» »

Nadgradnja BIOS-a za podporo AM3+ procesorja

Nadgradnja BIOS-a za podporo AM3+ procesorja

******* ::

Iz tujine sem naročil matično ploščo gigabyte GA-990FXA-UD3 in AMD FX-4100 procesor. Plošča podpira AM3+ podnožje vendar je na njej še prvotni BIOS, ki ne podpira AM3+. Problem je v tem, da naj bi za nadgradnjo BIOS-a potreboval AM3 procesor. Zdi se mi neumno kupovati procesor AM3 samo za namen nadgradne BIOS-a. Ali je že kdo imel podoben problem in kako ga je rešil?
  • spremenilo: ******* ()

BlueX ::

Ja jaz sem imel ta problem ker matična plošča še ni podpirala takrat novih amd x6 in sem moral nadgraditi BIOS. Lepo dal sem prijatelju ki je imel starejši procesor in to je to :).

Nikonja ::

Matična bo delal z tem procesorjem tudi z starim biosom samo stepingi in še par drugi zadevc ne bo bodo ok dokler ne flašaš novega biosa. S tem nikoli nisem imel problemov tko da tudi ti nebi smel imet.

ladolf ::

(Sem si po nesreči zaklenil uporabniško ime *******)

Problem je v tem, da ko prižgem računalnik na zaslonu ni slike. Tudi matična plošča ne zapiska. Zato tudi ne morem nadgraditi BIOS-a za podporo AM3+ brez AM3 procesorja.

Brane2 ::

Nikonja je izjavil:

Matična bo delal z tem procesorjem tudi z starim biosom samo stepingi in še par drugi zadevc ne bo bodo ok dokler ne flašaš novega biosa. S tem nikoli nisem imel problemov tko da tudi ti nebi smel imet.



Ne bo čisto res. Sem že mel tak problem, pa se mi mašina sploh zbudila ni. Rešil sem ga tako, da sem dal pač začasno not pač starejši čip, dokler nisem zaflešal BIOSa.

Na eni mašini sem ( sicer iz drugih vzrokov ) vzel dol BIOS čip in ga začasno vstavil v drugo plato računalnika, ki je bil takrat delujoč, nato pa tam z utilityjem zaflešal BIOS prve plate. Stvar je delala, ni pa nujno da bo vedno, seveda.
On the journey of life, I chose the psycho path.

ladolf ::

Ali kdo prodaja kakšen poceni AM3 procesor?

amigo_no1 ::

Vprašaj na kakem rač. servisu...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

zbrisan bios

Oddelek: Strojna oprema
314215 (3479) NoriDare
»

ASUS bo podpiral Bulldozerje na obstoječih matičnih ploščah

Oddelek: Novice / Procesorji
62972 (2603) 5pellfire
»

HT (Hypertransport) na matični plošči

Oddelek: Strojna oprema
5592 (520) Dr_M
»

Racunalo

Oddelek: Kaj kupiti
241341 (924) energetik
»

AMD phenom II x4 955 - težave!

Oddelek: Strojna oprema
462363 (1276) 4letters

Več podobnih tem