» »

UMTS usmerjevalnik

UMTS usmerjevalnik

Majkl ::

Kolega ima namen nabaviti usmerjevalnik za svojo lokacijo, kjer nima možnosti *DSL ali optike.
Torej pride v poštev edino UMTS usmerjevalnik in pa neomejen paket prenosa podatkov.

Kakšen kos HWja svetujete? Je priporočljivo stabilno zadevo, da ni potrebno dosti intervencij.

Hvala.
FMPOV

kiks ::

Jaz sem nabavil kar tole: http://www.mobitel.si/telefoni-in-napra.... Zadeva deluje dobro v stanovanju, preko enega zidu (ne predebelega) še gre, potem se neha.

Če rabiš pokrivati en prostor in tri-štiri naprave, priporočam. Za zahtevnejšo uporabo pa kaj dražjega...

Majkl ::

Hmm. Te routerje sem gledal ko imajo možnost USB modema. Sam sem malo skeptičen, če delajo z vsemi modemi, pa tudi kako je glede nekaj časa delovanja.
Najraje bi mel enega z vgrajenim modemom in pa LAN mora biti, saj bo potreben UTP. Ne bi pa rad dodatno še dodajal kakšen navaden wifi router.

Še kakšen predlog?
FMPOV

ToniT ::

Uporabljam TL-MR3420 skupaj z Huawei E173, ki sem ga kupil pri Tušmobilu (brezmejni internet 24 ur) in ga odklenil.
Dela brez problema neprekinjeno že več kot mesec dni z originalnim firmware. Maksimalno je bilo na router priklopljeno hkrati 10 računalnikov in ni bilo nobenega problema.

Vanadium ::

jaz imam linksys wrt54gl + globetroter+zunanjo iskra anteno p54 če se ne motim kartico notri, sem od umts antene cca 4-5km in mi laufa umts brez problema ze cca 3 leta. Bom pa kmalu dal v prodajo za pomoje ugoden denar ko mi potegnejo optiko :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vanadium ()

Apple ::

MadPanter... a daš kkšno fotko tega predelanega WRT54GLja? Doma mam cel kup teh rotuerjev, pa bi rad kakšnega predelal za 3G/UMTS dostop :)
LP, Apple

Vanadium ::

pardon sem se zajebu wrt54g3g je moj z pcmcia režo (my bad) ker mam tudi wrt54gl doma pa sem neki šaril in sem na hitro napisal, je pa "baje" ta moj wrt54g3g popolnoma enaki wrt54gl verziji razen da ima pcmcia režo ki pa naj bi bila preko neke USB konekcije povezana na čip. Torej bi se dalo mogoče tudi wrt54gl porihtat če bi vedel kam lotat zadeve

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vanadium ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

linksys wrt54gl router ne najde modema

Oddelek: Omrežja in internet
413324 (2521) candy58
»

Enajst let star WRT54GL še vedno prinaša milijone (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
7724945 (18815) hojnikb
»

3g router, kateri?

Oddelek: Omrežja in internet
386527 (4321) mat3
»

Router 3G za Edge signal mobitel

Oddelek: Strojna oprema
244431 (4175) todman74
»

Linksys WRT54G3G

Oddelek: Omrežja in internet
374126 (1326) Vanadium

Več podobnih tem