» »

Xvid: Kako spremeniti zvok iz 5-ih kanalov na 2 ???

Xvid: Kako spremeniti zvok iz 5-ih kanalov na 2 ???

grpo ::

Imam veliko filmov v formatu Xvid in DivX, pa ne vem kako naj spremenim format audia iz 5-ih kanalov na 2 (dva). Ce hocem v VitualDub-u kompresirat- si izberem katerikoli kodek za audio compression, pa mi vedno napise, da ni dober, ker ni za 5 kanalov. Tko da bi rabu nek dekodirnik za spreminjat zvok iz 5-ih na 2 kanala....

Hvala za nasvete :):|
noob

gumby ::

divx in xvid sta kodeka za video, zato nimata veze z zvokom... ne mešat tega|O
AC3 zvok moraš prvič pretvoriti v dvokanalnega, to lahko narediš z programom AZID (obtaja jih več, vendar je tale dober) . dobljen wav je treba nato normalizirati na recimo 98% (obstaja precej programov, malo poišči po netu), na koncu pa stisniti v mp3. tukaj je izbira samo ena: lame VBR. dobljen mp3 potem daš v nandub (ali virtualdub, če ga prej pretvoriš v wav obliko z programom wavemp3)
tako nekako:D

boha ::

hmm, ko smo glih pri xvidu. zdaj sem se začel ukvarjat s tem kodekom in mi reciomo nikakor ne rata deinterlace-at. sicer ima kodek opcijo "enable interlacing" ampak nekako ni haska. se komu sanja kako?

gumby ::

boha: kakšen interlace misliš? mogoče tisti, ki nastane pri snemanju s TV-ja?

boha ::

včasih se pri kakšnem vobu zgodi, da je slika prepletena - pojavijo se horizontalne črte. ne vem, če je zdaj opcija "enable interlacing" za to, ker prepletenosti ne reši, dočim naveza - gordianknot - divx 5.02, opcija "fast deinterlacing", prepletenost odpravi. xvid še študiram...

gumby ::

ne vem... uporabi kakšen deinterlace filter (virtualdub jih ima nekaj...)
kakšen vob pa imaš sploh, da ima interlace? kakšen koncert ali drugačen live posnetek?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

VirtualDub za začetnike (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5814659 (8065) Revenant
»

Pretvorba DV v DivX

Oddelek: Zvok in slika
323247 (2150) teoo
»

Deinterlace pri zajemanju videa

Oddelek: Zvok in slika
212099 (1628) AtaStrumf
»

Kako interlaceat film pri enkodiranju?

Oddelek: Zvok in slika
13861 (784) DMouse
»

Z VirtualDub-om v Divx - kako?

Oddelek: Programska oprema
61492 (1412) waters

Več podobnih tem