» »

SATA III PCI-e kartico

SATA III PCI-e kartico

Migelo ::

Zadeva je taka, imam plato, ki ne podpira SATA3 in nameravam kupiti Samsung 830 256GB SSD. Mejo SATA2 (375MBps v teoriji) preseže le pri sequential readih, vendar bi še vedno rad disk izkoristil 100%.

Rešitev sem videl v sata 3 karticah za PCI-e slote vendar kot sem gledal reviewe najcenejših kartic ala ASUS je performance takih kartic slabši kot SATA 2 kontrolerji.

Prosim vas, da priporočate kakšno sata3 kartico, izpod 100€, čim boljši price/performance.

Hvala in lp, Migelo

Galaxy ::

A boš tale Samsung uporabljal za nek heavy-duty processing? Ker če ne, je nakup Sata3 kartice vstran vržen denar... Pravijo, da je čas denar, ampak v tem primeru ne vem če se ti splača vrečt 100e za 2 sekundi...

jest10 ::

Asrock
Je pa res, da rabi imeti plata PCI-E 2.0, da se ta kartica izkoristi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

Dr_M ::

Na marvell chipsetu bos tezko prisel cez 400MB/s, raje nekaj manj.
Vprasanje, ce se ti splaca.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

bajsibajsi ::

Ce si pripravljen placati blizu 100 evrov, bi nemara raje kar kupil drugo plato.

Migelo ::

Ujej, čisto sem pozabil na to temo. (nisem uklopil e-mail obvestila :))

Na moji plati nimam niti AHCIja in hitrosti so 220MBps read in 200MBps write.
Moja plata ima PCIe 2.0, tako da to ni problem.
Nove plate pa ne, ker če uzamem novo plato to pomeni tudi nov procesor (podnožje 1155 ali 1156, je ni plate z 775 in nativno sata3 podporo) in nove RAMe. Sepravi 600€. Nak nak.

Kakšni drugi predlogi?

Gray_Warden ::

bedarija plačevati 100 eur za neko sata 3 kartico. Rajši potem kupi novo matično ploščo in i3 procesor in 8 gb rama..za vse skupi boš plačal le kakih 300 eur.

Torej 3x več kot zdaj, imel boš pa boljšo mašino ki bo poleg tega podpirala tudi sata 3.


Drugače pa pozabi na sata-3, se ne splača. Kupovati sata 3 pci-e kartico je popolna potrata denarja.
Why so serious?

Zgodovina sprememb…

Migelo ::

Mah ne. Saj ni treba da je kartica 100€. XD

Gray_Warden ::

potem mogoče kaj takšnega, če imaš prosti pci-express slot.
http://www.mimovrste.com/artikel/245002...

čeprav je to resno stran vržen denar.

Za ta denar + nekaj eur dobiš že novo matično ploščo ki podpira sata 3. denar daj na stran, privarčuj še nekaj everčkov in zamenjaj matično+cpu+ram in si zmagal.
Why so serious?

Zgodovina sprememb…

Migelo ::

Nebom kupoval nove plate, ker če kupim, nabavim top komponente. In če mene vprašaš je kupovanje tvoja varjanta metanje denarja stran.

Tista kartica je prepočasna, pci express 1x je prepočasen. Že za PCIe 2.0 mora biti kartica usaj 2x (500MBps per lane)

Dr_M ::

Pci express x2 ne obstaja. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Migelo ::

Vem, drugi korak je x4. Asus-ova ima to, vendar je performance obupen. Govoril sem o teoriji.

Dr_M ::

PCIe 2.0 x1 zmore v teoriji 500MB/s, v praksi 20% manj.
Tista asuska je sicer x4, ampak je pcie 1.0, pa se to si deli z nec usb3 kontrolerjem (vsaj ta verzija z sata/usb).
Se vedno je pa tist bistveni problem sam kontroler.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Migelo ::

In kateri kontoler je uredu?

Gray_Warden ::

tak ki je že vgrajen v matično.
Why so serious?

Migelo ::

In je na PCIe kartici.

Dr_M ::

Integrirani kontrolerji (tisti v chipsetu) so najboljsi za doseganje visokih hitrosti v benchmarkih :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Migelo ::

No, prosim nazaj na temo. :))

Gray_Warden ::

kaj ti ni jasno? saj sem ti že prilepil zgoraj

Gray_Warden je izjavil:

potem mogoče kaj takšnega, če imaš prosti pci-express slot.
http://www.mimovrste.com/artikel/245002...

čeprav je to resno stran vržen denar.

Za ta denar + nekaj eur dobiš že novo matično ploščo ki podpira sata 3. denar daj na stran, privarčuj še nekaj everčkov in zamenjaj matično+cpu+ram in si zmagal.



če nisi videl, ti zopet lepim:

http://www.mimovrste.com/artikel/245002...

Če kdo najde boljšo varianto pa naj prilepi.
Why so serious?

Migelo ::

Tega sem že pokomentiral, da ni dober.

Dr_M ::

Carobne zate se niso naredili :))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Gray_Warden ::

potem si preberi to temo na SLO-TECHU, kjer so debatirali o nakupu sata3 kartic..takrat ko sata3 še ni bil ravno razširjen v matičnih ploščah.

SATA 3 kartica?


poleg tega, če prebereš na mimovrste, jaso piše da gre za pci-e 2.0 kartico, ki je pač kompatibilna tudi s pci-e 1.0, kar pomeni da ima omejitve 1000 MB/s. Kakor veš, ima sata3 omejitev 600 MB/s.

Torej je tista kartica več kot dovolj hitra za tvoj hdd.


Kakorkoli pogledaš...gre za pci-3 kartice..in kot vidiš je že ta, ki je zate kot praviš prepočasna 40 eur.
Why so serious?

Zgodovina sprememb…

Migelo ::

Zgleda da nisem bil dovolj priden v 2011. Božiček je razočaral. :D

Migelo ::

V tisti temi niso nič pogruntali kar že nisem vedel. Asus kartica je slaba...

Gray_Warden ::

http://www.dinokomp.si/product_info.php...

evo, našel. Prva kartica v tisti temi, ki jo je nekdo prilimal. podpira pci-e x4.

Če je tudi ta slaba zate, potem sem svoje zaključil. Navsezadnje so to le pci-e kartice. Če hočeš high performance, moraš imeti integrirano v matično ploščo.

lp
Why so serious?

Zgodovina sprememb…

Migelo ::

Ja, vendar je performance slab. Slabši kot vgrajeni sata2 kontrolerji.

Gray_Warden ::

i know. to ti govorim že ves čas.

Kupi disk, ko testih sodeč je odličen. Malo se ti bo poznalo samo to, da sequente read in write ne bosta več kot 375 MB/s.

Ampak če sva realna, te meje nikoli ne boš dosegel, saj kamorkoli boš kopiral, bo končni cilj počasnejši od ssd. Tako da niti teh 375MB/s ne boš nikoli izkoristil.
Why so serious?

Zgodovina sprememb…

Migelo ::

Ja pa saj to je samo ena kartica. Pa ja obstaja še kakšna.

Dr_M ::

In ti res verjames, da bo pa s kaksno drugo kaj boljse?

Mogoce bo s kaksno SAS, ampak to stane vec kot tvoj cel komp in cunje ki jih imas oblecene. :))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Migelo ::

Upam...

Gray_Warden ::

ne sekiraj se če boš imel na sata2 priklopljeno.

povej mi kaj boš tako velikega kopiral, da bi se dejansko poznala višja hitrost?
Dejansko...kamorkoli boš kaj kopiral, od koderkoli boš karkoli kopiral na ta disk, hitrost bo vedno bistveno nižja od 375 MB/s ki jih zmore sata2.

Priklopi mirno na matično ploščo in uživaj ob hitrosti ssd-ja. ne boš ničesar izgubil s tem....razn v testih bo maximalna hitrost pač max hitrost ki jo sata-2 zmore. Drugače pa ne boš opazil razlik.

kakorkoli pogledaš, je ssd najhitrejši. Zato pač menim da kakorkoli obrneš to reč, vedno bo omejitev nekje drugje, nikoli pa v sata2. (razen če imaš v računalniku več ssd diskov, potem se pač posipam s pepelom).
Why so serious?

Zgodovina sprememb…

Pšenični ::

http://www.dinokomp.si/product_info.php...

Jaz bi šel rajši potem v kaj takega. Samo ne vem kakšna bi bila hitrost če ti pcix ne podpira 4x brzine.

Sicer imam v planu nabavit nekej takega, ko bojo cene malo nižje.

"Priklopi mirno na matično ploščo in uživaj ob hitrosti ssd-ja. ne boš ničesar izgubil s tem....razn v testih bo maximalna hitrost pač max hitrost ki jo sata-2 zmore. Drugače pa ne boš opazil razlik."

S temle se lahko le strinjam....najbolj se bo poznal dostopni čas....drugo ne toliko. Oziroma sploh ne.

Zgodovina sprememb…

Migelo ::

S temi revo drajvi sem slisal da so problemi. Ni trima in druge.

Pšenični ::

"S temi revo drajvi sem slisal da so problemi. Ni trima in druge."

So neki problemi, ja. Na začetku niso bili bootable-zdej so, zdej ta trim (neke rešitve se kažejo)...bojo pa to verjetno porihtali.

Potem mislim, da je tukaj prihodnost. Nabaviš večjo plato in nobenih štrikov, mislim kablov za diske. Nice.

Zgodovina sprememb…

Migelo ::

No, lepo da so popravli. Saj sem tudi slišal da imajo dober garbage collection in jim manjko trima ne škoduje toliko.

Se strinjam, čim manj kablovja, boljše je. Naj uštimajo, da lahko PCIe dovede ogromne količine elektrike in se rešimo še kablov za grafične. :D

Ima kdo drugi kakšno idejo?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SATA3 preko pcie ne dela

Oddelek: Pomoč in nasveti
9709 (519) Avenger
»

Ssd disk pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
151461 (1049) JohnCole
»

SATA 3 kartica?

Oddelek: Kaj kupiti
363433 (2461) KTr1sk
»

Sata 3 (6GB/s)

Oddelek: Kaj kupiti
193299 (2782) bluefish
»

Kako vem, ali matična WinFast podpira HDD SATA II

Oddelek: Pomoč in nasveti
121983 (1983) solatko

Več podobnih tem