» »

Wireless v novem računalniku ne deluje pravilno

Wireless v novem računalniku ne deluje pravilno

Suly ::

Torej kupil sem nov računalnik, s katerim sem ultra super zadovoljen, RAZEN pri že vgrajenem wirelessu so določene težave.

Kot prvo, sem namestil nov gonilnik:


Kot drugo je pa rezultat, kako deluje omrežje na primeru windows updejta (ko bi naj ves čas isto prenašalo posodobitve):



Opazil sem da je ta brezžična (notranja) kartica IEEE 802.11 N standard. Na routerju imam možnost B in G.

Kaj je narobe, kaj storiti ?
Hvala !

Suly ::

Pa še morda tole. Pri kartici piše, naj bi bila USB 2.0 network adapter, vendar v USBju ni ničesar, tako da se mi sploh nič več ne sanja pri tem wirelessu.

logout ::

Zastarel Wi-Fi router imaš, ki ne podpira najnovejšega N standarda. Wi-Fi kartica je verjetno interno vtaknjena v USB, odpri škatlo in boš videl.

L.p., Kloko

RejZoR ::

Če je 802.11g router še ne pomeni da je zastarel. Je pa očitno vsem notebook modulom z 11n podporo skupno to, da delajo za en drek z 11g routerji. Jezst imam neko sranje od Ralinka v Lenovotu in zadeva dela katastrofalno. 3 leta star Aspire One je na istem mestu vlekel 10x bolje. S tem pa se že od jebenga nakupa zajebavam do onemoglosti.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Suly ::

Router je povsem nov. Kupil sem ga pred dobrim mescom, ker je stari odpovedal. Je pa res, da je ta legendarni router že kar precej časa na tržišču in vrjetno zato ne podpira N standarda. Govorim o WRT54GL.
http://www.mimovrste.com/artikel/114045...

Torej, jasno je da routerja ne bom menjaval, ker je nov. Je torej rešitev, da kupim USB wireles mrežno, ki podpira B in G standard ?
Npr tole:
http://www.mimovrste.com/artikel/249002...

Ali kdorkoli priporoča, kakšno drugo v rangu do 20€.

Spajky ::

Probaj najti zadnje updejtane driverje za tvojo "Usb" mrežno v kompu za tvoj OS. Poglej kateri chipset ima ta tvoja vgrajena kartica in pol DL-aj zadnji driver od proizvajalca wifi chipseta! Če obstaja tudi ClientUtility (CU) za wifi chipset, instaliraj tudi njega, da lahko "fino" nastaviš nekatere stvari (wifi Tx ate in TxMode) in vzpostavljaš link preko tega CU programčka iz traya.

Če pa ga kasneje ne želiš uporabljat (ko si nastavil klient kartico) in hočeš direktno priklapljanje preko winsow ZWC (zeroWirelessConf.), pač CU z "vklopljenim" linkom pač vržeš iz startUp-a (=traya, ikonca). Nastavitve drajverja wifi karte bodo ostale tudi z ZWC ...

Nastaviš pa klient wifi BG-mixed mode in TX rate omejiš na 24Mbit; enako nastavitev narediš tudi na WRT54GL-ju ... ni treba kupovat nobene nove zunanje wifi kartice, razen če bo tudi potem problem s povezavo.

Updejte kompa (winsov) delaj v bodoče samo manualno in samo kritične stvari (security) torej si izklopiš avtomatski updajte ali pa vsaj nastaviš, da te vpraša z menijem, kaj želiš sploh DL-at in instalirat, ne da winsi delajo kar vse po vrsti kot po defoltu ... Ko vse dela OK si napravi varnostno kopijo (image sistem diska/particije), če ti kaki update zjebe sistem !
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Suly ::

Spajky vsekakor hvala za navodila, ampak razumem približno nič. Če sklepam po teh navodilih, kaj moram naredit, pa še to je potem pod vprašajem, mislim da sem bolj pripravljen dat 15€ za zgoraj omenjeno usb kartico, če je jasno ta tista ki jo rabim?

gorenjc ::

Poglej pod nastavitve mrežne(zavihek dodatno->wireless mode) v kakšnem "načinu" dela kartica.Sicer pa tako, kot je napisal že @spajky.

Suly ::

gorenjc, bila je nastavljena b/g/n in sem dal samo na b/g, pa ni videt da bi bilo kaj bolje:

gorenjc ::

In kakšni so simptomi(razen tistega, kar si napisal za windows update)?

Suly ::



vse besede so odveč

gorenjc ::

Kakšni so rezultati pri testu hitrosti, recimo tukaj http://ndt.arnes.si/ ?Je hitrost povezave normalna, če mašino priklopiš preko utp kabla? OČitno imaš res težave z wireless kartico,ki se ne zastopi najbolje z routerjem.Daj za test na routerju spremeni kanal iz 11 na recimo 6 in potem preveri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gorenjc ()

Suly ::

Če bi želel preko kabla, bi moral računalnik in monitor prestavljat čez celo hišo, tako da sem testiral kar na wirelessu.
Tako tisti arnesov kot tudi speedtest.si zelo nihata na wirelessu, čeprav je moč signala vedno enaka (4/5).
Linijo imam 15 mega in sem jo s starim računalnikom in staro vgrajeno mrežno tudi dosego.

Rezultati:

Inicializacija . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . OK
izvajam 10s upload test (v smeri k internetu) 1.62Mb/s
izvajam 10s download test (v smeri k vam) 451.73kb/s

Pritisnite START

Inicializacija . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . OK
izvajam 10s upload test (v smeri k internetu) 1.99Mb/s
izvajam 10s download test (v smeri k vam) 4.78Mb/s

Pritisni START za ponovno meritev

Inicializacija . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . OK
izvajam 10s upload test (v smeri k internetu) 1.98Mb/s
izvajam 10s download test (v smeri k vam) 6.45Mb/s

Pritisni START za ponovno meritev

Inicializacija . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . OK
izvajam 10s upload test (v smeri k internetu) 1.99Mb/s
izvajam 10s download test (v smeri k vam) 3.03Mb/s

PS, opažam pa da je boljše kot prej

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Suly ()

miranpozar ::

Inštaliraj program Inssider (brezplačen). Bo poskeniral vsa brezžična omrežja v bližini. Nato nastavi tvoj router na en kanal, kjer bo čim manj interferenc.
Nadgradi routerjev firmware.
Nasvet (od sicer spoštovanega kolega) Spajkyja, da ne updejtat Windowsow, pa za tvoje dobro raje ignoriraj! Automatic update mora biti vklopljen, pa tudi pod Optional Updates je dostikrat kaj zelo uporabnega.
Miran Požar, Portorož, http://sites.google.com/site/miranpozar/

amigo_no1 ::

wrt54gl dela v b/g načinu, zato tudi nimaš n-ja na izbiro v softveru.
Nastavi na g only v winsih& routerju, Daj wifi na kanal 1.
Poigraj se malo smerjo anten na routerju, da najdeš najboljšo pozicijo.

Če imaš koga, ki ima kaj več pojma, si lahko flashaš FW narouterju s tem:
http://victek.is-a-geek.com/tomato.html

Zgodovina sprememb…

Spajky ::

miranpozar je izjavil:

Automatic update mora biti vklopljen
Ma sem se zgleda samo slabo izrazil, ko se winsi updejtajo na zadnjo verzijo, pač samo iz auto update preklopit na "notify me only" pa pol iz spiska updejtaš (označiš kaj naj potegne in instalira preko tray ikonce od update centra) samo kar res rabi občasno/tedensko in ne vsega sranja vsak dan da se samoinstalira brez potrebe dostikrat ...

amigo_no1 je izjavil:

Poigraj se malo smerjo anten na routerju, da najdeš najboljšo pozicijo
Ja obrnit jih levo/desno za pol pravega kota (na V) glede na škatlo.

Ps.: možno je tudi, da je slaba antena v prenosniku, ali pa se njen konektor snel v njem (pretresi v avtu ipd.)... nikoli se ne ve ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Spajky ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Merjenje hitrosti downloada/uploada (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Omrežja in internet
447375831 (51442) Tero
»

speedtest.si

Oddelek: Omrežja in internet
1513613 (12001) Pesimist
»

Testiranje povezave-čimbolj objektivno

Oddelek: Pomoč in nasveti
93350 (3145) Pinzl
»

Blokiran upload?

Oddelek: Pomoč in nasveti
82555 (2332) farko
»

Počasen net

Oddelek: Omrežja in internet
81570 (1367) Robert_S

Več podobnih tem