» »

Pralnik zraka (vlažilec zraka) Boneco 2055D

Pralnik zraka (vlažilec zraka) Boneco 2055D

klasicni ::

Pozdravljeni!

A ima mogoče kdo tole zadevo?
http://www.airoswiss.net/info/airwasher...

Zanima me če res pomaga pri alergikih in pri suhem zelo zraku v stanovanju?

Nikonja ::

390 eur za vlažilnik zraka mi je mal preveč ! Če dnar ni problem AiroSwiss je super znamka za te zadevce ampak tudi mal precenjena.

Spajky ::

Tolko dnarja dat za vlažilnik res malo huda (čeprav lahko spravi 10L vode/dan v luft), mogoče največ 140€, pa še to je preveč. Jest sem dobil idejo po slikah tega evaporatorja, kako nekaj podobnega sam napravit :D za male pare, če bo treba ... drugače pa imaš še doli ene par idej iz mojega "repertoarja":

Načini dodatnega vlaženja : (praviloma potrebno, bistveno manj ko je jugo z dežjem pozimi!)

- posodice z vodo NA vseh radiatorjih - keramične NEglazirane različnih velikosti nenamenske poceni; namenske so glazirane in manj efikasne ter drage, enako one pri strani radiatorja obešene podolgovate ...

- sprotno zalivanje eventuelnih rož, ki so v stanovanju; sušenje perila notri na stojalih itd. tudi nekaj pomaga ...

- napol zložene vlažne/mokre brisače čez radiator kjer je možno, nje "avtomatsko" vlaženje lahko izvedete s plastično flašo z zaprtim pokrovčkom in mini luknjico ali dve na dnu s šivanko prebodeno, pa brisača "cuza" vodo iz nje po potrebi ...

- namenski električni vlažilniki zraka : poceni so škart in ne zdržijo dosti, vsi so praviloma prešvoh in z "napihnjenimi" zmožnostmi vlaženja; praviloma rabijo demineralizirano vodo (ala deževnica ali 5L=0,9€ EuroSpin voda za likalnike) za dolgo delovanje in se najbolje obnesejo samo v spalnici ali otroški sobi za čez noč! Naša voda iz pipe ima ogromno kamna in hitro uniči tak vlažilnik ali njegove čistilne kartuše za vodo. Navadni ponavadi pijejo elektriko preveč = grelec vode, UltraZvočni pa ne in ustvarjajo hladno vlaženje in naša voda iz pipe jih tle totalno zapaca, poleg tega imaš od apnenca bel prah povsod po stanovanju - obvezna dem.voda kupljena. Postavi se jih na poličko kak m visoko ali na mizico/stol v kak kot prostora z dovolj prostora naokoli naprave, tudi na dnu (nogice praviloma prenizke) zaradi cirkulacije zraka, vlage, praha naokoli - interni ventilatorček se zapaca rad! ...

Redno se skrbi za vedno dovolj vode v "pripravah za vlaženje zraka"

- če vse to še ni zadosti (pri zelo nizkih zun.temperaturah in burji dlje časa -januar, februar ponavadi), jaz uporabljam npr. še dodatno tudi špricanje-mokrenje sten, tepihov, zaves, s tekstilom prevlečenih kavčev/foteljev itd. z vrtno 2L pršilko za rože na pritisk z malce razpršenim krajšimi curki do večkrat dnevno. Na srečo imam bele stene in lahko uporabljam kar vodo iz pipe, ker se ne opazijo apnenčasti fleki na zidovih, pa npr. navlaženi zid potem izhlapeva vodo v zrak oz. se zadeve sušijo in tako vlažijo zrak.

Npr. pozimi ponavadi za moje 44m2 neto stanovanje (slabih 100m3 zraka) spravim v zrak od L do dodatnih par L vode dnevno v totalu; pri hudem mrazu in močni burji tudi do 10L dnevno (do 1 dl/m3/24h). Pa še komaj uspem v takih pogojih držati vlago nad 40%, saj sosedje okoli mi pregrejejo in zaradi slabe izolacije med stanovanji ter njihovega pretiranega kurjenja, presušijo vse zidove, pa imam sam na glavnem ventilu v jašku na hodniku priprte ventile za centralno da mi niti na polno odprti radiatorji ne grejejo preveč, čene bi mi bilo prevroče !!!
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

iztoke ::

Jaz imam omenjeni vlažilec in pralnik zraka.
v kolikor vas kaj zanima me lahko vprašate.
LP

BlueBerry ::

Ste zadovoljni s to izbiro?
http://www.ceneje.si/Redirect/Deeplink?...

Mi ga rabim bolj za pranje kot vlaženje, je v tem primeru boljša druga izbira?


lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri vlažilec zraka? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7549522 (1934) darkolord
»

Vlažilec zraka

Oddelek: Loža
3810540 (7707) flyby
»

Kateri razvlažilec zraka? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13975398 (58658) matijadmin
»

Vlažilnik zraka

Oddelek: Loža
62963 (2803) Pyr0Beast
»

Ionizator in vlažilec zraka

Oddelek: Loža
95779 (5603) Spajky

Več podobnih tem