» »

Pomembno! Obupno stanje na trgu rabljene opreme

Pomembno! Obupno stanje na trgu rabljene opreme

«
1
2 3

boiler ::

Lep pozdrav vsem forumašem.

Rad bi predstavil en problem, ki se ga marsikateri med vami že zaveda. Na trgu rabljene računalniške opreme se zadnjih par let dogaja nekaj zelo čudnega. Spominjam se starih časov, ko sem si (kadar je bil budget nizek) lahko kupil poceni rabljene računalniške komponente, a že dalj časa opažam da temu ni več tako. Nekje mesec dni nazaj sem se odločil, da si bom nabavil matično ploščo, dvojederen procesor in ram (2-4gb) za nadgradnjo računalnika nakar sem ugotovil, da to nebo tako lahko. Oddal sem oglas pod temo mali oglasi in dobil precej ponudb, ki pa se niso mogle primerjati s ponudbami novih komponent v trgovini. Prodajalcem na slo-techu sem želel razložiti, da lahko dobim nove komponente za približno enako ceno in da imajo nove komponente garancijo, ki jih večina rabljenih komponent nima, ampak žal brez uspeha. Na koncu sem se odločil za nakup novega kompleta:

Intel Celeron G530 2.4Ghz dual core sandy bridge procesor
Matična plošča Gigabyte GA-H61M-DS2 (podpira ivy bridge)
Ram Transcend 2GB DDR3 1333mhz

Vse skupaj me je stalo 110€ z poštnino! Že po testih sem videl da je procesor pometel z večino Core 2 Duo procesorjev, z uporabo se mi je stvar samo še potrdila, saj je sandy bridge arhitektura zelo odzivna in stabilna. V bistvu gre za procesor ki ima 2 sandy bridge jedri brez hyper threadinga in samo 2mb predpolnilnika. Procesor ima tudi integrirano grafiko, ki je za normalnega uporabnika več kot odlična. Poganja full hd filme, zagnal sem tudi half life 2, ki deluje gladko na maksimalnih nastavitvah z glajenjem robov in 1920x1080 resoluciji. Najlepše pri vsem tem pa je, da deluje procesor pri normalnem delu na temperaturi med 21 in 28 stopnijami z stock hladilnikom tako, da ventilator skoraj vedno ostane v najnižjih možnih obratih. Večina ljudi je po glasnosti primerjalo moj računalnik s prenosnikom. Mislim, da je intelu uspelo narediti popolno platformo za htpc računalnike čeprav se nikjer ne oglašueje ali govori o tem. Resnično zanimivo. Procesor me je stal 42EUR z hladilnikom in kljub temu da podpira ogromno bombončkov (kot je integrirana grafika, virtualizacija itd.) se ne greje (32nm tehnologija) stane nov manj (ali pa v najboljšem primeru enako) kot večina starih Core 2 Duo procesorjev, ki so izven garancije. Matična plošča pa podpira Ivy bridge tako, da če bom želel imeti ultra hiter procesor nebom potreboval menjati cele platforme, pri nakupu starih komponent pa temu ni tako.


Da se vrnem na problem. Mislim, da glavni razlog za trenutne cene tiči v tem, ker ljudje vedno gledajo koliko so odšteli za določeno komponento in samo zmanjšajo vrednost zaradi uporabe komponente, ne upoštevajo pa dejstva, da so medtem, ko so komponento uporabljali na trg prišle nove komponente, ki ponujajo več za enak denar. To lahko preprosto prikažem s praktičnim primerom. Npr. kupite prenosnik za 700€. Čez 1 leto se odločite da boste prenosnik prodali. Do takrat se je zadeva na trgu spremenila in dobite enako hiter prenosnik nov za 500€. Če bi samo odšteli vrednost prenosnika zaradi uporabe bi bila prodajna cena tam nekje med 450 in 500€ odvisno od modela prenosnika. Ker pa se dobi enako hiter/kvaliteten nov prenosnik za podobno ceno je potrebno zaradi uporabe in v neketarih primerih celo preteka garancije ceno še dodatno znižati. In kako za vraga se potem rabljene stvari vseeno prodajajo po tako visokih cenah? Stvar je dokaj preprosta.

Sledita 2 možna scenarija kjer prodaja steče:

Kupec in prodajalec se ne zavedata dinamike cen na trgu, tako da se prodajalec niti ne zaveda da je prodal po previsoki ceni, kupec pa ne ve da je preveč plačal.
Kupec se ne zaveda in pade na "finto" prodajalca, ki dobro ve, da je prodal komponente po previsoki ceni.

Pri tretjem scenariju, kjer se kupec zaveda realne cene pa samo izpade kot da "handla" in imamo prerekanje po celi črti.

Vem da je to posploševanje in se zavedam, da je med vami ogromno ljudi, ki prodajajo po normalnih ali pa celo zelo nizkih cenah, vendar me je trenutno stanje na trgu prisililo, da izrazim svoje nezadovoljstvo. Pozivam vas, da se, ko boste v podobnem primeru kot sem bil jaz, odločite za nakup novih komponent in s tem podpirate razvoj ne pa ingorantne in egoistične ljudi, ki s svojim neznanjem in pohlepom onesnažujejo naš prelep planet.

Prejmite lepe pozdrave,

Gregor
  • spremenil: boiler ()

-valvoline- ::

Heh, ponudba in povpraševanje to je to. Če se ti splača kupit rabljeno boš kupu, če ne pa greš po novo in si zmagal, vsak se odloči kaj semu bl splača. Tile dulacore sandy celeroni so komaj prišli zunaj, je pa vprašanje če so hitrejši kot npr navitega e8400 na 4ghz, testi bodo pokazal. Sej pa noben ni nor plačat 70-80e za rabljen c2d procesor, oz 120-130e za rabljen cpu+plata+ram, če že novo dobiš za ta dnar. Najbl našpanane cene majo rabljeni c2q, q6600 100e, q9550 150e itn.

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

blackbfm ::

"Uporabna" vrednost je še vedno dovolj visoka, zato take cene. Nekemu laiku je vseeno a ima notri sandy bridge ali pa c2d za tisti word poganjat 3x na mesec. Pa če prišpara 20eur s tem je že vesel, ker mu ostane za čike ali whatever:P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

leiito ::

ja, ja, isto pri avtih, kot da ne štekajo, da je vmes že nov model. Tu bi morala ukrepati država, trg rabljene opreme ne more biti prepuščen, kot jim pravi boiler, ingorantnim in egoističnim ljudem, ki s svojim neznanjem in pohlepom onesnažujejo naš prelep planet.

Za začetek rabljene avte, na cene, ki jih zahtevajo, mora biti avtomatski 25% popust, sicer sledi visoka kazen. Če pa kdo namerno že na začetku postavi še višjo ceno od t.i. tržne, takim je treba pa prepovedati prodajo česarkoli rabljenega.

-valvoline- ::

Mislim da je c2d npr e8400 navit na 4ghz opazno hitrejši kot tale sandy celeron ki se ga ne da navijat. Mislim da sem enkrat že gledal nekih primerjav,e8400 na 4ghz je pometel z sandy celeronom,30-40% več fps.

Zgodovina sprememb…

-valvoline- ::

leiito je izjavil:

ja, ja, isto pri avtih, kot da ne štekajo, da je vmes že nov model. Tu bi morala ukrepati država, trg rabljene opreme ne more biti prepuščen, kot jim pravi boiler, ingorantnim in egoističnim ljudem, ki s svojim neznanjem in pohlepom onesnažujejo naš prelep planet.

Za začetek rabljene avte, na cene, ki jih zahtevajo, mora biti avtomatski 25% popust, sicer sledi visoka kazen. Če pa kdo namerno že na začetku postavi še višjo ceno od t.i. tržne, takim je treba pa prepovedati prodajo česarkoli rabljenega.

Lool,sick post.
Haha,zakaj bi morala tržava tole regulirat? Če je nek butl pripravljen plačat za rabljen izdelek več kot je realna cena je to izključno njegov problem.
;((

boiler ::

-valvoline- je izjavil:

Mislim da je c2d npr e8400 navit na 4ghz opazno hitrejši kot tale sandy celeron ki se ga ne da navijat. Mislim da sem enkrat že gledal nekih primerjav,e8400 na 4ghz je pometel z sandy celeronom,30-40% več fps.


Vse lepo in prav vendar je najcenejši c2d e8400 na bolhi 90€, torej tega ne moreš primerjat. Poleg tega, koliko ljudi navija svoje procesorje? Pa tudi če že navijaš moreš odštet še veliko denarja za dobre rame, ploščo in hlajenje. Pa si zračunaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boiler ()

BALAST ::

leiito je samo nakazal na kaj boiler namiguje... :))

Država ne more regulirat trga rabljenih predmetvo, ker tega "sranja" je preveč.
Na bolšjaku lahko dobiš nove reči s kitajske, za pol manj kot v trgovinah nove prepakirane v nemčiji. Kvaliteta je pa ista.
Pri računalniški opremi pa če te motijo "napihnjene cene" samo pojdi mimo... ne spuščaj se v barantanje.

So pa manire z barantanjem na Bolhi in Avto.net dosti slabše kot si lahko kdo predstavlja.
Največkrat napihnjene cene spodbudijo, da narod išče alternative, kar je pa dobro za gospodarstvo in lasten razvoj. ;)
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

ABX ::

Rabljene PC komponente od vedno je bilo težko kupit po "normalni" ceni. Je pa zato toliko lažje kaj prodat.

Tako pač je in se jokat nad tem stanjem nima nobenega smisla.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

boiler ::

ABX je izjavil:

Rabljene PC komponente od vedno je bilo težko kupit po "normalni" ceni. Je pa zato toliko lažje kaj prodat.

Tako pač je in se jokat nad tem stanjem nima nobenega smisla.


To pa žal ni res. Komaj zadnjih par let sem začel kupovati nove stvari, pred tem sem kupil ogromno poceni rabljenih komponent. Sicer pa jaz samo delim svojo izkušnjo, če bo pa kdo pripravljen to sprejet in uporabit je pa to njegova stvar.

V bistvu, če dobro pomislim se je to začelo po začetku recesije in mislim da to recesijo samo še poslabša. Je pa res da je dobro za okolje če ne kupujemo toliko novih izdelkov. Jing jang tako kot vsepovsod drugod je pa lepo če imaš izbiro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boiler ()

Blinder ::

jaz pa sem videl teste celerona 530 al 540 vs E8400@3 in 4.0 ghz. Pa je bil celeron po zmogljivostih glih vmes, tak da praktično kto E8400@3.5ghz.

Po drugi strani pa se manj zgubi na vrednosti komponent :) pač dobr za prodajalca. sej ko nekaj novega kupiš verjetno pol tastaro robo prodaš.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

opeter ::

Jaz sem svoje rabljene stvari vedno prodajal po solidni ceni ... Do zdaj sem še vedno našel kupca.
Tudi marsikaj sem že kupil rabljenega, seveda pa sem gledal, da bomo obojestransko zadovoljni.
Skratka, vse se da zmenit, pod pogojem, da obe strani popustita.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

-valvoline- ::

Vedno se najde tu in tam kšna ugodna ponudba rabljene opreme. Jaz sem na primer za trenutni cpu e8200 ki mi lepo lavfa na 3.5ghz dal 50e pred letom in pol,za grafo hd4850 sem dal 30e tudi kupljena pred kšnim letom ko so realne cene bile najmanj 2x ali 3x več kot sem jaz dejansko plačal.
Jaz osebno vedno kupim rabljeno,in doslej vse kar sem kupu je blo več kot ugodno.Enako velja pri nakupu rabljenih avtov.Kšn mesec nazaj sem imel priložnost kupiti odličen pc komplet z i5 750 na 4ghz,4g rama,grafa hd4890,500gb diska in ostalo zraven za 250e. Nisem ga kupu ker igerc skorajda ne špilam več,pc mam zgolj za filmčke in skype pa ne rabim boljšega.

Zgodovina sprememb…

Maxtor2000 ::

Mene v bistvu moti smetenje oglasov s temi "zlatimi" primerki. Občasno tudi sam kupim kaj rabljenega in takrat bi potreboval kaj po "zmerni" ceni.
Pa ti ljudje ponujajo recimo 9800GTX za 60e!!! med tem, ko imaš enako hitrega Radeona ali pa sem recimo NOVO dobil za 25e (akcija). POtem pa ljudje
pravijo, da eni ne znajo cenit, kaj imajo...

Naj bolj me zmoti oglas, kjer je cena 2x previsoka zraven pa piše: Očiščen in pripravljen za delo v pisarni ali doma....

Problem je, da se stare stvari ne prodajajo, kot bi se morale in občasno najdem primere ljudi, ki so pripravljeni dati do 100e za računalnik vse kar pa
lahko dobiš je P4 oz. Athlon 939....

gruntfürmich ::

na bolhi je res katastrofa. ampak folk v resnici nima predstave koliko je dejansko vreden njihov komp; po navadi 4× manj. morda se je komu hecno zdelo, ko sem mu v ZS pustil sporočilo da mu ponujam 4× manj denarja za njegov komp kot pa je imel zapisano, vendar vedno ko sem šel primerjat nove komponente s temi starimi sem prišel na takšne cifre...
in zato mi ni preostalo drugega kot da sem kupil novega. za 230€. ki pa je zmogljivejši od povprečnega na bolhi za 400€ in več. ki je seveda brez garancije...:O
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

-valvoline- ::

gruntfürmich je izjavil:

na bolhi je res katastrofa. ampak folk v resnici nima predstave koliko je dejansko vreden njihov komp; po navadi 4× manj. morda se je komu hecno zdelo, ko sem mu v ZS pustil sporočilo da mu ponujam 4× manj denarja za njegov komp kot pa je imel zapisano, vendar vedno ko sem šel primerjat nove komponente s temi starimi sem prišel na takšne cifre...
in zato mi ni preostalo drugega kot da sem kupil novega. za 230€. ki pa je zmogljivejši od povprečnega na bolhi za 400€ in več. ki je seveda brez garancije...:O

Jah pač oglasujejo opremo brez namere dab prodali,tok da je oglas gor če se kšna ribica *ujame*. xD Rad bi prodali popvprečen komp c2d,c2q,phenom1,2 in minimalno doplačali za nouga i5 ali buldozerja. xD

Zgodovina sprememb…

ABX ::

Ko prodajam tudi sam začnem z dokaj visoko ceno, ker se mi ne mudi. In vedno prodam vse, trg rabljene opreme se pač samo uravnava. Je pa res da moreš bit zelo aktiven in pregledat ogromno ponudb če želiš kupit po dobri ceni.

Slo-tech bi tudi lahko malo posodobil male oglase in jih razvrstil po kategorijah za lažjo preglednost.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

boiler ::

gruntfürmich je izjavil:

na bolhi je res katastrofa. ampak folk v resnici nima predstave koliko je dejansko vreden njihov komp; po navadi 4× manj. morda se je komu hecno zdelo, ko sem mu v ZS pustil sporočilo da mu ponujam 4× manj denarja za njegov komp kot pa je imel zapisano, vendar vedno ko sem šel primerjat nove komponente s temi starimi sem prišel na takšne cifre...
in zato mi ni preostalo drugega kot da sem kupil novega. za 230€. ki pa je zmogljivejši od povprečnega na bolhi za 400€ in več. ki je seveda brez garancije...:O


To je bil namen mojega posta, predstavit to norijo ljudjem. Ampak vidim, da eni kar veselo sodelujejo v tej norosti.

mr1two ::

Se strinjam, da folk zahteva za rabljene komponente čisto preveč. Je pa dosti zanimivo, ko daš gor realne cene, saj zadevo prodaš praktično takoj.
Sam sem mislu nadgradit 775 kišto, ampak ko sem vidu cene, me je kar pasalo. Pripravljen bi bil odšteti 50-60 evrov za enga c2q, pa e4600 prodal za tretjino te cene. Za tolko, kot pa čjo met na bolhi... fala lepa, raje še mal počakam, pa kupim komplet novo zadevo, to pa prodam čez čas.

kmetek ::

od kdaj se pa kupuje na bolhi sploh? gledam angleške forume, prav milina je gledat kok so tam realno pa še vedno se za zbit za kak €.

Ravno gledam Transformerja 16GB z tipkovnico za 260Ł 4 mesece star 8-O to je slabih 300€.

Company ::

kmetek je izjavil:

od kdaj se pa kupuje na bolhi sploh? gledam angleške forume, prav milina je gledat kok so tam realno pa še vedno se za zbit za kak €.

Ravno gledam Transformerja 16GB z tipkovnico za 260Ł 4 mesece star 8-O to je slabih 300€.


Se ti tole res zdi dobra cena, glede na to, da se pri nas prodaja nov za manj kot 400 €?
Aja, še link, ki ga je nekdo spodaj že prilimal: http://www.agt.si/racunalniska-oprema/p...

LP!

kmetek ::

seveda dobra cena, zakaj ne? tole čakaš na agtju ko nor. 100€ manj za 4 mesece starega, to je steal.

amigo_no1 ::

kmetek
Daj kak link za angleške forume.

-valvoline- ::

kmetek je izjavil:

seveda dobra cena, zakaj ne? tole čakaš na agtju ko nor. 100€ manj za 4 mesece starega, to je steal.

? wtf ?
ti bi rajš za 300e rabljen iz UK(kje je še poštnina) k pa za 400e nov pr nas? Khm... u on drugs?

_IKE_ ::

Tudi sam imam še socket 775 v kišti in sem ob nakupu mislil, ne bom kupoval bolšjega procesorja , ga bom kasneje ko se bo kak rabljen našel za kako pametno ceno. Potem pa mine nekaj časa( let) pa se spravim gledat oglase in vidim da so cene še vedno tako visoke da se mi enostavno bolj splača komplet novo škatlo nabavit.


sploh pa so mi še posebej hecni oglasi v smislu nov je stal toliko in toliko ....že res... a sedaj je star in rabljen

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _IKE_ ()

_IKE_ ::

p.s....a smemo sem noter lepit oglase z norimi cenami ?

logit ::

Ja če ni veliko ponudbe potem je težko pričakovati smiselne cene.
Trenutno stanje ponudbe procesorjev na bolhi:
1x q6600 =100€
1x q9400 =120€
1x q9550 =190€
pa mimogrede niti eden phenom x6

_koki_ ::

100eur je čist poštena cena za c2q, je procesor tut zmogljivejši od vseh sandy bridge i3 procesorjev in se z lahkoto kosa tudi z i5 procesorji brez oznake K...
Spomnite se Athlonov x2 za s939, ki so rabljeni tudi meli ceno v oblakih, ampak če si z nadgradnjo podaljšal življensko dobo računalnika za kako leto, si še vseen več prišparal kot če bi kupil drugo novo, ki bi v enem letu prav tako zgubilo na vrednosti in zastarelo, ker dobimo že skoraj vsako leto novo podnožje...

kmetek ::

boiler ::

_IKE_ je izjavil:

p.s....a smemo sem noter lepit oglase z norimi cenami ?


To sem imel že prej v mislih, sem pozabil napisat. Fantje in dekleta dajte si duška, lepite po mili volji, če je že tako težko kupit stvari po normalnih cenah potem se lahko pa vsaj malo zabavamo, ali ne? Razen če jo to v nasprotju s pravili foruma, v to se nisem poglabljal. V slednjem primeru pa predlagam odprtje nove teme v kakšni drugi izbi foruma.

boiler ::

_koki_ je izjavil:

100eur je čist poštena cena za c2q, je procesor tut zmogljivejši od vseh sandy bridge i3 procesorjev in se z lahkoto kosa tudi z i5 procesorji brez oznake K...
Spomnite se Athlonov x2 za s939, ki so rabljeni tudi meli ceno v oblakih, ampak če si z nadgradnjo podaljšal življensko dobo računalnika za kako leto, si še vseen več prišparal kot če bi kupil drugo novo, ki bi v enem letu prav tako zgubilo na vrednosti in zastarelo, ker dobimo že skoraj vsako leto novo podnožje...


i3 2100 poje q6600 za malico. :D O i5 pa sploh nebom govoril.

http://www.anandtech.com/bench/Product/...

logit ::

boiler je izjavil:

_IKE_ je izjavil:

p.s....a smemo sem noter lepit oglase z norimi cenami ?


To sem imel že prej v mislih, sem pozabil napisat. Fantje in dekleta dajte si duška, lepite po mili volji, če je že tako težko kupit stvari po normalnih cenah potem se lahko pa vsaj malo zabavamo, ali ne? Razen če jo to v nasprotju s pravili foruma, v to se nisem poglabljal. V slednjem primeru pa predlagam odprtje nove teme v kakšni drugi izbi foruma.

Za to že imamo temo (Predragi/smešni oglasi na bolhi).

_koki_ ::

boiler je izjavil:

_koki_ je izjavil:

100eur je čist poštena cena za c2q, je procesor tut zmogljivejši od vseh sandy bridge i3 procesorjev in se z lahkoto kosa tudi z i5 procesorji brez oznake K...
Spomnite se Athlonov x2 za s939, ki so rabljeni tudi meli ceno v oblakih, ampak če si z nadgradnjo podaljšal življensko dobo računalnika za kako leto, si še vseen več prišparal kot če bi kupil drugo novo, ki bi v enem letu prav tako zgubilo na vrednosti in zastarelo, ker dobimo že skoraj vsako leto novo podnožje...


i3 2100 poje q6600 za malico. :D O i5 pa sploh nebom govoril.

http://www.anandtech.com/bench/Product/...

i3 2100 (ki je preko 100eur nov) se komaj kosa proti q6600 na stock, ko pa narediš 50% OC na q6600 za 24/7 (i3 pač ostane tam ko je), je pa že kriza tut za i5 2500!!!

Pšenični ::

S temi zadevami je tko.

Npr. grafe.

Zakaj je dobra 9800gtx 60 evrov. Sploh če ima 1g rama. Sicer je po moje vredna 50 evrov. Tista z 512 rama.

http://www.agt.si/racunalniska-oprema/g...

Zato, ker za ta denar dobiš novo grafo, ki ima 1gbt rama in 64 bitno vodilo in je komej dobra za pejanso. Jajca, da večja ne morejo bit.

Z 9800gtx pa lahko, če maš dober proc marsikaj poganjaš. To je to. Če ti ne paše rabljena, greš in za ta denar kupiš novo in igraš poker. Grafe kot so 9800gt, radeon 4850..... so vredne vsakega evra, sploh če so izvedene z dobrm hlajenjem.

Zgodovina sprememb…

_IKE_ ::

_koki_ je izjavil:

boiler je izjavil:

_koki_ je izjavil:

100eur je čist poštena cena za c2q, je procesor tut zmogljivejši od vseh sandy bridge i3 procesorjev in se z lahkoto kosa tudi z i5 procesorji brez oznake K...
Spomnite se Athlonov x2 za s939, ki so rabljeni tudi meli ceno v oblakih, ampak če si z nadgradnjo podaljšal življensko dobo računalnika za kako leto, si še vseen več prišparal kot če bi kupil drugo novo, ki bi v enem letu prav tako zgubilo na vrednosti in zastarelo, ker dobimo že skoraj vsako leto novo podnožje...


i3 2100 poje q6600 za malico. :D O i5 pa sploh nebom govoril.

http://www.anandtech.com/bench/Product/...

i3 2100 (ki je preko 100eur nov) se komaj kosa proti q6600 na stock, ko pa narediš 50% OC na q6600 za 24/7 (i3 pač ostane tam ko je), je pa že kriza tut za i5 2500!!!


jp, ampak pri navijanju se malce pozablja da je potrebno imeti tudi ostale komponente temu prilagojene ( ram, napajalnik ) in seveda precej dober hladilnik za navijanje, le ta pa pride 40-50 eur.( da o ceni noctue za i5/17 sploh ne govorimo ).

Po drugi strani se takoj postavi vprašanje ali je smiseln potem nakup takšnega navitega procesorja.

Kdaj navijanje pride v poštev je vprašanje za vsakega osebno, a za za pogon današnjih iger je recimo intel i3 2100/ phenom x4 955 več kot dovolj, je bolj pomembna grafična.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _IKE_ ()

mr1two ::

Ja, ampak se strinjamo nekako s tem, da so cenjene na prav način. 4850 za 50 evrov je deal, za 40 pa pošten deal. Ker so povečini izven garancij, če pa kupiš novo(bolj šparovno, hladnejšo, tišjo zadevo z garancijo) 5750 ali 6750 pride cca 90E. To je po mojem realna cena.
Zdaj pa pazi procesorje- ekvivalent po performansih je nov recimo 150 evrov, če se meni kaj zdi, dotrajana tehnologija brez garancije takoj pade cena za 50%- zakaj? Ker če bi hotel, lahko dobim novo zadevo brez davka= -20% že v štartu, plus to da se mi zdi garancija in futureproof vredna še 30% cene (pri tem da upoštevam, da plačam tudi trgovcu svoj delež), tako da ta overpriced jajca od c2q bi se mogla pocenit še za konkretnih 40-50%, da bi lahko potem reku, da so cene normalne.
Tako pač niso in naj si jih ima folk tam po predalih.

logit ::

Nekdo ki si lasti 775 plato bo raje posegel po Quadu in z dodatnimi jedri pohitril sistem, kot pa menjal in sestavljal vse skupaj. To je bila tudi prednosti tega podnožja. Kdor pa gre sedaj na novo sestavljat PC pa nima kaj gledati in razmišljati o 775, ker je slepa ulica.

Wox ::

Te stvari niso pomembne. Spremeni naslov teme v nepomembno.
Commodore 64

_koki_ ::

mr1two je izjavil:

Ja, ampak se strinjamo nekako s tem, da so cenjene na prav način. 4850 za 50 evrov je deal, za 40 pa pošten deal. Ker so povečini izven garancij, če pa kupiš novo(bolj šparovno, hladnejšo, tišjo zadevo z garancijo) 5750 ali 6750 pride cca 90E. To je po mojem realna cena.
Zdaj pa pazi procesorje- ekvivalent po performansih je nov recimo 150 evrov, če se meni kaj zdi, dotrajana tehnologija brez garancije takoj pade cena za 50%- zakaj? Ker če bi hotel, lahko dobim novo zadevo brez davka= -20% že v štartu, plus to da se mi zdi garancija in futureproof vredna še 30% cene (pri tem da upoštevam, da plačam tudi trgovcu svoj delež), tako da ta overpriced jajca od c2q bi se mogla pocenit še za konkretnih 40-50%, da bi lahko potem reku, da so cene normalne.
Tako pač niso in naj si jih ima folk tam po predalih.

Človek, pa ne tu primerjat sam cene procesorja, dodaj še nove rame in ploščo ki jih potrebuješ, pa odštej razliko cene starih komponent in sem 100% da se še vedno bolj splača kupit sam c2q...
Kje boš za 80eur doplačila (če odštejem 20eur za obstoječ procesor) dobil nove in zmogljivejše komponente?? To me res zanima!!!
Sem pa tut že prej razložil zakaj starejše komponente držijo ceno, isto je tudi pri starih i7 procesorjih, ki se še zdaj po trgovinah prodajajo dražje od sandy i7, pa so počasnejši pa v trgovinah prodajajo dražje, le zakaj???
Zakaj pa AGP grafične kartice imajo 3x višjo ceno kot isto zmogljive pci-e??

LeQuack ::

Včasih bi kakšno stvar več prodal, ampak čim nižja je cena bolj se poskuša barantat, tako da je bolje vreči kakšno stvar v smeti. Se vsaj reciklira.
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

_koki_ ::

_IKE_ je izjavil:

_koki_ je izjavil:

boiler je izjavil:

_koki_ je izjavil:

100eur je čist poštena cena za c2q, je procesor tut zmogljivejši od vseh sandy bridge i3 procesorjev in se z lahkoto kosa tudi z i5 procesorji brez oznake K...
Spomnite se Athlonov x2 za s939, ki so rabljeni tudi meli ceno v oblakih, ampak če si z nadgradnjo podaljšal življensko dobo računalnika za kako leto, si še vseen več prišparal kot če bi kupil drugo novo, ki bi v enem letu prav tako zgubilo na vrednosti in zastarelo, ker dobimo že skoraj vsako leto novo podnožje...


i3 2100 poje q6600 za malico. :D O i5 pa sploh nebom govoril.

http://www.anandtech.com/bench/Product/...

i3 2100 (ki je preko 100eur nov) se komaj kosa proti q6600 na stock, ko pa narediš 50% OC na q6600 za 24/7 (i3 pač ostane tam ko je), je pa že kriza tut za i5 2500!!!


jp, ampak pri navijanju se malce pozablja da je potrebno imeti tudi ostale komponente temu prilagojene ( ram, napajalnik ) in seveda precej dober hladilnik za navijanje, le ta pa pride 40-50 eur.( da o ceni noctue za i5/17 sploh ne govorimo ).

Po drugi strani se takoj postavi vprašanje ali je smiseln potem nakup takšnega navitega procesorja.

Kdaj navijanje pride v poštev je vprašanje za vsakega osebno, a za za pogon današnjih iger je recimo intel i3 2100/ phenom x4 955 več kot dovolj, je bolj pomembna grafična.

Kdo pa kupuje 4 ali večjederni procesor z htt za igre, sam bedaki ki nimajo pojma o pojmu, meni definitivno ni žal da sem takrat za minimalno doplačilo vzel quada namesto "hitrejšega" duala in po treh letih še ni potrebe po menjavi, ker še danes pele scat večino novih procesorjev...
Rami so standardni ddr2 cl5 800mhz brez hladilnika, močen napajalnik pa rabiš za napajanje zmogljivih grafičnih kartic, ki "pokurijo" 2-3x toliko elektrike kot en procesor, edina stvar ki jo rabiš je dober cooler za cca. 30eur in neKRŠ matično ploščo z več fazami...

boiler ::

Zanimivo je da večina gleda na komponente kot igračar (performance v igrah) pozabljate pa, da nove generacije procesorjev in matičnih plošč prinašajo tudi en kup bonbončkov kot je recimo virtualizacija, da ne omenjam porabe energije, kjer je sandy bridge pravi biser.

http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/di...
http://www.anandtech.com/show/4083/the-...

boiler ::

_koki_ je izjavil:

mr1two je izjavil:

Ja, ampak se strinjamo nekako s tem, da so cenjene na prav način. 4850 za 50 evrov je deal, za 40 pa pošten deal. Ker so povečini izven garancij, če pa kupiš novo(bolj šparovno, hladnejšo, tišjo zadevo z garancijo) 5750 ali 6750 pride cca 90E. To je po mojem realna cena.
Zdaj pa pazi procesorje- ekvivalent po performansih je nov recimo 150 evrov, če se meni kaj zdi, dotrajana tehnologija brez garancije takoj pade cena za 50%- zakaj? Ker če bi hotel, lahko dobim novo zadevo brez davka= -20% že v štartu, plus to da se mi zdi garancija in futureproof vredna še 30% cene (pri tem da upoštevam, da plačam tudi trgovcu svoj delež), tako da ta overpriced jajca od c2q bi se mogla pocenit še za konkretnih 40-50%, da bi lahko potem reku, da so cene normalne.
Tako pač niso in naj si jih ima folk tam po predalih.

Človek, pa ne tu primerjat sam cene procesorja, dodaj še nove rame in ploščo ki jih potrebuješ, pa odštej razliko cene starih komponent in sem 100% da se še vedno bolj splača kupit sam c2q...
Kje boš za 80eur doplačila (če odštejem 20eur za obstoječ procesor) dobil nove in zmogljivejše komponente?? To me res zanima!!!
Sem pa tut že prej razložil zakaj starejše komponente držijo ceno, isto je tudi pri starih i7 procesorjih, ki se še zdaj po trgovinah prodajajo dražje od sandy i7, pa so počasnejši pa v trgovinah prodajajo dražje, le zakaj???
Zakaj pa AGP grafične kartice imajo 3x višjo ceno kot isto zmogljive pci-e??


Jaz sem prodal procesor, ram in matično ploščo po fer ceni in doplačal 70€ pa imam nov sistem, ki deluje odlično, kasneje pa lahko noter zabašem odličen proceosor in več rama, če bo to potrebno. Ivy bridge je namreč pred vrati. :D In morem rečt kot lastnik večih core 2 duo procesorjev, sandy bridge deluje neprimerno bolj odzivno. Ni vse v testih in številkah, izkušnja v os-ju je dosti boljša. Tisti ki proda q6600 za 100EUR se mora po moje kar lepo smejat. Glede na to kakšne so cene za ddr2 ram, poleg tega da še za matično ploščo nekaj dobi si lahko kupi nov i3 2100 sistem brez doplačila. :D Pa ima podoben performance in še futureproof platformo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boiler ()

logit ::

kasneje pa lahko noter zabašem odličen proceosor in več rama

te bo ceneje prišlo če kupiš kar nov sistem:), kajne?

mr1two ::

koki, a misliš, da je obstoječa plošča od boga dana, zastonj? Tudi to je bilo potrebno plačati. Lahko pa komot prodam v kompletu- cpu mb in ram(ker itak nič ne pride prav za novo konfiguracijo) in si mislim, da bi bil res konkretno na boljšem. Kakšnih 80 e bi pa že iztržil za e4600, 4GB rama in P5K - kar je lahko skoraj dovolj za matično in ram (dodaš še 20 za mal boljše komponente) in še 100 za procesor. A si na slabšem? Močno dvomim.

boiler ::

logit je izjavil:

kasneje pa lahko noter zabašem odličen proceosor in več rama

te bo ceneje prišlo če kupiš kar nov sistem:), kajne?

Problem je bil v tem da sem imel dokaj "tight budget". Lahko bi si kupil eno core 2 duo jajco, ki mi nebi omogočala upgrada. Z izidom Ivy bridge pa bo performance ranga 2600k padel v srednji cenovni razred in bo zelo dobra varjanta za nadgradnjo.

_koki_ ::

mr1two je izjavil:

koki, a misliš, da je obstoječa plošča od boga dana, zastonj? Tudi to je bilo potrebno plačati. Lahko pa komot prodam v kompletu- cpu mb in ram(ker itak nič ne pride prav za novo konfiguracijo) in si mislim, da bi bil res konkretno na boljšem. Kakšnih 80 e bi pa že iztržil za e4600, 4GB rama in P5K - kar je lahko skoraj dovolj za matično in ram (dodaš še 20 za mal boljše komponente) in še 100 za procesor. A si na slabšem? Močno dvomim.

No 80eur bi dobil za obstoječe komponente in dodaj še 80eur (toliko bi te recimo prišu q6600) in mi za 160eur sestavi sistem (plošča, procesor in ram) ki bo pelal scat q6600, ki ga btw lahk naviješ, medtem ko nič drugega ne boš mogu za tak denar...

mr1two ::

A ti razumeš koncept nove, nerabljene strojne opreme z garancijo? Ki ima možnost nadgradnje v prihodnosti? In dejstvo, da plačaš še prodajalcu njegov delež, državi pa davek... To imej vedno v mislih, ko sestavljaš prodajno ceno za tehnološke zadeve.

Pšenični ::

Še nekaj bi dodal. Glede prodaje na Bolhi.

Veliko se jih ukvarja z računalniki ljubiteljsko. In seveda sestavi kakšen star računalnik. Ali kaj podobnega npr, kakšno regulacijo za centralno ali kaj podobnega na stari platformi. Tko da, se da matsikaj porabit. Je pa cena stvar dogovora in tle je še veliko manevrskega prostora. Tud jaz prodam kakšno stvar na bolhi..za par evrov in imam dober občutek,npr. ko vidiš da nekdo ponuca kakšen p3 star 10 let.
Veš, da je to njemu v veselje..da se s tem ubada. Pač hoby...sprostitev..ne vem..ugibam. Včasih pošljem komu kaj zastojn...

Če ti ni nujno, da igraš igre na najvišjih možnih resolucijah, se da z malo volje in barantanja sestavit soliden sistem, za 25% novega.

Zgodovina sprememb…

boiler ::

mr1two je izjavil:

A ti razumeš koncept nove, nerabljene strojne opreme z garancijo? Ki ima možnost nadgradnje v prihodnosti? In dejstvo, da plačaš še prodajalcu njegov delež, državi pa davek... To imej vedno v mislih, ko sestavljaš prodajno ceno za tehnološke zadeve.


No, vidim da je nekdo na isti valovni dolžini. Morem rečt, da je moj post popoln uspeh, ker sem se dokopal v glavo ljudi, ki kupujejo stvari po takšnih cenah. Pred tem si nisem znal predstavljat zakaj bi nekdo to kupil. Ljudje so pripravljeni prišparat par evrov (včasih še to ne), da lahko uporabljajo navit procesor izven garancije, za minimalen boost v zmogljivosti. Poraba, uporabljena tehnologija in možnost nadgradnje so nepomembni. Zmaga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boiler ()
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

q6600 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
10616459 (13458) SuperVeloce

Koliko je vreden? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Strojna oprema
29846800 (33493) dzinks63
»

Rabljena PCI-e grafična za max 50€ - najboljša izbira? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15220022 (18075) DoberDan

Vrednost komponent (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
949853 (8207) bluefish

Več podobnih tem