» »

Hofer ponudba

Hofer ponudba

Temo vidijo: vsi
««
174 / 194
»»

bajsibajsi ::

Tudi sam trenutno delam ze 20 min h2testw in je povecini manj kot 40 Mb/s. Res pa je, da delam se kup ostalih reci na isti masini zraven in najbrz tudi to kaj vpliva, vsekako pa ni 120 Mb/s kot je prikazal CDM.

edit/
Vsi testi, ki jih delam so na NTFS.

Zgodovina sprememb…

kixs ::

Sej tudi to bo OK. Kupil sem ga samo, da risanke gor skopiram in sprostim en 128GB SSD.

bajsibajsi ::

Tocno tako, tudi cca. 40 Mb/s je ok za to ceno. Le, da 120 bi bilo super. :)

100mib ::

Sam sem pravtako kupil tale USB, ampak mi h2testw javi bad sectors https://slo-tech.com/forum/t494699/p653..., HD Tune pravi da so vsi sektorji ok. A je potrebno ključek sformatirat predno se dela test?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 100mib ()

hojnikb ::

ni treba, verjetno je defekten

lahko ga probaš rešit s temlem toolom
https://us.transcend-info.com/Support/S...
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

100mib ::

Ali je to zadosten razlog za uveljavljanje reklamacije? Če bo še kdo naredil test z h2testw naj pejsta log prosim.

Machete ::

Ne rabiš sploh reklmacije uveljavljat, samo vrni ga z računom (in glej jezne poglede ljudi, ki se jim mudi)
:D
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

hojnikb ::

ali pa zaženeš transcendov tool in rešiš zadevo. Si prihraniš sprehod do hoferja
#brezpodpisa

bajsibajsi ::

100mib je izjavil:

Ali je to zadosten razlog za uveljavljanje reklamacije? Če bo še kdo naredil test z h2testw naj pejsta log prosim.


Jaz delam test na enem. Dela ze cca. 1 uro, potrebuje se 10 min.

Reklamirati pa sploh ni potrebno, saj lahko v Hofer (brez posebnega razloga) vrnes izdelek v roku 2 mesecev in dobis takoj denar nazaj.

bajsibajsi ::

edit/

Warning: Only 119906 of 119999 MByte tested.
Test finished without errors.
You can now delete the test files *.h2w or verify them again.
Writing speed: 36.0 MByte/s
Reading speed: 99.4 MByte/s
H2testw v1.4

100mib ::

hojnikb je izjavil:

ali pa zaženeš transcendov tool in rešiš zadevo. Si prihraniš sprehod do hoferja


In kaj točno ta tool nardi da popravi sektorje?

Machete ::

Da ne boste doktorirali s temi ključki. Kupite jih kilo na amazonu za enak denar in čao. Itak je drobiž.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

hojnikb ::

100mib je izjavil:

hojnikb je izjavil:

ali pa zaženeš transcendov tool in rešiš zadevo. Si prihraniš sprehod do hoferja


In kaj točno ta tool nardi da popravi sektorje?

nanovo konfigurira flash controler in naredi scan in remap slabih blokov.
#brezpodpisa

tikitoki ::

kixs je izjavil:

fuck_it_ je izjavil:

Od Sandiska vsekakor niso počasni. Sploh.

Evo, tole kupi:
https://www.bigbang.si/usb-kljucki/usb-...


Poglej si se tehnicne podatke:

HITROST USB KLJUČA 90 mb/s bere, 25mb/s zapisuje


Prevedi si up to in razmisli kaj to pomeni.

100mib ::

hojnikb je izjavil:

100mib je izjavil:

hojnikb je izjavil:

ali pa zaženeš transcendov tool in rešiš zadevo. Si prihraniš sprehod do hoferja


In kaj točno ta tool nardi da popravi sektorje?

nanovo konfigurira flash controler in naredi scan in remap slabih blokov.


Kateri tool je pravi, na strani sta na volji dve opciji (JetFlash Series, JetFlash 620) ?

hojnikb ::

jetflash series. Zdaj ni 100% da bo delal, ampak meni je na prejšnem hoferju z smi kontrolerjom kamot naredu recovery.
#brezpodpisa

100mib ::

Meni ga tale tool sploh ne najde.

bajsibajsi ::

Nesi nazaj, ti dajo denar, in kupi takoj drugega.

100mib ::

V trgovini so jih imeli samo 5, bom imel kar srečo če je še kakšen. Kaj pa rečem ko ga vrnem, da ima slabe sektorje? Verjetno bom to razlagal trgovki, ki nima pojma glede tega, zato sprašujem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 100mib ()

Zak0n ::

Warning: Only 119906 of 119999 MByte tested.
Test finished without errors.
You can now delete the test files *.h2w or verify them again.
Writing speed: 44.8 MByte/s
Reading speed: 113 MByte/s
H2testw v1.4

100mib je izjavil:

V trgovini so jih imeli samo 5, bom imel kar srečo če je še kakšen. Kaj pa rečem ko ga vrnem, da ima slabe sektorje? Verjetno bom to razlagal trgovki, ki nima pojma glede tega, zato sprašujem.


Ne bodo te nic spraseval, sicer pa reces, da nekaj ne stima...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zak0n ()

kixs ::

tikitoki je izjavil:

kixs je izjavil:

fuck_it_ je izjavil:

Od Sandiska vsekakor niso počasni. Sploh.

Evo, tole kupi:
https://www.bigbang.si/usb-kljucki/usb-...


Poglej si se tehnicne podatke:

HITROST USB KLJUČA 90 mb/s bere, 25mb/s zapisuje


Prevedi si up to in razmisli kaj to pomeni.


Ne razumem kaj bi rad povedal???

hojnikb ::

zaženi chipgenius
http://www.usbdev.ru/?wpfb_dl=8505
geslo usbdev.ru

in prilepi rezultat
#brezpodpisa

bajsibajsi ::

100mib je izjavil:

V trgovini so jih imeli samo 5, bom imel kar srečo če je še kakšen. Kaj pa rečem ko ga vrnem, da ima slabe sektorje? Verjetno bom to razlagal trgovki, ki nima pojma glede tega, zato sprašujem.


Hofer nudi moznost vrnitve izdelkov v roku do dveh mesecev - brez vprasanj. Niti ne menjajo, ampak ti avtomatsko vrnejo denar (potrebujes racun). Ce zelis, lahko zaradi boljsega pocutja, pripomnis, da je (delno) okvarjen in da bos itak kupil drugega, saj ga zelis imeti.

edit/
Aja, vrnes lahko v kateremkoli Hoferju; ne nujno tam, kjer si kupil.

Zgodovina sprememb…

100mib ::

Sem ga zamenjal oz. vrnil pa potem kupil še enega (zadnjega). Ni mi sicer jasno zakaj HD Tune ni pokazal nobenega slabega sektorja, h2testw pa je.

Buggy ::

namesto teh velikih USB kljuckov je skoraj bolj smiselno vzeti majhen portable SSD, ki ima 10X vecje hitrosti zapisovanja/branja in je dejansko za vecje datoteke tudi uporaben ;)

recimo za 62€ tale PNY SSD disk Elite Portable, 480GB, USB 3.0, 3D TLC

100mib ::


Test finished without errors.
You can now delete the test files *.h2w or verify them again.
Writing speed: 48.6 MByte/s
Reading speed: 101 MByte/s
H2testw v1.4


Tole pa že boljše zgleda.

e-marko ::

Buggy je izjavil:

namesto teh velikih USB kljuckov je skoraj bolj smiselno vzeti majhen portable SSD, ki ima 10X vecje hitrosti zapisovanja/branja in je dejansko za vecje datoteke tudi uporaben ;)

recimo za 62€ tale PNY SSD disk Elite Portable, 480GB, USB 3.0, 3D TLC


Se strinjam. Mogoče pa vseeno raje kakšen drug model. Mnenje kupca:
Tomaž Š.05.11.2019

Pri prenašanju velikih datotek na disk je le ta izredno počasen saj hitrost iz 320MB/s v trenutku pade na 20MB/s ! Tudi pri testiranju diska s programom Crystal disk mark pokaže enako napako. Od petih testov mogoče enkrat opravi kopiranje z normalno hitrostjo. Sem pa na internetu zasledil, da imajo tudi drugi uporabniki enak problem s tem diskom in kopiranjem velikih datotek.


Lp
...somebody, somewhere...

misek ::

Buggy je izjavil:

smiselno vzeti majhen portable SSD.....
recimo za 62€
Razlika v ceni je pa 4x :)

lucky13 ::

misek je izjavil:

Buggy je izjavil:

smiselno vzeti majhen portable SSD.....
recimo za 62€
Razlika v ceni je pa 4x :)


Kapaciteta pa je tudi cca. 4x...

misek ::

lucky13 je izjavil:

Kapaciteta pa je tudi cca. 4x...
Če bi v startu potreboval >512GB sploh ne bi gledal tega Hofer ključka. Ker mi je 128GB za 15€ soliden nakup za moj namen.

Konlov ::

Je S50 že v letakih?

bajsibajsi ::

100mib je izjavil:


Test finished without errors.
You can now delete the test files *.h2w or verify them again.
Writing speed: 48.6 MByte/s
Reading speed: 101 MByte/s
H2testw v1.4


Tole pa že boljše zgleda.


Tudi pri meni sta visji hitrosti na exFAT.

Test finished without errors.
You can now delete the test files *.h2w or verify them again.
Writing speed: 52.4 MByte/s
Reading speed: 118 MByte/s
H2testw v1.4

Ce se ti ljubi, formatiraj flash se v NTFS in nato testiraj.

100mib ::

Ni bila problem hitrost, ampak bad sectors.

MrStein ::

100mib je izjavil:

Sem ga zamenjal oz. vrnil pa potem kupil še enega (zadnjega). Ni mi sicer jasno zakaj HD Tune ni pokazal nobenega slabega sektorja, h2testw pa je.

Zato, ker HD Tune prebere sektorje in če naprava reče, da je sektor OK prebran, šteje da je OK, medtem ko h2testw najprej zapiše testne podatke in jih potem bere in gleda, da so točno taki, kot so bili zapisani. Če niso, to javi.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Gr8t ::

Buggy je izjavil:

namesto teh velikih USB kljuckov je skoraj bolj smiselno vzeti majhen portable SSD, ki ima 10X vecje hitrosti zapisovanja/branja in je dejansko za vecje datoteke tudi uporaben ;)

Ampak to niti približno ni ista stvar, za ključ ne rabiš kabla, kar je ogromna razlika. Poleg tega je pa še precej večji. Še svojega ogromnega Corsair GT imam raje kot to.
Patriot Rage 2 je pa sploh zakon, 125 MB/s namesto oglaševanih 200 (Corsair GT je v piko enako hiter, ne vem zakaj je fizično 2x večji), dovolj da se ne čaka da zapolniš 256 GB ključ. Edino ker delam veliko tudi z manjšimi datotekami, jih imam posebej na ADATA S102, tistedva preveč štekata.
Dokler ne pride nekaj z 200 MB/s write in vsaj 1 MB/s 4K write, ne kupim več USB ključa, ker je bolj ali manj vse sranje.
zmaugy 23.8.2019:
Ne verjamem, da je razlog za vožnjo nad omejitvami iskanje prihrankov na času.
Glavni razlog je dolgčas in nesvoboda vožnje za počasnelami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gr8t ()

BorutK-73 ::

Kupiš usb3 nvme ohišje in notri pokneš ssd.

e-marko ::

Tudi sam sem danes za hec nabavil ta 128GB ključek. Sem tako mimogrede vprašal, če imajo.
Očitno pa se ne razume najbolj z mojim računalnikom. Ko sem pognal teste kar naenkrat pri vsakem testu, ko zapiše nekaj GB enostavno izgubi povezavo. V opravilni vrstici se pojavi obvestilo, da ne prepozna usb naprave in med pogoni ga enostavno ni več. Moram izvleči in ponovno vklopiti. Se komu kaj sanja kaj bi bilo? Menda ja ni fuč... Win 10 Pro, plata Asus P8Z68-V LX. Starejši hoferjevi usb 3.0 (32 in 64GB) delajo brez težav.
Sem ga sedaj vtaknil v en stari laptop z Win7, ki pa žal nima usb 3.0 in ga formatiram. Pa bom še tam pognal teste.

Lp
...somebody, somewhere...

OK.d ::

Škoda živcev za par € razlike, nesi nazaj in kupi nekaj boljšega.
LPOK.d

floyd1 ::

e-marko je izjavil:

Tudi sam sem danes za hec nabavil ta 128GB ključek. Sem tako mimogrede vprašal, če imajo.
Očitno pa se ne razume najbolj z mojim računalnikom. Ko sem pognal teste kar naenkrat pri vsakem testu, ko zapiše nekaj GB enostavno izgubi povezavo. V opravilni vrstici se pojavi obvestilo, da ne prepozna usb naprave in med pogoni ga enostavno ni več. Moram izvleči in ponovno vklopiti. Se komu kaj sanja kaj bi bilo? Menda ja ni fuč... Win 10 Pro, plata Asus P8Z68-V LX. Starejši hoferjevi usb 3.0 (32 in 64GB) delajo brez težav.
Sem ga sedaj vtaknil v en stari laptop z Win7, ki pa žal nima usb 3.0 in ga formatiram. Pa bom še tam pognal teste.

Lp

En moj stari 64GB hoferjev ključek je nekajkrat imel take simptome. Večji problem je, da v nekaterih mašinah sploh ne dela (neprepoznan), na drugih pa pomaga, če ga probaš nekajkrat vstaviti - pol ga prepozna in nato načeloma dela. Sicer sem ga takrat pregledal z nekim programom???, ki pa ni našel napak.

bajsibajsi ::

Lahko kdo kaj pove o "EASYHOME Grelni posteljni nadvložek"?

https://www.hofer.si/sl/posebna-ponudba...

darkolord ::

Greje posteljo ...

Djole ::

Moja je nekaj let uprabljala dormeov grelni nadvložek, sedaj pa nekaj časa lidlovega, pa ne opazi neke razlike med gretjem ali v samem udobju. Razlika je, da ima lidlov funkcijo samodejnega izklopa ter tišje prestavljanje med jakostmi. Predvidevam da je ta v Hoferju isti šmorn, če ti to kaj pomaga :)

MrStein ::

Gr8t je izjavil:


Dokler ne pride nekaj z 200 MB/s write in vsaj 1 MB/s 4K write, ne kupim več USB ključa, ker je bolj ali manj vse sranje.

SanDisk extreme 64GB
bere 250 MB/s
piše: 170 MB/s (uradno 190, odvisno od čipseta...)

4K 10 MB/s

Test: https://slo-tech.com/forum/t531829/p567... (še več v isti temi)




Pa to je 7 (!) let star izdelek. Danes lahko kupiš M.2 SSD in USB ohišje zanj in imaš še višje hitrosti.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

hotig ::

V novem katalogu je v ponudbi od 19.12. na voljo CRANE Pedalni vadbenik za roke in noge za 30€. A ima kdo izkušnje s takšno ali podobno napravo. V bistvu bi se uporabljala za kolesarjenje medtem, ko oseba sedi na domačem kavču :):):) Sej vem, da je noro ampak ena oseba si to želi (bo dobila od dedka mraza), ima kar nekaj kil in se težje giba, zato bi razgibavanje doma vsaj malo pripomoglo. Mene pa zanima predvsem kvaliteta in seveda dejanska uporabnost. Prosim komentirajte samo tisti z dejanskimi izkušnjami.

K0l1br1 ::

Jaz občasno vrtim na isti način kar sobno kolo. Sedim na tleh in vrtim z rokomai. Ne vem, meni se zdi ok, ampak sobno kolo je težje in ostane fiksno pri premikanju. Tole bi moral s cvingami na mizo pritrditi, da se ne bo premikalo. Za noge bo problem, ker nisi nikamor fiskiran z rokami, in trpi križ pri takem vrtenju.

hotig ::

@K0l1br1

Hja, zadeva je kar kompleksna. Osebi, ki je videla ta izdelek v reklami, se zdi primeren za razgibavanje nog. To potrebuje zaradi prebolele tromboze na obeh nogah, ima težave s kolkom ki ji onemogočajo hojo (za to uporablja berglo), poleg tega pa ima kar nekaj kil, zato sobno kolo odpade. Upam, da bi ji ta izdelek lahko pomagal pri razgibavanju nog, nisem pa siguren v samo kvaliteto. Uporabljal bi se večinoma za kolesarjenje v sedečem položaju.

kjut ::

Je komu uspelo nabavit sportno pametno uro, danes v akciji? Baje so ze pred 10o vse prodali oz. je bila zaloga minimalna...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kjut ()

Zak0n ::

kjut je izjavil:

Je komu uspelo nabavit sportno pametno uro, danes v akciji? Baje so ze pred 10o vse prodali oz. je bila zaloga minimalna...


Jst sem jo dobil. Crno zjutri ob 8ih. Je pa tudi en gospod pred mano kupu.

seminal ::

In kakšna je? se splača?

Machete ::

Škoda, da so menjali workzone za ta ferex jajca. Že workzone je budget orodje, ampak te ferex zadeve so pa žaitev kupcev. Trenutni namizni vrtalnik ne seže do gležnjev workzonovemu, ki so ga imeli nekaj tednov nazaj. Pa je lahko 5x cenejši, še vedno stran vržen denar.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+
««
174 / 194
»»