» »

Britanci zadržani do optike

1
2
»

gruntfürmich ::

dobr si reku: plačujejo.
zato pa ne nabijat da bi vsak moral imeti 40/40 za 4× več denarja od 1/1, če tega NE potrebuje!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

m0LN4r ::

Mene edino moti, da ne naredijo nek paket za 10€ za hitrosti do 512/128. Ker je 19€ (po dogovoru mal preveč).
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Tilen ::

Telekom bi še lahko, ostali pa težko, ker je zakup parice na mesec na takšni številki. Brez ostalih stroškov.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

gendale ::

m0LN4r je izjavil:

Mene edino moti, da ne naredijo nek paket za 10€ za hitrosti do 512/128. Ker je 19€ (po dogovoru mal preveč).

zakaj pa?

glede na to, da so starši pripravljeni plačat 19e, to očitno ni previsoka cena
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

FastWIND ::

Mularija nuca optiko za pron, torente, igrice,,,, velika večina ostalih uporabnikov pač ne. Izvzemam tiste, ki potrebujejo internet za poslovno rabo.

techfreak :) ::

Kaj pa YouTube? Na 10 mbit že moraš počakat kar nekaj sekund, da se video delno prednaloži.

nUUb ::

FastWIND je izjavil:

Mularija nuca optiko za pron, torente, igrice,,,, velika večina ostalih uporabnikov pač ne. Izvzemam tiste, ki potrebujejo internet za poslovno rabo.

//Všeč mi je.

Upam da nimaš problema s tem, vsaj ga ne uporabljam(o) za FB.
i7 2600k@4.8GHz - nV 760 - 850 EVO 250GB - 4TB FreeNAS
ASUS 1920x1080@144Hz

Tilen ::

techfreak :) je izjavil:

Kaj pa YouTube? Na 10 mbit že moraš počakat kar nekaj sekund, da se video delno prednaloži.


Kateri video?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

techfreak :) ::

Kateri koli 1080p video.

Tilen ::

Mogoče pa imaš ti kakšne težave?



Ko tukaj spremenim iz 720p na 1080p traja manj kot 2 sekundi za preklop. Po eni minuti gledanja na 1080p je buffer že na 3:30. Imam Telemach in 10/1.5 povezavo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

bosko1333 ::

Britanci so pač Britanci!
Pa sej pri nas je isto. V celem bloku imajo 3 uporabniki optiko. Ostalih 50 pa vse druge povezave.
Hudo pa je, da punudniki gradijo svoje optično omrežje tam ko je že en drugi operater zgradil. Kaj te rabi folk 3 ponudnike optike tam.

P.S.

Če je kdo v Mariboru od piramide proti centru zasledil kako optiko naj napiše!

Bistri007 ::

techfreak :) je izjavil:

Kaj pa YouTube? Na 10 mbit že moraš počakat kar nekaj sekund, da se video delno prednaloži.

1080i na Sky UK ima okoli 8-13Mbit VRB za filmske kanale in okoli 20Mbit za šport.

Za TV in HD TV je v UK veliko drugih distribucijskih kanalov (DVB-S, DVB-T in DVB-C), tako da IPTV ni tako popularen. Imaš Freeview, Freesat, Sky...
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

NoBody- ::

bosko1333 je izjavil:

Britanci so pač Britanci!
Pa sej pri nas je isto. V celem bloku imajo 3 uporabniki optiko. Ostalih 50 pa vse druge povezave.
Hudo pa je, da punudniki gradijo svoje optično omrežje tam ko je že en drugi operater zgradil. Kaj te rabi folk 3 ponudnike optike tam.

P.S.

Če je kdo v Mariboru od piramide proti centru zasledil kako optiko naj napiše!


http://www.siol.net/Pomoc_in_podpora/Do...

Pogledaj če je tu tvoja ulica, bo T2 ponujal preko TS optike :)

SkipEU ::

wizzy je izjavil:

Drugače pa so slovenski ponudniki interneta eni izmed dražjih v svetu.


Kakšne neumnosti, samo da se pač tolče po Sloveniji. Internet pač prenese vse, najlažje je pač prebrati neke cifre, ko pa sploh ne veš, kakšen "service" potem nudijo. Kaj ti pomagajo "dobre" številke, če imaš razno razne omejitve, prekinjanje, počasno delovanje ob večjem navalu uporabnikov itd.

nekikr ::

Poleg tega tudi sama cifra ni nič kaj pretirano nižja od slovenske...

wizzy ::

SkipEU je izjavil:

wizzy je izjavil:

Drugače pa so slovenski ponudniki interneta eni izmed dražjih v svetu.


Kakšne neumnosti, samo da se pač tolče po Sloveniji. Internet pač prenese vse, najlažje je pač prebrati neke cifre, ko pa sploh ne veš, kakšen "service" potem nudijo. Kaj ti pomagajo "dobre" številke, če imaš razno razne omejitve, prekinjanje, počasno delovanje ob večjem navalu uporabnikov itd.


Sem okusil QoS pri siolu. Po udari strele so mi zamenjali modem in potem sem imel črni scenarij. Vsake 30min-1h mi je internetna povezava padla tako da še ene večje datoteke se ni dalo snet iz interneta, da bi poslal kakšen večji mail ni bilo možnosti. Od siola support mi ni nič pomagal samo neke teste so naredil če je povezava in je bilo to zato sem se odločil, da zamenjam ISP ter edina možnost je bila AMIS, pri katerem so mi zagotovili zelo stabilno povezavo z modemom od Iskratela. Kakšno leto nazaj so mi modem menjali in dobil sem neka kitajska jajca, pri katerih sem imel težave v poletnih dnevih, ki se mi je pregreval ter se večkrat dnevno resetiral. Bom videl naslednje poletje kako bo delovala zadeva.

Če si mestno dete ti lahko provider zagotavlja najboljši QoS. Pri nam je že tako padlo, da siol pri nekaterih domovih ne more več ponujati TV storitev. Lahko rečm da se slovenski ISP-ji trudijo po svojih močeh a v nekaterih primerih pač ne morejo pomagat.

Bistri007 ::

wizzy je izjavil:

Kakšno leto nazaj so mi modem menjali in dobil sem neka kitajska jajca, pri katerih sem imel težave v poletnih dnevih, ki se mi je pregreval ter se večkrat dnevno resetiral. Bom videl naslednje poletje kako bo delovala zadeva.

Jah, pa obrni škatlo postrani, da se bo lahko bolje hladila ;)
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

Spock83 ::

Eh kupiš en orenk xDSL modem, pokličeš Telekom, jim sporočiš novo serijsko. (No moraš jim orenk težit) in voila.

MrStein ::

Pesimist je izjavil:

Mah jaz sem si nabavo 50/20. Imel bi tudi stare 60/60 ali 100/100 Pakete od siola, vendar so nesramno dragi. Ta novi 50/20 je vsej nekaksni kompromis. Vse je v ceni in potrebi.

Hmm, ali ima SiLOL spet web v xxxxx ali sem jaz zmeden.
Tako v tabeli kot v kalkulatorju imajo za optiko naslednje hitrosti: 20/20, 60/60, 100/100.
Nikjer 50 Mbps, ki ste ga že večkrat omenili.
???
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

SuperVeloce ::

Majo neko novo cako... TopTrio or sth...

m0LN4r ::

@ tiste, ko so meni pisal

Ni fora v tem, da so pripravljeni plačevati. Fora je, da cenejše variante paketov ni. Uporabljajo pa predvsem za plačevanje položnic, e-uprava (zemljiška knjiga itd.), oddajanje e-vlog, aktualne vinogradniške informacije o širjenju bolezni itd. Sam problem je, da zadeve delujejo tako počasi, da človek rabi dejansko uro ali več da si pogleda teh par stvari. Pa boknedaj, da bi si foter htel ogledat kake novice na rtv slo al dnevnik, ki ga je zamudil zaradi službe itd. Za nalaganje tistega octoshape plugin video variante rabi pol ure da se naloži dnevnik do polovice.

Niso vsi v prekmurju tak zaostali, kot večina notranjske misli. Kak pa naj sledi človek tehnologiji, če ga pa država ne podpira pri tem.

Youtube na tej povezavi dela le če dam na 260p in si gre foter skuhat eno espreso kavico pa pride nazaj, pa prešpila do konca brez zatikanja.
Al pa ko potegne kak .pdf ki je malo večji bog pomagaj. In eni plačamo 19€ za tako hitrost. To se mi zdi ful nepošteno.

Takšno stanje je skoraj v vseh vaseh v prekmurju, razen tistih v katerih imajo centralo. Sem pa slišal da so tudi že tam problemi, ker ni prostih priklučkov.

Dejansko mi je foter rekel, da je opazil, da je internet vsako leto počasnejši, ampak kak mu naj razložim da je hitrost ista, sam vsebin in cene se višajo. Ne rečem, ampak pred 6 leti je bila ta hitrost dovolj, ampak zdaj? pa za 19€? Eni pa majo za tako ceno hitrosti do 4MB?
lp

Se opravičujem, po novem je na položnici 23€ Ka naj staremu rečem, čuj ne splača se boš brez interneta, vozi se na banko pa upravo 30km pa da boš vsak dan ob 19:00 pred televizijo. Aja pa maš še teletekst pa soseda, če slučajno kaj zamudiš.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

SuperVeloce ::

Sočustvujem... v letu 2011 je za človeka, ki ni v penziji ali plenicah, že obvezno da si povezljiv skoraj kjerkoli. Pa ne za 24kur ekskluzivo, ampak službene in ostale stvari, zaradi katerih si v življenju konkurenčen...

mikic007 ::

V Barceloni sploh ne mores priti do nekega spodobnega neta, cene pa v nebo. In to je velik kraj, strnjeno naselje bi rekel. Optike ni prakticno nikjer, samo v kakih obrtnih conah, downtownu, uploada nad 1mb sploh ne mores dobit. Ob vecer ob koncu tedna se streama ne mores gledat, ker steka, ni da bi govoril, nivo storitev, kot sem jim bil prica na dial up-u ob koncu prejsnjega tisocletja in nikoli vec v Sloveniji.

Evo, pa to ni prekmurje. Ne gre nam se tako slabo v Sloveniji, imamo precej bolj nemsko-avstrijski model, kot kje drugje. Vsaj nekje smo solidni ...

cegu ::

Ko poslušam predavanja o NGN (next generation networks) - s stališča Slovenca je to popolna bedarija in vse kar vidim v tem je omejevanje.

Če pa vidiš kakšen drek od interneta imajo v Španiji in ZDA, se pa rešitve nekako zdijo logične.. vsaj do ene mere.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cegu ()

Pyr0Beast ::

do sedaj so bili še vsi 'jelly' da imamo po vaseh optiko, oni je pa nimajo.

zadržanost ... yeh right
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

roli ::

Pri nas so pa ravno danes končno potegnili optični kabel v hišo. Sedaj samo še čakamo na tritel, da doda konektorje na kabel in privleče modem. Pa nismo doma v kakem mestu, da ne bo kdo mislil. Res pa je da smo na ta trenutek čakali dolgo dolgo časa. Trenutno nam sicer nič ne manjka na siolovem 10/1 ampak se malo nižjega mesečnega računa nebi branil.
http://www.r00li.com

roCkY ::

Na računu dosti razlike ne bo. Dobil boš polne HD kanale, če ti je seveda zanje.

BlueRunner ::

Pa nižjo latenco, pa nič strahu pred tokom kakšne zalutalo strelo na bakreni parici, pa manj napak (in manjša verjetnost kockanja), pa nič motenj, če bo sosed tri hiše nižje zagnal cirkularko, ...

FTTH ima kar nekaj lepih lastnosti, ki jih druge tehnologije nimajo.

Samo polhi in podgane so pa še vedno problem...

roli ::

Tudi nekaj razlike na računu bo. Sploh, ker še vedno uporabljamo ISDN in bomo sedaj šli kompletno na optiko. Drugače s samo internetno povezavo že sedaj nisem imel dosti problemov, nazadnje, ko je kaj crknilo je bilo kake pol leta ali več nazaj. Pa še takrat so pretrgali kabel (naslednji dan je bila zadeva popravljena). Je pa na trenutke TV malce sral ampak tudi to ne kaj dosti.

Če bi optiko predstavili nekaj časa nazaj (preden je siol povišal hitrosti paketov - takrat sem imel še 2Mb/384kb) bi bil še veliko bolj vesel. Sedaj sem še vedno zelo vesel sam se mi pa ne mudi toliko. Še bolj vesel bi bil v času preden je siol dal ADSL2+, ko tu sploh nismo mogli imeti IPTV zaradi prevelike oddaljenosti od centrale.
http://www.r00li.com
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

T-2 in "Akcija - 25 % za dve leti"

Oddelek: Omrežja in internet
224634 (3316) Invictus
»

Diskriminacija uporabnikov na bakru (Telekom Slovenije) (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
8917744 (15816) nuclear
»

Britanci zadržani do optike (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
7813136 (9500) roli
»

Nevtralnost interneta v Veliki Britaniji

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
154055 (3288) pss-m
»

Nov paket optike pri T-2 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
18422341 (11898) amigo_no1

Več podobnih tem