» »

SATA3 preko pcie ne dela

SATA3 preko pcie ne dela

Avenger ::

Plata: GA-P61-USB3-B3, proc I5-3570K, 16G ram, 1xSSD 1xHDD. Plata podpira SATA2, zato sem nabavil kitajsko PCI-E kartico (SSU-SATA3-T2.V1) in sem mislil da bo plug&play, pa ni blo čist. Bios diskov seveda ni zaznal, se pa izpišejo post-bios, če je sistemski disk na nepravem slotu samo napiše loading OS in potem obstane, če je na pravem slotu se kao zaženejo winsi (10) ampak potem teži da se ne more zagnat in poskuša popravit, sporoči da ne rata in potem reštarta in se ponovi isto. Če dam SATA kable nazaj na plato pa noče zagnat dokler je tista kartica gor na plati, ko kartico vzamem ven, dela normalno. So.... wtf? Zdaj se sprašujem če a) moja plata sploh podpira bootanje preko PCI, če b) konkretno ta kartica podpira bootanje diska. In kaj zdaj če hočem met SATA3, naj nabavim neko drugo, bolj ugledno SATA3 pci kartico in tvegam da spet ne bo delalo? Če bi pa zamenjal plato, kar me kar precej mika, bi pa moral, če se ne motim, ponovno naložit cel sistem in še enkrat kupit OEM winse (ja, tiste z ebaya, pa vseeno).... česar se res ne bi hotel it. Skratka, najrajš bi PCI kartico. Ma kdo kaj izkušenj s tem...?
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Avenger ::

Ok, dela, ampak samo če priklopim samo en disk, vendar dela z enako hitrostjo kot če priklopim na SATA2 na plati. S tem da je kartica nominalno SATA3 6GB/s in je na PCI-E 2.0 x1, kar bi moralo bit 500Mb/s, pa ni, userbenchmark mi pokaže Read 235 / Write 164 / Mixed 174 / SusWrite 88.7, read bi moral bit okoli 400Mb/s.... Kakšne ideje kako dobit višjo hitrost SSDja?
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Han ::

Kateri SSD?

Kontroler na tej kartici je menda ena srednja žalost. Imaš naložene novejše šoferje?

https://www.station-drivers.com/index.p...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

hojnikb ::

Pozabi te external kartice, ker so drek, tudi proti internemu sata2. Pusti tako kot je.
#brezpodpisa

Avenger ::

Han, sem updejtal šoferje in je isto oziroma po enem opravljenem testu celo malenkost slabše.

hojnikb: gatdemet.... po tvojem pol ni šans?

A ima kdo SSD na SATA3 kartici na PCI-E 2.0 x1 in dobi normalne hitrosti za te diske?

BTW, v BIOSu imam nastavljeno AHCI za diske...
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Han ::

SSD pa je kateri?

Tale kartica z novejšim Marvell kontrolerjem je razmeroma dobro ocenjena...

https://www.amazon.de/Syba-SD-PEX40099-...

Avenger ::

Pardon, pozabil napisat SSD je WD Green 120GB (2018).
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

hojnikb ::

bolša opcija ti je, da najdeš plato, ki ma sata3, to pa prodaš.
#brezpodpisa

BivšiUser2 ::

Če bi pa zamenjal plato, kar me kar precej mika, bi pa moral, če se ne motim, ponovno naložit cel sistem in še enkrat kupit OEM winse (ja, tiste z ebaya, pa vseeno).... česar se res ne bi hotel it.
Windowse se ob večji spremembi hardwera, da aktivirat, če si licenco vezal na MS account. https://www.groovypost.com/how-to-use-d...
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Avenger ::

Evo, najdu sem neki pametnih besed na smiselnost pcie->sata kartic in sem se odločil dat kabel nazaj na plato, kartico pa v škatlo na podstrešje. Na kratko, v linku piše, da prednost SSD ni v dva do petkrat večji pretočnosti, ampak v 150-600x več IOPS in v praksi ne boš opazil razlike če disk priklopiš na SATA2 ali SATA3. Eh, ko bi mi to kdo prej povedal...

Težava rešena, tema se lahko zapre.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

X58 PCI-e boot

Oddelek: Strojna oprema
403072 (2543) Ahim
»

SATA III na SATA I

Oddelek: Pomoč in nasveti
182548 (2248) BorutK-73
»

SATA III PCI-e kartico

Oddelek: Kaj kupiti
342284 (1982) Migelo
»

SSD SATA 3 na SATA 2 in PCI-e SATA 3 kartica

Oddelek: Pomoč in nasveti
94251 (4068) nUUb
»

Sata 3 (6GB/s)

Oddelek: Kaj kupiti
193304 (2787) bluefish

Več podobnih tem