» »

Hofer ponudba

Hofer ponudba

Temo vidijo: vsi
««
175 / 194
»»

d4vid ::

Tudi meni ferrex izgleda veliko slabši.
Sedaj sledim akcije v lidlu, parkside orodje je vrhunsko za tak denar.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Zak0n ::

seminal je izjavil:

In kakšna je? se splača?



Za to ceno mislim da je OK. Cel obraz ni ekran, ampak je znotraj kroga pravokotni zaslon. Dotik je mozen samo na dolocenem mestu. Poveze se prek appa za telefon. Kaze uro, datum, vreme, temperaturo število korakov. Potem je en menij, ki kaze korake, opravljeno pot in poraba kcal. Nisem se preverjal ne števca, ne dolzine poti, ampak mislim da je OK. Kar se tice merilnika krvnega tlaka mislim da je to kar nekaj, saj ura nima pascka, ki bi se napihnil in iskal kdaj kri stece, ampak to opravi s pomocjo svetlobe. Enako je z merjenjem pulsa. Po enem dnevu, kokr sm malo sprobal, sta te dve funkciji cisto bolj za hec... Tudi v navodilih pise, da ni to nadomestilo obiska zdravnika blablabla. Spal nisem znjo, tako da tudi nism preizkusil funkcijo, ko meri koliko casa si spal in koliko casa od tega je bil spanec globok. Ima tudi opcijo za trening (ko nek sport tracker, ima tista njihova aplikacija tudi zemljevid (google)). Tudi tega nisem se uspel probat. Poleg tega dobis pa notifikejsn za klic, sms, fb, whatsapp itd. Prikaza prvih nekaj besed. Recimo 1 2 3 4 5 ... do 25 al 26 pride. Ne mores reply al odgovarjat na klice.

Slabos menijev je, da ni vrtljiv, pac ce preskocis meni X mors jit do konca do X-1 in potem se vrnes

Za 25e mi je vazno da kaze uro, da dobim notifikejsn, pa da ne rabim telefona vlacit na kolo, ampak mam uro in mi glih tako steje km.

;-) ::

Machete je izjavil:

Škoda, da so menjali workzone za ta ferex jajca. Že workzone je budget orodje, ampak te ferex zadeve so pa žaitev kupcev. Trenutni namizni vrtalnik ne seže do gležnjev workzonovemu, ki so ga imeli nekaj tednov nazaj. Pa je lahko 5x cenejši, še vedno stran vržen denar.

Ze workzone je bil krš, lidlov parkside je dosti boljsa zadeva proti vsem tehnicnim zadevam od hoferja.

Badwolff ::

Workzone bor mašina iz hofra je najboljša, kar sem jih mel, za neprofija več kot dovolj.

misek ::

Moj ključek ni bil izdelan pod srečno zvezdo. Na USB3 se mi ejecta po zelo kratkem času, to je pa rezultat na USB2. Jutri pa preverim še drugega.
Warning: Only 119906 of 119999 MByte tested.
The media is likely to be defective.
117.0 GByte OK (245561522 sectors)
2.9 MByte DATA LOST (5966 sectors)
Details:2.8 MByte overwritten (5822 sectors)
0 KByte slightly changed (< 8 bit/sector, 0 sectors)
72 KByte corrupted (144 sectors)
2.8 MByte aliased memory (5822 sectors)
First error at offset: 0x00000005b4a10000
Expected: 0x00000005b4a10000
Found:    0x00000005b4a20000
H2testw version 1.3
Writing speed: 18.7 MByte/s
Reading speed: 32.2 MByte/s
H2testw v1.4

hojnikb ::

poskusi flešnat z transcend usb toolom, če bo kaj bolje. Men je rešu enga hoferja.
#brezpodpisa

misek ::

Zaenkrat še testiram s programom f3 - Fight Flash Fraud

f3 is a simple tool that tests flash cards capacity and performance to see if they live up to claimed specifications. It fills the device with pseudorandom data and then checks if it returns the same on reading.

F3 stands for Fight Flash Fraud, or Fight Fake Flash.

MTB ::

A ima kdo kakšne izkušnje z noži crofton?
https://www.hofer.si/sl/posebna-ponudba...

Machete ::

Direkt s temi ne, je pa to velika firma, ki dela cenovno sprejemljive nože. Imam ene par keramičnih njihovih in so kul. Pomoje si dokaj safe.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

bajsibajsi ::

Je kdo (danes) videl polnilne baterije AA, ki so jih dobili prejsnji cetrtek? https://www.hofer.si/sl/posebna-ponudba...

V enem Hoferju sem nasel AAA in V9, na supportu se pa itak ne javijo.

Zgodovina sprememb…

matobeli ::

Je vseeno, tele niso LSD (low self discharge) in bi jih bilo brez veze uporabljat pri obstoječi ponudbi dobrih LSD celic.

bajsibajsi ::

Ja, sem izvedel to. Plus so.

Duhec ::

CDI obeh diskov v Medion Akoya P56005, ki se trenutno (še) prodaja v Hoferju.
SSD 256GB PCIe Gen3x4 NVMe na M.2 vodilu, čip kontroler je Phison PS5012-E12.
HDD je Toshiba 1TB.

http://blackbird.si/

floyd1 ::

matobeli je izjavil:

Je vseeno, tele niso LSD (low self discharge) in bi jih bilo brez veze uporabljat pri obstoječi ponudbi dobrih LSD celic.

Tako je. Hofer (lidl) lsd baterije imajo navadno oznako "ready to use".

misek ::

Epilog zgodbe z mojima USB ključkoma: Vrnil sem ju v trgovino in dobil nazaj denar. Eden je pri testiranju odpovedal, drugi pa se je tudi začel čudno obnašati.

J.McLane ::

Če želim kupit USB ključek kjer mi je najbolj pomembno to da informacije ostanejo varno gor, kaj bi kupil? USB priznanega proizvajalca? SD kartico + USB čitalec? Ali je glede varnosti edina prava izbira zunanji "full size" SSD?
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

misek ::

Moj Sandisk Extreme že leta in leta dela brezhibno.

J.McLane ::

SD kartica ali USB ključek?
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: J.McLane ()

misek ::

Sandisk Extreme USB ključek.

Han ::

Crucial MX500 M.2 SATA SSD + Transcend TS-CM80S.

bajsibajsi ::

Transcend TS-CM80S je predrag.

BorutK-73 ::

J.McLane je izjavil:

Če želim kupit USB ključek kjer mi je najbolj pomembno to da informacije ostanejo varno gor, kaj bi kupil? USB priznanega proizvajalca? SD kartico + USB čitalec? Ali je glede varnosti edina prava izbira zunanji "full size" SSD?

Pomembne datoteke in usb ključki ne gre skupaj.

buttcrack ::

matobeli je izjavil:

Je vseeno, tele niso LSD (low self discharge) in bi jih bilo brez veze uporabljat pri obstoječi ponudbi dobrih LSD celic.

Prosim primer enih solidnih lsd, ker sem nameraval jutri jih kupit v lidlu.

black ice ::

buttcrack je izjavil:

matobeli je izjavil:

Je vseeno, tele niso LSD (low self discharge) in bi jih bilo brez veze uporabljat pri obstoječi ponudbi dobrih LSD celic.

Prosim primer enih solidnih lsd, ker sem nameraval jutri jih kupit v lidlu.

Baje so baterije v Ikei white labeled Sanyo Eneloop. Sodeč po dozdajšnji uporabi so nekje tam-tam, nisem se pa loteval meritev.

floyd1 ::

Ne vem, če so ikeine "lada" rebrand eneloop, so pa zelo dobre. Doma imam 2 kompleta in zaenkrat ne vidim nekih bistvenih razlik med njimi in eneloop.
Pri lidl/hofer varianti LSD pa te baterije žal kar precej hitro crkujejo - vsaj meni. Včasih katera že po 2-3 polnjenjih. Ampak za svojo ceno so vseeno kar OK, kupiš pač kak komplet več. Lahko je kriv tudi moj polnilec iz Conrada, ki sicer polni vsako posebej, ni pa neka draga zadeva. Ampak eneloopka mi ni v kakih 7-8 letih zmerne uporabe še nobena crknila.

hojnikb ::

to imaš zanič polnilec, ki ti ne polne pravilno baterij. Ali ti jih polne prehitro ali pa ne naredi pravčas cutoffa.
#brezpodpisa

CoreySteel ::

Sicer ni glih prava tema, pa vseeno... Predlaga kdo kakšen spodoben polnilec? :D
Svojemu trenutnemu tudi ne zaupam več.
Twitter: @CoreySteel_

Zgodovina sprememb…

matobeli ::

floyd1 je izjavil:

Ne vem, če so ikeine "lada" rebrand eneloop, so pa zelo dobre. Doma imam 2 kompleta in zaenkrat ne vidim nekih bistvenih razlik med njimi in eneloop.
Pri lidl/hofer varianti LSD pa te baterije žal kar precej hitro crkujejo - vsaj meni. Včasih katera že po 2-3 polnjenjih. Ampak za svojo ceno so vseeno kar OK, kupiš pač kak komplet več. Lahko je kriv tudi moj polnilec iz Conrada, ki sicer polni vsako posebej, ni pa neka draga zadeva. Ampak eneloopka mi ni v kakih 7-8 letih zmerne uporabe še nobena crknila.


Eneloop se precej pustijo rewrapat (npr amazonove so rewrap), glede na to da ni pretirano veliko znamk ki so made in japan z takimi karakteristikami je verjetnost, da so to res eneloopke, precej visoka.

Tud če slučajno niso so še vedno dobre.

Dobre so tudi Hofrove LSD, še boljše so tiste ki se po nekem naključju znajdejo v -50% košari>:D

sem pa tudi sam ugotovil da niso vsi polnilci primerni, mogoče imajo hofrove mal nižjo max napetost in potem eni nočjo nehat polnit

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

hojnikb ::

za baterije nasploh je najbolsa opcija kaksen imax b6 (ali en izmed derivatov) in cheali firmware.
za lazje rokovanje pa recimo en taksen predelan "polnilec" https://www.ebay.com/itm/USB-3-7V-18650...

da imas lahko noter prakticno katerokol cilindricno baterijo.
cheali je fin, ker lahko tocno nastavis tok polnjenja, limite za kapaciteto oz. cutoff itd..

vseskupa kosta mogoce 20-25$ in mas z nekaj DIY zelo spodoben setup za polnjenje.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

e-marko ::

misek je izjavil:

Moj ključek ni bil izdelan pod srečno zvezdo. Na USB3 se mi ejecta po zelo kratkem času, to je pa rezultat na USB2. Jutri pa preverim še drugega.
Warning: Only 119906 of 119999 MByte tested.
The media is likely to be defective.
117.0 GByte OK (245561522 sectors)
2.9 MByte DATA LOST (5966 sectors)
Details:2.8 MByte overwritten (5822 sectors)
0 KByte slightly changed (< 8 bit/sector, 0 sectors)
72 KByte corrupted (144 sectors)
2.8 MByte aliased memory (5822 sectors)
First error at offset: 0x00000005b4a10000
Expected: 0x00000005b4a10000
Found: 0x00000005b4a20000
H2testw version 1.3
Writing speed: 18.7 MByte/s
Reading speed: 32.2 MByte/s
H2testw v1.4


Podobno pri meni. Med pisanjem ga kar ejecta... Moram najti račun, če še ga sploh imam.

LP
...somebody, somewhere...

seminal ::

VOLTCRAFT IPC-1L če ima tegale iz conrada je super polnilec za baterije. Ima vse kar je potrebno za pravilno polnjenje in vzdrževanje celic.

darkolord ::

Kupovanje USB ključkov v Hoferju po mojem nima več dosti smisla, glede na to, da stane brand name 64 GB ranga 7 eur.

misek ::

darkolord je izjavil:

stane brand name 64 GB ranga 7 eur.
To so bili 128 GB :) Za 2x ceno.

Sem pa prepričan, da večinoma delujejo zadovoljivo.

floyd1 ::

seminal je izjavil:

VOLTCRAFT IPC-1L če ima tegale iz conrada je super polnilec za baterije. Ima vse kar je potrebno za pravilno polnjenje in vzdrževanje celic.

Imam P-600. Mikroprocesor, - delta U, vatrnostni timer,... Saj tudi ta moj ni ravno slab, se pa s kakim "Maha Powerex MH-C9000" verjetno ne more primerjat.

bajsibajsi ::

Od zadnje serije 128 GB Medion flash je se en defekten:

Warning: Only 119906 of 119999 MByte tested.
The media is likely to be defective.
117.0 GByte OK (245565888 sectors)
800 KByte DATA LOST (1600 sectors)
Details:352 KByte overwritten (704 sectors)
0 KByte slightly changed (< 8 bit/sector, 0 sectors)
448 KByte corrupted (896 sectors)
352 KByte aliased memory (704 sectors)
First error at offset: 0x00000003b3f25000
Expected: 0x00000003b3f25000
Found: 0x00000003b3f45000
H2testw version 1.3
Writing speed: 10.2 MByte/s
Reading speed: 116 MByte/s
H2testw v1.4

d4vid ::

S medion ključki sicer nimam izkušenj, ampak s kitajskimi pa slabe.
Kupil 64 GB USB 3.0, parkrat ga rabil, hotel inštalirat windowse na en računalnik, ne gre. Sem poskusil še par iso datotek preden se mi je posvetilo.

Spet naslednjič kupil, da ne bo spet crknil, 8 GB USB 2.0. Po kakšnem mesecu isti problem.

Ista firma obeh ključkov (q-connect), oba defekt. Tako, da je treba očitno dat še medion na črno listo. Raje kak evro več pa maš orng firmo ključka....
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

freesty ::

Js sm dobu SanDisk extreme pro 128gb za 28eur. Ne vem zakaj se za par eur zajebavate s temi cheap kljucki.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

scipascapa ::

kje že kak link?

Gejspodar ::

Teli ključki s Hoferja so bili mogoče aktualni 10 let nazaj, ker si za dokaj nizko ceno dobil 16GB zadevo, sedaj pa se zaradi njihove nezanesljivost ne splačajo več. Cca 10 let nazaj mi je odpovedal vsak drugi Hofer ključek, odkar pa kupujem "brand name" pa niti eden...

misek ::

freesty je izjavil:

Js sm dobu SanDisk extreme pro 128gb za 28eur. Ne vem zakaj se za par eur zajebavate s temi cheap kljucki.
Tvoja matematika malo šepa ne? :)

Han ::

Dejansko si ga dobil za 28 eur pred pol leta v Big Bangu. Ali je šlo za odprodajo določene zaloge pri uvozniku ali za diskontno ceno...

polde66 ::

Za 30 eur je pomoje boljš kar 240 SSD vzet pa ga oblečt v en HDD 2.5 ohišje
polde

scipascapa ::

še bolje potem m2 nvme ssd + ohišje :p

freesty ::

ssd+ohisje je tudi v redu varianta ja, ampak za nek on the go kljucek, je 128GB dost, 100MB/s pa tudi. No vsaj za moje potrebe.

misek je izjavil:

freesty je izjavil:

Js sm dobu SanDisk extreme pro 128gb za 28eur. Ne vem zakaj se za par eur zajebavate s temi cheap kljucki.
Tvoja matematika malo šepa ne? :)


Matematika sepa? Po kolko pa so kljucki? Nazadnje ko sm gledal so meli v hoferju za 20eur pa se to mogoce celo 64gb.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

opeter ::

Badwolff je izjavil:

Workzone bor mašina iz hofra je najboljša, kar sem jih mel, za neprofija več kot dovolj.


Tudi jaz temu lahko potrjujem, domam imamo še en stari Workzoneov udarni vrtalnik na kabel in še danes dela brez težav.
Če me spomin ne vara, ga imamo že ene 8 let, pa smo z njim marsikaj izvrtali. Ni bilo težav.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

MrStein ::

scipascapa je izjavil:

še bolje potem m2 nvme ssd + ohišje :p

Itak.

Cene USB ključkov so nekje 10 centov na gigabajt (đabe kategorija), Sandiski pa že tam 15 centov.

M.2 SSD-ji pa tam 13 centov.
S tem da so SSD vsaj za faktor 10 hitrejši (USB so od 10 do 60 MB/s pri teh nižjih cenah, max pa tam 100-200, mogoče kateri doseže 300, ter potem nekaj izjem - po zasoljenih cenah). SSD pa so vsi skoraj vsi 500 MB/s, nekateri tudi več. Da random dostop (4K in podobno) ne omenjam, tam so svetovi razlike v prid SSD.

Rabiš edino en USB-M.2 adapter/ohišje, ki stane nekaj 10 EUR, odvisno od modela.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

MrStein ::

PS: Cene so avstrijske, pri nas malo večje, v Nemčiji malo nižje, ampak razmerja so enaka.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

misek ::

freesty je izjavil:

Po kolko pa so kljucki? Nazadnje ko sm gledal so meli v hoferju za 20eur pa se to mogoce celo 64gb.
128GB ključek je bil 15 €. Ti pa predlagaš "par € dražjega" za 28 €. Bravo!

freesty ::

13eur za stvar, ki jo kupis enkrat na 10 let. Meni se to ne zdi ravno velik denar.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

buttcrack ::

Šparat je treba pa naj košta kokr hoče.
««
175 / 194
»»