» »

Mnenje o trgovini in sestavi

Mnenje o trgovini in sestavi

HyperGL ::

Zdravo,

sestavljam si hackintosha in sem si zamislil naslednje komponente:

- i5 2500K - 180eur
- Gigabyte z68ma d2h b3 - 96eur
- 4 x 4gb rama DD3 G.Skill Value - 69eur
- SSD Corsair Force3 120GB - 144eur

Zanimajo me mnenja o tej konfiguraciji in o trgovini CYBERPORT.DE

HDD in ohišje z napajalnikom imam doma. Navijal ne bom, vendar potrebujem 2500K zaradi grafike, matično pa bom vzel tako, da mi lahko v prihodnosti vseeno omogoči naviti za kak mhz procesor, če bo nuja. Edino kar me bega je SSD disk, morda bi lahko vzel tistega od 64GB ali 90GB?

Gor bo naložen Lion in Adobe paket (Photoshop, Premiere, InDesign, Illustrator) ter office. Drugega ne bo, ker je to "delovna postaja".

Kaj se vam zdi?


LP

joze28 ::

Ne pošiljajo v slovenijo.

HyperGL ::

Kako ne? Pod opcijami pošiljanja je tudi slovenija in cena dostave je 23eur?
Če pa ne gre v SLO bom poizkusil si jo dostaviti v ITA, pa grem tam iskati...

EDIT: očitno slovenija je res izvzeta, v italijo pa pošiljajo, tako da ni problema.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: HyperGL ()

joze28 ::

Tukaj piše, da vc Slo ne pošljejo, razen davčnim zavezancem:
http://www.cyberport.de/lieferung-eu

Gibbs007 ::

Je že kdo naročeval tukaj:http://www.getgoods.de/hardware? Cene so ugodne (i5 2500K=176€), dostavljajo v slovenijo.

HyperGL ::

Oziroma če kdo lahko predlaga kakšno spletno trgovino, ki pošilja v SLO iz NEM, bi bilo tudi fajn! :)

Potem bom že jaz pogledal ali imajo vse na voljo.

DeeJay ::

hoh.de
jacob-computer.de

pri obeh sem že kupoval brez problema

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeJay ()

klinker ::

DeeJay je izjavil:

jacob-computer.de


direkt.jacob-computer.de/

HyperGL ::

klinker ti si pravi :D na "nedirekt" so cene višje za 10-15%... :P

DeeJay ::

klinker je izjavil:

DeeJay je izjavil:

jacob-computer.de


direkt.jacob-computer.de/


jest sm kupil SSD disk 17.5. na http://www.jacob-elektronik.de, zdej pa vidm da so zadeve neki spremenil in tut stran preusmeri na nov naslov http://www.jacob-computer.de/

klinker ::

HyperGL je izjavil:

klinker ti si pravi :D na "nedirekt" so cene višje za 10-15%... :P


"direkt" je spletna, "nedirekt" pa fizicna trgovina ;)

HyperGL ::

@klinker: hvala, sej sem pogruntal ja kje je point direkt-nedirekt! :) bi te pa vprašal samo še, če veš približno koliko zasede inštalacija Liona. Bi mu bilo 60gb dovolj? Zraven bo še Photoshop, Illustrator, InDesign ter Premiere CS5.

HyperGL ::

direct.jacob-computer.de...

...kako nadaljujem z nakupom? pri točki 2 ne morem naprej in ni mi jasno kaj se dogaja. Googlov prevajalec pa prevede zadevo tako, da je absolutno nerazumljiva! :S

HyperGL ::

vse rešeno! :) pošiljka je plačana in kmalu bo na poti!

klinker ::

Kot vidim malo pozen pa vseeno. Lion instalacija ce se dobro spomnem tehta med 15-20GB. Sicer pa jst za workstation o cem manj od 120Gb ne bi razmisljal ker rezervo je dobro imet. Pravtako je priporoceno imet ene 20% SSDja fraj. Ne vem pa kolko zasedejo tvoja orodja. Ce je to 5-10GB ok, z 20GB bi bil za malo na tesnem pri 60GB SSDju. Jst bi na zalost imel feliko frko se z 240GB, ker audio editing je blazno pozresen placa. Sam Logic vzame cca 60GB, Native Instruments Komplete se 90GB, pa se ene par takih pluginckov imam po 40-60GB. Dodaj se kolekcijo sampleov, pa si zamisli ;((

HyperGL ::

Računal sem na cirka 10-15GB za Lion in 15-20GB za programje, ostalo pa leti vse na Samsunga 1TB, ki ima že tako ali tako funkcijo storage-a.

Na koncu sem vzel ForceGT 120GB od Corsaira za SSD, ostalo pa kot v prvem postu :)
Sedaj moram samo pogruntat kako točno se pobere Liona z appstore.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Skupinski nakupi iz tujine - deljenje poštnine, je kdo za? (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Kaj kupiti
806390203 (56800) Nwanko
»

Jacob direkt izkusnje (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6311638 (7502) kobal4
»

Katero grafično do 200€?

Oddelek: Kaj kupiti
433781 (2827) nendzi
»

ohišje za gaming htpc

Oddelek: Kaj kupiti
271949 (1294) jazbec
»

Namizni računalnik za okrog 700 eur

Oddelek: Kaj kupiti
222960 (2678) Loocas

Več podobnih tem