» »

PC zmrzne

PC zmrzne

d4vid ::

Pozdravljeni!

Spet imam težavo, in sicer PC mi zmrzne ko se želim prijaviti v Windows. OS je Vista Home Premium, naložen danes. Napišem geslo in potem nalaga... in zmrzne. pred tem je bila gor 7-ka ampak se je dogajalo isto.

Mimogrede, vsake toliko časa mi, ko vžgem PC vrže ventilator na full, vklopljeno pa mam smartFan (ali nekaj tazga). Nato dam ram v drugo režo in deluje naprej. Procesor je pentium 4 3GHz, WD disk in 1GB rama zaenkrat.

Kaj je lahko narobe?
Hvala, lp

BALAST ::

Meni je že dolgo nazaj tako zmrzoval AMD Athlon, krivec pa so bili napihnjeni konderzatorji na matični. Poglej če so te sodčkasti kondiči tudi na vrhu izbočeni, to je najočitnejši znak da jih bo potrebno par zamenjat ali pa celo vse.

Če so sodčkasti kondiči izbočeni, so zanič, če pa so ravni na vrhu so pa pogojno še dobri.
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

d4vid ::

kaj drugega ni, misliš? Ploščo res da sem kupil rabljeno, ampak ta težava se pojavlja zadnjih par dni. Rami so novi, disk ravno tako. Kako pa dam nove kondenzatorje gor? Z "fenom" za vroči zrak?

miranpozar ::

bajdec... hehe to ni glih tako enostavno... pozabi na to. Najprej odpri ohišje in poglej če so kondenzatorji torej napihnjeni. Pa preberi še proizvajalca in model plate.
Miran Požar, Portorož, http://sites.google.com/site/miranpozar/

d4vid ::

Plata je Acerjeva (sicer je predelana Gigabyte) 8I945AE. Kondenzatorji niso videti napihnjeni. Aja, pozabil sem omenit, PC hladim na "bolj čuden" način, imam ga na podstrešju, kjer je praktično kot da bi bil zunaj, torej mrzlo in vlažno. A je možnost da vpliva na plato vlažnost?

hojnikb ::

Vlažnost defenitivno ni dobra za komp.
#brezpodpisa

d4vid ::

To vem, ampak je lahko tako hudo da komp zmrzne? Kaj pa če zaženem PC v prostoru z normalnimi temperaturami (dnevna npr)? Sem plato lahko že ornk poškodoval?

painkiller ::

Da ne odpiram nove teme. Uglavnem imam dokaj nov PC in se mi dogaja, da mi občasno v igrah frizne. Ko ga resetiram pa se ugasne celoten sistem. Ali to pomeni, da se pregreva? Temperatura CPU je takrat okol 50 stopinj. Nimam nič navito, sistem pa je sledeč:
Core i5 2500K 3.3GHZ 6M LGA1155
Asus P8Z68-V LX
Corsair DDR3 8GB kit PC1600
SAPPHIRE ATI Radeon HD6970 GDDR5 2GB/256bit
SSD disk CRUCIAL m4 64GB
COOLER MASTER SILENT PRO M600W RS600-AMBAD3

Hvala za odgovore

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Crknil napajalnik?

Oddelek: Strojna oprema
485460 (3840) Marko86
»

pc zmrzuje, ostal brez idej

Oddelek: Pomoč in nasveti
8765 (623) Pšenični
»

Katero grafično kartico

Oddelek: Kaj kupiti
61003 (848) keberovsky
»

Kako popraviti mamaplato, kjer so crknili kondenzatorji? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
10315234 (10914) Pyr0Beast
»

Vklop računalnika = nič

Oddelek: Strojna oprema
131565 (1321) Soniux

Več podobnih tem