» »

Bodo energijske pijače umaknjene iz proste prodaje?

Bodo energijske pijače umaknjene iz proste prodaje?

«
1
2

Gandalfar ::

Študije kažejo na resne škodljive učinke energijskih pijač

Kot navajajo na IVZ, študije kažejo na resne škodljive učinke energijskih pijač, sploh če jih uživajo mladostniki in otroci. Prav zato se zavzemajo za čimprejšnji enotni pristop EU in pravne podlage za prepoved takih proizvodov v prosti prodaji. V ta namen je pri Evropski agenciji za varnost hrane (EFSA) v izdelavi ponovna ocena energijskih pijač in njihove varnosti. Ob tem navajajo, da so energijske pijače na podlagi nacionalne zakonodaje že prepovedale Francija, Norveška in Danska.


Vir: http://delo.si/clanek/73794

Glede na to, da je tu dosti pivcev tega in borcev za osebne svoboscine. Kaj menite glede tega ukrepa?

PaX_MaN ::

Dvoličnost. Naj potem skenslajo še kofein pa etanol, ane.

noraguta ::

pravilno 60% prebivalcev je predebelih. zaradi tega so morale letalske druzbe popraviti povprečne mere potnika. stem delajo debeluh nam kateri smo fit škodo. vaša svoboda naj se neha kjer se začne na moj račun.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

T0RN4D0 ::

Nah, če so res tako nevarna, naj se na njih nalima takšne nalepke kot so na cigaretih, at most.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

mesoreznica ::

Kaj pa ima debelost z energijskimi pijačami?

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

dzinks63 ::

Ne verjamem, da bi energijske pijače umaknili iz prodaje. Npr. na cigaretnih škatlicah razločno in na veliko piše da kajenje ubija, pa se prodajajo brez problemov.

M-XXXX ::

zaradi tega so morale letalske druzbe popraviti povprečne mere potnika. stem delajo debeluh nam kateri smo fit škodo.

Jaka škoda, če imaš potem 5cm več placa na letalu:D.

Se mi zdi je naprej treba pri resnejših problemih posredovat, ne pa take bedarije.

Pyr0Beast ::

Se mi zdi je naprej treba pri resnejših problemih posredovat, ne pa take bedarije.
A ze tebi zdi bedarija, da otrok ne mora se 300 metrov pretec brez da bi vmes 2x umrl ?


Ravno sola so najboljsa tarca za potencialne kupce. Navadi otroke na neko stvar ko so mladi in uzivali jo bodo vse, dokler ne umrejo.
Povsod sem ze videl vsaj 2 avtomata za pijace (c-c & stuff) pa nikjer nobenega za vodo ...
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Kaufmann ::

Trošarine na cigarete so ogromne, več kot 1.2 € na škatlo, plus DDV. Se pač državi splača.
Energijske pijače znajo pa res prepovedat, v Franciji(in še kje) so bile kakšno desetletje prepovedane...
ni podatka

Zero One ::

Prepovejo naj rajši alkohol in cigarete, ki (fizičnih) pozitivnih učinkov sploh nimajo, medtem ko je njihova škodljivost zdravju očitna. Tako imenovane "energijske pijače", ki so mnogim nadomestilo za 3-5 ur spanja na dan (= povečana produktivnost) pa naj lepo pustijo pri gmah, ker po mojem mnenju njihovi učinki več kot odtehtajo kakršnekoli nezaželjene stranske učinke na dolgi rok, če ti sploh obstajajo.
printf(%s, "No statements? Why no... whoops");
//well if we can't make a statement, we should just leave a comment instead.

LeQuack ::

Jaz pa sem mnenja, da katero slovensko podjetje misli izumt kakšno novo energijsko pijačo, pa hočjo avstrijce (od koder je večina energijskih pijač) na slab glas spravit.
Quack !

w00tnes ::

Naj raje nehajo vtikovati svoje nosove v moje pravice (zastrupljal se bom s čimer se pač hočem, glavno da drugim ne škodujem)

Utk ::

Sej so že slovenska podjetja izumila energijske pijače. Ampak so tako zanič, da jih bi treba že zaradi preveč cukra in ogabnega okusa prepovedat. Te slovenske.

sniffo ::

Prepovejo naj rajši alkohol in cigarete, ki (fizičnih) pozitivnih učinkov sploh nimajo, medtem ko je njihova škodljivost zdravju očitna. Tako imenovane "energijske pijače", ki so mnogim nadomestilo za 3-5 ur spanja na dan (= povečana produktivnost) pa naj lepo pustijo pri gmah, ker po mojem mnenju njihovi učinki več kot odtehtajo kakršnekoli nezaželjene stranske učinke na dolgi rok, če ti sploh obstajajo.


nobena, ampak res nobena stvar ne odtehta stranskih učinkov na dolgi rok. raje danes spim 3 ure več, kot pa da sem pri 50ih priklopljen na dializni aparat.

Zero One ::

Naj raje nehajo vtikovati svoje nosove v moje pravice (zastrupljal se bom s čimer se pač hočem, glavno da drugim ne škodujem)


Alkoholizem v družinah, vožnja pod vplivom alkohola, vdihavanje cigaretnega dima v zakajenih prostorih.
printf(%s, "No statements? Why no... whoops");
//well if we can't make a statement, we should just leave a comment instead.

Pyr0Beast ::

Alkoholizem v družinah, vožnja pod vplivom alkohola, vdihavanje cigaretnega dima v zakajenih prostorih.
.. uriniranje po javnih povrsinah, krsenje javnega reda in miru, unicevanje tuje lastnine, odmetavanje odpadkov ..
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

mtosev ::

mi je cisto vseeno. saj jih tak ne pijem. :))
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

w00tnes ::

Zero One, si me že videl voziti pod vplivom alkohola (v bistvu pijem boljkone za novo leto in občasno za rojstni dan, nikoli pa po tistem ne vozim)?
Če to počnejo drugi, naj, imamo kazni in policaje, ki za take naj bi poskrbeli (če ne, je potrebno vodilne odstraniti in na njihova mesta postavit bolj sposobne)
V sobi imam ponavadi zakajeno, da se ne vidi pol metra daleč - vendar je to MOJA soba (kdaj sem pa tebi prišel pihat dim v glavo? Če pa ti prideš k meni na obisk se boš pa podredil mojim pravilom ali pa ne hodi na obisk, simpl)
V javnih prostorih pa ne smemo več kadit, tk da nehajte z bedarijami

Po taki logiki je treba prepovedat avtomobile (ker so potencialno morilsko orodje, da ne omenjamo kancerogenih izpuhov pri bencinarjih), nože (ker me potencialno lahko nekdo zaštiha z nožem za 2€, ki ga je pred pol ure nabavil v šparu), stole (ker mi ga lahko Steve Balmer vrže v glavo in me s tem ubije) itd

whatever ::

w00tnes: +1
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

Pyr0Beast ::

w00tnes: -1
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Tr0n ::

Energy drinks are bad, mkay?

noraguta ::

umetnike udi prepovedat. saj tisto kar vidimo v muzejih je samo uničevanje barve ter platna. pa dobro vemo kakšnih postopkov se poslužujejo pri pridobivanju leteh!!!!!

TV pa sploh , presneto razmetavanje z elektroni in nikoli ne vemo kdaj lahko bride do usodne kolizije dveh od teh kdo nas bo rešil potem pred črno luknjo????
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

hamax ::

Sam ne pijem teh napitkov, ampak sem se pa pripravljen postaviti za tiste, ki jih pijete.
Me pa ne bi motilo, ce zvisajo dajatve, prepovejo prodajo mlajsim od 16 ali 18, ter gor nalimajo opozorilne nalepke.

FrancBula ::

iz izkušenj vem da imajo vpliv na srce in povečajo pritisk
GA-P35-DS3(rev. 1.0) ; E5200@3.75GHz ; Palit Radeon 4850 ; LC8650 Ozeanos

Zero One ::

iz izkušenj vem da imajo vpliv na srce in povečajo pritisk


Izkušenj? Kaj si dnevno meriš pritisk/utrip in se ti je povečal takrat, ko ni bilo nobenih drugih dejavnikov, ki bi na to lahko vplivali?

Smešni ste.
printf(%s, "No statements? Why no... whoops");
//well if we can't make a statement, we should just leave a comment instead.

MeGreat ::

če že tako državo skrbi za zdravje naj najprej prepove trans maščobe tako kot npr v usa.
te so veliko večji vzrok za debelost in bolezen kot pa energijske pijače

opeter ::

Čisto vseeno mi je, ali bodo ener. pijače prepovedane, ali ne.

Bom pa žaloval za zanimivi reklamami Red Bull na TV-ju. :'(
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

k4vz0024 ::

Kakšne so zdravstvene posledice poleg debelosti?

Saladin ::

Bah.

Če prepovejo energijske pijače, bodo pa Red Bull Light prodajali, tako kot se prodaja brezalkoholni šampanjc ali "nizkokalorična" Coca-Cola.

Se bote vsaj kofe naučili pit - tako kot se za gospoda spodobi :)
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Zero One ::

Bah.

Če prepovejo energijske pijače, bodo pa Red Bull Light prodajali, tako kot se prodaja brezalkoholni šampanjc ali "nizkokalorična" Coca-Cola.

Se bote vsaj kofe naučili pit - tako kot se za gospoda spodobi :)


Me bolj skrbi, da bodo uporabniki teh substanc po prepovedi posegali po "domačih", nelegalnih in ne najbolj varnih zvarkih lokalnih kemikov.
printf(%s, "No statements? Why no... whoops");
//well if we can't make a statement, we should just leave a comment instead.

mesoreznica ::

iz izkušenj vem da imajo vpliv na srce in povečajo pritisk


Nič večjega kot kava katero večina pije v velikih količinah. Na srce in pritisk vplivajo med drugim tudi: svinjska reberca, mast, pomfri, hamburgerji, maslo, olja, chips, sladkarije, sol etc.

Pa dajmo prepovedat vse razen kisle repe, zelja (brez ocvirkov seveda), solate, paradižnika in podobno.

Bolano je postalo vse skupaj.

Če se že grejo prepovedi naj začnejo pri alkoholu in cigaretah. Ne pa da limajo na cigarete velike zanke kako ubija etc in ob enem služijo veliko denarja z tem. Otročje obnašanje vlade ob vsem. Če so ti izdelki res tako škodljivi jih je treba prepovedat in konec. Bom vsaj nehal kadit.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Zgodovina sprememb…

Kenpachi ::

Čisto vseeno mi je, ali bodo ener. pijače prepovedane, ali ne.


First they came for the communists..., al kako že?
Zaraki Kenpachi.

kupim9 ::

Prepovedat ni druge rešitve, no ja lahko bi prvo podražil vse te napitke na ene 20 evrov, ko bi mal nafilal blagajno pa zadevo prepovedat, pač enako kot hočejo narest s čiki. Še dobr da ne pijem tega, tko da me ne bo prizadel nič če prepovejo :)

Gandalfar ::

Sej bo, se ene 5 let pa bomo tudi mi dobili Soda tax

Yohan del Sud ::

Se strinjam. Isti učinek dobiš, če streseš tri žlice instant kave v vročo vodo (priporočljivo eno). Po drugi strani bi lahko živel brez te razvade. Ampak res. Čemu?
www.strancar.com

noraguta ::

še dob'r ,da nas država varuje. dokler imam repo in krompir pa nacionalno tv mi nič ne manjka.
Če pa soseda kej žul pa še tok lepš.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

Zero One ::

Se strinjam. Isti učinek dobiš, če streseš tri žlice instant kave v vročo vodo (priporočljivo eno). Po drugi strani bi lahko živel brez te razvade. Ampak res. Čemu?


Kavo moraš pražiti, mleti in skuhati (pri meni je, v primeru, da karkoli od tega naredi kdo drug oziroma bog ne daj avtomat, rezultat naravnost nagnusen), pa še potem sta okus in "poživilna vrednost" (lastna ocena) proti energijskim pijačam inferiorna.
printf(%s, "No statements? Why no... whoops");
//well if we can't make a statement, we should just leave a comment instead.

noraguta ::

ker imaš pokvarjen okus. če pa imaš nizek pritisk več telovadi!
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

T0RN4D0 ::

Pa kok ste vi stari s komentarji "še dobr da ne pijem, gremo prepovedat". Mtoseva in njegovih komentarjev sem se že nekako navadil, samo da je več kot en tak osebek tle je pa že kr mal hudo. Sej vsakdo ma miljon stvari ki jih ne uporablja, pa še en kup ki jih ne mara. To ni ravno razlog za prepoved. Naj se obesijo opozorila za tiste, ki jim očitno nekatere osnovne stvari niso jasne. Ravno prej sem v eni temi bral, da bi morala na mleku bit opozorila da pretiravanje z mlekom lahko nekaterim odraslim povzorči prebavne motnje. ( za tem pa čakam samo še mtosev style post da ga kr naj prepovejo, ker ga on itak ne mara).

No mal sem zalutal... Opozorila za vse neumnosti in možne scenarije, na pivo da si po njem lahko pijan, da boš po parih moral it velikokrat na wc, na wc papir da ni za oralno uporabo, na čokolado da redi, svoboda izbiranja pa naj ostane potem posameznikom.

Sicer pa tisti, ki se za svoje zdravje sekirajo, itak vejo da kajenje povzroča raka in da so energijske pijače eno veliko sranje in nekih opozoril ne rabijo. Drugi spet vedo za vse to in opozorila ignorirajo. Nekaj je pa tudi ljudi ki tega ne vedo, zato se z opozorili strinjam. S prohibicijo pa ne, takšne težave se rešuje z izobraževanjem, ne pa prepovedovanjem.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

noraguta ::

a hočeš , da se tvoji otroci nalivajo z red bullom????
me zanima kako boš odreagiral ko bo prišel kofeinsko naspidiran ves rdeč v obraz ter izbuljenih oči!!!! me zanima če boš potem še zagovarjal prosto prodajo teh nevarnih pijač!!!!
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Tero ::

Eh energijske pijače pa res niso škodljive. Mislim kakšna je sploh razlika med red bullom pa kavo?
Sam sem spil tudi po 9 red bullov na dan včasih cel teden.
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

PaX_MaN ::

a hočeš , da se tvoji otroci nalivajo z red bullom????
me zanima kako boš odreagiral ko bo prišel kofeinsko naspidiran ves rdeč v obraz ter izbuljenih oči!!!! me zanima če boš potem še zagovarjal prosto prodajo teh nevarnih pijač!!!!

Najprej ne bom epic failu pri vzgoji, recimo.
Mislim, model, tole zveni, kot da bi ti pustil frocu naj dela kar hoče - s tvojim denarjem in s seboj.

imagodei ::

Pretirana raba katere koli snovi zna biti škodljiva, ane. Če vsak dan popiješ 3+ Red Bulle, se zna na dolgi rok mal poznat.

Če vsak dan popiješ 3+ pire, se na dolgi rok zna mal poznat.

Če vsak dan popiješ nekaj deci kofeta, se to na dolgi rok zna mal poznat.

Če vsak dan skadiš škatlo cigaret, se to na dolgi rok zna mal poznat.

Če vsak dan poješ 3 Big Mace ali pa 3 pohane piške na živalski masti, krompir zabeljen z ocvirki - se na dolgi rok zna mal poznat.

Skratka, dejmo prepovedat pir, kofe, cigarete, Big Mace, živalsko mast, ocvirke... Je škodljivo za zdravje.
- Hoc est qui sumus -

Matev ::

nič ne bodo prepovedali mcdonaldsa

nope

ker je prevelik denarni lobij vzadi

preveč denarja se obrača

tudi v cigaretah se obrača preveč, da bi kar prepovedali

saj na koncu itak nekadilci plačajo višek stroška zdravljenja kadilcev...

hamax ::

A za energijskimi pijacami pa ni velik lobij?

Valvoline ::

Red bull ti da krila :)
Reklame znajo nardit jbemti.
Osebno še nisem opazil ne pozitivnega in ne negativnega učinka teh.Vrjetn če enga spiješ se ne bo kaj dost poznalo,kot je reku imagodei pretiravanje je škodljivo.Sej če spiješ 3l koka-kole pa isto sranje.

Tear_DR0P ::

heh
sej tud redbulla ne bo nihče prepovedal - bojo pa bulldoga in tuš energy drink :) - pač se bojo pojavl standardi in nalepke
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

aquanaut ::

Prohibicija slepi, to je dejstvo.
Škodljiv je tudi beli sladkor, pa še marsikaj. Gre za vprašanje osebnih svoboščin, podobno kot pri alkotu, travi in cigaretah.
Osebno sem mnenja, da si želim živeti v odprti in tolerantni družbi, kjer imamo ljudje občutek za skupnost. Torej, če se nekdo odloči, da bo žrtvoval zdrava jetra na račun alkoholne omame, ok, ampak tisti hip, ko se pijan usede za volan, pa stvar ni več nejegov problem, ampak tudi moj, saj se ravno tako vozim po cestah.
Če se nekdo odloči, da bo kadil, ne glede na vsa znana dejstva o škodljivosti tega početja in nedvoumnemu opozorilu na škatlici navkljub, naj kadi in uživa, hvalabogu pa imamo že zakon ki to početje ureja tam, kjer škodi drugim t.j. pasivnim neprostovoljnim kadilcem.
Torej rešitev ni v prepovedi, temveč v znanju in izobraževanju. Če se vsem informacijam navkljub nekdo še vedno odloči da bo jedel Mc Shit, da ne bo skrbel za zadosti gibanja, da bo spanec nadomeščal z redbulli itd, ok, naj to naredi. Žalostno je le, da bom zdravljenje teh odločitev plačval tudi jaz s svojimi neprostovoljnimi donacijami v zdravstveno blagajno. Ampak moja nagrada bo itak zdrav duh v zdravem telesu.

Nikakor pa si ne želim Orwelovske družbe totalne kontrole, kjer nam t.i. "država" z zakoni določa vsak korak, se pa žal tej družbi bližamo čedalje hitreje.
Stvarnik (Narava, Boga,evolucijski proces, odvisno pač od prepričanja) nas je obdaril z razumom in možnostjo odločanja, izbire. To je tisto kar nas loči od živali ki delujejo zgolj (ali pa vsaj večinoma) instinktivno in to možnost nam hočejo oblastniki počasi odvzeti. Najlažje pa je to narediti neukim, nerazgledanim ljudem.
Tako da naslednjič, ko bomo razmišljali o tem da bi v roke vzeli pločevinko z energetsko pijačo, raje vzemimo kako pametno knjigo, ali pa se enostavno sprijaznim z dejstvom da naš organizem ni namenjen non-stop hiperprodukciji, pa odspimo tistih par ur...

Matev ::

ahhh

kje je pa meja med pijačami kot so koka-kola in med pijačami kot so redbull

... če prepovejo redbull, bi morali še vse ostale kofeinske pijače

lahko pa napišejo na piksno: "razredčiti z vodo"
in je

OZZY ::

iz izkušenj vem da imajo vpliv na srce in povečajo pritisk


Izkušenj? Kaj si dnevno meriš pritisk/utrip in se ti je povečal takrat, ko ni bilo nobenih drugih dejavnikov, ki bi na to lahko vplivali?

Smešni ste.


Ne niso smešni. KOfein in taurin v energijski pijači imajo vpliv na srce - to je dokazano - in to lahko privede do težav pri določenih ljudeh.
Čeprav ima črni in zeleni čaj podoben učinek in tudi sestavine le-te drugače delujejo na telo, kot te v energijskih pijačah, ki so koncentirane.
Go with the flow.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Red bull vs. druge energetske pijače (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7219165 (11210) Jst
»

Energy drink? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10713589 (5662) dottor
»

Energy Drink vs. Kava (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7511111 (1780) DragonHeart
»

energijske pijače le pijače z več kofeina?

Oddelek: Znanost in tehnologija
203273 (2549) Okapi
»

Navijanje samega sebe

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
304138 (2901) veteran

Več podobnih tem