» »

Računalnik za starejše

Računalnik za starejše

1
2
»

blackbfm ::

Mogoče ima ipad (o drugih se sploh ne pogovarjam) majhen ekran, ampak ima izredno prilagodljiv vmesnik.

Na pc ekranu bo zamegljena slika zarad nizke ločljivosti ali pa neenakomeren vmesnik zaradi povečanega dpija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

fosil ::

Ja seveda, ker edini način za povečevanje na pc-ju je nižanje ločljivosti.
Jao kakšne neumnosti trobezljate nekateri apple verniki.

Pa še to, vmesnik pri applu je izjemno neprilagodljiv.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

blackbfm ::

ločljivost ali pa dpi

je težko bit pismen a?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

axee ::

Tole kreganje nič ne pomaga avtorju teme. Tudi sam sem najprej pomislil na iPad (čudno zame) ampak po izkušnjah je za take uporabnike tablica najboljša (moje izkušnje). Je pa solatko izpostavil nekaj zanimivih težav pri tablicah in starejših ljudeh, kar tudi ni za prezreti.

Jaz bi predlagal, da bodoča uporabnika seznaniš z obema opcijama in na podlagi ugotovitev izberete poljubno smer.

Sam se najprej nagibam na iPad, ker na njem vse deluje "naravno", ko listaš, se premikaš po strani, imaš vedno enako izkušnjo, kot da bi se igral z listom papirja. Da imaš kolešček, ki ga moraš premikati v obratni smeri, kot želiš da se pelje nekam stran, po vsem takem pa niti ne delaš z ekranom ampak z neko miško, ki upravlja z kurzorjem na ekranu..

Morda sem delal z starejšimi ljudmi kot solatko in ostali, ampak delal sem z tistimi, ki imajo tudi težave z raznimi dalinci in kasetarji (pozna play pa stop, pritisne pavzo pa se tako ustraši da je treba priti na pomoč), torej ljudje, ki se tehnologije zaradi izkušenj iz časa začetkov bojijo in nikoli ne "preizkusijo" nekaj novega. In ravno take ljudi sem najbolj navdušil za tehnologijo, nekateri so celo prenehali kupovati spored za televizijo, kar je za njih OGROMEN dosežek.

Torej, ne da bi preizkusil obe opciji lahko mi tukaj samo ugibamo in se (nekateri) krega"mo" kaj je bolje.

fosil ::

Se strinjam. Ampak je pa treba povedat pravilna dejstva, ne pa si kar nekaj izmišljevat.
Kar se povečevanja tiče.
Tisto slavno povečevanje s prsti na ipadu nima veze z vmesnikom. Deluje samo v točno določenih programih, recimo brskalniku.
Tako kot deluje tudi na pc-jih (ctrl +), je pa res da se tukaj to nič kaj posebej ne oglašuje, ker imajo to funkcijo že od pamtiveka.
Kar pa se tiče povečevanja in spreminjanja vmesnika, recimo ikon in podobno, pa kakor vem na ipadu to sploh ni možno, vsaj ne po defaultu.
Pa tudi sicer je applov vmesnik eden izmed najmanj prilagodljivih.
Na pc-jih pa lahko počneš tudi to, torej večaš ikone, pisavo, itd.
Sem imel že primere ko so imeli na 22" monitorji ljudje ločljivost 1280, meni se je sicer zdelo grozno, ampak njim to paše in na pc-jih tako opcijo imajo, na ipadu je pa nimajo.
Tako je!

blackbfm ::

Na iosu se da celoten ui zoomirat.

Na pcju pa se elementi sploh ne skalirajo dobro, popolnoma odvisno je od podpore programa. Torej spet nekonsistenen ui, jebeš to. Tudi zoom v brskalnikih je slabši (manj kvaliteten) kot tisti na ipadu. Sam sistem win7 recimo pa da je nekako porihtan kar se tega tiče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

iPad 2 ali Transformer (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6317370 (14262) Mavrik
»

iPAD da ali ne ?

Oddelek: Kaj kupiti
4510618 (8469) Lonsarg
»

Pregled napovedi za iPad 3 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
7621725 (15326) Icematxyz
»

Kupil bi tablico a sem v dvomih? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6821117 (19666) Keyser Soze

Več podobnih tem