» »

Grafična kartica namesto HD 4850 512 MB

Grafična kartica namesto HD 4850 512 MB

jacal ::

Ta Gigabyteov radeon pravzaprav marsikaj prenese, za zahtevnejše igre (pretežno mulčeve, kakšna je tudi moja) pri ločljivosti 1920 x 1200 pa je že malo prestar.

Še bolj zastarel sem jaz, bolj iz časov 3dfx, tako da ne morem več slediti "ves čas pojavljajočim se" novim modelom. Ker sem s slaba tri leta starim računalnikom sicer še povsem zadovoljen, bi kupil kartico srednjega razreda - takole na pamet za kakšnih 200 evrov -, ki jo je v takšno reč še smiselno vgraditi.

Reč:

gigabyte ga-ma78gm-us2h
phenom II X4 810
8 GB DDR2
2 x HD caviar black
odin pro ge-m800a-d1
win 7/64

Hvaležen bom za vsak nasvet, lep pozdrav!

dzinks63 ::

Ker imaš ATI kartico, nabavi kakšno iz serije HD6870.

mr1two ::

Po mojem bi ti bila dovolj kakšna 6870, 6950 ali 560 ti

Po mojem bi bila dovolj že 6870, ampak ne vem kakšne želje/pričakovanja imaš.
Teste in primerjave si lahko narediš kar na tej strani Anandtech

Po mojem sta atija nekako boljše cenovno umeščena- ali vzameš 1% slabšga 6870 za 30 evrov manj, ali pa 3% hitrejšga 6950 napram 560ti

LP

jacal ::

Hvala, si bom malo ogledal. Želje in pričakovanja so, da bi igre tekoče delovale pri dani ločljivosti. Sicer nisem izbirčen, zatikanja pa ne maram. (Kdo pa ga.) Trideset evrov gor ali dol tudi ni pomembno pri stvari, ki jo kupim vsakih nekaj let. Ker je ves računalnik v znamenju amd/ati, bi dal morda prednost radeonom. Mogoče je pa tudi to samo predsodek.

mirancar ::

imaš neko strašno mašino, vendar ne vidim ssd diska 8-O
jaz bi vzel nek hd 6850 in ssd
gledano iz p/p, imajo pa pri radeon vse skoraj isto, tako da nima veze, vzemi kolikor hočeš dat

http://www.videocardbenchmark.net/gpu_l... za neko splošno primerjavo z starim 4850 in p/p

jacal ::

Tri leta stare mašine ne bi več kaj dosti nadgrajeval. In dokler mulec noče lastnega računalnika, imam na sistemskem disku 250 GB iger, kar se mi zdi nekam preveč za SSD. In dokler nisem poskusil SSD-ja, se mi itak zdi, da ga ne potrebujem.
Kartico sem naročil 6870, kar bi moralo prinesti dovolj razlike, da bo nekaj časa opazno in se bom malo igral.

 Ta mi je bila res v veselje

Ta mi je bila res v veselje



Hvala za prijazne nasvete, lep večer želim.

kmetek ::

Jaz se spomnem Banshee 3D 16MB powah ;((

RejZoR ::

Zadnje čase se kar nekaj folka drži pravila, da menjajo grafično kartico, ko novejša serija postane 2x hitrejša kot njihova trenutna kartica. Torej v tvojem primeru bi bil to trenutno kakšen Radeon HD6870 oz HD6950. Oz rabljena HD5850/HD5870.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grafična kartica (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
707702 (6031) Nemixxx
»

Pomoč pri nakupu novega pcja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1176444 (5580) Šmexguy
»

Katero grafično do 200€?

Oddelek: Kaj kupiti
433788 (2834) nendzi
»

Kaj nadgradit?

Oddelek: Kaj kupiti
393686 (3304) ABX
»

Prispel GeForce GTX 560 Ti (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
5626611 (24093) SavoKovac

Več podobnih tem