance.


Ce se ti da jebat z nedelujocim CFjem, je to super stvar. :>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

freesty ::

@Samurai

Meni je ze na enem 1080p zaslonu BF3 pozrl 2GB rama. Torej na treh zaslonih verjetno vec, po napisanem zgleda, da okoli 2,5GB. In to je trenutno. Kaj bo, ko pridejo nove konzole ven. Mislim, da bo takrat revolucija med igrami.

Dr_M

Jah med 7950 in 7970 skoraj ni razlike, ce so na isto frekvenco navite. Tako, da mi je skoda dat 200€ zram pri dveh karticah.

Bi pa raje imel nvidio sam mi nekak cenovno ne znese, da bi imel 2 kartici. Za 2GB vrama pa se bojim, da bi prej zmankalo rama, kot pa "procesorske moci".

fireX88 ::

Dr_M je izjavil:

Jst je izjavil:

FPSje.

edit: Takšne, da jih lahko špilaš po 20min na dan, ko koga ali kaj čakaš... Po drugi strani mi je pa full žal, da nisem v zadnjih nekaj letih nič konkretnega igral, kot Mass Effect.


Serious Sam 3. :>
Moja 5870 komaj prebavlja ta spli na 1680x1050 z 4xAA in neke medium nastavitve.

Mislim, da je best buy 2x7950, ker od nvidie nic ne dobim pametnega za ta denar glede na performance.


Ce se ti da jebat z nedelujocim CFjem, je to super stvar. :>


dj mi povej kolk časa nazaj si testiral tole? jst sm 1 teden nazaja testiral cela 2 dneva 7870+7850 in delalo bp!!! ne rečem da je amd nedolžen glede tega, ampak nvida je na istem!
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

Janac ::

@Fressty a ta 7950 ki jo sedaj imas ni dovolj? Najprej sprobaj IHMO.

kok je vredna 5970 brez garancije pa to? Pa realno...
««
35 / 63
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup gaming računalnika ~ 900 eur

Oddelek: Kaj kupiti
274745 (3934) Nejcos
»

AMD-jeve kartice spet cenejše (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
10424877 (20971) Shkorc
»

Nvidia predstavila prvega keplerja: GTX 680

Oddelek: Novice / Grafične kartice
4514557 (11664) Isotropic

Več podobnih tem