» »

Program za obdelavo gameplay videa

Program za obdelavo gameplay videa

Vajzi ::

V šoli moramo narediti spletno stran v HTML in CSS, in jas bi rad v svojo spletno stran vključil svoj gameplay video, ki bi ga naložil na Youtube. Tema moje spletne strani- COD MW2. Zanima me kateri program uporabljate za obdelavo takšnih videov. Potrebno bi bilo nekaj ven rezat, npr. kakšna slabo odigrana runda, tudi kakšno sliko dodat pa tudi kašen video zraven dat. Problem imam tudi s tem da so videi preveliki, saj imam povezavo D: 4 Mb / U: 512 kbit/s. Tako da je velik problem naložit 2 min videje ki so veliki tudi do 3 GB.

Zanima me kakšen program bi mi priporočali, da bi to vse uspel naredit? Tudi če je plačljiv program ni nič narobe. Pa da naj ne bo zakompliciran, saj angleškega jezika ne obvladam prav rožnato.
Želel bi video manjše velikosti, zaradi tega ne preveč slabo kvaliteto. Po možnosti da bi na YT lahko predvajal na 720p.

Še to videi so snemani v velikosti 1680*1050 s 30 FPS.
ASUS P8Z68-V | i5-2500K|Scythe Mugen 2 Rev. B | TeamGroup Elite 8GB|
MSI GTX 560 Ti Twin Frozr II/OC | OCZ Vertex 3 120GB 6Gb/s|
SpinPoint F3 1TB | Corsair CX 600W | Fractal Design R3 | Win 7 Pro x64

opeter ::

Verjetno imaš naložen Windows Movie Maker, ali ne?
Video pa lahko kodiraš oz. izvoziš v VMW formatu, ali v čem podobnem. Sicer pa, če se dobro spominjam ima najnovejši Windows Movie Maker gumb za direktno nalaganje na Youtube.

Sicer pa je kar nekaj brezplačnih programov za obdelavo videa. Predvsem na Linuxu.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Vajzi ::

Hvala.
ASUS P8Z68-V | i5-2500K|Scythe Mugen 2 Rev. B | TeamGroup Elite 8GB|
MSI GTX 560 Ti Twin Frozr II/OC | OCZ Vertex 3 120GB 6Gb/s|
SpinPoint F3 1TB | Corsair CX 600W | Fractal Design R3 | Win 7 Pro x64

Kebab ::

Recimo z Blaze Media Pro izreži recimo 4 x 30 sekund dolge dele in jih shrani kot 01.wmv, 02, 03 in 04. Pri shranjevanju izberi recimo pri Output Format Settings Video for broadband ntsc 2 mbps total. Nato jih recimo z Any DVD Converter združiš v eno, recimo v flv. Das add video in izberes te 4 wmv-je. Nato vse 4 oznaci Merge Output in daj Convert. Desno pri nastavitvah flv-ja se prej nastavi Frame size na 320x240, video bitrate pa 256.

Dobil bos flv velik okoli 5 mega in ok gledljivosti.

Vajzi ::

Okej ta Win Movie maker je kar nekaj, predogleda mi sploh ne kaže zraven. Kaže mi črno sliko predvaja pa samo zvok.

@Kebab, komplicirano.

Kaj pa Sony Vegas, sem slišal da je tudi dober program. Ima kdo izkušnje z njim?

Cilj mi je tudi da vse naredim z enim programom ;) Da ne rabim 10 programov za 2 videa.

Pa ta Windows Movie maker zgleda dokaj enostaven. Pa me zanima zakaj mi v predogledu kaže črno? Če pa dam kako sliko ali pa kaj pa kaže normalno.?
ASUS P8Z68-V | i5-2500K|Scythe Mugen 2 Rev. B | TeamGroup Elite 8GB|
MSI GTX 560 Ti Twin Frozr II/OC | OCZ Vertex 3 120GB 6Gb/s|
SpinPoint F3 1TB | Corsair CX 600W | Fractal Design R3 | Win 7 Pro x64

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vajzi ()

Kebab ::

Vajzi je izjavil:



@Kebab, komplicirano.



Hja, napisal sem ti za vsak klik. 5 min vse skupaj traja. Mogoče pa je najbolje, da greš recimo na youtube in si pogledaš kako folk to dela kvazi v "živo".

lp

opeter ::

Vajzi je izjavil:

Kaj pa Sony Vegas, sem slišal da je tudi dober program. Ima kdo izkušnje z njim?


Cena za Sony Vegas se začne od 550 €. Ravnokar je izšla že 11-ta verzija. Ker se mi zdi, da boš program lepo piratiziral, menim, da si na napačnem mestu, kjer sprašuješ za nasvete ...

Cenejša alternativa je Sony Vegas Movie studio, katera osnovna varianta se začne pri 35 €

Vajzi je izjavil:

Okej ta Win Movie maker je kar nekaj, predogleda mi sploh ne kaže zraven. Kaže mi črno sliko predvaja pa samo zvok.

Pa ta Windows Movie maker zgleda dokaj enostaven. Pa me zanima zakaj mi v predogledu kaže črno? Če pa dam kako sliko ali pa kaj pa kaže normalno.?


Ravno zato sem ti predlagal tisto, kar je brezplačno dosegljivo.
Zakaj imaš črni predogled? Hja, vejretno zato, ker nimaš naložene prave kodeke.

Tu imaš nekaj napotkov za Windows Movie Maker 2011:
http://www.7tutorials.com/editing-video...

Ta pa ima isti problem kot ti (črni predogled):
http://www.vistax64.com/general-discuss...

Tukaj, na šestih straneh pa so nazorno opisani problemi in slabosti, ki se lahko pojavijo pri uporabi Windows Movie Maker 2011:
http://www.lehsys.com/2011/02/top-probl...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

Vajzi ::

Najlepša hvala za nasvete.
In kaj je zaj narobe, če bi program piratiziral. Kaj ste na tem forumu vsi tako proti temu? Komu se splača kupit program, ki ga bo uporabljal nekaj ur in za amatersko rabo?
Ne vidim pa smisla da nas v šoli pri nekaterih predmetih, predvsem strokovnih spodbujajo k piratiziranju, če se hočemo doma kaj naučit ( npr. programiranje z jezikom C++ v visual studio)
ASUS P8Z68-V | i5-2500K|Scythe Mugen 2 Rev. B | TeamGroup Elite 8GB|
MSI GTX 560 Ti Twin Frozr II/OC | OCZ Vertex 3 120GB 6Gb/s|
SpinPoint F3 1TB | Corsair CX 600W | Fractal Design R3 | Win 7 Pro x64

stalker ::

Za programiranje v C++ imaš miljavžent zastonj programov. Visual Studio je le in samo lep na pogled.

opeter ::

Vajzi je izjavil:

Najlepša hvala za nasvete.
In kaj je zaj narobe, če bi program piratiziral. Kaj ste na tem forumu vsi tako proti temu? Komu se splača kupit program, ki ga bo uporabljal nekaj ur in za amatersko rabo?


Trenutno ti sicer roke ne bodo odrezali, ampak, v kolikor se bo Islam bolj razširil po Evropi, se lahko zgodi, da pride tudi do tega.

Sicer pa, mi nismo Švica, pri nas, četudi uporabljaš nelegalno programsko opremo samo za "domačo", kot sam praviš "amatersko" (a to je že višji nivo, kot navadni "domači") rabo, hja, pri nas je to zaenkrat kaznivo. Res pa je, da trenutno kaj dosti ne preverjajo domače uporabnike, razen, če se gre za preprodajo programske opreme.

Za nekaj ur uporabe imaš na voljo res cel ducat brezplačnih programov, s katerimi lahko dosežeš isti nivo in kvaliteto končnega izdelka kot z bilokaterim komercialnim, katerega bi ti piratiziral. Mogoče se boš malo bolj namučil, a na koncu boš ugotovil, da je bilo vredno, pa še moralno čist boš. Če to dandanes še sploh kaj pomeni.

Če pa nočeš uporabit brezplačne programe, pa imaš poceni komercialne izdelke (Sony Vegas Movie Studio serija, Adobe Premiere Elements, Serif Movie Editor, Corel VideoStudio Express itn.). Cene teh se začnejo od 35 €.

Vajzi je izjavil:

Ne vidim pa smisla da nas v šoli pri nekaterih predmetih, predvsem strokovnih spodbujajo k piratiziranju, če se hočemo doma kaj naučit ( npr. programiranje z jezikom C++ v visual studio)


A vas res silijo? Hmmm... potem pa je čas, da prijavi učitelja/profesorja/šolo pristojnemu inšpektoratu.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Furbo ::

Vajzi je izjavil:

Najlepša hvala za nasvete.
In kaj je zaj narobe, če bi program piratiziral. Kaj ste na tem forumu vsi tako proti temu? Komu se splača kupit program, ki ga bo uporabljal nekaj ur in za amatersko rabo?
Ne vidim pa smisla da nas v šoli pri nekaterih predmetih, predvsem strokovnih spodbujajo k piratiziranju, če se hočemo doma kaj naučit ( npr. programiranje z jezikom C++ v visual studio)


Saj so ti lepo povedali za brezplačne možnosti, če si pa tako len, da ti je to pretežko, pač plačaj.

Ali pa kradi.

Samo ne potem sem prijokati, kako ti je nekdo ukradel tvoj program v C++ ali videoposnetek, ker ne boš naletel na veliko sočutja.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Vajzi ::

@opeter, Silijo nas ne. Če pa hočeš uporabljat enake postopke kot v šoli pa je potrebno uporabljat piratiziran program.

Prosim nebi rad razpravljal o piratizaciji. Mislim da smo zato tu, da si pomagamo.
ASUS P8Z68-V | i5-2500K|Scythe Mugen 2 Rev. B | TeamGroup Elite 8GB|
MSI GTX 560 Ti Twin Frozr II/OC | OCZ Vertex 3 120GB 6Gb/s|
SpinPoint F3 1TB | Corsair CX 600W | Fractal Design R3 | Win 7 Pro x64

Sssaga ::

Naredi z Movie Makerjem in se ne hecaj. Naredi s simpl programom in ga izkoristi u nulo. Vse to se bo dalo narediti.

Datoteke po obdelavi ne bodo zasedle veliko. Meni je 1920x1080@60 FPS zasedlo 4 GB na 60 sekund. Tebi zasede 4 GB okoli 150 sekund povprečno. Tako si tudi navedel.
S Frapsi si sigurno snemal in bitrate je pač gromozanski. Probaj ''lossless RGB capture'' ;((

Sam sem 5 minutne videe stisnil v ~500 MB pri 1080p. Za 720p pa manj.
Bitrate si vzemi od 5 Mbit/s do 15 Mbit/s. 5.1 zvoka YT ne podpira, zato dej stereo. Sem tud naložu 5.1 zvok in YT flasha v stereo... Konvertaš in pogledaš sliko. Simple.

Youtube nima 1050p, zato v output fazi naštimaj na 720p ali pa 1080p in ti bo upscale-alo. Vendar, ti imaš 16:10, zato boš imel črna robova na strani, razen če misliš raztegniti sliko.

Filčmke NUJNO!!! konverti v manjši size. Poznam naše gore tipa, ki je na YT nalagal surove Fraps fajle. Seveda ga pri optiki boli K! Ima pa čez 20 videov, v dolžini avg. 1 minuto :))

Vajzi ::

@Sssaga

Snelam sem z Frapsi ja. Bom naredil po tvojih navodilih.


Za črn predogled pa je bilo potrebno gonilnike za grafo posodobit na beta različico. In sedaj deluje! ;)
ASUS P8Z68-V | i5-2500K|Scythe Mugen 2 Rev. B | TeamGroup Elite 8GB|
MSI GTX 560 Ti Twin Frozr II/OC | OCZ Vertex 3 120GB 6Gb/s|
SpinPoint F3 1TB | Corsair CX 600W | Fractal Design R3 | Win 7 Pro x64

Sssaga ::

Če te kaj muči, sem na ZS.

Vajzi ::

Bom, če bo potrebno. Drugače pa najlepša hvala vsem.
ASUS P8Z68-V | i5-2500K|Scythe Mugen 2 Rev. B | TeamGroup Elite 8GB|
MSI GTX 560 Ti Twin Frozr II/OC | OCZ Vertex 3 120GB 6Gb/s|
SpinPoint F3 1TB | Corsair CX 600W | Fractal Design R3 | Win 7 Pro x64


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows Movie Maker problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
61034 (886) Seljak
»

Kateri program za obdelavo videa

Oddelek: Pomoč in nasveti
111436 (1224) FPSGamer
»

Programi za video obdelavo.

Oddelek: Programska oprema
81573 (1087) Rias Gremory
»

Movie Maker nadležen problem

Oddelek: Programska oprema
91601 (1473) Drekcpekc
»

Program za editiranje videa

Oddelek: Programska oprema
223340 (3047) poweroff

Več podobnih tem