» »

energijske pijače le pijače z več kofeina?

energijske pijače le pijače z več kofeina?

SmeskoSnezak ::

Zadne čase sem bolj pozoren na to in imam občutek, da so razni energy drinki le pijače z več kofeina.
Recimo Red Bull 32mg/100ml, Shark ima 32mg/100ml, Monster ima 33,81mg/100ml povprečno (wiki).

Zakaj kofein? Je res tako pomembna sestavina za energijsko pijačo?

Jaz smatram za energijsko pijačo nekaj, kar mi da nek naboj, energijo za določen čas, da počnem stvari bolje in bolj fokusiran. Kofein pa za nekaj, kar mi ne pusti spat. In vsi ti napitki so prej to slednje, kot pa energijska pijača, vsaj zame. Bi mi lahk povedali kaj več o znanosti za tem.
@ Pusti soncu v srce... @

popster ::

pozivilo taurin je notr, lahko ga dobiš tudi v kapsulah

energetik ::

Pri energijskih pijačah je bistvo cuker, vsaj pri športnih pijačah je. V obliki saharoze, glukoze in maltodektrina v koncentraciji 6-8%.
Kofein in taurin sta dodatka.

SmeskoSnezak ::

Pozivilo taurin je večinoma 1000mg, kolikor berem.

Ja, včasih ko spijem kakšen energy drink na tešče, kot da bi cuker v sebe zlil. Takrat se počutim malenkost bolj fokusiran , a hkrati tudi "naspidiran". Torej je sladkor bistvenega pomena ali kako?
@ Pusti soncu v srce... @

energetik ::

Saj zliješ vase cuker. Ga ima recimo Red Bull 12%, če se ne motim. Kar je že preveč za optimalno absorbcijo vode, zato imajo športne pijače le 6-8%.

jkreuztzfeld ::

Ok... Kaj pa energijske pijače brez sladkorja?

Taurin poživilo? Taurine @ Wikipedia Bi rekel, da je tam samo zaradi imena.
--
Great minds run in great circles.

Zgodovina sprememb…

gendale ::

amfetaminov ne morejo not dat ker so prepovedani in se zadovoljijo s kofeinom
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Yohan del Sud ::

No ja, se strinjam, da je imenovanje energijska pijača za te zadeve malo iz marketinške riti povlečeno. Tako, kot bi rekel, da je pivo pomirjevalni tonik za dobro spanje.

Ampak, kot so rekli tu pred mano: kofein + cukr + taurin na različne načine pripomorejo k trenutnemu optimalnemu delovanju telesa, ko ta noče več sodelovati. Kar pa je spet odvisno od primerka. Eni rabijo samo keks, drugi masažo, tretji sprehod, četrti kavico ... In oblika slednjega je tudi "energijska pijača", ker je vsaj 75% aktivna sestavina tu še vedno le (sintetiziran) kofein. Bolj pošteno bi bilo ime kofeiniziran napitek, ampak se sliši bedno in folk bi to tudi povezoval s kavo, čeprav nima nobenega okusa po njej.
www.strancar.com

SmeskoSnezak ::

Saj zato pa sprašujem, kaj točno naredi energijski napitek energijski. Ker kofein nekako ne more bit za moje pojme :) Taurin smo tud ugotovli, da je v vsakem energetskem napitku "isti" 1000mg, tak da tudi ne naredi...

sprašujem pa, ker bi rad našel en dober energetski napitek, pa mi ni jasno, kak naj sploh iščem.
@ Pusti soncu v srce... @

gendale ::

stimulansi pa sladkor

s tem da na kofein se hitro razvije toleranca in pol nima več željenega učinka

sladkor pa deluje, če imaš ob pitju prenizkega

pri ostalih stimulansih te pa omejuje zakon in ne moreš not glih nametat kar hočeš
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gendale ()

energetik ::

SmeskoSnezak je izjavil:

sprašujem pa, ker bi rad našel en dober energetski napitek, pa mi ni jasno, kak naj sploh iščem.
Isostar FTW.
Al pa kava z veliko žlico cukra, pa zmagaš.

SmeskoSnezak ::

Isostar? Ti to resno? Isostar je po mojih izkušnjah še najmanj energetski napitek. :)

Mogoče kdo ve, če se to da dobit v Sloveniji? Java Monster Loca Moca bi naj bila po tej spletni strani najbolj energična pijača.
@ Pusti soncu v srce... @

Zgodovina sprememb…

Aston_11 ::

Za drage solde vam prodajo žlico cukra in šalco kofeta. Potem pa imate vsi krila. Placebo efekt je to.

energetik ::

Niti ni placebo, ampak imaš pa prav, da enako dosežeš z eno konkretno sladkano kavo. Vse skupaj stane par centov.

FrEaKmAn ::

hehe... sam vodko pa kavo težko mešaš.. ali pač :)

overlord_tm ::

Lahko, ce ni moonshira je tud vodka ok. Pjaci se pa rece Karsk ;)

Ericssony ::

Za tiste, ki bi radi maximum poskusite tole: Guarana

SmeskoSnezak ::

Ne iscem tablet...
@ Pusti soncu v srce... @

blackbfm ::

Zakaj točno pa bi ti sploh rabil energijsko pijačo?

To je uporabno kvečjem ob bolj zahtevnih fizičnih naporih, takoj ko začneš izgubljat moč, ko mišice porabijo glikogen, ko ti pade sladkor v krvi..s sladkanimi pijačami lahko vneseš nekaj futra mišicam, ker če telo ne dobi cukra začne vzemat energijo iz maščob kar je pa dokaj počasen proces zato ne moreš delat oz. športat optimalno (velja za intenzivnejše fizične napore!).

Če pa misliš sedet za računalnikom in pit energijske pijače, da boš bolj sfokusiran, to je pa žal zabloda. Kvečjemu se boš nepotrebno redil na ta račun, ob pretiravanju.

Tisti tavrin ki je notri, sploh nima nobenih dokazanih efektov na telo, kofein je pa tudi tako bolj za bv notri, verjetno zato ker te zna malo zasvojit. Torej dokler ne tečeš nekih maratonov & stuff (tam moraš pa že malo pazit na elektrolitsko ravnovesje, no pa taki itak ne pijejo redbullov) je skoraj bv pit to svinjarijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

SmeskoSnezak ::

Gre se za različna dejanja, kot sekanje drv, nekaj opravka imam tud z raznimi stroji in mi včasih koncentracija pobegne, pa tudi za računalnikom bi blo fajn bit bolj fokusiran na delo ali pa igro :P Zadnič sem si skor prst odsekal po nerodi:))
@ Pusti soncu v srce... @

Okapi ::

Ali pa če piješ dobro staro kokakolo (kofein + cukr), kot se za programerje spodobi;)

O.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Manjko energije (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8914086 (11624) Kovač 72-45
»

Red bull vs. druge energetske pijače (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7219119 (11164) Jst
»

Energy drink? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10713576 (5649) dottor
»

Bodo energijske pijače umaknjene iz proste prodaje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
505744 (4623) gruntfürmich

Energetski napitki?

Oddelek: Loža
293615 (2764) Gandalfar

Več podobnih tem